Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Първото ми прочистване  (Прочетена 2653 пъти)

I.Panev

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Първото ми прочистване
« -: 16-07-2018, 19:52:37 »

Здравейте, отворих нова тема, смятам в нея да описвам всяко следващо прочистване какво се е случило.
На 35 години съм, от 26 години съм с диабет тип 1, веган. На 11 този месец направих за пръв път чернодробно пречистване с 200мл зехтин и 200мл сок от грейпфрут, изпих ги по отделно. На 12 сутринта започна изхождането, изхвърлих 10-12 тъмно зелени камъчета не по-големи от грахово зърно. От 12-ти до днес ми прави впечатление, че буквално преяждам с много малки количества храна. Принципно се храня веднъж на ден, сега в този един път не мога да изям повече от 2 шепи, каквато и да е храна. Няколко часа след храненето чувствам голяма  тежест в корема, подут и лека болка и като цяло нямам апетит. На какво се дължи и нормално ли е това нещо? Смятам да правя процедурата всеки месец.
Поздрави, Иво.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Първото ми прочистване
« Отговор #1 -: 16-07-2018, 22:18:40 »

Съществуват доста категорични и компетентно звучащи мнения, вкл. доста убедителни обяснения от лекари, твърдящи, че това не е никакво прочистване. Други авторитети пък категорично твърдят, че ние не трябва да поглъщаме растителни масла, отделени от техните носители. Д-р Гайдурков пък призовава, ако много искаме да сипем 1 супена лъжица студено-изцеден зехтин (колко е студено е съвсем отделен въпрос!!) на салатата, то да изядем и 10-15 маслини в същото хранене.
Според мен никакво дълготрайно пречистване на можем да получим с пиенето на смес от зехтин и сок от лимон или грейпфрут. Може и да предизвикаме някаква спазматична реакция от черния дроб и жлъчка, дори и от други органи и системи, но очистването е много, много по-обхватно, сложно, продължително и т.н. състояние. За постигането му са необходими множество правилни и продължителни мисли, настройки, действия и др.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Първото ми прочистване
« Отговор #2 -: 17-07-2018, 09:41:02 »

Вова, нали сме си говорили, приятелю, че думата "лекар" вече почти нищо не значи  tooth Точно както  думата "блондинка"  :) ( може да е тъпа, но може и да не е  tooth )  Чернодробното прочистване се прави в почти всички алтернативни медицински центрове. ( нали ги обикалях преди години - из Украйна , и  Русия) И в центъра на д-р доц. Елисеева, и  в центъра на проф. Неумивакин ( Светла му памет   :heart_2:). Прави го и моят приятел д-р Вечеслав Клешнев вече 16 години! ( (  http://da-zdorov.com/index.php?id=8 ) При това, той не се занимава с друго - 15 години вече приема пациенти ( повече от 3000 до момента! )  и успоредно им провежда очистване на дебело черво, противопаразитен курс и чистене на дроба. д-р Клешнев за мен е идол- няма такъв друг сърдечен и всеотдаен лекар-натуропат.
 Другият ми познайник , Никола Алексиев в Плевен също задължително го прилага на всички. Самият той регулярно си чисти дроба, говорил съм с него.

Естествено, че не е "дълготрайно" или "глобално и  тотално"  такова прочистване, но  не е никак маловажно, стига да е приложено правилно. А и организмът сам ни показва дали  е доволен от процедурата  или не :)  След правилно извършено прочистване ( и на черен дроб и на дебело черво )  ще имаш 2 дни , през които ще се чувстваш буквално "на  7-то небе"  - така лек  и щастлив, че по друг начин това  усещане просто няма как да си го  доставиш (   освен ако не вземаш разни субстанции   tooth )
 Наскоро същото ми сподели и моят молдовски приятел Андрей Тодика в типичният си оригинален стил : "  Представяш ли си , след   7 дни хидроколонотерапия, не можах да се позная- почнах  силно  да обичам  и да се възхищавам на  всичко, вкл. и на  Кишинев ! "   tooth ( Той мрази Кишинев по принцип  tooth )

