Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоЗдравеТема: Хеликобактер пилори, язва, гастрит, рефлукс и т.н.
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Хеликобактер пилори, язва, гастрит, рефлукс и т.н.  (Прочетена 215 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ogrizko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 158

« -: 04-06-2019, 09:34:58 »

Някой ако страда от подобни проблеми, може да пробва следните варианти, които уж помагат ....ама дали ще помогнат вие ще пробвате и ще кажете.

Няколко варианта за подобни проблеми и действащи срещу хеликобактера са пробиотиците

1. пробиен гастро - по-конкретно lactobacillus gasseri дават, че трепе хеликобактера ....и знам за двама човека с излекуван гастрит конкретно с тоя пробиотик!
2. прохелико - това не съм го пробвал ...ама пише, че уж помага, така че може да пробвате и да кажете дали е помогнал ...съдържа lactobacillus reuteri pylopass дето също го дават добър щам срещу хеликобактера
3. Хеликобактер (Helicobacter) ProViotic 10 - Щам, извлечен от българско кокиче, който действа благоприятно на храносмилателната система*. * тестван в Харвард срещу Helicobacter pylori, Salmonella, E. coli и други.

Възможно е и други пробиотици да помагат, но тия ги дават със сигурност. Други варианти за пробване да се реши проблема:

4. Хебак - това е природен продукт, който съдържа разни киселини, които действат срещу бактерията
5. mastic gum - мастикова смола ....ама сега не ми се рови кое и как действа, който иска да види ...ама да се гледат и страничните ефекти все пак преди да се ползва!
6. хрян - дават го да помага срещу бактерията
7. клеева тинктура - на първо място от лесните средства ще спомена за пчелния клей. Нарязват се 30 г (прополис известен и като пчелен клей) и се разтваря в 95% етилов алкохол (спирт). Пълното разтваряне става за седем дни, но ако се налага, може да се използва от 1.-2. ден. Дозата за възрастни е 3 пъти дневно по 20-30 капки в супена лъжица вода, за деца по 1-2 капки на прием за всяка година живот. Така например 5 годишно дете ще пие 3 пъти дневно по 5-10 капки. Така както полепва по лъжицата, клеевата тинктура полепва по лигавицата на стомаха, изолира я от дразнещото действие на солната киселина. Освен това има добро спазмолитично действие подобно на бусколизин или но-шпа, отслабва спазмите и това е един от механизмите по който успокоява болките. Прополисът съдържа анестезин, подпомага образуването на гранулации и запълване на язвения дефект (ако има такъв). Имал съм пациент, който само с редовното пиене на разтвор от пчелен клей успя да излекува 5 сантиметрова язва. Този природен продукт е с мощно бактерицидно (още противовирусно и противогъбично) действие, което е важно за язвите, предизвикани от хеликобактер пилори. Не на последно място прополисът регулира работата на задстомашната жлеза и подпомага храносмилането.
Споменатото средство за лекуване на язви е полезно още при гастрит и колит и заема челно място в имунопрофилактиката, респективно за защитата от банални простуди и грип. (lechebnik.net) пак от тоя сайт са и следващите точки, които са соковете!!!

8. Най-универсален е морковеният сок, един от класическите източници на каротин, важен за доброто състояние на лигавиците и кожата, респективно за подпомагане на бързото заздравяване на ерозирала лигавица или язва. Добрата доза - по 100-150 мл преди всяко хранене.
Този сок е великолепен източник на калций, необходим за предпазване и лечение на остеопорозата. Известно е, че трябва да се дава от първия месец и на бебетата. Системно го препоръчвам от октомври до март за предпазване от зимните простуди. Каротинът, който получаваме от морковите, води до увеличаване на имуноглобулините тип А, отговорни за местната устойчивост на лигавиците. Това означава, че при контакт с вируси и бактерии имунната система има шансове да спре нападението още на предната линия.
9. Добре е към него да се добави сок от червено цвекло. Съдържа витамин U (противоязвен - от улцерус). За начало да се започва с по- малка доза- 50-70 г, защото поради бурния прочистващ ефект от натрупани токсини в тъканите нерядко се наблюдават реакции на автоинтоксикация- гадене, световъртежи, дискомфорт... Постепенно, според самочувствието дозите могат да се увеличават до 200-300 мл. на ден. Една дневна лечебна доза се състои примерно от 50 г. или повече сок от червено цвекло, 50-100 г. сок от картофи и сок от моркови докато се получи половин литър.
10. Сок от картофи. Не е приятен на вкус, но е с много бързо действие и само той е достатъчен за излизане от криза, при спазване на що годе правилно хранене. Препоръчвам го по 50 мл преди всяко хранене.
11. сушените кори от нар - https://bukvarche.com/2017/02/15/Сушените-кори-от-нар-ще-ви-излекуват/

Възможно е да има още варианти за лечение на подобни проблеми ...пишете ги, споделете вие как се излекувахте евентуално и така амии... знам ли Дано някой успее да си помогне чрез темата weight_lift
Активен
ogrizko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 158

« Отговор #1 -: 04-06-2019, 13:18:13 »

12. Също забравих сок от зеле ...най-добре прясно изцеден ...тук като страничен ефект знам, че може да разхлаби ...аз в най-неподходящия момент пак го пробвах точно като бях разхлабен и не се получи особено добре ...но пък някой дето има запек или поне е с нормално изхождане може да пробва да пие и за седмица би трябвало да се е оправил намигам
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоЗдравеТема: Хеликобактер пилори, язва, гастрит, рефлукс и т.н.
Отиди на: