Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: От къде да започна. Щитовидна жлеза.  (Прочетена 297 пъти)

Октомври

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Преди години имах киста на яйчника, която лекарите искаха да оперират и четенето в този форум ми помогна много. Справих се с въвеждане постепенно на вегетарианство, веганство и суровоядство. Постепенно се върнах към предишния начин на живот, но запазих доста от добрите навици оттогава. Смятам, че се храня здравословно, не пуша, не пия алкохол, залагам на приготвени вкъщи неща, хляб почти не ям, месо... ям, ама съм с толкова много претенции за него, че е много ограничено, правя си плодови дни, млечни обаче ям, движа се. Обаче от известно време не се чувствам в кондиция, напълнях без причина, нямам енергия и съм много бавна умствено и физически, и хоп - вчера излязоха резултатите на щитовидната жлеза. Не функционира достатъчно. Не съм сигурна, че искам да се лекувам с хормони и т.н., но съвсем се обърках какво да правя. Ясно, че всеки организъм е различен, но мога ли да започна от някъде, докато мина всички прегледи (предстои ендокринолог, гинеколог) и прочета достатъчно, за да взема решение. Противопоказно ли е за щитовидната жлеза да направя 3 плодови дни - правила съм и преди? Тройчатката? За храненето ми трябва явно нова концепция - тези дни съм на печени зеленчуци и зеле, четох, че зелето не било препоръчително, любимият ми спанак също, орехите и те - ям доста ядки. Изобщо всичко трябва да се преразгледа явно. Но мога ли поне от някъде да започна, докато се ориентирам. Имам чувството, че нищо не правя като хората и се убивам, и ми се изплъзва контролът
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 23 запитвания.