Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Коледна трапеза  (Прочетена 7832 пъти)

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Коледна трапеза
« -: 16-12-2009, 15:10:54 »

Тази Коледа за мен ще е различна/благодарение на вас/- ще присъстват СУРОВИ ядки, повечко салати и плодове.
Ето една от салатите, които мисля да направя: червено цвекло, бяла ряпа, морков, маринован патладжан или тиквичка, чесън. Блендирам и поливам с ябълков оцет и шарлан, малко морска сол.

Ще се радвам, ако споделите и вие някое "КОЛЕДНО ЯСТИЕ".












Активен
С желание всичко се постига!

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Коледна трапеза
« Отговор #1 -: 17-12-2009, 11:10:52 »

Тъкмо ще планувам писменно какво мисля да сложа на трапезата тук  ;D
Значи за мен най - важните неща който са присъствали и преди / под преди имам в предвид преди суровоядството /  на трапезата са ядки и сушени плодове , пресни плодове и салатка от кисело зеленце и трушийка / домашна - свекърва ми ги прави доста добре /
Какво ще кажете и за пълнени чушки /кишу ,зехтин, магданоз, малко сол...или  ще видя ядково сирене как се правеше/
Идва ми и на ум да се пробвам да изсуша кори и да си направя нещо като тиквеник / мед ,настъргана тиква , орехи за плънка /



« Последна редакция: 17-12-2009, 13:11:07 от kriss »
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Коледна трапеза
« Отговор #2 -: 17-12-2009, 13:55:43 »

И аз съм се замислила, та това което аз със сигурност ще включа е настъргана тиква с мед, орехи и стафиди, салата от карфиол и праз, кълнове от жито с мед и орехи, кълнове от леща дали на манджа по метода на Дарби или само с зехтин и кардамон по метода на Петко ще реша на момента какво ми се яде, разбира се ядки и плодове. Последно време мога постоянно да ям салата домати с маслини, с сос от авокадо с чесън и лимон, та може би и тази салатка ще добавя. Мисля си да направя содена питка с късметчета, ореховите бисквити на Дарби и лучените кракери, че тях най ги харесвам.
Това е от мен, дано да съм помогнала с идеи.
п.с. Замислям и сърми, но първо ще ги пробвам стават ли. Идеята ми е листа от нори с плънка от слънчогледови кълнове, подправки, доматче и ще видя още какво да нарежа листата на 4, на всяко квадратче по малко от плънката и да завия като сърмичка.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Коледна трапеза
« Отговор #3 -: 17-12-2009, 14:48:55 »

Аз по традиция ще съм при родителите ми и там ще има толкова изкушения!
Но за Нова година мисля да направя тортата на Мер от банани и киви за предястие и после салатка и ядки!
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Коледна трапеза
« Отговор #4 -: 17-12-2009, 17:24:14 »

Верно, че трябва и за това да се мисли вече.
Аз имам замразени лозови листа във фризера. Много хубави сърмички ще си направя с тях  :Appetit_17:
За други блюда не съм мислила още  :Confus_3:
Активен
Намасте :)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Коледна трапеза
« Отговор #5 -: 17-12-2009, 18:48:07 »

Дарби - в крайна сметка колкото Бог дал  :flowers2:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Коледна трапеза
« Отговор #6 -: 18-12-2009, 12:02:23 »

То там е работата,че Бог е дал много,видове и количество,а ние трябва да ядем малко  :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Коледна трапеза
« Отговор #7 -: 18-12-2009, 19:19:09 »

аз както не знам колко години вече няма никаква Коледа да празнувам, така че ми отпада проблема какво ше се яде :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Коледна трапеза
« Отговор #8 -: 20-12-2009, 10:00:03 »

Аз съм замислила за Бъдни вечер освен другите работи да пробвам да направя сурови сармички от кисело зеле, плънката ще бъде пшенични и ръжени кълнове, смлени орехи или тиквени и слънчогледови семки, може и още нещо. Има още четири дни дотогава, да видим какво ще ми хрумне. Друг вариант е с малко сварен боб и още нещо да ги направя. После една маринатка от зехтин или друго растително масло, малко прясно смлян шарен пипер, суха чубричка и с това леко се поливат завитите сармички... само като си мисля, и отсега ми потичат...  :D
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Коледна трапеза
« Отговор #9 -: 20-12-2009, 10:25:07 »

