Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пустош  (Прочетена 1264 пъти)

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Пустош
« -: 17-10-2018, 18:02:24 »

Тук бомба е паднала,все повече намаляват мераклиите за здравословен начин на живот,завладяни от силната зависимост от "плюскането",махайки с лека ръка:"Веднъж се мре..." :)
 Жалка картинка...
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Пустош
« Отговор #1 -: 18-10-2018, 07:46:54 »

 ми, не :)
просто разбирането за здравословен живот често се променя :)
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Пустош
« Отговор #2 -: 18-10-2018, 07:48:25 »

Живко,
за да осъзнае човек много неща трябва да му се даде от Бога.А това даване става винаги в момент на тежки изпитания и то когато търсиш Бога за помощ.Няма как ако не ти се даде от горе да осъзнаеш и много неща за храненето, физическите упражнения и здравословният начин на живот.Така,че нека оставим всеки сам да вземе своето решение и погледнем най - напред себе си.Така са правили и светите отци.Въпреки,че са виждали и знаели Божията воля и са виждали и много грехове у хората са оставяли всеки сам да вземе своето решение без да насилват нещата.Така напоследък правя и аз.Знам например,че когато човек прекали с храната и много си угажда с прекалено обработени храни рано или късно ще се появят проблеми със здравето.Но не настоявам за промяна.Нали всеки има глава на раменете си и може сам да разсъждава.Много хора все още не са разбрали,че прекаляването и с много храни води до проблеми.Едни обичат много месо, други много млечни продукти, други определени зеленчуци или морски деликатеси.Тази зависимост от дадена храна също е вредна.Трябва да умеем да се отърсим от нея.Чревоугодието също е грях и от този грях трябва да се пазим.Между другото това е първородният грях.С него е започнало грехопадението.Затова е въведен поста и всички постигнали духовно съвършенство са постили и много са се лишавали не само от храна, но и от сън, от удобства, от пари.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пустош
« Отговор #3 -: 18-10-2018, 09:51:59 »

Живко, не е тази причината , приятелю. Ти във фейсбук профил имаш ли ? Явно не. ФБ ще се пръсне "по шевовете"!  tooth Стотици групи и групички има с такава тематика, по здравни въпроси  и хората  пишат  и обсъждат там с часове, а по форуми не влизат. За хранене, че за гладуване ,че  за хранене на дечицата, че за всяка болест по отделно ( и то - по няколко групи) За рака има поне десетина групи. ( мен ме баннаха в три от тях :) , админите  не обичат неудобни въпроси, а също и хора, мислещи и знаещи повече от тях :) ) Всеки , който се скара с някого в групата - веднага после си прави  своя група. Не е като да си направиш форум - там натискаш едно копче и хоп - вече си админ на група :) . Цялата комуникация по всички въпроси  вече е във ФБ. Няколко наши хора от тук също са там. Тук не казват "гък", а там - пишат ,че пишат , не можеш  да ги спреш  tooth
« Последна редакция: 18-10-2018, 09:54:23 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пустош
« Отговор #4 -: 18-10-2018, 14:42:29 »

А пък по "нездравните " въпроси - още по-голяма активност. :)  Обсъждат се президенти, партии, житейски драми, любовни похождения, вицове, пътешествия
.. някои хора като че ли се събуждат и заспиват с ФБ :) Тотална дрога!  :o
« Последна редакция: 18-10-2018, 15:02:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Пустош
« Отговор #5 -: 19-10-2018, 21:48:55 »

Пак ще стигнат дотук. Форумът е подредено и организирано, тематично ясно място и възможност да намериш търсеното, там е бъбрене и губене на време, в повечето случаи.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пустош
« Отговор #6 -: 20-10-2018, 10:30:37 »

Да , именно , Нели. Максимално точно формулирано от теб. (Аз на няколко пъти се пробвах да им го обясня същото)
Обаче , интересното кое е - че точно това се търси от болшинството хора там  :D :D  Те НЯМАТ ПОТРЕБНОСТ от типичното "форумно" и задълбочено обсъждане и най-вече - от  изследването на нещата в дълбочина!   ;) ;) Те имат нужда най-вече от ЕМОЦИЯТА да си пообщуват , да ги похвалят и погъделичкат с "лайк". А и да уплътнят време, понеже почти всички пишат от телефоните си (  чакаш на опашка - пишеш :) )
Аз съм във ФБ  от миналото лято. Няма да крия , че там съм толкова  активен, ( може би и малко повече :) )  колкото бях и тук ,когато   форумът беше активен и жив.  Но последните 2-3 години , виждате какво е - общуваме си двама-трима  човека само, на мен ми е неудобно  да се включвам даже, защото най-често под всяка тема само моят коментар стърчи :)  и веднага някой все казва : той бате Бино все много знае  tooth  А като ги питаш - те защо не се включват - мълчат  tooth 
Та , мога да заявя, че вече съм наясно какво е нивото във ФБ  групите , където се коментират здравните въпроси: нивото е слабо! Има по двама -трима, които са наясно. Болшинството от останалите са на ниво "прочетени 5-6 статийки  някъде из интернет ". Досега  съм изключен вече от 3 групи  tooth Вовата и старият приятел Титан , гледам,  също ги баннаха набързо   tooth  Оказа се , че ако знаеш повече от админа , и съответно мнението ти се разминава с неговото - това не се прощава  tooth Законите там са по-други, с лека ръка  те затриват , барабар с всичките ти публикации до момента.
Единственият плюс за мен  там е , че имаш възможност да си редактираш и изтриеш  коментара, дори и след месеци. ( случва се, напр. под напора на моментни емоции :) )     
Сериозен минус е също, че там всеки ден се пускат по няколко теми , събират се десетки линкове, които да проучваш.  При това положение ,логично,  ценността на  публикацията се размива   в океана от информация. Не е все едно дали днес ще видиш само една красива къща или 30 красиви къщи :)
Живне ли пак форумът - веднага спирам всякакви фейсове, обаче като гледам , скоро това май не се очертава  :-\
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Пустош
« Отговор #7 -: 20-10-2018, 14:10:16 »

И аз съм бамнат отвсякъде :)
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Пустош
« Отговор #8 -: 22-10-2018, 17:08:09 »

Пасивно жив е форума ...може да не се пише толкова ама ето като ти се чеше език - може да си влезнеш във фейса! Пък тук нещата си стоят и може да се прави справка какво се е коментирало през годините :bleh

Разликата е, че тук е пасивно жив форума, а пък във фейса е активно мъртво пространство... но да сме живи и здрави както се казва, това е най-важното :pensif_29:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Пустош
« Отговор #9 -: 22-10-2018, 22:22:54 »

Освен споменатите от Боян причини, общуването във ФБ изглежда е по-привлекателно и защото:
1. В рамките на групата всеки може да си зададе въпрос от типа "...група, нещо да предложите за лечение на синузит?.." и групата почва да изброява готови "решения"... Не знам някой ползва ли тези препоръки...
2. Всред мътните води на невежество и надвикване, се появяват И връзки към истински статии, филмчета с истински полезно съдържание.
3. Самата "работа", общуване във ФБ е някак по-лесна - няма цели раздели, пък в тях - теми... Въпреки, че на много места основателите на групи и администрат. надзиратели периодично напомнят да няма лични ...обяснения, те се случват често. Изразяването с езика на омразата има някаква своя привлекателност...
4. Други, неизвестни за мен причини...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Пустош
« Отговор #10 -: 23-10-2018, 14:48:31 »

Вярно, че докато си задал въпрос там, вече получаваш отговори, но не съм си и помисляла да търся фейсбукски решения на здравословни теми. Затова е Форумът - здраво стъпила солидна база от данни, изследвания, ЛИЧЕН ОПИТ, задълбоченост, специализирана информация...В нашия случай - почти добре организирана в раздели и теми, че съм ровила, чудейки се кое къде беше, но търсачката е насреща и винаги помага! "Там" е изнервящо, търсачката се лута и е неефективна, губиш се из файлове и файлчета, преповтарят се въпроси, даже става досадно. Като сложим величайшите админи :pensif_29: , все си сгазил лука. Но наистина е лесно, бързо, достъпно, за членуване в групи на професионален принцип е ок, даже на ремонтни теми, но не на тялото ;), е идеално, илюстрирано, актуално...Да ни стига, че имаме избор, поне за някои неща...Друг е въпросът колко трудно е да срещнеш едино- и съмишленици на такива сериозни теми, като тези в нашия форум, осъзнати, волеви личности, неегоцентрици, любознателни, широко скроени, щедри, мъдри, смели, различни... Но всеки си намира пристана :heart_2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.