Иво, конкретно по питането ти:
1. Поздравявам те за правилният избор -  веганството  за теб е задължителен подход. Единственият начин да накараш организма да изисква по-малки, минимални дози инсулин. (Които , предполагам си биеш )
 В този филм Гебриъл  Казънс доказва ролята на веганството  за  смъкване на кръвната захар, само за 1 мес. постига чудеса с диабет-2. Казва , че има и трима излекувани с тип-1.
https://www.youtube.com/watch?v=MVYrE3f32yI&list=PLgk8Y5ulvZG4nINnvK4vodpWxIj67HqS9&index=3
2. Нямам компетентността  да кажа със сигурност какво точно се е разбутало покрай прочистването, сигурно нещо със жлъчката. Според мен няма страшно, ще се отрегулира от само себе си.
3. Това хранене от 1 път на ден.. ? Кой ти даде такъв съвет? Да не си залитнал по фастинга? :)  Дори и така да е , пак е по-добре храненията да са поне 2, както го прави Джозеф Меркола. ( Той 20 часа в денонощието не яде. В рамките на останалите 4 часа , обаче, хапва 2 пъти) . Ако си тип "вата" по Аюрведа, 1 път на ден въобще не е добре.
4. Чернодробното прочистване  не е като да си прочистиш зъбите :)  Не се прави чак всеки месец, натоварващо е.. Два пъти годишно е достатъчно. Почети ако искаш книгата на Малахов , там е обяснено много добре.    
5. Много важен момент е загряването на дроба. То трябва да започне още от обяд, ако процедурата ще се прави вечерта.
« Последна редакция: 17-07-2018, 09:44:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

I.Panev

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Първото ми прочистване
« Отговор #3 -: 17-07-2018, 13:34:58 »

Благодаря бате Бино.
 Започнах да се храня само тогава когато усетя глад и то се оказа веднъж на ден. Няма значение колко е часа,това са просто цифри,животните когато огладнеят търсят и се хранят.Всичко друго са прищявки на цивилизацията,както и къпането с топла вода.Интересно е че преди когато се хранех повече пъти на ден си бях същите 50 кг,вече почти 2 години ям веднъж и съм пак 50 кг.
Да,привърженик съм на сухия и водния пост,аз гладуване не го наричам защото такова няма,организма продължава да се храни само че ендогенно.Имам малък опит с поста,прекратявах го защото развивам страшно много ацетон и се поуплаших,но според мен поста е най доброто изцелително средство!
 Относно чернодробното прочистване съм казал че ще го правя през месец. Брат ми ме запозна с този метод,той е чел една книга,която е само за това,в нея се казва че в началото се прави често и се прекратява когато два последователни пъти не изкарваш камъни.А след това се правя два пъти в годината,профилактично.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Първото ми прочистване
« Отговор #4 -: 17-07-2018, 15:42:47 »

Иво, логично е  да се храним когато сме гладни, да. И аз така съм бил винаги. Обаче не се базирай на животните , има едно слабо място в тази логика :) Ще се съгласиш. Животните са пригодени за този режим еволюционно и от много дълго време. Така са се хранили и техните родители и прародители.. А при хората от доста време ( векове) има изградени хранителни навици и организмът ВЕЧЕ има потребност от ПО-РЕГУЛЯРНО хранене. Един добър гостроентеролог ще ти каже, че за да работи нормално жлъчният мехур, то той трябва да секретира по едно и също време всеки ден.  Иначе има риск  да се наруши моториката му ( работата му) Това се нарича дискинезия , която, уж  е безобидна , но може да доведе да куп по-сериозни проблеми надолу по веригата. Включително и до неприятният рефлукс, който се лекува много трудно! Аз например, имам някаква слаба форма на рефлукс, защото не съм съблюдавал никога  хранене в определено време. Не съм съблюдавал и друго, което препоръчва Аюрведа - за хора тип "вата" вдигането на тежести не е  полезно! Слабовати сме. А аз съм вдигал 34 години  :) ( До 45  и аз не съм имал никакви проблеми с храносмилането,  но на 45 ми се появиха :) )
Та така , щом държиш да е един път на ден - добре , но не пренебрегвай препоръката да е в едно и също време. ( Теглото ти от 50 кг означава  чиста вата)
Познавам един човек ( стар съученик) , който си излекува неприятни храносмилателни проблеми само с редовно хранене! :) ( него друго не можеш го накара да направи за здравето си :) )

Да, запознати сме с чернодробното :) В началото се прави няколко пъти за да се пречистят различните  дялове на дроба.

Гладуването - добре. Но пак внимавай , понеже си вата. По-добре  е  - често  и с  по-малки срокове. Тези дългите гладувания от 10-15-30-40 дни ги забрави , не са за вата. Сухото също не е ! И ВОВ ще ти го каже, той е експертът тук по гладуването. Освен това, при диабет гладуването вече е много различно, не съм сигурен дали въобще се препоръчва. :-\ 


    
« Последна редакция: 17-07-2018, 16:15:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Първото ми прочистване
« Отговор #5 -: 18-07-2018, 21:24:42 »

Да, Бино, за най-голямо мое съжаление, все по-често думата "лекар" може да означава ...най-различни неща.

