Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Как се качва снимка във форума  (Прочетена 4318 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« -: 25-04-2009, 16:28:41 »

Понеже виждам, че не всички са "отракани" из форумите, а снимки ще трябва да се качват най-малко за рецептите, реших, че е добре да има тема, където това да е обяснено. Може и да го има някъде в "Помощ", но повечето там е на английски, и като гледам как е подредено, добре, че си знам да се оправям, че едва ли и аз щях да разбера нещо оттам.  Shocked

Ето с думи прости как става качването на снимка в тема:

1. Избирате си някой сайт, който хоства снимки, http://photobucket.com е добър, но ако няма да го ползвате много и не искате да се регистрирате там, ви препоръчвам http://imageshack.us

2. Веднъж отишли на сайта на imageshack, просто натискате browse горе вдясно и намирате къде на компютъра ви се намира снимката, която искате да качите. Ако е прекалено голяма като размер е добре да ползвате и опцията Resize image 640x480 (for message boards), иначе се зареждат по-бавно и трудно.

3. Натискате start upload и в зависимост от големината на файла след няколко секунди ще ви се появи страница на която ви казват какъв е линка към снимката ви. Даже дават 2 линка, един по-дълъг, един по-къс, не знам защо, аз винаги дългия ползвам.

4. Копирате този линк от imageshack, връщате се в темата, в която искате да публикувате снимката и копирате линка на мястото където искате да се появи снимката (преди или след писаното от вас).

5. Маркирате линка, който сте залепили току-що в темата и натискате копченцето "Вмъкни изображение" (второто във втората редичка отдолу, над емотиконката намигам се намира), общо взето кода за снимката трябва да изглежда така:

[img ]http://linkakamsnimkatatuk.com[/img ] само, че без разстояние след img, аз гo правя за да може да излезе като текст.
« Последна редакция: 26-04-2009, 22:19:35 от marulka » Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #1 -: 25-04-2009, 23:02:40 »

Май всички си слагат лични снимки - много хубаво... и аз ще сменя моята тогава Smiley)
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 26-04-2009, 01:45:16 »

Аз имах предвид за снимките които се пускат в темите, тази в профила може да се качи и от компютъра... Сигурно темата е излишна, но ако ви кажа колко пъти съм обяснявала как се качва снимка на американци (в някои форуми няма иконки горе) и пак не се оправят, та така или иначе се размотвам из форума, викам я да пусна тема, може някои да се притеснява да пита, нищо че сме си българи и сме свикнали да се оправяме как знаем...  плезя се

Вярно почти всички си качихте свои снимки, аз засега ще се въздържа да не загрозявам форума, като смъкна остатъка от сланинките (спомен от предишния грешен начин на живот) тогава  Grin
Активен

Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #3 -: 26-04-2009, 01:51:27 »

И аз имам за смъкване...  намигам а всички сте ми така хубави на мен, без значение как изглеждате!! Но марулката е супер, между другото, а и ми е много любима и на мен  Grin

А това за снимките, вярно, права си... А тази иконка - втората от ляво на дясно, на средния ред - "вмъкни изображение", няма ли тази функция, да качва снимки??
« Последна редакция: 26-04-2009, 13:26:38 от Radula » Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #4 -: 26-04-2009, 07:32:38 »

Мерси за обяснението! Аз си помислих, че директно мога да кача снимка от компютъра си за някоя рецепта, само че с малка резолюция.
Активен

marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 26-04-2009, 07:42:04 »

Долу в "Допълнителни опции" може, но има лимит на размера, а и не отива където искаш между текста... Видях, че Мер (?) така е прикачила в една рецепта, както ви е по-удобно, само да се качват снимки, че да ни е шаренко във форума  Grin
Активен

marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 27-04-2009, 00:09:33 »

А това за снимките, вярно, права си... А тази иконка - втората от ляво на дясно, на средния ред - "вмъкни изображение", няма ли тази функция, да качва снимки??

Сега видях коментара ти... Да, наистина бях объркала копчетата, аз по принцип съм свикнала и си слагам [img ] с клавиатурата, не ползвам тези копчета горе и не догледах...  изчервен Редактирах горния пост, сега всичко трябва да е точно.
Активен

Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #7 -: 27-04-2009, 00:18:24 »

Щях да пиша и аз за допълнителните опции, но вече съм закъсняла  Smiley.
Наистина, ако качваме снимки от компютъра си, трябва да се оразмеряват (да не са по-големи от 150 кб като тотал (сега увеличих малко ограничението). Аз го правя това на фотошоп, а може и с ACDsee или някоя друга лека програма. Може да се кропнат също снимките (ако са снимани от по-далече) - хем ще станат по-малки като килобайти, хем ще се вижда по-добре творението.
А това [img] от иконките вмъква единствено снимка, качена в сайт. Например натискаш бутона "Вмъкни изображение" и вътре пействаш линк към снимката.
Активен

Духът владее материята!
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #8 -: 27-04-2009, 00:25:07 »

Аз качвам снимките от компютъра си, от допълнителните опции.
Ето някои детайли:
максимум брой на снимки - до 4
максимален общ обем - 300 килобайта
максимален размер на единична снимка - 150 килобайта
Ако на някой не му достигат тези, може да постне снимките в 2 отделни коментара.
Активен

Духът владее материята!
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 02-05-2009, 17:13:13 »

Това за прикачването на снимки е много удобно, преди Simple Machines я нямаха тази функция. Обаче има разлика между закачването директно във форума и закачването с линк към снимка другаде - в първия случай гостите (т.е. хората, които не са регистрирани във форума) не могат да видят снимките, а във втория виждат всичко както и регистрираните. По принцип е добре хем да стимулираме хората да се регистрират тук и евентуално да се включат в разискванията, хем всичко да е достъпно за всички, които се интересуват от темите...
Активен

Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: