Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ГМО  (Прочетена 5979 пъти)

Atyty

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
ГМО
« -: 13-02-2019, 21:52:54 »

Здравейте, преди няколко дена си купих соя от био магазин,но въпреки това имам съмнения дали все пак и тя не е ГМО, реших да направя опит, дали ще покълне,обаче днес една приятелка ми каза, че може да е Гмо и пак да покълне. Потърсих информация, но не намерих нищо по въпроса. Според вас може ли гмо култура да покълне?









Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ГМО
« Отговор #1 -: 14-02-2019, 08:39:14 »

Здравейте,
според мен ако една бобова култура покълва не е ГМО.А може и да е.В днешния свят не знаем какво ще ни поднесат на масата.Обикновено домашния ни бял фасул покълва , но само първата година.А следващите години ако не е използван не покълва и не е ГМО.Обикновено по пазарите продават бял фасул стоял повече от една година и той няма да покълне, но и трудно се сварява.По това,че се вари трудно разбираме,че е престоял повече от година без да е използван.Въпреки, че на повечето етикети е написано добруджански боб.Със соята положението е същото - ако покълва значи е от тази година, ако не значи е престояла повече от година.Но мисля,че и в двата случая може да е и може да не е ГМО.
Обикновено на хибридните семена и зърна има обозначение на етикета F1, което значи,че са хибриди и тази година като ги засееш ще дадат обилна реколта.Но следващата ще дадат само листа, без да плододават.Това е обозначението за хибриди.А в днешния свят почти всички култури ще са ГМО, така ще ни заблуждават.Затова по селата хората си препредават семена и зърна, които не са хибриди или ГМО.Тук в търговската мрежа не се знае каква е истината.
Поздрави !
Активен

Atyty

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:ГМО
« Отговор #2 -: 14-02-2019, 17:22:40 »

Елия, благодаря за отговора!
Като има някакви такива съмнения, май е по добре да се избягват такива храни, та било то и с етикет био.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.