Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте прекрасни хора.  (Прочетена 543 пъти)

Иан Иванов

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

 Здравейте. Най- накрая ми остана време да пиша и най- вече след близо година следене на форума едва наскоро успях да си направя регистрация. (имаше проблем с отговора на въпросът...) радвам се, че се е отстранил проблемът.
Малко за мен, надявам се няма да е дълго и скучно :)
Казвам се Иан (няма грешка...). Като малък водех доста недравословен начин на живот, никога не съм бил с излишни килограми въпреки непрестанното ядене на чипсове, пици сандвивичи и прочие, но когато станах на 21 малко след рожденият ми ден ми поставиха диагноза рак на тестиса 2 Б стадий с разсейки в лимфите... Разбира се драмата беше голяма, тогава напълнях доста след вичиските химио терапии и глупости. Слава богу всичко мина успешни и от тогава поех по пътя на диетеите и УЖ здравословният начин на живот. Бях година и половина на Дюкан, след това 3 години на КЕТО. Последната година на кето изпитвах адско влечение към вегетарианството, както мисловно и душевно така и тялото ми искаше растителна храна. Започна да ми се гади от месото от млечните, умирах за една боб яхния и прочие. В един ден реших, че ще зарежа кетото и изядох един банан (беше като най- вкусното нещо на света) и една купичка боб яхния. На сутринта целия бях подут, с брутално главоболие, бокли в корема газове, дори не отидох на работа защото просто не можех да изляза от нас. Пак се върнах на кето, но не спрях да чета относно вегетарианството и отчасти веганство. Чувствах, че е моят път по който искам да поема но явно организмът ми беше толкова затлачен и прецакан от това Кето, че мислех че няма измъкване. Попаднах на този страхотен форум и след близо седмица нон стоп четене се реших. Купих си пробиотици надявам се няма да го приемете като реклама но всичко при мен се оправи с Про Комбо, явно проблемът е бил в червата ми. Половин година на големи газове и мъчение, но на изцяло растителна храна и все едно след това се отвори рая. Ще се опитам да съкратя, за да не ви натоварвам и досаждам :D Вече три години съм почти изцяло на растителна храна. Всичко в живота ми се преобръна. Знам, че хората не ми вярат, но мисленето ми се промени, навиците, възприятията за света, изчезнаха ми трите фобии които имах - насекоми, височини и страх от тъмното. БУквално не можех да стоя сам вкъщи, изпадах в паника, постоянно мислех че някой ще дойде да ме убие, мислех си че имам психични проблеми дори. Доста четох и разбирам защо това е приключило след като съм спрял месото, но приятелите ми мислят че си въобразявам, но както и да е важното е че се чувствам перфеткно сега. Всички показатели са перфектни. Стахан страшно спокоен, енергичен наспивам се перфектно. Единсвеният проблем, който имам все още е, че понякога ми се появавя една лека тъпа болка в корема, която стои с дни. В момента в който изям едно кисело мляко и за 15-20мин всичко минава. Не знам на какво се дължи това и се надявам да мине с времето. Съжалявам, че пропуснах запетайките по горе, просто толкова мноог бързам да напиша това което ми е на ум и се вълнувам, че най- накрая станах част от този прекрасен форум, че не ми остава време за знаци :D Продължавайте в стщият дух, знам че има фейсбук групи, но няма нищо по вълнуващо да се прибреш вкъщи, да отвориш форума и да четеш с часове както едно време, а не както е сега, всичко да ти е в ръката и да става на момента. Много ми помогнахте със всички теми и коментари, благодарен съм, че ви намерих.  :Content_14:
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re: Здравейте прекрасни хора.
« Отговор #1 -: 30-12-2022, 01:36:33 »

Здравей, много дълго си писал. Което може и да е добре, че да има какво да се чете. Иначе според мен важно е да не изпадаш в крайности. Сега зимата примерно не е проблем от време на време да ядеш месо, млечни, яйца ако почувстваш. Най-хубаво е да се научиш да спазваш постите и да има периоди на само растителна храна по време на постите и други периоди на животинска храна извън постите. Като сряда и петък целогодишно са постни дни, т.е. на растителна храна само. Въпреки че растителната храна за продължителен период може да се получава за някои хора, за други хора може да се получат и проблеми ако е прекалено дълго и зависи от организма. Истината е в намирането на баланса, да се движиш със сезоните и прочие, а не да се хвърля човек от едни крайности на други така да го кажем. И аз преди повече се хвърлях в крайности, а сега вече търся повече баланс и дългосрочност. Иначе чистене чистене докато накрая изчистиш и себе си  :whistling2 - emotloader:
Но като казвам, че може да се хапва месо, млечни и яйца имам предвид ако може да са с някакъв добър източник и разбира се пак без да прекаляваш. Според мен джънк фуд, пакетирани с консерванти храни и подобни са по-голям проблем от естествените храни, било то и от животински произход. Успех!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 23 запитвания.