Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Защо има невежи лекари?  (Прочетена 1638 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3942

дипломиран рекреативен специалист

« -: 11-01-2019, 13:50:49 »

Единствен логичен отговор: "Ами защото такива се търсят от невежите пациенти"  Grin

Копирам публикация от ФБ. + някои от коментарите под нея, заедна с броя харесвания , събрани за 4 дни.

21 ВЕК - ПАЗАРДЖИК МБАЛ " Здраве" Спешен кабинет- 06.01.2019 г.

Синът ми на 1година и 2 месеца в 7:00 часа сутринта вдига 37,6 градуса температура. Цял ден давам "Нурофен" и свещички за понижаване на температура. Без резултат. Цял ден подържа температура 37,6 - 38,0 . В 20:00 часа отидох в Спешен кабинет на МБАЛ "Здраве" град Пазарджик. След като ни вписаха в регистрата, една видимо нервна жена ни покани в кабинета си. Обясних и как детето ми цял ден е с температура и по никакъв начин не спада , въпреки дадените от мен медикаменти. А тя, плашещо спокойно ми отговори : "Благодаря на Бог, че е така! На моята внучка не и давам нищо до 38,3. Организма се бори с тази температура това е нормално. Организамът се бори със вируса. Ако премине температурата 38,3 ще му дадеш чак тогава нещо ,защото може да получи гърч. Не се притеснявай ( потупвайки ме по - рамото ) ! Детето ми не спря да плаче и да пищи. Взех си детето и тя ми пожела вскчко хубаво." ПРЕГЛЕДА ДЕТЕТО ОТ 3 метра разтояние. НЕ САМО НЕ ГО ДОКОСНА, ЗАДА ВИДИ КАК ГОРИ, нито го преслуша, нито му видя гърлото. Рецепта няма, а и за какво да има като нямаше преглед? ( нещо което до сега в други спешни отделения в други болници не ми се беше случвало ) Тоест от цялата и ораторска реч, разбрах , че на детето ми му няма нищо и да дам Нурофен след 38,3 - за да не получи гър. А може би да чакам да получи гърч и тогава да му дам нурофен? Заведох го в друго спешно отделение в частна болница. Платих си, прегледаха детето ми което е с много зачервено гърло с много налепи и е спешно за антибьотик. Естественно върнахме се при нея и потърсихме сметка за държанието, а отговора беше мълчание и пулене. Искам да попитам защо такива хора се наричат лекари? Ами ако бях някоя несигурна майка, вярваща в професионалното мнение на лекаря, и се бях пребрала и чакала детето само да се пребори.. Може би щях да стигна до болница? И тогава кой щеше да е виновен? Вярващата майка, която се доверява на професионално лекарско мнение или лекарката която дори не докосна детето ми за да види, че гори? Пази нас и децата ниГосподи, от такива лекари! Ъъъ?Ъъъ???

Моля споделяйте! Нека се спасим от такива лекари.

КОМЕНТАРИ:
Bog dagi ubie takiva lekari tva e nashata Balgaria samo tuk e teka

Ебати бабичката смотана!!! Ъъъ?Ъъъ?Ъъъ?Ъъъ? после като ги бият обикалят телевизиите да ревът!!! Ама явно май им е малко боя!!! ( 202 харесвания!)

Срам!
Направи го публично за споделяме! ( 75 харесвания)

Тцтцт нещо май не ги бива за нищо ...( 19 хаесвания)

За жалост е ЛЕКАР Ъъъ?? Дано не умори някой докато се пенсионира! ( 20 харесвания)

Те са конски лекари има физиономия за конски лекар ( 19 харесвания)

Chucheshka veshtica

Mito samo kato vidih fizonomqta ti stiga i ti stava qsno kva ku4ka eee ( 33 харесвания)

Не можах да се въздържа  и оставих и мой коментар, в случая , малко по-остър, но разбирате , има случаи , при които човек прилага и малко емоция Smiley

(бате Бино) : Даа, трудно е , когато пациентът е невеж.  нерешителен И такъв е доволен само когато попадне на невеж лекар. (Да е от същата "кръвна група".. )---- Не 38.3 ..Температура не се пипа до 40.5 ! ( Стига да няма други симптоми  за много по-опасни състояния!! Напр. конвулсии, задъхване..)  А температурният гърч няма нищо общо с това, колко е повишена температурата!! И това всеки детски невролог го знае! (причините наистина не са ясни, 5% от децата са имали поне 1 такъв гърч, с времето почти винаги това се преодолява) Единият ми син направи 2 пъти гърч на 38, а другият е имал няколко пъти 40 и не е правил. Като малък съм вдигал 42, също без гърч. Лошо нешо е невежеството ,търсиш да обвиниш всеки друг, само не и себе си  намигам намигам ---- С хипертермия ( висока температура) лекуват успешно от векове, вкл и рак, но няма кой да проучва, има само невежи, които мразят да четат.., но иначе - много знаят ..

И като се замислим - "Защо има невежи лекари"? , неминуемо трябва да минем и през отговора - "ами защото точно такива са нужни на невежите пациенти!" . В противен случай невежите лекари щяха да отпаднат от само себе си на база галактическият закон за търсенето и предлагането  Ин&Ян
« Последна редакция: 11-01-2019, 13:57:07 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
ogrizko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 158

« Отговор #1 -: 11-01-2019, 18:08:48 »

абе .....давайте антибиотиците ....и да видим през колко дни ще почнат да се хващат вируси и да се качва температурата и да се пият пак антибиотици... до следващия път малко след това weight_lift и после дисбактериоза ли как се казваше и алергии и какво ли не....
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1120

« Отговор #2 -: 11-01-2019, 19:48:54 »

бравос, Бино!
добре си ги подредил!    flowers2
Активен
iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: 11-01-2019, 20:11:07 »

колко глупави и невежи хора има... че и бъкат от злоба...
Активен
Iggiberry
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 125

« Отговор #4 -: 16-01-2019, 09:46:09 »

Няма смисъл от коментара ти за съжаление. Никой няма да го разбере!
Аз от години проповядвам да се посреща високата Т като лекарство, да не се пипа, давам личен пример с двете си деца, които никога не пият лекарства и се оправят за ден, НО... системата е много силна. Или ме обявяват за луда, или си шушукат, или... и после пак антибиотик дават.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 17-01-2019, 10:55:01 »

Iggiberry , има такава работа , дето казваш Smiley
Аз натрупах доста опит в общуването  с хора в последните 10 години.
"Оправданието ми " ( все трябва да има някакво  ухилен ) ,че не е съвсем на вятъра , базирам на няколко наблюдения Smiley
1. На тези , които са запознати донякъде , или  усърдно се запознават в момента ( от правилните източници Smiley )-  ще бъде от полза! Просто още един глас "за".  слънце  На такива хора "малко им трябва" , почти винаги това са хора интелигентни, четящи.
На другите, на които обаче "много им трябва" - там няма смисъл, това е ясно. Както е казано: "Колкото и да се мъчиш, няма да научиш кучето си да чете" Smiley
2. Тези , които са запознати достатъчно , ме разпознават като "един от тях". С такива се създават ценни контакти, при които вече един друг се учим и обогатяваме. Това е процес безкраен  пеперуди
3. Нали специалистите съветват да не сме задържали емоцията в себе си Smiley  Съгласен съм и спазвам Smiley Изказвам моето мнение, наред с емоцията .. и вече не мисля по казуса  ухилен Мисля по следващия  ухилен
Активен

iskrena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 17-01-2019, 11:01:10 »

много правилна тактика!   сърце
Активен
Mupo
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

« Отговор #7 -: 21-01-2019, 14:42:40 »

Друго си е да ти напишат една рецепта. Метър-метър и половина дълга за да ти е спокойно. Да си кажеш че си направил най доброто!
Пък Тея лудите да си стоят с температура...
Напоследък, ако ми се случи, стига до към 39-40тина за няколко часа и после свеж като глухарче на Дунавска поляна... Будала що не взема да пия някое 'апче.
Активен
асен
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 73

« Отговор #8 -: 29-01-2019, 10:25:33 »

ами защото позволяваме да има. безкритичност. има и кадърни
Активен
Elia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 494

« Отговор #9 -: 29-01-2019, 12:08:00 »

Прав си Бате Бино,
невежи лекари има , защото има и невежи пациенти.Но аз неведнъж съм споменавала,че днес в медицинските институти не се изучава народна медицина и не се обучават лекарите как с природни средства да се справят при различни състояния на пациентите.Като се има в предвид,че преди години в едно село е имало само 1 лекар и той се е справял и с болни деца и с болни възрастни пациенти можем да си направим сами заключението какво е положението днес.Днес има специалист по определена система - невролог, нефролог, УНГ и др.Днес всяка система се разглежда отделно, а не организма в неговата цялост.Друг е въпроса за невежеството на пациентите, дори и на аптекарите , които нямат никаква представа какви прости природни средства има примерно за лечение на гърло, грип и висока температура.Така се научават за жалост и хората днес - при леки настинки и грип да тичат до аптеката вместо лятото да са тичали по поляната.Имам и аз познати, които нямат и една билка у дома, не знаят и не се интересуват коя билка за какво служи и как сами могат да си помогнат при леки случаи.
Има случаи разбира се когато е необходим специалист и случаят изисква квалифицирана лекарска помощ.Има и много кадърни и способни лекари и това не бива да се отрича.Има хора с тази дарба от Бога, които имат не само нужните знания, но и съответната отговорност.Тази професия както и всяка друга не е за всеки.Но преди години хората са живяли в близост до природата и са били научени сами да си помагат при леки травми, леки настинки и температура.Във всяка къща е имало като настолни средства най - необходимите билки, йод, ментови капки и основни и елементарни прости средства за лечение.За жалост днес много млади майки и не само, дори и възрастни хора тичат по доктори за всяко малко неразположение и у дома разполагат само с химия  - това, което продават по аптеките.Сигурно ако един ден аптеките затворят няма да може някой от поляната да намери съответната билка за лечение.
Поздрави !
Активен
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Намасте

« Отговор #10 -: 29-01-2019, 20:47:48 »

Монетарната система е виновна,докато съществуват парите ще трябва да разчитаме на съвестта на лекари,аптекари и др., от които "зависим".
Ето и основната причина,ако някой не е запознат:https://www.facebook.com/inyanshared/videos/314708245797727/
Активен

"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
TodHuk
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 81

be water..

« Отговор #11 -: 29-01-2019, 22:39:42 »

Не може да се сърдим или да упрекваме някой пациент, че е невеж.. Всеки е невеж в дадена област.
По скоро жалкото е занемаряването и промитите мозъци потънали дълбоко в матрицата.
Активен

Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 31-01-2019, 13:53:37 »

Приятелю TodHuk , аз лично не влагам в това емоции- "да се сърдя , да упреквам"..,( предполагам, че и останалите са така Smiley )  Само констатирам , понеже такъв ми е кодът още от дете - да се опитвам да си обяснявам нещата и явленията  слънце   (Този подход ми е спестил много ядове през годините  свиркам си )
Разбира се , че всички сме невежи в много области. Няма как да сме учили и хладилна техника, и счетоводство, и програмиране  и строителство.. и т.н.
Обаче , точно в областта "Медицина и здраве" имаме интересен казус, който го няма в другите области Smiley
 Тук , (като изключим хирургията , спешната помощ , диагностиката и донякъде микробиологията ) на практика специалист няма как да има  ухилен  Което автоматично ни ангажира ние самите да си станем "специалисти" , ако искаме да си помогнем. А и да не допускаме да ни навредят! мъдър

ЛИЧЕН (тъжен) ОПИТ:
Навремето, на 17г (през 1985)  бях при баба ми в Разград. Появи ми се хрема. Обикновена. Естествено, това не ми е приятно и отивам на лекар УНГ за да ми я излекува. Млад , наперен някакъв, още ми е пред очите..Той заключи, че съм имал синузит. Вика:"Лоша работа...ще отиде с месеци..Обаче аз мога да те излекувам за няколко минути, ако се съгласиш" . Учил съм математика, викам си -"няколко минути е за предпочитане  в сравнение с няколко месеца.. " Доверявам му се.  амии... знам ли  Уникалното му лечение се състоеше в пункция   - с една голяма и дебела игла да ми пробие черепа отпред през носа и така да източи секретите , след което от синузита нямало да има хабер.! Още помня как изхрущя като ми заби тази игла  олееее, амиии.... Никакви секрети не видях да изтичат, но нямало проблем, ме успокоява докторчето.
След няколко дни получавам силен кръвоизлив от носа и трябваше да вляза за няколко дни в болницата, защото не могат да ми спрат кръвта. Помня, натикваха ми едни тампони с дължина по една педя. (Помня в отделението имаше хора с по 20 пункции! Велико лечение, няма що..)
Кръвта спря , но след това 10-15 години левият синус ме боля, като си наведа главата, усещам да ми се подува там мястото. Разгеле , болката вече я няма, но  и сега ( 34г. от тогава!) в легнало положение лявата ми ноздра се запушва от нещо.
Помня ,майка ми и баща ми как ми се караха: "Как съм можел да бъда толкова тъп, че да се съглася? "
 Прави са били и затова сега гледам да не съм толкова тъп  ухилен
До колкото мога , помагам в това начинание и на другите  сърце
 При това - безплатно , както се знае, просто си имам  някои "сметки за разчистване"   Grin
« Последна редакция: 31-01-2019, 13:59:45 от бате Бино » Активен

Elia
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 494

« Отговор #13 -: 01-02-2019, 08:33:11 »

Бате Бино,
за жалост трябва да минеш през страданията причинени от невежи квалифицирани лекари, за да се убедиш сам,че и ти като тях можеш да прочетеш и назубриш дадена информация в медицински учебник.Да , обаче на практика когато дадено заболяване ти дойде до главата си принуден да разбереш,че това, което си прочел не е пълната истина.Но за жалост последиците вече са необратими.Така стана и при мен, толкова пъти са ми обърквали диагноза и днес лесно не се доверявам.
Но навремето, преди години званието лекар е било заслужено.Имали са хората доверие и на лекари, и на учители.Днес доверие на никой.Образовението е толкова принизено, практиката никаква я няма и на дневен ред има много неквалифицирани кадри, които работят тук и там.Затова и аз съм помагала на много хора, които не са патили.
Но ми направи впечатление когато четох книгите Велики руски старци следното нещо - не винаги са давали благословение за лечение и тежки операции.Казвали са каква е причината за страданието , защо го дава Господ.Но са благославяли понякога да се търси лекарска помощ, а в други случаи не са благославяли да се ходи по лекари.Давали са благословение за претърпяване на тежки страдания - да може самия човек да претърпи самото страдание с чест и достойнство.Давали са и благословение за мъченическа смърт, за много тежки страдания, за да могат хората да станат съпричастници на страданията на Христос.Днес обаче много лекари - зубрачи без дарба от Господ си позволяват да лекуват, да си мислят ,че могат и да излекуват.Но излекуването на дадена болест става само ако Бог иска, не и грешен човек.Така много хора са заблудени от лекарите,че видиш ли ще се излекуват.За жалост много хора днес живеят с болни фантазии,че ще се излекуват.Нищо общо с истината - дадена болест ако Бог е рекъл ще я носиш до края на живота.
Поздрави !
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: