Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хормонален дисбаланс- има ли алтернатива на тежката артилерия?  (Прочетена 9787 пъти)

krassito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Как се развива моят хормоналният дисбаланс:

1. Купих си крема Мунрайс и надлежно се мажа ( вече втори ден).

2. Пия МСМ от около 25 дни вече. В дните, в които за експеримент реших да завиша дозата ( 6 супени лъжици ), получих като страничен ефект треперене на ръцете и "подкосяване на краката". Щом минах на намалена доза ( 1-2 с.л.) всичко си влезе в норма. Ефект спрямо акнето или осезаемото състояние на кожата ми - засега никакъв. Обаче упорствам, а и съм си купила опаковка от 1кг, ще си я пия:) до дъно.

3. Пия ( или по-скоро гълтам без да дъвча ) хрян с лимон - 2 седмици. Гнойни пъпки продължават да си избуяват, не ги мори даже люто. Ще изкарам обаче още седмица и с хряна, че тати се постара много да ми го намери, а на пазара за едно мизерно коренче ми поискаха 1.50лв, кожодерите!

4. Храня се преимуществено със свежи салати ( самоделки, защото последната салата в заведение ме отврати ), кълнове от боб мунг, леща, пшеница и люцерна, оризовки, по малко хляб Вита, студено пресовано олио от грозде, зехтин,смляно ленено семе и когато успея - зелении от сорта на рукола, копър и магданоз, семки от слънчогледово семе и орехови ядки - ама само от дъжд на вятър.

5. Другата седмица ще си купя сокоистисквачка и ще направя 1 седмица само на смутита със зелении и водорасли на прах и зеленчуково-плодови сокове.


Силно се надявам соковата акция да повлияе акнето ми, най-сетне. Стискайте ми палци, ще пиша какво се случва :peperudi: :) :) :)
 

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Смутитата са различно от соковете. Те са с фибрите.
Активен

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

krassito, не споделяш какво е мнението на гинеколога ти?! И дали хормоните са изследвани по правилата /най-рано 3 месеца след като си спряла противозачатъчните и на 3-ти ден от цикъла / ?!

Съотношението FSH/LH , на 3-ти ден от цикъла трябва да е 1. А при теб не е така. Добре е да проследиш как се изменят тези стойности, и да прецениш дали има тенденция към повшаване на FSH или е било инцидентно.

Не казвам, че при теб е така, но висок FSH / тва вече се определя от референтните стойности на лабораторията/, може да говори за изчерпан яйчников резерв. Мм, всъщност при теб не FSH e висок, а по-скоро LH e нисък.  ??? 

Както и да е, това което исках да кажа е, че в човешкия организъм хормоните имат много сложна саморегулация / толкова сложна, че дори самите ендокринолозите хич не са наясно с нея! /и в този смисъл и аз като бате Бино ще те посъветвам да се престрашишда легнеш на операционната маса на природата, подлагайки се на някакъв вид гладолечение. Успех!   :Content_22:
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

http://www.youtube.com/watch?v=BOf_KOWB4uk
..освен това има и още едно момиче, което е "излекувало" синдрома на поликистозните яйчници със суровоядство :)) мога още 2 клипчета да постна ако има интерес :)

по въпроса с гладуването.. забелязала съм, че се повлияват доста добре кистичките... нооо цикъл така и не идва, а след това като започнеш пак да ядеш пак се влошават нещата :Х (поне при мен е така). правила съм и водно и сухо гладуване :))

и не е зле ако искаш да не се тъпчеш с хормони да се обърнеш към хомеопат  :peperudi: Успех !!
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.