Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Солта - приятел или враг?  (Прочетена 2031 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 937

Познай себе си.

« Отговор #20 -: 06-06-2017, 15:00:59 »

търкалям се от смях
                                    браво, аплодирам
                                                                мъдър

Фактът, че здравето ни е дадено от Него и еволюцията по рождение, изобщо не означава, че е проява на здрав разум и обич към себе си, да НЕ се опитваме да увеличим до възможния максимум знанията, които биха ни позволили да опазваме това здраве най-дълго и в най-високо, най-добро състояние.
Освен за нас лично, здравето ни е важно и за всички други хора. Колкото хора сме колкото можем по-здрави, толкова по--добре за нас и за всички!
Затова си струва да изразходваме усилия, време, пари, четене, разбиране, проба-грешка и всички възможни пътища за повишаване и опазване на здравето ни.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1099

« Отговор #21 -: 07-06-2017, 21:38:09 »

Ами тогава ти, или някой друг , пуснете такава, от която да стане по-ясно .  слънце  По лесните локумести теми като напр. за политиката, за "безусловната любов" , "позитивното мислене" и т.н.. всички знаем много  ухилен  , но по трудните - чакаме някой друг да се е потил с  дни докато се докопа до отговора, а после ние да го ползваме наготово ,защото сме били заети с по-важни неща   ам-ам

ооо, май ме сбърка с някого   Grin
аз пък точно, ма хич, ама хич не съм по тия теми, ни по политика, ни по бягство от реалността чрез захаросани памуци от сорта на позитивно мислене  Smiley
аз съм човек реалист!

относно метаболизма не знам много, но виждам, че явно и другите не знаят кой знае какво, освен, че е трудна тема и не се знае много по нея Smiley
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3753

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #22 -: 08-06-2017, 07:25:08 »

Обръщението не е само към теб, нали забеляза, вмъкнах ( "или някой друг") , така че не го приемай лично, теб най-малко съм те имал в предвид даже  ухилен
Ето, минаха няколко дни , но никой не се е потрудил да разрови нещо за метаболизма  амии... знам ли
Аз поне от гледна точка на Аюрведа го щриховах.
Важни са два момента в случая, според мен.
1.  Самоцелно  ( изкуствено и принудително ) не бива да се пипа скоростта на метаболизма, с оглед да се  търсят някакви ефекти от това.( напр. отслабване) Не съм се интересувал, вероятно съществуват хапчета и билки за това. Всеки индивид си е разчетен още по рождение да си функционира  с определена скорост (на метаболизма). Разбута ли се , никой не знае какви ще са последствията. Същото важи и за куп други физиологични процеси.
2. Да сме  запознати при какви условия как се променя тази скорост и какво да очакваме.  намигам
 Важно-  тя се променя не изкуствено, а естествено, като резултат от други процеси.   
  Един добър пример:  Ако водим заседнал начин на живот и тежим например 88 кг, когато почнем да спортуваме активно , метаболизмът естествено ще се засили и ще спаднем да кажем до 72кг.
В обратният случай пък - ще напълнеем. Както се случва почти винаги при бивши активни спортисти. ( особено ако са тип кафа! )
Втори пример - с възрастта метаболизмът се забавя и повечето хора качват килца.  С изключение на хората от тип вата. При тях става обратното , защото се включват  и други зависимости - възрастта над 60 е вата.  (  вата + вата води до нейното превъзбуждане и затова  такива хора "изсъхват" ) 
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: 08-06-2017, 16:05:09 »

благодаря за обяснението, Боби!
аз сега чета една книга - "Ултраметаболизъм", та да видим дали ще разбера нещо  Smiley
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3753

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #24 -: 09-06-2017, 06:49:41 »

Защо да не разбереш, за хора е написана все пак  ухилен Хубава е книгата.

Тук съм открил един руски сайт , където много подробно се разглеждат факторите, които влияят на скоростта на метаболизма. Кои храни, кои действия в каква посока работят.
 (Например, при дългосрочен стрес скоростта се намалява, което ще рече - напълнява се Smiley )
Интересно и ценно е , особено за тези, които искат да отслабнат Smiley , защото се е наблегнало на "ускоряващите" фактори , вероятно защото повечето хора имат проблем с излишно тегло, а не с недостатъчно Smiley
Като цяло обаче ( което е и съвсем логично ) по-бърз метаболизъм = по-бързо остаряване  нерешителен  ( процесите протичат по-бързо ) Но пак трябва да се уточни - "колко по-бърз"? Smiley  
Отговорът според мен е лесен - "по-бърз от нормалният за съответният индивид "

http://zenslim.ru/content/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BC-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2-%D0%9D%D1%83%D0%B6%D0%BD%D0%BE-%D0%BB%D0%B8-%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D1%8C-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BC

Сега забелязах, този сайт е доста ценен, има интересни статии и са писани от знаещи хора.
« Последна редакция: 09-06-2017, 07:02:20 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: 09-06-2017, 13:21:55 »

благодаря много!   flowers2
радвам се, че покрай мен си намерил тоя полезен сайт  Grin
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: