Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво мислите за ВМ и НВХ?  (Прочетена 1283 пъти)

яна ив

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Здравейте приятели! Напоследък много взе да се говори за т. Нар. Кето хранене, за големите "вреди" от консумацията на въглехидрати, включително плодове. Хората спазващи режима отслабват забележително, и се лекували от много болести, вкл. Диабет, високо кръвно, МС, рак и други. Та въпроса ми е към вад, тъй като аз съм доста озадачена, как е възможно и изобщо възможно ли е това да се случва и на каква логика се крепи? Кога животинските продукти и мазните храни станаха лек и панацея едва ли не?
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Какво мислите за ВМ и НВХ?
« Отговор #1 -: 08-07-2018, 18:17:46 »

включително плодове, но по-скоро рафинирани въглехидрати се има предвид tooth тортички, пастички, баунтита, рафинирана захар в кафето и т.н.
включително и плодовете могат да са проблемни според зависи какви нужди има организма ти към момента!!!

ако си се хранил със супер вредна храна преди това - шоколади, кремвирши, маргарин, много пържено и т.н. нормално ако почнеш да консумираш по-здравословни продукти пък било то и животински и мазнинни, да се чувстваш по-добре и част от симптомите да изчезнат! а защо не и да излекуваш нещо .....животинската храна е по-калорична и засищаща, така че може би и нервната система се отпуска в някаква степен, а стреса си е фактор :surpris_23:

не съм по помненето на факти особено, но съм чел, че това с кетоните става само като временен вариант, дългосрочно не е особено добре! все пак клетките се хранят с глюкоза! а не с кетони :bleh

веганство дългосрочно е по-добрия вариант, така че не го мисли толкова :kisss:
Активен

яна ив

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Какво мислите за ВМ и НВХ?
« Отговор #2 -: 08-07-2018, 23:19:43 »

Благодаря за отговора! Аз съм си на сурово от години, но ме заинтригува тази кето мания, хората са като полудели та затова..... Благодаря все пак!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.