Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Камъни в жлъчката  (Прочетена 65588 пъти)

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #80 -: 23-02-2013, 22:11:12 »

Цвета на камъните се дължи на билирубина и зависи от превръщането на хемобилирубин в холебилирубин.
http://zdraveopazvane.com/tag/%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%80%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%BD/
Преди 4-5години имах запушване на жлъчните пътища с камък, имах ужасен сърбеж по тялото който се появяваше след ядене когато започва да се отделя жлъчката и понеже не може да се отдели в дванадесетопръстника се отделя чрез кръвта и лимфата чрез потните жлези и предизвиква кожна алергия. Бях доста пребледнял. Тогава ми помогнаха хомеопатични лекарства: Licopodium clavatum 15ch x 5гранули през ден, Chelidonium majus 5ch x 5гранули на ден и Berberis vulgaris 5ch x 5гранули на ден. След чернодробно пречистване успях да премахна камъка.
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #81 -: 03-03-2013, 12:40:25 »

аз просто се чудех защо не й се казва името на тая билка, и другаде я споменават, даже дали не е смес от 3 билки... та щом нещо се крие толкова е логично човек да се зачуди какво е то, и дали ако не беше пила билката, а само на лимон и зехтин и сокове, с което се чисти дроба и жлъчката ефектът нямаше да е същият...

Самата билка съдържа корени от брош (много силна билка за разграждане на люспи на бъбречни и жлъчни камъни), розова на цвят и ако капачката на шишето не е розова и не мирише на брош, значи билката е слаба. Брош може да си купите и във всяка билкова аптека или на пазара и да пиете профилатично.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119819.msg13806284#msg13806284
http://www.pharmacy-bg.com/herbs/brosh.html
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #82 -: 31-07-2016, 13:48:57 »

Някой използвал ли е и/или има повече информация за Литолизин / Litolizin?
Малко инфо..
Litolizin е високо ефективен фито-продукт за разтваряне и отстраняване на камъни в жлъчката, цялостно лечение при заболявания с камъни в жлъчката и профилактика на образуването на камъни.
Състои от 17 билки: лайка, безсмъртниче, пясъчен и бял трън, шипки, кориандър, копър; невен; мента, коприва, градински чай, хмел, риган, бял равнец .. (формулата е защитена с патент 2097054 на Руската федерация от 12.02.1994).
Производителя на биологично активна хранителна добавка "Litolizin" внимателно анализира и преосмисля опита на традиционната медицина в Тибет и Русия от гледна точка на съвременната медицина. По негово мнение, ефектът на лечението зависи не само от количеството и качеството на растителни лекарствени продукти, но също така и върху тяхното количествено съотношение, начина на приготвяне и времето на приемане през деня.
Продукта „Литолизин“ позволява да се възстанови рефлексът на свиване на жлъчния мехур след хранене и подобрява функцията на целия стомашно-чревен тракт.
Litolizin има положителен ефект върху хроничен хепатит, язва на дванадесетопръстника, диабет, болест на червата и други.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #83 -: 31-07-2016, 16:01:54 »

Кой да го използва, след като го няма на българският пазар .. tooth
Литолизин върши работа! ( ползваме достоверен източник ,както обикновено  ;) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #84 -: 01-08-2016, 12:06:49 »

Камъни в жлъчката се топят със сок от лимони и чай от черупки на лешници.Но и двете неща трябва да се вземат първоначално по 1с.л., защото са силни.И да не се консумира храна, която е мазна, тежка, много солена.За болна жлъчка са забранени също яйцата и орехите, защото са мазни.Храната трябва да е сурова и много лека.
Поздрави !
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #85 -: 20-08-2016, 14:30:59 »

Аз съм ползвал рецептата на Норман Уокър -който препоръчва в течение на 3-4 седмици да се пие по няколко пъти на ден сок от един лимон, разтворен в чаша гореща вода. Пие се със сламка, понеже разтвора силно разяжда емайла на зъбите. Прилагал съм  и ударно лечение с 10-12 чаши сок , пият се през 1 час по една чаша последвано от пречистване на черния дроб вечерта със смес от зехтин и сок от греипфрут за да се изхвърлят размекнатите камъни, което имаше много добър ефект. Но първо трябва да се премахнат камъните в чернодробните канали с няколко пречиствания на черния дроб със зехтин и сок от греипфрут или лимон.
Наличието на камъни в жлъчката може да причини възпаление на панкреаса. Изпробвах една рецепта за пречистване на панкреаса като накисвам 1,5 супена лъжица овесени трици в 200мл вряла вода и след 12 часа изпивам на гладно. Препоръката е да се пие в продължение на 1 година. Още след първите 1-2 чаши почувствах ефекта, изчезна тежеста в стомаха след хранене и болката в дясното подребрие.

ОВЕСЕНА НАПИТКА Е БАЛСАМ ЗА ЗАДСТОМАШНАТА ЖЛЕЗА

Съществува един много ефикасен метод за лечение на остър панкреатит. Промиване на задстомашната жлеза с напитка от неизчистен овес. Можете да си го приготвите самостоятелно. Набавете си чист овес, но с обвивката, неизчистен. Можете да си го купите от пазара. Промийте добре 100 г овес и го сложете в литър и половина гореща вода. Веднага след като заври, намалете котлона. Ври още един час, но 40 минути след завирането с дървена лъжица размачкайте омекналия вече овес. След това доварете още 20 минути.

Сместа се изстудява и прецежда през капронов филтър.

Получава се течност, която прилича на мляко. С нея се промива задстомашната жлеза. Пие се по 3-4 пъти на ден преди ядене по 100 г - за децата 50 г.

