Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нещо подсилващо при анемия  (Прочетена 2652 пъти)

ivanela97

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Здравейте,
Търся нещо, което да подсилва при анемия (таласемия минор). Като цяло се чувствам добре, но са ми казвали че поне веднъж в годината трябва да ходя на витамин Б инжекции. Не го правя разбира се, но тъй като ме хващат по-често настинки се замислих за нещо подобно на витамин Б, но не инжекции. Гледах кранителни добавки тук с Витамин Б комплекс, но не съм купувала такива. До колокото разбирам са на билкова основа, но като цяло избягвам химиите, за това питам за съвет тук.
Мерси!
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #1 -: 09-05-2020, 10:46:52 »

Здравейте,
Търся нещо, което да подсилва при анемия (таласемия минор). Като цяло се чувствам добре, но са ми казвали че поне веднъж в годината трябва да ходя на витамин Б инжекции. Не го правя разбира се, но тъй като ме хващат по-често настинки се замислих за нещо подобно на витамин Б, но не инжекции. Гледах кранителни добавки тук с Витамин Б комплекс, но не съм купувала такива. До колокото разбирам са на билкова основа, но като цяло избягвам химиите, за това питам за съвет тук.
Мерси!
Яжте основно бобови,зелена елда,просо,ечемик,лимец,панджар,свежи салати,плодове,студено пресовани масла,спрете животинските продукти и вижте след месец резултата
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

ivanela97

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #2 -: 09-05-2020, 22:49:27 »

Цитат
Яжте основно бобови,зелена елда,просо,ечемик,лимец,панджар,свежи салати,плодове,студено пресовани масла,спрете животинските продукти и вижте след месец резултата

Благодаря Ви много. Съвета е наистина полезен, ще пробвам непременно. Ще ми е трудно да спра месото, но ще опитам. Повечето от тези неща не съм ги срещала никъде по магазините, но ще се разровя.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #3 -: 09-05-2020, 23:00:41 »

Преди 10-тине години и аз бях изхвърлил напълно животинските продукти от менюто си, но сега стигам до извода, че това е било крайност. Сега си правя кефир от мляко - квася го с тибетска гъба при което лактозата се превръща в алкохол и B12, а белтъчните се разграждат до лесно усвоими аминокиселини.
Кефира не е суровоядска храна - кипвам млякото, защото не знам от какво метиляво животно е, но по принцип ако е от домашно животно което се гледа при добри условия може и да не се кипва.
Очаквам и Бате Бино да се включи  по темата с пъдпъдъчите яйца, защото има по-голям опит с тях.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ivanela97

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #4 -: 11-05-2020, 10:48:23 »

Преди 10-тине години и аз бях изхвърлил напълно животинските продукти от менюто си, но сега стигам до извода, че това е било крайност. Сега си правя кефир от мляко - квася го с тибетска гъба при което лактозата се превръща в алкохол и B12, а белтъчните се разграждат до лесно усвоими аминокиселини.
Кефира не е суровоядска храна - кипвам млякото, защото не знам от какво метиляво животно е, но по принцип ако е от домашно животно което се гледа при добри условия може и да не се кипва.
Очаквам и Бате Бино да се включи  по темата с пъдпъдъчите яйца, защото има по-голям опит с тях.

Благодаря ти, това е много полезна рецепта. От докторите знам, че именно В12 е нужен на организма. Иначе животинските продукти няма да ги спра на 100% със сигурност, но може би е добре да ги намаля.
Интересното е, че от лекари имам мнения, че е много важно храната ми да е силна и да включва много месо богато на протеини.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #5 -: 17-05-2020, 15:43:18 »

ivanela97 , от кои точно лекари знаеш, че е добре да се яде много месо- "силна храна" ? :)
От тези , които са със средна продължителност на живота 55г или от лекари натуропати,  наистина разбиращи от Медицина и хранене ?
Д-р. Ellsworth Wareham  напр. никога няма да препоръча такава глупост  ;D Той е веган. Продължава да работи, сега е на 103 !
https://www.youtube.com/watch?v=Qdmb0_XXnGE

