Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Относно плодово-чаения режим  (Прочетена 3557 пъти)

PH

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте на всички!

Бих искал да помоля за някои съвети и информация от по-опитните в тази сфера. Решил съм да приложа плодово-чаения режим. Принципно нямам проблеми с волята и не мисля, че няма да успея да го спазя.

Притесняват ме обаче няколко неща:
1. Направих пробно 3 дни на плодове и чай, просто да видя как стоят нещата. Никакви проблеми, освен това, че за 4 дни (1 ден преди режима и 3-те дни на режима) нямах никакво изхождане по голяма нужда. Консумирах само ябълки (по 2 на ден) и чай между тях. Изхождането дойде след като на първия ден след режима хапнах една круша. Може би грешката ми е била, че съм ял само ябълки. Другата ми грешка предполагам е, че не съм правил никаква подготовка преди започването на режима, т.е. хапвах си нормално (не преяждах, но си хапвах нормално) до последния ден преди началото на режима. А сигурно трябва да има и някакъв подготвителен период преди самия режим... Иначе през тези 3 дни никакви кой знае какви особености - нито обложен език, главоболие и т.н. Предполагам, че периодът е доста кратък, затова.

Въпросите ми в тази връзка са:
- предполагам, че трябва да има някакъв подготвителен период преди самия режим. Ако е така, в какво се изразява той?
- по време на режима задължително ли е да се пие само изворна вода или за плодово чаения режим може и комбинация изворна/минерална?
- какви плодове се препоръчват по време на режима, така че да се стимулира отделянето на изпражнения, а не както при мен се случи за тези 3 дни? По време на режима поне веднъж дневно ли трябва да се ходи по голяма нужда или с оглед на малкото количество (почти никаква) приемана храна може и да се пропуска някой ден?

2. Целта на това "упражнение" е, че първо - в определен момент от живота си човек осъзнава, че трябва да живее по-осъзнато и здравословно и второ - отскоро съм диагностициран (неофициално, но натам вървят нещата) със (засега) начален стадий на тиреоидит на Хашимото. Знам, че това не се случва често при мъжете, ама на - случж се. Според информацията, която намерих, гладолечението е противопоказно за хиперфункция на щитовидната жлеза. Такъв ли е случаят и при хипофункцията (като моя случай)?

Мисля, че и със захранването ще имам воля да се справя, живот и здраве да се стигне дотам.

Благодаря предварително за помощта на тези с повече опит и бъдете здрави!

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #1 -: 11-01-2019, 20:36:02 »

Добре  дошъл , PH.  :flowers2:

Първо , ако може , да споделя нещо друго :)
Въобще не държа да давам мнения първи, вероятно на мнозина отдавна съм омръзнал,  tooth, усилията ми са само в посока да задържа форума жив, защото в последните години той е "ни жив , ни умрял"  tooth  Фйсбук засмука всичко живо и не знам какво можем да направим срещу това  :-\

Давам ти лично мнение по въпросите , които ще копирам.

1. Направих пробно 3 дни на плодове и чай, просто да видя как стоят нещата. Никакви проблеми
За 3 дни какви проблеми да има? :) При липса на тежки заболявания - това е нормалното положение- да няма неразположения.

освен това, че за 4 дни (1 ден преди режима и 3-те дни на режима) нямах никакво изхождане по голяма нужда
Не е имало какво да изходиш :) Защо трябва да е проблем ?:) Като няма - няма :)


Може би грешката ми е била, че съм ял само ябълки
Защо да е грешка? Идеята на този режим не е да се изходим максимално , а да разтоварим системата :)
А това се е случило.

Другата ми грешка предполагам е, че не съм правил никаква подготовка преди започването на режима
За този режим , при това - 3  дни само , каква подготовка? :) Доктор ни Емилова ги опъва по 20 дни без подготовка  tooth   По-дълги срокове ако ще правиш - подготовката ти ще бъда да направиш първо няколко такива от по 3-5 дни и готово - ето ти я подготовката  :Content_22: По хранителният режим - ще облекчиш рязката промяна като  в паузите не консумираш проблемните храни - меса, млечни, тестяни.
При липса на тежки заболявания - няма страшно :)

Спомням си когато бях при консултация при д-р Хрушчов в Евпатория, той даже ми се разсърди , че съм подложил на съмнение препоръката му  да почвам веднага от раз 15 дни на вода! :)  Бях 3 часа при него, направи ми и диагностика, а и лечебен сеанс със скъпа апаратура. Реши да ме накаже като не ми вземе пари за посещението от 3 часа  tooth Каза - "Като не ми вярваш - няма да плащаш!"  tooth
 ( д-р Хрушчов е за мен тотален лекар-натуропат, суровоядец, гладолечител и сам гладуващ . Инфо за него не търсете - няма :)  Той е от секретните :) )    

- по време на режима задължително ли е да се пие само изворна вода или за плодово чаения режим може и комбинация изворна/минерална?

Минералната не ти трябва никога - нито при режим , нито извън режим :) . Винаги се стреми към възможно най-ниска минерализация! ( това са неорганични минерали, при определени обстоятелства имат стремежа да се натрупват и отлагат на някои места )

- какви плодове се препоръчват по време на режима, така че да се стимулира отделянето на изпражнения, а не както при мен се случи за тези 3 дни? По време на режима поне веднъж дневно ли трябва да се ходи по голяма нужда или с оглед на малкото количество (почти никаква) приемана храна може и да се пропуска някой ден?

Зарежи ги тези изпражнения , те не са критерий  за нищо.
По отношение на плодовете - не знам дали има значение , погледни Лидия Ковачева какво казва.

Важно е друго обаче и тук много сме писали и обсъждали-рязко ще вдигнеш ефекта , ако останеш само на сокове и чайове!  А още повече, разбира се , ако е само на вода. :)

Такъв ли е случаят и при хипофункцията (като моя случай)?
А имаш ли диагностирана хипофункция? Защото Хашимото не означава директно , че става въпрос за хипо. Може да не извие нито към хипо, нито към хипер. ( Като ,ако ще го прави , по-вероятното е да е "хипо", съгласен съм )

гладолечението е противопоказно за хиперфункция на щитовидната жлеза.
Да, но ГЛАДОлечението :)  Плодово чаеният режим не е гладуване :)
За мен кратки срокове не са проблем, дори биха помогнали. Да кажат и другите какво мислят, - Елия и Вовата най-вече. Те са с голям опит.
Но ако държиш на 100% точно мнение какви видове гладувания можеш да правиш при проблем с щитовидната ( но първо го уточни какво е точно! ) , ще те пратим  да четеш на едно място, където наистина знаят, и то - много :) А и там за всеки вид патология ще прочетеш поне по 10-20 истории за личен опит, за щитовидната може да има и много повече..  Но трябва да знаеш руски, това е форумът: golodanie.su
Аз имам една приятелка , която  често прави по 20 дни само на вода! А тя има отдавна проблеми със жлезата, даже май взима и хапчета. Но тези яки гладувания не й пречат. Иначе нямаше да ги прави :)

Това за сега от мен  :peperudi:



« Последна редакция: 11-01-2019, 20:40:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #2 -: 11-01-2019, 20:45:33 »

Кое е още важно, сега се сетих.
Трябва да се запознаеш с Аюрведа и да си нагласиш тези режими ( особено важно ако ще са през зимния период!)  по това какъв тип си. Ако си вата - се налага да внимаваш с дългите срокове( особено през зимата!), защото може да има изненади :)  Ако си кафа - действай смело! :)
За запознаване като че ли най-добре е книжката на Малахов "Четирите кръвни групи и индивидуалната конституция".  ( групите  са само за камуфлаж  и на тях е отделена само 1 страничка , останалото е по Аюрведа)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

PH

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #3 -: 11-01-2019, 23:41:54 »

Здравей бате Бино и много благодаря за отделеното време и за полезните съвети!
Ще се вслушам в казаното от теб, пък ще видим докъде ще я докараме :-)

Благодаря още веднъж!
Активен

PH

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #4 -: 13-01-2019, 22:10:53 »

Цитат
Такъв ли е случаят и при хипофункцията (като моя случай)?
А имаш ли диагностирана хипофункция? Защото Хашимото не означава директно , че става въпрос за хипо. Може да не извие нито към хипо, нито към хипер. ( Като ,ако ще го прави , по-вероятното е да е "хипо", съгласен съм )

гладолечението е противопоказно за хиперфункция на щитовидната жлеза.
Да, но ГЛАДОлечението :)  Плодово чаеният режим не е гладуване :)
За мен кратки срокове не са проблем, дори биха помогнали. Да кажат и другите какво мислят, - Елия и Вовата най-вече. Те са с голям опит.
Но ако държиш на 100% точно мнение какви видове гладувания можеш да правиш при проблем с щитовидната ( но първо го уточни какво е точно! ) , ще те пратим  да четеш на едно място, където наистина знаят, и то - много :) А и там за всеки вид патология ще прочетеш поне по 10-20 истории за личен опит, за щитовидната може да има и много повече..  Но трябва да знаеш руски, това е форумът: golodanie.su
Аз имам една приятелка , която  често прави по 20 дни само на вода! А тя има отдавна проблеми със жлезата, даже май взима и хапчета. Но тези яки гладувания не й пречат. Иначе нямаше да ги прави :)


Ами засега е хипофункция, класическо Хашимото, т.е. автоимунно заболяване. Според лекарите - лекарства до живот! Затова и се опитвам да намеря алтернативни начини (ако разбира се има такива за автоимунните заболявания).
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #5 -: 13-01-2019, 23:26:59 »

Не бързай да подхващаш псалмата за "автоимунността" на хипофункцията, че и на Хашимотото :) Да не говорим, че може да нямаш  нито едно от двете :)  
Кои лекари имаш предвид, ендокринолозите ли ?  Малцина от тях ще имат доблестта да ти признаят, че нищо не разбират нито от щитовидна жлеза, нито от ендокринни заболявания въобще  tooth  ( Наскоро една клиентка ми разказа , че случила именно на такъв , това е било в Италия )
Самият факт, че съществуват повече от 40 НАУЧНИ теории за причините да боледува щитовидната, е повече от красноречив :) След като са 40 , то е ясно - значи няма нито една  tooth
Най-важното за тези патологии, е че всичко се върти около йода. Ендокринолозите ще те гледат като индианец , ако им го кажеш, но теб какво те интересува?  tooth Не случайно си попаднал тук  ;) Ще ти пратя много ценната в това отношение книга на представителя на течението „ Медицина срещу Медицината” ,  д-р Марк Яковлевич Жолондз : „Щитовидната  жлеза”. След като я прочетеш, ще знаеш повече от твоя ендокринолог, а може даже да му даваш  и консултации  tooth Самият автор  също е имал проблем  и е излекувал жлезата си , въпреки ( обичайните ) негативни  прогнози на ендокринолозите.  На българският пазар  книгата не е   пускана  и не е превеждана официално от руски. Аз я имам обаче , на български.   ;D   ;)  
« Последна редакция: 13-01-2019, 23:30:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #6 -: 13-01-2019, 23:40:10 »

Във ФБ има група за такива заболявания, в която  болните се справят много по-добре сами , отколкото слушайки лекарите си. Хормоните не са вариант, защото после  в един момент може да се добави и хормонален рак!  ;) (Външният ,продължителен прием на синтетични хормони, е силен канцерогенен фактор, който естествено , ще бъде премълчан от ендокринологът с приспана отдавна съвест )
Но  не бързай да влизаш в групата , прочети първо книгата, за да знаеш. По групите болшинството участници  са доста зле с познанието за каквото и да било , затова в случая , (като прочетеш книгата ), май по-скоро ти ще им помагаш, отколкото те на теб :)

Напиши мейл , на който да я пратя.
И друг някой ако иска - също.
Да предупредя обаче - не се чете така лесно , както например шербетите на Дийпак Чопра :) и дори на Малахов. При Жолондз стилът е малко по-висок, но  се налага да се изтърпи.  :-\
« Последна редакция: 13-01-2019, 23:45:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

lin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #7 -: 14-01-2019, 23:06:58 »

PH,
Бих искала да  споделя, че за сега съм диагностицирана със Субклиничен Хипотаироѝдизъм, но пиша за сега, защото твърдо вярвам, че диагнозата ми е с временно статукво.
Изхвърлих глутена, мляко и млечни продукти, захарта и месото, с изключение на риба, която ям рядко и то във вид осолен салмон (приготвям си го по рецепта от приятелка рускиня ) или сушена херинга. Направих няколко кратки гладувания само на топла  вода (не обичам чаѝ) и зелени ябълки. Изхвърлих козметиката, или я замених с такава на билкова основа. ТSH нивото  тръгна надолу, Т4 е в средата на нормални граници, но антителата ми са високи. Антитела се образуват срещу антигени, коѝто са някакъв вид зъмарсители. Включих и аромотерапията масла от смирна и лавандула. Изпролзвам био паста или си мия зъбите с бентонит и кокосово масло.
Ям много авокадо  и много ядки  :Appetit_4:и всички възможни зеленчуци и плодове, които могат да се намерят.
Този начин на хранене, даде  резултати при мен и аз продължавам .
Това е моят споделен опит.
Успех и никога не се предаваѝ!
 
 

Активен

PH

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #8 -: 15-01-2019, 10:52:36 »

PH,
Бих искала да  споделя, че за сега съм диагностицирана със Субклиничен Хипотаироѝдизъм, но пиша за сега, защото твърдо вярвам, че диагнозата ми е с временно статукво.
Изхвърлих глутена, мляко и млечни продукти, захарта и месото, с изключение на риба, която ям рядко и то във вид осолен салмон (приготвям си го по рецепта от приятелка рускиня ) или сушена херинга. Направих няколко кратки гладувания само на топла  вода (не обичам чаѝ) и зелени ябълки. Изхвърлих козметиката, или я замених с такава на билкова основа. ТSH нивото  тръгна надолу, Т4 е в средата на нормални граници, но антителата ми са високи. Антитела се образуват срещу антигени, коѝто са някакъв вид зъмарсители. Включих и аромотерапията масла от смирна и лавандула. Изпролзвам био паста или си мия зъбите с бентонит и кокосово масло.
Ям много авокадо  и много ядки  :Appetit_4:и всички възможни зеленчуци и плодове, които могат да се намерят.
Този начин на хранене, даде  резултати при мен и аз продължавам .
Това е моят споделен опит.
Успех и никога не се предаваѝ!
 
 




Здравей и ти благодаря за мнението, както и за окуражаващите думи!
Засега моето T4 е (все още) в нормални граници, но TSH е сравнително високо - август беше 5, сега е 7,3, а като стане 10 и вече си им пациент... Антителата са също 126 при норма 5. Колкото до гладуванията, вече споменах, че направих едно за 3 дни (просто пробно), но не знам доколко са полезни за моя случай. Но щом при теб има положително влияние, значи не е проблем. Засега нямам назначена терапия, но дори и да я почна, нямам намерения да я карам "доживот", така че ще търся алтернативни решения, а промяната в начина на хранене определено е един от тях... Глутенът и захарта от няколко години са почти на 100% изключени от менюто, и точно в този период се появи пустото му нещо :-) Може пък действително да е в резултат на някакво пречистване на организма, ама що пък яде и щитовидната жлеза, да му се не види  ;D

Благодаря още веднъж за реакцията!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
ХАШИМОТО
« Отговор #9 -: 15-01-2019, 14:54:47 »

В моята лична "библиотека", събирана дълги години , и пълна с безценна информация  по отношение превенция,  диагностика и ( правилно) лечение на повечето  т.нар. "болести" , се намират  няколко важни материала и за Хашимото.  :Content_22::Content_22:
    Покрай нашия нов съфорумец PH ,взех че ги прегледах и осмислих отново.(2-3 часа отидоха)  Освен това , снощи прочетох  повече от  1000  поста в един наш "форум"  , на болни от Хашимото, обиколили почти всички ендокринолози в страната.. ( 3 часа четох) https://www.blitz.bg/article/4482
- това са отзиви под интервю на д-р Николов, за който ще стане дума по-долу  ;) ;)

 Исках да се запозная ( не че не зная :) ) какво се препоръчва от конвенционалните лекари , и доколко разчитат на техните препоръки  болните.  Както се и очакваше, не се изненадах. 99.9% не са запознати с предпоставките за това заболяване и вместо да наработят необходимото познание и да си помогнат сами, те предпочитат  да оставят себе си ( и парите си   :-[ )   в ръцете на "авторитети" , които по някаква причина ( вероятно на база новото "позитивно мислене" ;) )   са разпознали като  запознати..
("блажени са вярващите".. :whistling2 - emotloader: )
 Тоест - повярвали са , че друг начин, освен доживотен прием на хормони - няма! Щом така казва Негово Величество Лекарят - значи е така. ( само че пропускат, че отдавна вече понятието "лекар" , не означава почти нищо, точно както и понятието "Медицина".. преди да се изясни за коя от двете Медицини става въпрос - за  официалната, авторитарната  или за холистичната, натуралната  ;) )
 
Голяма част са предпочели да се доверят на станалият вече национална забележителност  дядо Теньо  от с. Гълъбово, от който са ходили да "крадат занаят" дори двамцата  медици , -гореспоменатият  д-р Николов и колегата му д-р Атанасов  tooth, и после са си направили кабинет , в който  режат на същото място небцето, само че много по-непохватно - болните докладват за силен дискомфорт+призляване.

 Та дядо Теню лекува , като  цепва небцето и източва "лошата" кръв, като с това разтоварва жлезата . И често това помага ( за колко дълго - не се знае , но все е нещо, съгласен съм. )
 Макар и доста по-логична в сравнение с "доживотната хормонална" методика, процедурата на дядо Теню НЕ ЛИКВИДИРВА ПРЕДПОСТАВКИТЕ за Хашимото!
А има ли предпоставки за болест - тя почти никога не закъснява :)
Логично, ако ги премахнем  - тогава и самата "болест" си отива поради НЕНУЖНОСТ..( важи за всички т.нар. болести , ДОРИ за рака! )
( Да си припомним какво беше "болест" - най-кратко, това е опитът на организма да си върне баланса  ;) )

За щастие , освен официална , "научна" Медицина, има и една друга.. Някои ( по понятни причини ) я наричат презрително "шарлатанска" ,"ненаучна" "булевардна"  и т.н. Само че тази шарлатанска Медицина решава проблемите  на болните веднъж за винаги и им казва как да не ги допуснат отново.., докато "научната" е по-щедра -  тя  "обиква" , "привързва се" към болните и към проблемите им и за да го докаже - ги лекува до живот!  :heart_2: :heart_2: :Appetit_17: :Appetit_17: ( малко черен хумор, ще извинявате , но реалността е точно такава :( )

Затова реших да пусна една отделна тема и всеки ( според вродените и придобитите  способности за преценка )   да си избере по какъв начин ще се бори с Хашимото. ( във всички случаи трябва , обаче, да се прави нещо )  
Няма да е днес, ще ми трябва един ден да преведа от английски и от руски 2 текста , ще добавя още 2-3,  отзива на излекували се, както и ще препоръчам ( от мен ) поне 3 МОЩНИ препарата , които да участват в комплекса мероприятия. Хашимото не прави изключение, защото както и всички останали "болести", то не е проблем само на жлезата ! То е проблем на целият организъм. ЕТАПЕН завършек на поредица  нарушения в негови органи и системи.
 Логично ,  и тук усилията трябва да бъдат към организма като цяло. Той винаги се отблагодарява , като намира начин да САМОвъзстанови  "повреденото".  :peperudi: :peperudi:

  
« Последна редакция: 15-01-2019, 15:19:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #10 -: 15-01-2019, 17:19:36 »

За пръв път чувам за тоя дядо Теньо между другото! Но нещо не ме привлича идеята да ми точат кръв ...то и затова почти не ходя на изследвания, а се ориентирам по симптоми главно. Като изключим лятото дето ми се наложи да ида понеже се бях шашнал нещо покрай експериментите си, но както и да е. Иначе и аз чакам с нетърпение новата тема за хашимото ...щото жлезата ми постоянно е издута ...гоатие ли как се казва нещо от сорта ...и са ми студени крайниците и като цяло все ми е студено... обаче при мен специално може би има още неща навързани ...за да чувствам това дето чувствам ...но както и да е, повече информация винаги може допълнително да помогне в търсенията :Confus_3: Май ще бягам далече от форума за 2 дни, че няма да ме свърта докато бате Бино я пусне тая нова тема tooth
Активен

PH

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:ХАШИМОТО
« Отговор #11 -: 15-01-2019, 20:34:17 »

В моята лична "библиотека", събирана дълги години , и пълна с безценна информация  по отношение превенция,  диагностика и ( правилно) лечение на повечето  т.нар. "болести" , се намират  няколко важни материала и за Хашимото.  :Content_22::Content_22:
    Покрай нашия нов съфорумец PH ,взех че ги прегледах и осмислих отново.(2-3 часа отидоха)  Освен това , снощи прочетох  повече от  1000  поста в един наш "форум"  , на болни от Хашимото, обиколили почти всички ендокринолози в страната.. ( 3 часа четох) https://www.blitz.bg/article/4482
- това са отзиви под интервю на д-р Николов, за който ще стане дума по-долу  ;) ;)
  

Много ти благодаря, бате Бино! Очаквам с нетърпение новини от теб :-) Между другото, имаш лично съобщение, предполагам, че е стигнало до теб :-)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #12 -: 17-01-2019, 03:22:40 »

и аз ти благодаря, Бино, за усилията и труда и за всичко, което споделяш с нас!   :flowers2:
жив и здрав да си и цялото ти семейство!   :heart_2:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #13 -: 18-01-2019, 14:40:35 »

"...нямах никакво изхождане по голяма нужда. Консумирах само ябълки (по 2 на ден) и чай между тях. Изхождането дойде след като на първия ден след режима хапнах една круша..."
"...Според информацията, която намерих, гладолечението е противопоказно за хиперфункция на щитовидната жлеза. Такъв ли е случаят и при хипофункцията (като моя случай)..."?

РН, мнозина знаят - от деца, че ябълките по принцип запичат. Като добавим общо намаления брой продукти, които си приемал, НЕувеличеното приемане на вода, най-нормалното е да нямаш изакване (т.нар. "дефекация")...
Не е вярно, че временното въздържане от храна е противопоказно при състояния на щитовидната жлеза (а какво ТОЧНО мнозина наричат "гладуване" е много обширна тема, обикновено набързо и с един замах споменавана от незапознати или искащи набързо да решат някакъв проблем...)  . То има доста варианти на провеждане и е безсмислено само при хора, които са отишли толкова далеч в замърсяването, че са преминали определена граница...

Изобщо, нека да погледнем едно определение: "Хипотиреоидизмът е клиничен синдром, при който във връзка с недостига на тези хормони се засягат множество страни на метаболизма, с морфологични и функционални последствия, засягащи различни органи и системи. Това е една от най-често наблюдаваните ендокринни патологии. Причините за възникването и са много, но в най-голям процент от случаите се касае за автоимунен процес...."
Забележете, причината за състоянието е "автоимунен" процес !!! Това е или наглост, или тежко невежество или смесица от двете... Не си дават труд да обяснят защо възниква автоимунен процес, нито кои са другите причини... Затова, както Бино напомня, ще ви предписват хормони докато ...сте живи.

Добре е да обърнем внимание и на термина СИНДРОМ: "Синдром (от гръцкото συνδρομή, букв. „стечение“, „струпване“) е термин от медицината и психологията, който означава съвкупност от признаци, явления и симптоми, свързани с болестно състояние и проявяващи се едновременно. Характерното за синдромите е, че при засичане на един или част от симптомите им, останалите лесно могат да се предположат."
Да се предположат!! Останалите признаци (т.е. - "Симптоми" - за по-"учено") се предполагат. А след това, на основа на тези предположения  се предписват лечения!
Не бих и помислял да се доверя на такива предложения.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #14 -: 18-01-2019, 18:09:13 »

Марк Жолондз въобще не е съгласен, че тиреоидизмът е автоимунен процес. ( А това, защо възниква , е съвсем пък друг въпрос ) Изобщо, големи разминавания има дори м-у "специалистите". В кавички, защото ако бяха наистина такива, не би трябвало да има разминавания  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

PH

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #15 -: 09-04-2019, 11:43:41 »

и аз ти благодаря, Бино, за усилията и труда и за всичко, което споделяш с нас!   :flowers2:
жив и здрав да си и цялото ти семейство!   :heart_2:

Здравейте съфорумци,,

Пиша пак в тази тема, за да споделя как се развиват нещата при мен:
- началото на февруари направих 2 седмици сурово хранене
- след това продължих по определен си от мен режим (беше на принципа проба, пък каквото стане) - сутрин плодово или зеленчуково смути, на обед салата (различна), но чиста - без подправки, вечер - салата + готвено хранене, като месото се ограничи до един, най-много два пъти седмично. Тестени изделия и захар: 0. Зърнени култури + доколкото е възможно повече движение.
Резултатите от това са от тази сутрин: хормоните са ми в норма, за 3 месеца TSH е паднал от 7,3 на 2,8. На ехографа видяли един възел на щитовидната жлеза с размери около 1 см., но според лекарката това не е повод за притеснение, тъй като това е често срещано явление. Не са ми пускали изследване за антителцата, защото лекарката беше категорична, че те си "остават за цял живот и там нищо не може да се направи, затова нямало смисъл да се изследват и те. Важното е хормоните да са ОК". Далече съм от мисълта да й вярвам, с оглед на факта, че тя дори не направи връзката между 10-те кг., които бях свалил за последните 3 месеца и резултатите от изследванията. В този смисъл доста килограми изчезнаха, дори повече, отколкото трябва, но здраве да е - ще се върнат пак :-)

Искам най-искрено да благодаря, както на бате Бино, така и на всички останали тук за информацията и опита, които предоставяте на другите и начина, по който им помагате да разчупят общото схващане за болестите и да повярват, че има и друг начин освен "хапчета до живот". Благодаря на всички!!!

Напълно съм наясно, че тук нещата се са на принципа "оправих се, вече ще си правя каквото си искам и ще се тъпча като прасе", а всичко е част от една друга философия и разбиране.

Благодаря още веднъж на всички и ви желая да сте здрави!
Активен

lin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #16 -: 17-05-2019, 09:04:50 »

Здравеѝте добри хора,

   Не знам даже как да започна, за да благодаря на двама Човека в този форум; Бате Бино и Елиа, които дадоха от ценното си време, за да ми дадат напътствия и литература. Голямо Благодаря, мили хора!  :thankyou:
Благодаря, че Ви има и, че правите това, което правите.  :thankyou:
С голямо удоволствие ще споделя, че TSH ми вече е в нормата 2,86 и се чувствам чудесно.Още веднъж, благодаря за вашето желание да споделяте знанията си :flowers2:.


Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно плодово-чаения режим
« Отговор #17 -: 19-05-2019, 07:04:36 »

PH  и  lin , удоволствието е взаимно!  :heart_2: :peperudi:  
Споделяйте  как се чувствате и дали ефектът е траен ( да даде Бог, но и вие много дадохте от себе си, при това - в правилната посока )
Аз лично ( с ваше разрешение)  ще  ви цитирам  винаги, когато тръгнат дискусии за щитовидната жлеза!  :flower:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 24 запитвания.