Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Теао- въздържания от храна  (Прочетена 4369 пъти)

iris

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #20 -: 06-05-2018, 16:00:24 »

Разбира се, Вов, когато си поел отговорност да помагаш на някого в гладуването, трябва да прецениш състоянието му, преди да го съветваш за каквото и да е.

В случая се интересувам от опита на тук гладуващите дали им се е налагало да пият солена вода по време на гладуването им. Не се бях сетила да задам този въпрос по времето на гладуването, когато получих крампите, защото тогава четях литература по гладолечение и това решение с пиенето на солена вода веднага ми изникна. Но когато Теао сподели за отоците по време на захранване, свързани с употребата на сол, се сетих за моите крампи, пак свързани със солта, но с обратен знак.

Благодаря за отговора, Вов.
Извинявам се за еретичния си въпрос относно солта.

« Последна редакция: 06-05-2018, 16:31:26 от iris »
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #21 -: 06-05-2018, 20:45:42 »

При някои участници, в някои дни, прилагам не само сол, но и йод, може и други съставки - в нищожни количества...
Под каква форма се пие йода всъщност? йодна тинктура 5% дето продават в аптеките или друго? Понеже съм си мислел да пробвам да добавям малко ама като не знам дали от това аптеката става и още не съм се пристрашил ...не говоря по време на гладуване, а по принцип как може човек да си добави йод допълнително ако не е сигурен дали приема достатъчно :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #22 -: 07-05-2018, 09:40:49 »

От аптеката в никакъв случай! Освен евентуално с намазване, през кожата. Пие се органичен йод ( настойка орехчета  напр. ) или "син йод". Аз намирам готов такъв продукт, украински. Една съфорумка изпи няколко литра от него  tooth. Можем и да си направим син йод - аптечният йод се смесва с картофено нишесте, има си технология. Йодът винаги е в недостиг при съвременното модерно хранене. Не може да се предозира ако е натурален. Японците употребяват около 2300 пъти по-високи дози от "препоръчаните"
 (в кавички , защото е  същото малоумие, както с дозите вит С , белтъчините и мн. други )  и почти не боледуват от щитовидна жлеза ( съответно  и от свързаните с нейната дисфункия стотици патологии нататък по веригата. )  
Добре е да се изследват нивата на йод в организма от време на време. И ако се окаже , че са ниски, следва нелеката задача  - да се установи дали са ниски заради недостиг от храната или заради недобро усвояване в тънките черва  ;) ( много честа и коварна причина при заболяванията на щитовидната    ;) )

Имайте предвид, че  връзката "йод - щитовидна жлеза "  е упорито и утра дилетантски подценявана от  ендокинолозите. И неслучайно..  ;) Както и при останалите  болести, в колежите са ги научили как да облекчават, но не и как да ИЗЛЕКУВАТ тези болести. И съответно лекарите  само чакат отклонение  в щитовидните хормони, за да изпраскат хормонално-заместителната си терапия, която   продължава до живот . ( ох мамоо, манна небесна за БигФарма  tooth)   , вместо да се насочат към йода.  след като е известно , че  само с йод китайски лечители са лекували успешно гуша още преди хилядолетия!  ;)  
« Последна редакция: 07-05-2018, 09:46:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #23 -: 08-05-2018, 22:23:44 »

Що? Какво му е на йода от аптеката? От десетилетия е известно, правил съм го успешно, пийване глътка  от чаша вода с 5-6 капки йодна тинктура от аптеката и намазване кожата на схванат мускул с гола ръка, потопена в същата чаша.
При състояния със силен недостиг (т.нар. дефицит) на йод (или друго), тялото ще си го всмукне дори и да го намажем по гърба...  :pensif_29: (също доказано опитно).
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #24 -: 08-05-2018, 23:36:13 »

Ами ако се поинтересуваш задълбочено, ще научиш какво му е на йода от аптеката , Вова :) ( говорим за пиене, както вече наблегнах  ;) ) Знаеш, аз не си ги измислям нещата , които казвам :)
« Последна редакция: 08-05-2018, 23:38:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #25 -: 10-05-2018, 10:40:12 »

Знам, Бино, че не си ги измисляш - дори никога, когато говорим за лечение. Бих бил благодарен да споделиш.  :Content_14:
Иначе органичен йод ми е известно да има в орехите и ...кафявите водорасли. Статистически достоверни наблюдения установяват, че ония дълголетници в Япония всеки ден хапват по малко такава морска храна, която съдържа йод, дори - органичен. И нямат огромен брой състояния... ("болести")!
В Европа и Сев. Америка огромни части от населението или цялото, страдаме от недостиг на йод. А той има многостранно и все положително действие... Та, по не лабораторно потвърдени резултати, продължавам да смятам, че 1-2-3 капки от 3% воден разтвор на йод в 1 чаша 250 мл, си е добре.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #26 -: 21-05-2018, 20:17:32 »

Благодаря ти, бате Бино! Можеше и към аптеката да тръгна, така че добре дето питах. Между синтетичните и оригиналните природни дадености винаги има някаква разлика. Ама като не знам как се прави точно тая йодна тинктура и си мисля, че може натурално да я правят уж :surpris_23: Вова, ти къде видя 3% тинктура ...аз 5% съм виждал?!  :surpris_22:

То лесно е да се ядат и орехи ..ама дали наистина съдържат йод е въпроса?! Щото четох някакви информации дали на английски не бяха, че всъщност нямало йод в орехите?! Говоря за самата ядка дето се яде ...подобни свойства имало веществото, затова цапало като йода, ама не било йод?!?!?! И мен това ме притесни и затова взех да мисля за аптечната тинктура понеже нали консумирам хималайска сол, а не йодирана.

Друго дето си мислех е, че може да ходя на морето да дишам йодни изпарения. Ама дали наистина има йод там както говорят, щото реално не знаеш какво вдишваш? Всъщност даже ходих 2-3 сутрини уж с тая цел, обаче настинах и сега ме е страх. Та, поне да съм сигурен има ли наистина смисъл като ще рискувам да настивам ..някой ако знае по-точно?! :fluretaa:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #27 -: 22-05-2018, 07:15:56 »

Значи... продава се в аптеката едно високопарно нещо, кръстено Келп. Било от естествени ...неща. Струва около 8 лв.

Преди много години (30-50), когато треньорите по волейбол, баскетбол... нямаха нито достъп до някакви специални добавки, нито толкова знания, при схващане на мускул, капваха няколко капки йодна тинктура от аптеката в чаша с вода от чешмата. Караха пострадалия да отпие глътка и да потопи пръсти в чашата, след това да намокри областта на схванатото. Това 4-5-6 пъти. На другия ден състезателят си участваше в тренировки/състезания.

Както споменавах, при силен недостиг на нещо, нашият организъм е способен да си го набави дори само при допир - през кожата...

В някои източници пише, че в ореховите ядки има йод, в други - че няма или че има в нищожни количества. Последните може да са изследвали ядки от орехи, специално "подобрени" да дават много плодове, торени, поени и т.н. по познатата единствена логика "или се разрастваш, т.е. - увеличаваш печалбата - или умираш".
 Вероятно мнозина са обърнали внимание примерно как изобщо е възможно бадемови ядки да пристигат в България от щат Калифорния (САЩ), и да са продаваеми?! И също сме забелязали как всички техни бадеми са издути, без бръчки, като напомпени с въздух? Това, струва ми се, може да стане само при много висока степен на машинно добиване, торене, пръскане със "защитни" гадости и др.п.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Дневник на Теао- въздържания от храна
« Отговор #28 -: 22-05-2018, 10:07:13 »

Знам за келпа, кой не е високопарен, кой не е чувал за него....  tooth Въпросът е в това, че за него пък четох, че понеже моретата и океаните за замърсени и поемал алуминий (или някакъв друг подобен метал ...извинявам се, малко съм труден с точното помнене на фактите, по-скоро впечатления си изграждам за нещата, което пречи като трябва да ги обяснявам на другите и да говоря с точни факти) и се разколебах в крайна сметка. Колко е вярно - кой знае?!

Освен през кожата да видя организма какво сам ще реши да си вземе. Обаче за да може да се поеме йод през кожата, трябва да бъде разреден с вода ли?!  :surpris_23:

Иначе тя е зле работата ...един говори едно, друг друго и се объркваш и се чудиш на кого да вярваш. Истината е в гладуването ..там нищо не приемаш и организма сам си действа. Обаче лошото е, че за да гладуваш трябва да почиваш, иначе няма голям смисъл.... ако можеше 1 месец да се отпиша и да си лежа и да пия вода само..... :whistling2 - emotloader: Ама гладуване и да ходиш на работа, само се стресираш още повече в крайна сметка.

Пък с плодовете и зеленчуците и ядките е кошмар. Преди седмица си взех едни моркови от съседния магазин - едни дребни, неугледни и повяхнали. Вчера си взех едни моркови от Била и бяха големи, оранжеви, чисто нови ...и не ги знам какви, може би ГМО?! И се чудя кое е по-добре полуразвалени, или мутантни моркови?!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 24 запитвания.