Моята теза е, че черният ни дроб се замърсява от замърсените течности, които влизат в него. Денонощно. И като го очистим, само черния дроб и жлъчката, какво, той е добре, дори и целият човек се чувства добре... няколко дни. Докато замърсената кръв и лимфа отново скоропостижно го замърсят.
При това т. нар. чистене, с описаните методи, е леко или доста насилствено, предизвикват се спазми и други несвойствени движения и състояния на ч. дроб и доста други органи и системи.
Пък и не съм запознат някой да е правил високо специализирани и многостранни изследвания какви точно изменения настъпват в човешкото тяло при такива чистения... (Става дума за зехти + лимон).

А положителните резултати от науката и действията на изброените от теб лечители НЕ поставям под никакво съмнение... Но то е там, при тях, под тяхно наблюдение и т.н., не просто зехтин и лимон и затопляне...

[Те изобщо маслата - слънчогледово, маслиново, рициново... каквито и да са, НЕ са свойстввени, не се обработват от хранителната ни система... Имам повече от 1 косвени доказателства. Следователно, въвеждането в тялото ни, предизвиква реакции на отхвърляне (и т.н. и т.н)]

Надявам се, дори вярвам, че някой ден ще мога да постигна финансиране, достатъчно за пълни, широки, многостранни изследвания, даващи достатъчно ясна представа за настъпващите изменения, не само в ч.дроб, а в цялото тяло - при това и всички други пречиствания. До тогава - проба (на себе си), грешка, промяна, нова проба и т.н.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Първото ми прочистване
« Отговор #6 -: 19-07-2018, 09:02:17 »

Вова, за "насилствен начин на живот" - насилствени методи за прочистване :) (  клизмата също е "насилствена" , в природата  не ти влиза току така 2 л. вода в ануса  tooth)


Кой ще ти направи такива изследвания, нали трябва да ги плати?  tooth После как ще си върне парите?


Маслата , за които казваш - да , не са полезни. (дори и студено пресовани)
 Но в случая , ролята на зехтина не е да се усвои от организма ,  а да предизвика контракции  на дроба. (Използва се заради  жлъчкогонният му ефект.)  

 Дай Боже, да живееш достатъчно дълго за да събереш споменатите средства за изследвания!  :pensif_29: :angel:


« Последна редакция: 19-07-2018, 09:04:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Първото ми прочистване
« Отговор #7 -: 19-07-2018, 11:51:17 »

Ха дано!  :sorcerer - emotloader:  :Content_14:

Казано по-ясно, според мен, всеки, който действително иска да възстанови здравето си, е по-добре да прочисти цялото тяло.
Все още има хора, които се учудват, когато чуят, че заедно с и след прочистване и оздравяване на тялото, съществено се подобрява и ума, душевното, че и духовното състояние. Лесно забравят древното важно казване ("сентенция") : "В здраво тяло, и здрав дух!"

Прочистването из основи, на цялото тяло, а след това - периодично възвръщане на много чистото състояние, освен отлично физическо здраве, осигуряват много по-голяма умствена, душевна, духовна и физическа работоспособност, устойчивост и издръжливост.
Дават продължително добро настроение, готовност за общуване, възприемане на добрите неща от живота, увеличават вероятностите за справяне в тежки, "стресови" обстановки, изобщо - повишават съществено качеството на живот.
  :pensif_29: :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Първото ми прочистване
« Отговор #8 -: 14-01-2019, 14:32:28 »

за съжаление Вова е напълно прав само периодично чистене на жлъчка и ч.дроб не е достатъчно.
Това което установих е че писихиката и душевната чистота и яснота на ума и мислите е много важна. Друго което забелязах е че негативните реакциина нервната система  пряко удрят жлъчка стомах черен дроб не знам защо- явно меридиана на жлъчка е свързан с нервна система и реакцията на вегетат нервна система. Говора мялко наизуст но така подозирам че е.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Първото ми прочистване
« Отговор #9 -: 18-01-2019, 13:51:55 »

Чистота и яснотата на ума, спокойното и жизнерадостно възприемане на света около нас и много други, се получават и появяват у всички, практикували Временно въздържане от храна, съпътствано с подходящи по вид, повторения и сила упражнения.  :Content_14:  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.