Това няма да препоръча нито д-р Гайдурков, нито д-р Ат. Михайлов, нито д-р Шаталова, проф Неувимакин , д-р М.Оганян , нито д-р Шелтън , акад. Николаев, да не говорим за д-рТ.Кембъл, който направи най-голямото , най-достоверното и най-"научното" изследване ", известно като "Китайското проучване".
Ако искаш да знаеш, най-добре не питай хора, само защото са лекари, а поне наработи собствена компетентност, за да можеш да ги разпознаваш - кой от тях следи научните публикации ( наистина независимите) , и разбира от хранене -  и кой само повтаря мантри отпреди 100 години ...  ( платени от хранителната промишленост "изследвания", толкова пъти вече ги изловяваха.. tooth )

Тези, които похвалиха  "силната храна - месото", ти попита ли ги колко лекции по хранене са имали по време на следването си ? :)
Попитай ги , ще имаш силни емоции от отговора :)

Думата "лекар" вече не значи почти нищо, за съжаление, точно и както думата "Медицина". Ако значеше, форумите и фейсбук групите нямаше да пращят от болни отчаяни и съсипани ( вкл. финансово) от ходене по лекари нещастни хорица, търсещи спасение при нас   "дилетантите" :)  
« Последна редакция: 17-05-2020, 15:49:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #6 -: 20-05-2020, 20:38:18 »

Хааа, дори и от мен няма да получите препоръка за засилване на организма с месо... ;D
Усвояването на разните съставки на храните обаче е съвсем друго дело.
Замърсените организми (тяло, душа, дух) не могат да усвояват значителна част от необходимите за добро здраве ...неща, независимо от вида храна.
Значителни трудности създават и безбройни колонии на трилиони микро и не толкова микро- паразити, изпълващи телата ни.
За радост, е възможно много качествено прочистване на почти всеки човек. След това (при отлично или поне много добро здравословно мислене, дишане, пиене, дъвчене, хранене и спортуване) е възможно и почти сигурно изчезване на анемия и много, много други нежелани състояния.
Тогава усвояването на всички необходими вещества от храните нараства и т.н.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #7 -: 29-03-2021, 09:41:23 »

Хааа, дори и от мен няма да получите препоръка за засилване на организма с месо... ;D
Усвояването на разните съставки на храните обаче е съвсем друго дело.
Замърсените организми (тяло, душа, дух) не могат да усвояват значителна част от необходимите за добро здраве ...неща, независимо от вида храна.
Значителни трудности създават и безбройни колонии на трилиони микро и не толкова микро- паразити, изпълващи телата ни.
За радост, е възможно много качествено прочистване на почти всеки човек. След това (при отлично или поне много добро здравословно мислене, дишане, пиене, дъвчене, хранене и спортуване) е възможно и почти сигурно изчезване на анемия и много, много други нежелани състояния.
Тогава усвояването на всички необходими вещества от храните нараства и т.н.
Напълно подкрепям, но имам питане :) Кое тогава е добра стратегия при анемия(моята вероятно е от комбинация на непълноценна храна(предимно солети и други тестени са основното ми меню  :surpris_23: :surpris_22:)+замърсяване.
1.промяна в хрането
2.прочиставне
или все пак закрепване на организма с синтетични витамини/желязо като първа стъпка?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #8 -: 07-04-2021, 13:59:34 »

sunflower8 , каква точно е анемията ти, желязнодефицитна ли ? ( понеже има различни видове анемии )
1. Според мен , би било мъдро първо да установиш КАК се е стигнало до дефицит на желязо  ;) Защото добавката му няма да ликвидира ПРИЧИНИТЕ за този дефицит.  ;)  ( "течове" ли има някъде в организма, паразити ли, които буквално изяждат кръвта , барабар с желязото? .. )
2.  Добавянето на неорганично желязо ти е най-лошият вариант.
3. При този начин на хранене ( тесто+глутен), да ти кажа, анемията  няма да ти бъде най-големият проблем..  ;) Най-вероятно на път са  върволица от допълнителни нарушения в различни органи, породени от хроничното възпаление, което неминуемо се провокира от  такива количества захар,  ( почети за  инсулиновата резистентност и до какво води ) , от цялостно разбалансиране на хормоналният ти статус, от подкиселяване  на организма  и свързаните с това недоимъци на алкализиращи минерали - калций, магнезий, натрий..,от преките удари на глутена върху централната ти нервна система ( вкл. върху мозъка) и т.н.
Разбирам,че ти е вкусно тестото, но ако така и така се бориш да се откажеш, мисля, че най-полезна би ти била книжката "Тихите убийци на мозъка". Възможно е след прочитането й, рязко да си промениш режима на хранене в някоя от правилните посоки   :whistling2 - emotloader: 

 
« Последна редакция: 07-04-2021, 14:01:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #9 -: 11-12-2021, 22:50:48 »

Благодаря за отговора!
Желязото всъщност теоритично ми е в норма. Хемоглобинът започна да ми пада след като родих и менструацията ми се увеличи(за което не се открива патологична причина).
Основният ми дефицит обаче е на б12.
Последните над 10г. не ям месо но и не се храня здравословно  :Confus_3: :Confus_3: млечни и яйца от дъжд на вятър консумирам.
Съгласна съм че аз съм си виновна, но и това с б12 ме обърква изключително много, както и как да поддържам нискивъглехидратна растителна диета и да си набавям и б12. Надявам се в тази книга да намеря някои отговори благодаря!
« Последна редакция: 11-12-2021, 22:57:29 от sunflower8 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #10 -: 11-12-2021, 23:55:46 »

sunflower8, какво ти пречи да си набавяш В12 под формата на добавки? :) Всички сме в недостиг все от нещо :) Купи си В12 , но метилкобаламин и го почвай. Но и там има тънкости, най-вече с изследването.
Пускам ти доста материали за В12 от архива ми.  ;)

Kaloyana Velkov Витамин В12 - метилкобаламин и ако в него няма аденокобаламин, си поръчай В12 - аденокобаламин отделно, това са различни форми, съставки на витамина. Преди това си направи изследване за витамин В12 и хомоцистеин. Хомоцистеина е много важен. Там е другата брънка на витамина. От резултата ще зависи и дозата. Може тоновe  витамин В12 да изпишеш като метилкобаламин и само ще завишиш фалшиво витамина с добри резултати, а всъщност тялото ти ще гладува за витамина. Аденокобаламина е "жицата" която свързва метилкобаламина и гръбначния мозък - образно казано. Ако няма аденокобаламин към метилкобаламина витамина не стига до гръбначния мозък и нервната система, неможе да се захрани и ....анемията е на лице. Лекарите не са наясно с тези простички неща, не ги четат и не ги разбират, а са много важни и бързо човек се възстановява - за няколко месеца само. Витамина участва в произвоството на бели и червени кръвни телца. Витамина трябва да се взима и с витамин Д3, имат връзка и са в някаква степен зависими. Натурални. Това на снимката е аденокобаламин . С двете форми на витамина ще си оправиш анемията.

Kaloyana Velkov И да споделя, че от ноември месец 2017 година в лабораториите на щатите горната граница на витамина е завишен с около 300-400 единици, преди беше 900, сега е около 1300 горна граница. Имайте го впредвид, ако не са го променили в България и хората уж вничко им е наред, а всъщност имат дефицит. Отдавна Сали Пачолок каза, че ще има промяна и тя е вече факт. Най-добре е витамина да бъде на горната граница или малко над нея, той е водноразтворим и не е опасен. .

https://vegebg.org/2014/vitamin-b12/

https://products.mercolamarket.com/vitamin-b12/?ui=5b2ca7458c30ab4156504288af604c5c906c2f543fa51c01ee0de9bf76934d93&sd=20200614&cid_source=dnl&cid_medium=email&cid_content=ban2HL&cid=20211209_HL2&mid=DM1053547&rid=1345012455


