Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоГладолечение и режимиТема: Плодово/чаен режим, ХЗТ(хормонално заместителна терапия) и Хашимото
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Плодово/чаен режим, ХЗТ(хормонално заместителна терапия) и Хашимото  (Прочетена 506 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Savatage
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« -: 20-10-2019, 01:39:45 »

Привет на всички,

От много време следя сайта и съм безкрайно щастлива, че ви има ! Намирам безценни съвети и информация , и затова реших да направя тема-запитване, относно нещо, на което може би доста жени не намират като мен отговор. Не намерих и подобна тема, и затова се реших

От 3 години вече съм в периода наречен "златната есен" на една жена, или менопаузата. От 2 месеца съм на хормонално заместителна терапия ,която от една страна уталожи т.нар. горещи вълни и честата смяна на настроение, но от друга увеличи непрекъснатите Интернетски находки, при които 50 процента от жените, които я прилагат са много доволни, но други 50 са заболели от рак на гърдата.  изчервен изчервен Аз съм ужасно объркана вече, и не знам какво да правя. В последно време започнах да си мисля за прекъсване на тези синтетични хормони и замяната им с природозаместители. Същевременно много искам да си направя един поне 2 седмичен плодово чаен режим . При запитването ми към моята досторка дали мога да съчетая и двете, тя ми каза че няма проблем да правя fasting и същевремнно да приемам терапията, защото приемането на хормона няма общо със химията съществуваща при другите хапчета. И така, започнах и ми е вече 6 ден. Чувствам се отлично, но нещо започнах да усещам напрягане в областа на гушата. Имах същите такива симптоми, когато си правих изследвания за Щитовидна жлеза в България и показаха увеличени антитела на Хашимото. След това обаче, при изследвания обратно в Англия, според докторите е хормонален дисбаланс и ми казаха че е от менопаузата. Просто луда работа  амии... знам ли амии... знам ли  тъжен... чак ще ревна Иде ми да крещя.

Всякакви съвети ще са ми от полза и ще съм много благодарна ако някой може да ми даде полезна информация ако евентулано е минал през подобен "ад"  помощ

Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3942

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #1 -: 27-10-2019, 10:43:20 »

Привет, Savatage парти
Кой да ти отговори тук, хората отдавна са във фейса Smiley Групите  се пукат по шевовете , обсъждането е денонощно  и напрегнато Smiley
Не знам дали си струва труда да давам мнение , след като ти вече имаш такова Smiley
( след като цели 2 години прилагаш хормонална терапия , значи си била достатъчно убедена в нея, нали ? Smiley )
Аз се съмнявам да си проучвала ТИ ЛИЧНО до какви колосални вреди може да доведе тази "терапия"..Със сигурност си се доверила на лекарката , без дори да провериш дали И ТЯ е проучвала  ухилен
Ако знаеше истината , никога нямаше да посегнеш към синтетични хормони.
Раковият процес далеч не е единственото зло, което те дебне зад ъгъла.. намигам
Хормоналната "терапия" е всъщност груба намеса в софтуера на организма с непридвидими последици. Особено пък при хора като теб, с допълнително разбутана хормонална система ( Хашимото)
Има достатъчно научни публикации, като особено достоверни са критичните такива , по понятни причини - зад тях не стоят големи финансови интереси, заради които да се манипулират резултатите.
Ти трябва да си прецениш дали си готова да платиш цената за комфорта си.  нерешителен

Казваш, че се консултираш с твоята лекарка ДОРИ и за плодовата диета?
А как прецени , че тя има компетентността да ти отговори?  ухилен ухилен  Дали са им преподавали за плодовите диети в Университета? Smiley  Не ? Е тогава откъде ще знае? Smiley
За плодови диети и други форми на гладуване е разумно да  се допиташ до хора , които имат хабер от това. ( най-добре - руският форум за гладуването http://www.golodanie.su/ )  
Конкретно при Хашимото ( щом веднъж са нацелени отклонения, значи нещо не е  съвсем в ред  с хормоните и антителата)  не е много препоръчително да експериментираш с разни диети и глад, особено пък - ако не е постепенно!
Вовата ако се включи , да каже и той какво мисли по въпроса.
В една от  ФБ групите, администраторката е с Хашимото и също "скочила в джаза " направо с 20 дни на плодове ( и тя уж под наблюдение на лекар Smiley )  и после рязко се влошила, не може да се възстанови сума време.. после правила още някакви гладувания на вода и сухо ( под чие компетентно ръководство - не се знае.. Smiley ) и в крайна сметка намразила гладуването  Grin
Трябват знания и опит. Нашият приятел Титан ( той отдавна не пише тук, зает е във ФБ ) наскоро завърши 3 месечен курс САМО НА СОКОВЕ! И нищо му нямаше. Но той знае какво прави и как да го прави..  намигам
Ще ти изпратя книгата на Марк Жолондз, дано да ти бъде полезна. ( чете се трудно , предупреждавам Smiley )

« Последна редакция: 27-10-2019, 11:04:06 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3942

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #2 -: 27-10-2019, 10:59:59 »

А за това че ,  " и доста жени не намират отговор"  ,  си права  браво, аплодирам Въпросът обаче е - а дали търсят отговора там , където трябва? Или направо се доверяват на лекари, които освен да изписват синтетични и токсични лекарства, друго не знаят  ухилен
Не можеш да "вкараш организма в пътя"  с разни химични субстанции , след като за разстроените му функции си има сериозни предпоставки и текат процеси , които неминуемо ще се  проявят под формата на "болест" (а всъщност са си част от самоизцелителните мероприятия на организма при СЪОТВЕТНИТЕ УСЛОВИЯ. Ако му се предложат други, по-добри условия, той може и да няма нужда от възпалителни , хронични и автоимунни състояния, за да си върши работата  пеперуди )
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемПречистване на духа и тялотоГладолечение и режимиТема: Плодово/чаен режим, ХЗТ(хормонално заместителна терапия) и Хашимото
Отиди на: