Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЗА ТРИХОМОНИТЕ  (Прочетена 3587 пъти)

mtre

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« -: 09-02-2019, 11:13:52 »

Здравейте, отскоро попаднах на вашия форум. Всъщност първо изчетох коментарите под страницата за пречистване с тройчатка и после се прехвърлих тук.
От много години се боря с трихомоните и съм изчела какво ли не - не знам как не съм попадала на вас досега!? Сравнявах се само с участниците от форума в бг-мама, които са на вълна тровене с антибиотици. Отдавна знам, че този метод не води до никъде и е практически безсмислен. Както и да е.
Търся от години естествен начин за справяне с проблема. Пробвала съм с хомеопатия и бях много доволна. Не се отървах наистина, но много неприятните ефекти от трихомоните изчезнаха и после наистина се чувуствах много по-добре. Така че не съм против този метод, който прилагаме в семейството за какво ли не.
Миналата година попаднах на материал за метода на Шевченко. Това беше първото алтернативно лечение, което споменаваше трихомоните като един от положителните ефекти след прилагане. Направих 3 цикъла по този метод, тоест почти 5 пълни месеца. Резултатите бяха отлични!!! Изненадана съм, а и леко разочарована, че никъде във вашите методи за лечение и пречистване не споменавате този метод. Не съм изчела всичко наистина, но.. Толкова ли е неизвестен? Не ми се вярва.
Само дето само мъжът ми не ме придружи в пиенето на водка с олио. Той кара кола и се притесняваше от ефекта на алкохола. Началото на лятото се разболях тежко от синузит. Имах убийствено главоболие, постъпих в болница и ме натъпкаха с 4 антибиотика. От антибиотиците ми се разтрои микрофлората на червата. Дали от това или от мъжа ми, но трихомоните отново се появиха с положителен резултат.
Не ми се пие пак водка с олио. Търся нещо, което и мъжът ми би правил с мен. Сигурно ще препоръчате глад. Искам да уточня, че това ме притеснява. Аз съм много слаба. Пробвала съм 10 дневна диета с лишаване от сладко и глутен, което доведе до кошмарно отслабване- станах като модел по анатомия. Като не ям ми пада кръвното и започва да ме боли глава. Ще кажете, че това са глупости. За мен не са. По- скоро имам нужда от надебеляване отколкото обратно. Мъжът ми също.
Също така живея в София, ходя на работа и готвя за две растящи с бързи темпове момчета. Трябва ми нещо, което да мога да понеса в това ежедневие. Много ли искам?
Ако някой може да сподели своя нетрадиционен опит в борбата с трихомоните, ще съм му благодарна. Засега реших да опитам пречистване с готовозакупена тройчатка. Не ми се вярва да има ефект, но кой знае. Трихомоните не са точно паразите, а по развити организми...
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #1 -: 10-02-2019, 14:11:15 »

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8439.0 шевченко ;) има търсачка форума уж ..ама трябва да излезнеш на главната страница, за да търси навсякъде
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #2 -: 13-02-2019, 12:20:32 »

Доре дошла , mtre.  :love_006 - emotloader:
Не споделяш важни обстоятелства :)
1. КАКВИ ТОЧНО са оплакванията ти  и КОЙ прецени , че те се дължат  ЕДИНСТВЕНО на трихомоните ? :)
2. Какви точно тестове правиш за трихомони? Има най-различни методики с точност от 10%  - до 50-60%.
 ( на практика , никога не можеш да установиш точно, прочети Тамара Свищева, тя издаде десетина книги за трихомоните :) , цял живот ги изучава :) )
3. Можеш ли да разшифроваш  понятията  "много бях доволна" и "резултатите бяха отлични" , когато разказваш за  хомеопатията и за Шевченко? :) Това какво означава - че с тези методики си ПОТИСНАЛА СИМПТОМИТЕ или че трихомоните са били ликвидирани? И това е доказано в поне 3 лаборатории ? :)
( вероятно вече си наясно , че микробиологични тестове само в една лаборатория нищо не означават :) Направи ги в 4 лаборатории и когато  във всяка една те са различни, кажи ни по какво смяташ да се ориентираш коя от лабораториите е уцелила  :) )

Надявам се , не си от простодушните пациенти, които имат неблагоразумието да вярват на  разни "биорезонансни диагностики"... :)
Интересно , кой е "одобрил" едно такова лечение на трихомони, (вероятно в бага-мама ли? )
, при което  партноьорът да не прави нищо и да се вярва , че после няма да "върне" инфекцията? :) Какъв е бил смисълът въобще да се лекува само единият партньор..?

Както разбирам, доста смело  и масирано прилагаш хомеопатията..  ;) Не знам какво казват в бага -мама, но е добре да прочетеш нашата тема "хомеопатия и странични ефекти". .. Тази методика въобще не е безвредна, както мнозинството  си  вярва :) .. дори напротив - вредите могат да са много по-големи и от аптечните препарати! Сещаш ли се защо? :) Ако знаеш как работи хомеопатията , ще се досетиш.. - образно казано - тя човърка "софтуера" на организма!  ;) ;)  И ако "човъркащият" не е наясно, ще има после дружно да си скубите косите.. ;)  ( не бързай да казваш , че твоят хомеопат е добър.. :) За да можеш да го прецениш, самата ти трябва да бъдеш добър хомеопат!  ;) ;) Тук отзиви не вършат работа. Това е ултрасложна наука.
Предполагам също се досещаш, че и хомеопатията (дори брилянтно правилно прилагана) не ликвидирва ПРЕДПОСТАВКИТЕ за болест..  ;) ;) тоест - не е мъдър вариант да я имаме за някакво копче, което да натискаме винаги , щом някъде ни заболи, без да ни интересува , защо точно ни боли :)

Готово закупената тройчатка няма да ти свърши работа , твърде слаба е. По-нататък може да ти препоръчам някои по-мощни препарати  ;)  Но не и преди да се изясни какви са проблемите и до колко са свързани с трихомоните.  ;)
Можеш спокойно да приемеш, че на практика всички имат и трихомони и хламидии , и токсоплазма и какво ли още не.. но не всички  се оплакват от тях :)

Съжалявам, ако отговорът ми е извън стандартите на бага -мама в такива случаи - готова и кратка рецепта на 2 реда, копната от някъде :) , която обещава светкавично излекуване. 
« Последна редакция: 13-02-2019, 12:52:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #3 -: 13-02-2019, 14:28:45 »

Сигурно ще препоръчате глад. Искам да уточня, че това ме притеснява. Аз съм много слаба. Пробвала съм 10 дневна диета с лишаване от сладко и глутен, което доведе до кошмарно отслабване- станах като модел по анатомия. Като не ям ми пада кръвното и започва да ме боли глава. Ще кажете, че това са глупости. За мен не са. По- скоро имам нужда от надебеляване отколкото обратно. Мъжът ми също.

mtre, тук не бързаме да препоръчваме така автоматично , както може би в бага-мама :)
   Както разбирам, ти си тип "вата", при това - превъзбудена вата , ако съдя по резките отслабвания и други неприятни усещания.  За теб гладуването , поне на този етап - не е подходящо!
Но ми се струва, че освен трихомони , има и някакви други патологии, с които организма се бори. ? Нещо метаболизма, щитовидната.. ?
Глутенът за какво точно го ползваш? :)    Да не би някой да го препоръчва като полезен ? :)
( остави ги багамамите, нека си го ядат :)
Ватите обичат сладко, но внимателната все пак, след като се бориш с възпаления..  ;) ;) ;) Прочети за връзката на инсулина с възпаленията  ;)
Какво се получава  - Ти се бориш от едната страна да ги намалиш, а той, от другата ,  ги засилва :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #4 -: 14-02-2019, 17:50:44 »

mtre,

"Лишаване, лишаване от сладко и глутен"... това някаква нова магия ли е, с извинение?

...Пък и "Гладът", по-добре - Временно въздържане от храна, има варианти, специално пригодени за напълняване.

При микроорганизми, предавани на партньора, лечението има смисъл, само ако се провежда на двамата - едновременно.

Но, не става - по моите знания - едновременно да се лекуваме и да си водим обичайния живот, с всички грижи и тревоги.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #5 -: 18-02-2019, 09:20:59 »

Митре  май  се смути нещо  :surpris_23: Или освен да е очаквала друг отговор  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mtre

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #6 -: 09-05-2019, 09:42:02 »

Отдавна не съм влизала във форума, защото дълго време нямаше коментари.
Но пък сега нямам време да изчета всичко подробно и да го осмисля.
Само ще кажа, че бг-мама на ми е пътеводителя в живота!!!
Активен

mtre

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #7 -: 09-05-2019, 10:02:23 »

Благодаря, че сте си направили труда да коментирате и сте отделили време!
Да добавя също, че не обичам сладко. От време на време мога да хапна нещо, но не съм маниачка. Поддържам постоянно тегло иначе без да се старая. Рязкото отслабване беше заради въпросното лишаване от сладко и глутен. Диетата без сладко и глутен не съм си я измислила и имах причина да я приложа превантивно макар и за 10ина дена. Както и да.
Това с ватите и другите типове ми е прекалено сложно..
За хомеопатията - не съм хомеопат. От досегашния ми опит с прилагането и нямам оплаквания, напротив, така че трудно ще бъда убедена в обратното. А и това не е целта на разговора.
Изследвания съм правила в 3 различни лаборатории, но най-вече в тази, с която работи гинеколога ми, защото им има вяра и коментира с тях изследванията при необходимост. А аз имам вяра на гинеколога си най-накрая.
Разбрах вече, че всички имат всичко :).
За разшифроването: под бях много доволна от метода на Шевченко - имам предвид естествено, че оплакванията ми изчезнаха. Нали вече се разбра, че излекуване няма!? Имах бяло течение, доколкото и течение може да се нарече. Но не както се описва в симтоматиката на трихомоните, а без мирис и парене и т.н. След приема на водката с шарлан то изчезна.
А мъжът ми няма оплаквания.
И да добавя, че биорезонансна диагностика не съм си правила :)
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #8 -: 10-05-2019, 07:44:20 »

Уважаема госпожо,
всеки човек иска ей така с магическа пръчка да се излекува от даден проблем.Ако може без глад, без суровоядство, без никакви лишения, само с нещо изпито наведнъж няколко пъти.Във вашия случай явно е така.Но това ,че имате семейство и деца не е  оправдание.И аз готвя у дома, но аз съм на друг режим.Още повече съм и с язва на стомаха.Едно готвя, а друго ям щом имам даден проблем.Гладуването в омекотена форма спомага не само за да отслабне човек, а и за да наддаде на килограми.Познавам такива хора, които след омекотена форма на гладуване възвърнаха нормалното си тегло.
Но от опит ще ви кажа,че всяка болест и всеки здравословен проблем се решава много трудно и са необходими не дни и месеци, а години усилия.Така,че няма как бързо и лесно да се реши и вашият проблем.Без лишения и упоритост няма резултати.
Поздрави !
Активен

mtre

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #9 -: 10-05-2019, 09:54:28 »

Ясно ми е, че без усилие няма да стане!
Зависи в каква посока да насоча усилията си. Та аз не от 1 месец търся решение на проблема си, а от повече от 10 години! И като не стане по някой начин, пробвам друг. Затова и съм в този форум - защото сама не мога да го измисля.
Тук има хора доста запознати с всякакви методи на лечение, самолечение и т.н. Не съм тук, за да се заяждам. Може пък и да съм полезна на някой с нещо дори.
Предположих, че ще ми бъде предложено глад, защото имам впечатления, че това е доста ефикасен и универсален метод за преодоляване на много заболявания.
Ще бъда благодарна ако ми кажете от къде може (ако има такова място) да се закупи тройчатка, която е по-силна от продаваната в аптеките. Защото тя наистина не е ефективна за съжаление.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #10 -: 10-05-2019, 11:36:50 »

Преди години аз се борих с една инфекция и бях изпила 8 антибиотика по предписание на лекар.Без резултати, защото тази бактерия винаги оставаше жива.Дори две години след третирането с антибиотици бактерията отново се активизира и бях принудена да действам сама.Гладувах 10 дни на вода и така реших проблема с тази бактерия , тя повече не се активизира, а нейното развитие спря.Така,че от опит знам,че антибиотиците не помагат.Може би помагат само в началото, но след това стане ли резистентна бактерията лечението е трудно.При това аз бях направила няколко антибиограми.
Проучете при какви условия се развиват трихомоните и какво пречи за тяхното развитие.Блокирайте един от факторите за развитие на трихомоните и те сами ще умрат.Просто им създайте условия да не могат да съществуват.Слабо солените захарни и солени разтвори са идеална среда за развитие на бактерии.Спрете солта и захарта напълно.
А тройчатка можете да си поръчате от Русия, ако имате познати разбира се.Там имат хубави препарати в това отношение.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #11 -: 12-05-2019, 10:44:36 »

Привет, Митре се появи  :Content_22:  Значи не е било съвсем напразно дето сме се хабили :)
Трудно е да се води дискусия, след като не се дава исканата информация, много  неясноти има въпреки уточняващите коментари на Митре.

Аз не разбрах,  Митре , КОЙ точно прецени  ,че проблемите се дължат единствено  на трихомоните..?
Още повече , че симптоматиката не съвпада..  ;)
Казваш - "Вярвам на гинеколога си" ?
За какво точно му вярваш, след като избираш да се лекуваш с тройчатка, хомеопатия и Шевченко? :)  (Това едва ли е по негова препоръка :) )
Може би - вярваш му само за диагностиката , но не и за лечението?  Не знам,  след като не може да му се вярва за едно , дали може да му се вярва за друго.. ?  tooth ( ти ще си прецениш )

За мен лично, проблемът ти  НЕ СЕ дължи на трихомоните!  Но няма смисъл да задълбаваме, след като моето мнение не е важно за теб :)   Най-вероятно при теб организмът е избрал този вариант за извеждане на токсини
чрез лимфата. Но това е тема, която  е извън капацитета на конвенционалният доктор, (вкл. и гинекологът ти ) , това може да ти го разясни лекар, разбиращ от Медицина -  холистичен лекар- натуропат. Такъв като Папазова, Ат. Михайлов, Гайдурков ,.. но при тях трудно ще си уредиш час. А и ще ти кажат същото , което и ние ,  нали от едни и същи източници се обучаваме  все пак, тази Медицина не се преподава във Вузовете :)

Но ако толкова държиш да трепеш патогени, бих ти предложил една мощна схема, която за мен лично, е без аналог.
( аз бих заложил на нея ако бях на твое място)
Тройчатка мога да ти дам - отделно билките пелин, карамфил  и  ореховата настойка.
Но освен нея ще вкараме 3  още ултра мощни "тежки артилерии" - Тодикамп, АСД-2  и брезов катран ( березовый деготь). ( няма смисъл да ги обсъждаш с гинеколога си , не е запознат :) , обаче ако някога му текне и на него,  да се обажда , ще го уредим..  :) )

А пък за оправяне  на микрофлората  - Ветом и Стелкор - препарати без аналог.



 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ТРИХОМОНИТЕ
« Отговор #12 -: 12-05-2019, 11:15:11 »

Типовете "вата пита и кафа" е нормално да са ти сложни, защото не си запозната с науката Аюрведа. Не е никакъв проблем обаче , да се запознаеш, при това - само за половин ден. Вземи си книжката на Малахов "Четирите кръвни групи и индивидуалната конституция". Сама ще се убедиш от каква огромна важност за теб самата ще е познанието , което ще придобиеш.  :Content_22:
 Ще си оптимизираш живота ,разполагайки с тази информация - и хранене, и сън, и енергия, и здраве..

А  по отношение на хомеопатията , просто те предупреждавам съвсем добронамерено , малко на принципа - "непоискано добро " :) Има една поговорка  - "Вълкът си остава вълк, дори да не е изял твоята овца" :)
Това, че досега не сте имали увреждания , не означава , че те са изключени и за в бъдеще..
То и за ваксините мнозина бяха сигурни, че са безвредни и вярваха на лекаря си , но ти се опитай да заговориш за ваксиниране в някоя от групите за  аутизъм.  ;) (Аз съм в една от тях, там са  200 майки, които ще имат цял живот дете-аутист. 99% от тях -  увредени след ваксина  ;) )  
 
(С хомеопатията съм запознат още от 1995, когато у нас нямаше още дори хомеопати :) Наука добра като идея , но първо трябва наистина добър хомеопат/когото ние няма как да разпознаем, без самите да сме учили хомеопатия /
 и второ- това е принудително повлияване  на вече  налична симптоматика. Тоест - при налична патология, болест, която е в ход.  И  за да се стигне до нейната проява, значи  в организма са налични множество предпоставки- закисление, лошо оросяване, лошо функциониране на отделителни органи , лимфна система, недоимъци на елементи, вероятно паразити, нарушен микробиом, възможни нарушения в щитовидна жлеза, вегетативна нервна система и мн. др.  Който е запознат с всичко това - какво точно е "болестта" , защо се появява, и какви проблеми организмът решава посредством тази или онази "болест".. , е наясно , че хомеопатията не може да премахне  предпоставките за болестта. Тя може само да даде отсрочка ;) ;) Това може да направи единствено самият болен, като приведе в порядък организма си и заживее по природните закони.  :Content_22:


 
« Последна редакция: 12-05-2019, 11:19:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 25 запитвания.