Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: За начинаещи и колебаещи се  (Прочетена 458 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
zhivko
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 185

Намасте

« -: 27-07-2019, 07:19:43 »

Добро утро,
с 2 думи всичко е много просто,лесно изпълнимо и най-важното с огромен ползотворен ефект.Няма нужда да откриваме топлата вода.Йогите ,а и не само те,са стигнали до правилния извод според мен-да се консумира всичко сурово,а това което не може(боб и т.п.)-да се готви на пара.Никакви суб или готови продукти,сол,захар,повечето подправки с изкл. на дафинов лист,гьозум,магданоз,мащерка и т.п.Без кафе и силен чай.Естествено веган.Хранене 1 или 2 или макс 3 пъти на ден с промеждутък 3-4ч. в малки количества.Вода 10-15 мин. преди и/или 1ч след хранене ,в никакъв случай по време на хранене,около 1-1.5л дневно ,топла на малки глътки.Яжте бавно:"Храната се пие,водата се дъвче".И разбира се зеленина сурова.След хранене по възможност поседете поне 10-20мин.Не се хранете в движение-храненето трябва да ви е като ритуал.
Пробвайте 1 мес. и ако няма ефект обещавам да си сменя името Smiley
Сигурно нещо съм пропуснал,но това е основното.Ако някой има въпроси относно написаното ,да се чувствува свободен да се свърже с мен за подробности.
Не се изживявам като гуру-жал ми е като гледам хората как се самонаказват и измъчват.
Хайде ,скъпи приятели,пазете си здравето-само това притежавате!
Активен

"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
TodHuk
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

be water..

« Отговор #1 -: 28-07-2019, 11:20:04 »

Така е Живко. Правилно и точно.

Но да не забравяме, че хранененето е около 10-15% от здравословния начин на живот.
Също така при налегнали ни вече здравословни проблеми е добре да се промени здравословното хранене, като се акцентира върху храни и билки които помагат. Както разбира се и другите неща свързани със здравословния начин на живот, като движение, природа, мислене и т.н.

Скоро се зачетох в публикациите на един доста популярен натуропад лечител - Айдън Мустафов.
Според мен е доста голям капацитет. Има сериозна група във Фейзбука - "Мултидисциплинарен подход срещу онкологични и автоимунни заболявания" с над 30 000 членове.
Има ли някой впечатления от този човек?
Активен

Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3936

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #2 -: 28-07-2019, 16:36:33 »

TodHuk, не знам защо се подценяваш, според мен ти имаш вече достатъчно  рутина за да прецениш сам  нечия компетентност в тази област Smiley 
Кои точно публикации на Айдън толкова силно те впечатлиха, можеш ли да ги копираш тук?
Аз не знам той да препоръчва нещо  друго , освен билки. Тоест - най-точно би било да бъде наречен билкар  (а  не  натуропат)
Да се ориентирваме  за когото и да било само по количеството фенове, може да бъде измамно. намигам Навремето Кашпировски имаше не хиляди , а милиони фенове  ухилен По-интересно е "качеството" на пациентите , прочети повечко , ще се ориентираш , щом толкова държиш  слънце
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
TodHuk
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

be water..

« Отговор #3 -: 03-08-2019, 08:21:04 »

Да, билкар е. Но доста добър и медицински обоснован. Цитирам едно от неговите изказвания:

Различието в действието на Ликопен

Ликопенът, съдържащ се в динята, лука, копривата и доматите притежава превантивно и лечебно действие срещу рак на простатата, матката, тестисите и гърдата.Намиращия се в доматите - ликопен е същия като този в стария лук, но механизма на действие се различава заради останалите функционални и медиаторични вещества, които карат Ликопен да се отправя към различни органи.Например, когато се изпие една чаша доматен сок - Ликопен се отправя към очите, сърцето и тестисите.Когато изпиете една чаша отвара от стар лук - Ликопен се отправя към матката, яйчниците и черния дроб.Извлеченият в свободна форма Ликопен под форма на капсули не допринася с нищо за нашето здраве.Транспортирането и усвояването на Ликопен се осъществява с подкрепата на стотиците активни съставки в гореизброените растения, иначе сам по себе си Ликопен не е способен на това!Положението е като при война - командира е Ликопен но войниците ги няма!Как ще воюва?От учебника по биология за 8 клас знаем, че когато по някакъв начин проникне в нас дадена вредна бактерия - организма ни изпраща на мисия фагоцитите - да ги обхванат,погълнат и подложат на вътреклетъчно смилане...за да ги подложат на вътреклетъчно смилане организма ни произвежда хидрогенен пероксид...Но ако по време на мисията на фагоцитите се употреби капсулиран антиоксидант("с цел да подсилим имунната ни с-ма")какво се случва, знаете ли?Активността на хидрогенен пероксид се неутрализира т.е. спираме войната с нашествениците!Лечението което провеждаме не се ли съобразява със законите на природата и принципа на биологичната цялост е обречено на неуспех!

За мен са интересни нещата му. Ако вие ги знаете е друго ..
Активен

Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1071

Познай себе си.

« Отговор #4 -: 06-08-2019, 10:12:04 »

браво, аплодирам браво, аплодирам

Това с ликопена е добре, но защо не споменава нищо за въздействието му на простатата?
(Е, никой не може да знае всичко, няма лошо.) Просто съм съгласен с Бино да не си правим кумири.
Например колко струва дадена поредица от приемане на билкови ...неща, ако приемащият не спазва съвсем точно реда, количествата, особеностите. А това е много лесно да се случи, когато сме на работа, във всекидневния живот.  Smiley
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: