Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Привет на всички :)  (Прочетена 2727 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Привет на всички :)
« -: 31-10-2009, 11:22:50 »

Здравейте! :)
Казвам се Вики, на 22 години, живея в София, родом от Великотърновско :).
Случайно попаднах на вашия сайт и в началото това, което прочетох, ми се стори доста крайно като светоусещане, но после, като разгледах внимателно публикациите, много ме зарадва :). След това видях и форума - чудесен е, както и сайта... И реших да се присъединя, ако не е проблем  :flowers2:.
Самата аз съм вегетариянка от 10 години - никога не съм обичала месо, дори като малка ми се повдигаше от него, не ми липсва ама въобще. Не пия и не пуша; спортувам всеки ден; не консумирам захар и рафинирани/пакетирани продукти; наскоро спрях и кафето (минах на натурално какао или черен чай). Старая се да не натрапвам мнението си на никого, всеки има право да решава как да живее, но много се дразня като почнат за 10000-ден път да ми обясняват колко било полезно месото и как без него сме, едва ли не, умрели  >:(. Самата аз, като гледам, съм си жива бая време и (да чукна на дърво) се чувствам отлично. Пък и в последните години прочетох доста повече литература по въпросите за продуктите и здравословното хранене, отколкото много хора въобще са видели през живота си (поне от ония, за които "храна"="готвена манджа" и ако едно нещо няма "мръвка", не става за ядене)...
Още не съм станала пълен веган, защото си обичам млякото и производните му, но съм наясно с всичките им минуси (което не ми пречи да признавам и плюсовете) и не изключвам възможността някога и тях да откажа. Във всеки случай много се радвам, че има хора като Мер и всички вас, които непрекъснато се стремят да се усъвършенстват, да се доразвиват и непрекъснато да откриват нови и нови алтернативи за решаване на проблемите :). Като разгледах и всичките рецепти, качени на сайта, че и на други такива, вече направо ми се струва смешно вярването на масата хора, че веганите "ядат само плодове и зеленчуци", понеже не използват животински продукти... Как може човек въобще да си помисли такова нещо, при положение, че разполагаме с такова разнообразие - цялата майка природа ни предлага такава богата гама от продукти, че може и за цял живот да не ги опитаме всичките!Все едно друго решение няма - винаги има, ама стига да го търси човек. Така че - ЕВАЛА и продължавайте напред  :Content_14:. Вече и аз съм тук и ще гледам да се навъртам и да понаписвам нещичко, та и аз да се образовам ;). Поздрави и до скоро!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Привет на всички :)
« Отговор #1 -: 31-10-2009, 11:44:42 »

Здрасти,Bиkи,добре дошла  ;)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Привет на всички :)
« Отговор #2 -: 31-10-2009, 15:55:03 »

Вики, много се радвам, че си една от нас. Плюс това ти си доста напред с материала. ;)Ще даваш добри съвети и пример.Успех! :love_007:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Привет на всички :)
« Отговор #3 -: 01-11-2009, 18:29:21 »

Здравей, Вики! Добре дошла! Много богат опит имаш в правилното хранене. Сигурно ще има какво да научим от теб  :Content_22:
Активен
Намасте :)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Привет на всички :)
« Отговор #4 -: 02-11-2009, 08:54:17 »

 :kisss:Ха, добре дошла и аз съм лакто-вегетарианка, с намерение да стана веганка....май скоро ще ми се получи...натам вървят нещата...макар, че ни нахокаха в Да изразя разочарованието си ...аз се радвам на всички и на месоядците,/колкото и да ме боли за това, какво правят със себе си /НО винаги в такива моменти се сещам , че и аз бях там!!!Не съм се пръкнало веганче, какво да правя- трябвало да извървя СВОЯ път... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Lollita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • Starting a raw, live food diet
    • Information Security
Re:Привет на всички :)
« Отговор #5 -: 30-12-2009, 00:24:27 »

  Здравейте. Аз съм нова тук и споделям мнението на Вики.. Всъщност от скоро не ям месо, просто установих, че другата храна ми е по приятна, а и само заради факта, че е убито животно не искам да ям месо...Готвената храна - мислех, че ще е по-трудно и ще ми липсва - от два месеца не ям готвена храна (като изключим сега покрай празниците, причината не е в самите празници, а майка ми.. която ме кара да ям готвена храна (знаете какви са - обичат да угаждат на децата си...). Те не можеха да разберат разделното хранене, а още повече суровоядството...Единственото от което не мога да се откажа е сиренето и млякото... а и не съм сигурна дали трябва.. Живеем в такова общество, че не знаем кое е правилно, кое не, навсякъде литературата е многозначна.
  Надявам се да можете да ми помогнете из моите лутания за природосъобразен правилен рационален и балансиран начин на хранене...
  Относно т.нар вегани, веганска диета т.е. пълното отрицание от млечни продукти удобрявате ли го? Тъй като попаднах на следната статия и много се стреснах - http://www.epochtimes-bg.com/2008-02/2008-06-20_14.html
  Когато имам възможност ще разгледам подробно форума, за да не задавам вече изяснени въпроси...
Весели празници на всички!
Активен
Go, Go Man United

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Привет на всички :)
« Отговор #6 -: 30-12-2009, 10:39:18 »

Това са глупости,един случай,който не можем да познаваме в детайли,яли соя,кълнове ,ядки,плодове и зеленчуци,ама,как ,по колко,много въпросителни :surpris_23:
Ако трябва да се опишат всичките случаи на болни от другото хранене деца,няма да им стигне целогодишното вестникарско издание :Confus_3:
Ние не сме суровоядци на 100%,ядем варени ориз,леща ,картофи. Месо и млечни,не. Е случва се на някой празник да хапнем баница,на коледа пих капучино с морковен пай,не сме крайни и не си налагаме насилствени ограничения.Но например, на бъдни вечер само питка содена и салата,на коледа само сърми и салата. Пая беше късния следобед като вечеря.
Позволяваме си по нещо любимо понякога. :Appetit_17:Но през другото време не вкусваме млечни.Не ни и липсват.Ужасно задръстват със слуз.
А статията много гадно манипулира. Хора които са невежи могат да се стреснат,макар ,че невежи вегани трудно се срещат :bleh Витамин Д се получава от слънцето в количества достатъчни за да се живее добре. Дори и зимата в хубав ден да се напечеш ,получаваш доза за месец.А за протеинната недостатъчност е направо смешно. tooth tooth tooth tooth Суровите ядки,семена кълнове,ленено масло и семе,дават много по-добри протеини от месните и млечните. Едно ястие Khicheri-ориз и леща сварени с масло,дават много повече и пълноценен протеин от свинска пържола ;)

Наблюдавайте се,еспериментирайте,правете нещата с ясно разбиране и удоволствие,не се насилвайте.
Всичко постепенно ще се получи добре,ако го искаме.

Нищо полезно няма в сварени и преработени млека,единствено домашно подквасено и то само заради бактериите,но като претеглим минусите.......,всеки си решава.
Направи си един експеримент,спри млечните за две седмици,определено нищо няма да ти стане,и след това изяж парче кашкавал,сиренце или една пица. Виж как ще се чувстваш.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Привет на всички :)
« Отговор #7 -: 30-12-2009, 10:55:54 »

 :kisss:Браво, сине!Браво дете!!!Само така!!!Отстоявйки убежденията  ще има постижения!!!Не само за нас...но и за деца и внуци!!! :flowers2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Привет на всички :)
« Отговор #8 -: 30-12-2009, 11:12:52 »

Здравей, Лолита  :Content_14: Наистина е по- добре да не четеш и вярваш много на статии, а да влезеш в секцията с книги и да си избереш четиво от там. На мен познанието за тялото на бозайника, което получавам от медицината ми послужи за основа и ми помага по- бързо и лесно да мога определя кое от прочетеното е истина и кое не е.
Много четене се иска, няма друг начин!
За млечните продукти се учи от книгите, не е от статиите и от повечето лекари- едно си баба знае едно си бае :)
Вчера с приятеля ми обсъждахме новото ми начинание,  което аз не се опитвам да му натрапя, но му отговарям на всеки въпрос, който ми задава защо това защо онова и дано възприеме малко по малко.........
Активен

Lollita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • Starting a raw, live food diet
    • Information Security
Re:Привет на всички :)
« Отговор #9 -: 30-12-2009, 11:51:36 »

  Здравейте отново... Благодаря за отговорите... Относно книгите за сега имам само тази на Атерхов, там има рецепти, но голяма част от тях е свързана с това да си правим ядково брашно, което е свързано с разни електроуреди, които аз нямам вкъщи.. Имам единствено пасатор, а сега съм и без работа и не мога да си позволя такива луксове (за това май ще си наблегна на простия вариант плодове, зеленчуци и ядки)...
  А относно зеленчуците сега няма особено богат избор според мен .. краставиците и доматите  нямат никакъв вкус в момента... А относно млечните продукти моите са 100 % домашни, взимаме мляко от домашна крава, но това едва ли променя нещата.. Но ще пробвам варианта с 2 седмици без млечни изделия.. Лошото е че любимия ми обяд е кисело мляко със банан или със стафиди и ще трябва да измисля друг вариант :)
Активен
Go, Go Man United

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Привет на всички :)
« Отговор #10 -: 31-12-2009, 15:15:27 »

Лолита, наблегни на кълновете. Това бих ти препоръчала. Няма много да навредят на джоба.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Привет на всички :)
« Отговор #11 -: 01-01-2010, 13:33:42 »

Съгласен съм с Вери. Кълновете и семената са най-добрата храна(мнение на много специалисти, лекари и т.н....не е само мое мнение) :Appetit_17: Ако ти трябва по-обстойно инфо, виж тук:
http://www.helikon.bg/books/68/46667_kalnovete-superhrana,-dariavashta-zhivot.html :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 25 запитвания.