Пазете овесеното мляко в хладилника. Можете да го пиете два дни. На третия се налага да си приготвите ново лекарство.

СЪС СОК ОТ КАРТОФИ И МОРКОВИ МОЖЕТЕ ДА СЕ ИЗЛЕКУВАТЕ ЗА ЕДИН МЕСЕЦ

Приемат се по 100 г прясноизцеден картофен и морковен сок на един прием.

Вземете два големи картофа и изрежете само пъпките. Използват се с кожата, но се измиват добре. Измийте и изчистете един-два големи моркова.

Изцедете ги на сокомелачката - отделно картофите и отделно морковите. При липса на сокомелачка можете да настържете на ситно ренде и да отделите сока през марля. Трябва да получите по 100 г сок от двата зеленчука.

Смесете ги и изпийте чашата наведнъж на гладно. След това полежете 30 минути, а след час можете да закусите.

По време на лечението се откажете от месните и рибните продукти.

Пийте 10 дена от смесения сок. След това си направете 4-5 дни почивка и повторете курса на лечение, дори и да се чувствате добре. При необходимост повторете до три пъти. С това средство можете да се излекувате от хроничен панкреатит за един месец.
« Последна редакция: 20-08-2016, 14:40:10 от papur72 »
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #86 -: 20-08-2016, 14:35:21 »

Норман Уокър препоръчва чай от билката лепка за разтвяряне на жлъчни и бъбречни камъни
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Активен

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #88 -: 23-02-2017, 23:10:55 »

Камъните в жлъчката се виждат на ехограф само ако са калцирани. Т.е жлъчката може да е пълна със камъни, но на ефографа могат да се видят само 2-3 камъка. Ако в жлъчката няма камъни то и в чернодробните канали може да няма.Ако в жлъчката има камъни, в чернодробните канали също има.
http://bg.surgeon-live.com/content_kamni-v-protokakh-zhelchnogo-puzyrya.htm
http://www.lechitel.net/%D0%B8%D0%B7%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B6%D0%BB%D1%8A%D1%87%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0/
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #89 -: 24-02-2017, 10:37:15 »

Не знам защо, но пак се налагат уточнения :)
Ама отде ги нацелвате точно  такива статийки, писани от зловещи дилетанти  tooth. Явно преобладават и затова  .. tooth
Става въпрос за статията от вторият линк. Написах им един подробен отговор
( в момента го "одобряват" :) ) какво е важно за едно чернодробно прочистване, защото така предоставената там информация с голяма вероятност може да навреди , а в най-добрият случай - да не се стигне до никакво прочистване ,  а само до изяждане на сътавките :)

 papur72, жлъчни камъни ( от всякакъв вид! ) се виждат достатъчно добре  на ехограф.
А  "само ако са калцирани" - това важи ако ще се гледат на РЕНТГЕН.  ;)
Само че с рентген не се търсят жлъчни камъни , именно по тази причина :)  (Рентгенът "вижда" само плътни структури.)
 Ти си се объркал, преглеждайки статията от вторият линк . Там се споменава това, че "не можели да се видят на рентген, ако са калцирани" Но става въпрос за  рентген, а не за ехограф :)

А по първият линк:
 какво можем да очакваме от хирургичен сайт? :) Естествено , че "най-доброто лечение за жлъчни камъни е хирургичното премахване"  tooth
 Хирурзите са отдавна наясно, че в повечето случаи камъни се разбиват  и безоперативно , само че тогава паричките отиват в друга посока    tooth - или при гастроентеролог или най-често - при билкар . И затова не се и споменават другите варианти, а само хирургичният :)
« Последна редакция: 24-02-2017, 10:42:17 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

papur72

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Активен

other_space

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Камъни в жлъчката
« Отговор #91 -: 10-02-2023, 17:09:57 »

Тук времето е спряло  :( - засега нямам късмет за разговор с хора в моето положение. Сантиментална тъга ме обзема - защото през 2017 нямах още камък. Понякога бих искал да имам бутон, с който да изтрия избирателно определени спомени от живота си. Би било страхотно - "розови очила"? Защо не?? Харесвам илюзии. Особено такива, които мога сам да проверя.  Сега започнах да проверявам как ще ми подейства урзофалк. Поредната илюзия (така ми каза един лекар) - Но за мен това е Надеждата (с главно "Н"!), преди скалпела и всички "ритуали" свързани с това. Независимо от чувствата, които ме обгръщат - аз правя проверки. Върху себе си.
 Има и добри лекари - но това е нещо, като да спечелиш от тотото. Ако съм жив и здрав - ще споделя резултата си след половин година Поне 6 месеца ще пия урзофалк, съчетано с избран модел на гладуване, пиене на сода - и минимални количества зехтин, лимон - и разбира се топла вода. И всичко друго, което ще ми дойде като идея. Освен това и набор билки. Комплексна терапия съм избрал. Ако не се получи - операция. Това е положението. И на един човек да съм полезен с този експеримент/резултат - ще съм щастлив.
 Но на шега бих казал, относно последните постове тук - че нямам нищо против, да ми се разтвори само този камък, който се вижда на ехографа:)
P.S. Наистина ме учудва и друг факт в почти всички постове в тази тема - цитирам по памет:"още не съм правил/правила ехограф" - и подобни? Та без това нямаме ориентир, не знаем къде сме в цялата история. Аз правя ехограф всеки месец и пак ми се вижда малко. При различни лекари - и после ги завъртам още един път - без да им показвам предишните си снимки.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 23 запитвания.