ВИТАМИН   В12
От видеото на суровояда Денис Терентев.
https://www.youtube.com/watch?v=Ck0iSollovg&src_vid=pzAUUio3Qg0&feature=iv&annotation_id=annotation_2813627493
1. Оказва се , че растенията изработват не точно вит В12 , а негови аналози. Които заблуждават човека, че нивата му на този витамин са добри, а на практика при изследванията те са добри, заради тези аналози.
Навремето когато са консумирали немити плодове и зеленчуци, недостиг не е имало , защото върху тях са се намирали бактериите, които го произвеждат. Те са се намирали също и в горните слоeве почва. Сега вече е стерилно и затова от растителен източник  този витамин не може да се набави.
2. Инжекционно  се добавя само при тежки случаи. При по-леките се пие.
3. Трябва да се следи нивото на хомоцистеина. Ако е  високо, това означава, че В12 е в недостиг и  – веднага трябва да се добавя .

Kaloyana VelkovKaloyana и 8 други управляват членствата, модераторите, настройките и публикациите за АЛТЕРНАТИВНИ МЕТОДИ ПРИ ДИАГНОЗА РАК. Вижте си теста за витамин В12, ако е нисък почнете лечение на витамина, но само със метилкобаламин и аденозилкобаламин. Проблема е във костния мозък, и само комбинацията от двата витамина В12 достига до него, иначе ако пиете само метилкобаламин ще си стои в кръвта и сами себе си ще заблуждавате. Много хора правят лаборатория, виждат добри резултати, а всъщност до костния мозък не достига витамина, което подкопава тялото и заблуждава болни, лекари..... Лично аз не препоръчвам цианокобаламина инжекционна форма, защото е синтетичен и има данни, че не е добър за черния дроб. Има промяна на референтните стойности на витамина от края на миналата година и е завишен със около 45% % от 900 на 1300. Незнам дали всички лаборатории са го отразили това в системата си. Съвета е, да е леко над 1300 или там където човек се чувства добре, природния витамин ако е излишен се изпикава, той е водноразтворим, не се натрупва. Различните лаборатории имат различни таблици референтни стойности, но каквито и да са, да е леко над горната граница. Вижте също и витамин Д3, желязото, но ако ползвате добавки, само природно желязо. ЦИТИРАМ "В тялото хидроксокобаламинът се преобразува в двете биоактивни коензимни форми метилкобаламин и аденозилкобаламин. Метилкобаламинът действа в клетъчната плазма, а в митохондриите (”енергийните централи”на клетките) действа аденозилкобаламинът (дезоксиаденозилкобаламин)." https://vitaminb-12.com/b12-forms.html



ЗАЩО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ТЕСТВА   В12 ?

https://spravochnik.synevo.ua/ru/vitamini/vitamin-b12-aktivniy.html

If you buy the supplement or take a B-12 shot, always use the active methylcobalamin form and NEVER use the cyanocobalamin form that has cyanide attached to it.
Статията е тук:
http://www.naturalnews.com/036367_vitamin_B-12_cyanide_cyanocobalamin.html
Източници на информацията :
Sources for this article

http://www.drugs.com/cg/cyanide-poisoning.html
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/meds/a605007.html
http://clinicaltrials.gov/ct2/results?intr=%22Vitamin+B+12%22
Статията:
Your vitamin B-12 could contain cyanide
Tuesday, July 03, 2012 by: Craig Stellpflug

(NaturalNews) What's in your vitamin B-12? If your vitamin label says cyanocobalamin, it is a cheap, synthetic chemical made in the laboratory that is produced with cyanide. Low-end vitamin manufacturers use this to claim that their product "contains vitamin B-12." They won't tell you that this form of B-12 is bound to a toxic cyanide molecule that must then be detoxified from your body by your liver. Curiously, cyanide is a known poison.

Cyanide causes a chemical change that keeps the oxygen from getting into your red blood cells.
No matter how cyanide gets into your body, it works the same way. It can be inhaled, swallowed or absorbed through the skin and/or muscle. If you are exposed to even small amounts of cyanide you will have the following symptoms: rapid breathing/heartbeat, restlessness and decreased ability to stay on task, dizziness, weakness, headache, eye itching/burning, nausea/vomiting.

If you are exposed to a large amount of cyanide it can cause convulsions/seizures, very slow heartbeat, loss of consciousness, breathing cessation and death. Not something you want in your friendly vitamin!
Meet the hero!
Vitamin B-12 has the largest and most complex chemical structure of all vitamins. It contains the metal ion cobalt and thus, the term cobalamin is used for the scientific name of B-12. The coenzyme form of vitamin B-12, AKA methylcobalamin, is the primary form of the vitamin used by the body.

Vitamin B-12 is essential for optimum liver function and is critical for normal brain and nervous system operation. B-12 deficiencies can lead to symptoms that are mistaken for Alzheimer's disease. Low B-12 levels can cause irritability, apathy, confusion, forgetfulness, serious depression, dementia, paranoia and/or hallucinations. Sometimes a little methylcobalamin is enough to boost the old mental blues.

A Johns Hopkins study recorded that women with the lowest levels of B-12 were up to four times more likely to develop breast cancer than those with higher levels. B-12 deficiency is connected to osteoporosis as B-12 is crucial to the formation of osteoblasts (bone-forming cells). Studies also show that intramuscular methylcobalamin injections are a very wonderful source of shingles relief.
Meet the villain
The history of vitamin B-12 and the switch from the methyl to the cyanide form of B-12 is the result of using charcoal to filter extracts during the isolation of B-12. Cyanide in charcoal rapidly converts all natural forms of B-12 into the cheaper "more stable" (but NOT better) cyanide form. Because of this fact, the discovery of B-12 coenzymes and their life-altering metabolic role was delayed for years. Once again, Big Money and sloppy science are helping destroy your health.

Most B-12 circulating in the blood is in the methylcobalamin form. Before the body can use the cyanocobalamin form, it must be converted by the liver to methylcobalamin. Not only does the cyanide in cyanocobalamin poison you like some crazy rendition of Arsenic and Old Lace, the cyanide actually depletes your body of stored methyl groups. At the same time, these methyls are needed to synthesize cobalamin in your liver.

Children with autism do not process methylate properly - causing anxiety, panic and other problems. High Homocysteine levels in Autism are caused by the lack of methylation. Methylcobalamin is the only form of vitamin B-12 which can directly participate in homocysteine metabolism in children with Autism and other development issues.

Methylcobalamin is the most reduced form of vitamin B-12; possible making it a very potent antioxidant. This is one of the main vitamins which many people are deficient in. This is especially true in older adults and vegetarians. If you buy the supplement or take a B-12 shot, always use the active methylcobalamin form and NEVER use the cyanocobalamin form that has cyanide attached to it.

Throw away your cyanocobalamin and find some methylcobalamin today.

Sources for this article

http://www.drugs.com/cg/cyanide-poisoning.html
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/meds/a605007.html
http://clinicaltrials.gov/ct2/results?intr=%22Vitamin+B+12%22

About the author:
Craig Stellpflug is a Cancer Nutrition Specialist, Lifestyle Coach and Neuro Development Consultant at Healing Pathways Medical Clinic, Scottsdale, AZ. http://www.healingpathwayscancerclinic.com/ With 17 years of clinical experience working with both brain disorders and cancer, Craig has seen first-hand the devastating effects of vaccines and pharmaceuticals on the human body and has come to the conclusion that a natural lifestyle and natural remedies are the true answers to health and vibrant living. You can find his daily health blog at www.blog.realhealthtalk.com and his articles and radio show archives at www.realhealthtalk.com


Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Нещо подсилващо при анемия
« Отговор #11 -: 12-12-2021, 00:11:21 »

Благодаря изключително полезно!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 23 запитвания.