Аз на Бъдни вечер ще ходя при родителите ми на гости. Смятам да занеса една голяма салата от сурови зеленчуци и кълнове и шоколадовите ми трюфели. В салатата смята да сложа прясно зеле, моркови, целина, краставичка, чери дoмaтки, зелена пиперка, маслини и слънчогледови кълнове и ще я овкуся със зехтин и лим.сок. Сигурно ще хапна и ядки. Ако имам време мога да накисна бадеми, да ги обеля и да ги изсуша. Чудя се обаче с какви подправки. Имате ли някакви идеи?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коледна трапеза
« Отговор #10 -: 20-12-2009, 11:56:26 »

Деси, със соев сос и мед. Само че не ги бели.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Коледна трапеза
« Отговор #11 -: 20-12-2009, 16:02:57 »

Вери благодаря за предложението! А какво е съотношението соев сос:мед за около 200-300гр бадеми? А те няма ли да станат сладки, защото аз искам да бъдат соленки или меда не се усеща толкова. И защо е по-добре да не се белят?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коледна трапеза
« Отговор #12 -: 21-12-2009, 13:06:52 »

Деси, за пропорциите за овкусяване можеш да се ръководиш от този линк. А на въпроса защо не е добре да се белят бадемите ще ти отговоря веднага (изпитано на собствен гръб  ;) ). Когато бадемите са с люспата, тя поема соса и след като изсъхнат те са добре овкусени и хрупкави. Когато обаче бадемите са белени, соса много трудно полепва по тях и те остават по-меки. Зависи разбира се от предпочитанията, но ако искаш суровите бадеми да докарат вкуса на печените, според мен е по-добре да не се белят. И по-малко главоболие има и се постига по-добър ефект. :sorcerer - emotloader:

Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Коледна трапеза
« Отговор #13 -: 21-12-2009, 14:15:30 »

Вери, като кликна върху линка, се появява Троянски кон!!!
Активен
С желание всичко се постига!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Коледна трапеза
« Отговор #14 -: 21-12-2009, 14:49:09 »

мда, и при мен е така   :'( от два дни е така  :-\


за Бъдни вечер съм си планувала салата от сурова тиква, и тиква с мед и орехи, сурови сърми от кисело зеле, с пълнеж от кълнове слънчоглед , моркови и магданоз, салата от репи, плодове ще има, мама сигурно ще прави някакъв друг вид сърми и боб, ще приготвя и крем от банани и ядки  :Content_22:
« Последна редакция: 21-12-2009, 14:52:22 от Даниела »
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Коледна трапеза
« Отговор #15 -: 21-12-2009, 18:32:17 »

Даниелче, бях сигурна, че сериозно ще е застъпена тиквата в твоето меню:)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коледна трапеза
« Отговор #16 -: 21-12-2009, 19:55:39 »

Не ви разбирам, момичета, какво ви се появява. По принцип няма логика да има троянски кон през уеб страница.
Не знам защо е при вас така. Накарах поне 5-ма души в различни страни да отворят точно този линк и всичко е наред. Може би е от браузъра нещо, не знам....Пък и ако е троянски кон, трябва да ви предложи download. Нине нямаме нищо подобно.
« Последна редакция: 21-12-2009, 20:01:13 от Вери »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Коледна трапеза
« Отговор #17 -: 21-12-2009, 20:47:09 »

 :surpris_25: Вери, още си е там троянския кон...
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Коледна трапеза
« Отговор #18 -: 21-12-2009, 20:48:38 »

Даниелче, бях сигурна, че сериозно ще е застъпена тиквата в твоето меню:)
  :Content_4 - emotloader: хаха  :fluretaa:...с тиквата имам само един проблем- винаги чакам някой да ми я нареже, че аз не мога, слаби са ми ръцете и се порязвам лесно...
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Коледна трапеза
« Отговор #19 -: 21-12-2009, 23:46:32 »

О, да! Искат се самурайски сили и от страни е страшна гледката :Content_4 - emotloader:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.