Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде греша според вас ?  (Прочетена 47617 пъти)

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #180 -: 06-11-2015, 00:57:26 »

Зина, защо СУРОВ картоф? Предлагам да го забравиш - сока от суров картоф.
« Последна редакция: 06-11-2015, 01:01:32 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #181 -: 06-11-2015, 13:41:40 »

Сокът от суров картоф е много, много полезен.Макар и неговият вкус да не е много приятен.Суровият картоф помага при всякякви стомашни неразположения и болки.Знам това и го изпитах от личен опит от полякиня.Тя беше микробиолог и разказваше как в Полша лекуват болни стомаси със суров картофен сок.Всеки поляк си лекувал стомаха с картофен суров сок, дори се продавал такъв сок във всяка аптека.
Тук тази практика не се прилага, хората дори си мислят,че ако пият такъв сок ще вдигнат температура.Такъв мит беше разпространен навремето.
Но явно вдигането на температура няма нищо общо със сока от суров картоф.Изпитах го на практика.Този сок не веднъж ме е спасявал от силни болки.
Поздрави !
Активен

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #182 -: 06-11-2015, 14:47:28 »

Даа, относно картофите от две години си ги ям сурови и не съм вдигала никога температура.
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #183 -: 06-11-2015, 17:52:55 »

По руските форуми за храносмилателни кахъри тази рецепта е доста популярна, особено против рефлукс. (Пишеше за червен картоф обаче , който е и доста по-гаден на вкус.) Аз също изпих едно добро количество картофи , да не остана назад  tooth

Тихий, Медицината си има мястото, ти уж минаваш за  мъдър..:)
 Не лекува, но  диагностира и овладява виртуозно спешни състояния: тежки раждания! , пострадали от трудови, спортни злополуки, катастрофи, остри инфекциозни болести ,( от които можеш да свършиш за 2 часа!) , простреляни с по 4 куршума от Калашников, (както при г-н Златомир Иванов   tooth)   и мн. др. подобни и не толкова спешни състояния, но не можещи да се решат по друг начин, като например - хернията.
Ти както ходиш по света, да не дава Бог да пипнеш някоя екзотична зараза.. ДА видиш как ще я лекуваш после с любов и смиреност..  tooth

А ако твоята баба  си счупи  и двете тазобедрени кости горе до ставата ,както успя да направи моята, ще направиш поклон до земята на хирургията  :pensif_29: Иначе си имаш жив труп в къщи. Съмнявам се да й зараснеш костите съветвайки я към  обич,смирение, себесъзерцание,  "да се насочи към вътрешният си свят",  "да хване етера" и какво беше още..  :laugh:
Трябва да сме обективни - като има за хвалене - има. Като има за критикуване - също  :surpris_23:
Тънкостта е да сме наясно на коя Медицина  за какво и доколко можем да разчитаме  ;)
« Последна редакция: 06-11-2015, 18:26:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #184 -: 26-12-2015, 16:13:22 »

Ето ме  O0
Дадох си 2 месеца почивка (от вас  tooth) обаче пак съм на линия. Сърце не ми дава да ви изоставя (прекарала съм толкова време четейки форума , че имам усещането, че познавам лично всичките му потребители  :laugh:  ,  и дето Черито беше писала скоро в една тема  и аз като нея знам предварително, като попита някой новодошъл  нещичко , кой потребител как ще му отговори  :D)

Да ви кажа за себе си (ако ви се чете де )
Изминалите 2 месеца за мен бяха най-тежките в живота ми (ама без да преувеличавам  :pensif_29: )  
Не съм хипохондрик (най-вече за мое успокоение , пък и за близките ми де).
Като престанах да пиша тук за известно време , поразмислих за някои неща и се рекох - аз че не им вярвам на докторята , не им  вярвам. Но да взема да отида при някое светило барем диагностика с ехограф да ми направи. Предварително се бях подготвила на своя глава си пуснах изследвания (всички възможни, които имаха връзка с болежките ми - естествено си ги платих сама, щото нали знаете плащаме си осигуровките редовно, ама ако недай си Боже ти потрябва направление - все нямат личните ни доктори  ) .
И от там с резултатите в ръка (които бяха перфектни ) отидох при " светилото'. Разказах й за начина  си на хранене (в съкратен вариант , че нали знаете докторите как се сащисват ако директно им кажеш че си веган ) , обясних за болежките ми (предварително споменах че не съм мръднала с акъла, защото успокоителните (естествено на билкова основа ) които вземах не вършат работа, но отсякох , че към такива дето са по зелена рецепта няма да прибягна , ако случайно й дойдеше на акъла да ми изписва  tooth), след като ме прегледа щателно на ехограф, ДоФторът заключи , че всичко ми функционира перфектно и отклонения няма. Ама нали трябваше все пак и диагноза да си имам - измънка нещо от сорта на Синдром на раздразнено дебело черво. Връчи ми една рецепта набързо и си ме изпроводи по живо, по здраво.
Аз друго не съм и очаквала - стана точно така , както си знаех,изписаха ми точно това, което предполагах. Естествено не купих нищо.
Имаше период от около 1 седмица , в която ядях само варен картоф и авокадо (те бяха единствените храни които не ми причиняваха допълнителни болки.) Пиех всяка сутрин сок от суров картоф и в един прекрасен ден болките ми изчезнаха. Сега продължавам да се храня точно както се хранех през последните почти 2 години, но пък болки нямам. Колкото и да мислех и премислям защо аджеба ми се случи всичко това - пак отивам и съм сигурна (не на 100 , но поне на 99 % ) към конфликта който преживях с един много скъп за мен човек и по -точно това , че аз самата не успях да приема (да смеля) неговото поведение и отношения.
Ииии както се казва в едни небезиввестни реклами : това не беше всичко. :surpris_22: :Confus_3: Най-тежкото предстоеше.

Ама сега малко предистория ( за невярващите в  ГНМ е наложителна). Купихме си преди около 3 месеца с мъжа ми една виличка в баира, ама в баира ви казвам , на високото , скрити от света - общо взето мечтата ни се сбъдна. И тръгнахме по мъките наречени Общинска администрация. Единственото, което искахме е да ни дадат план - скица , за да може по него да си направим ограда, да си засадим разни дръвчета , та да си ги ползваме само ние , както повелява закона. Е да ама Не. След няколко седмични перипетии се оказа, че това дето сме го купили , не баш това, което са ни продали, границите на имота не са ясни и ще трябва да минем  тепърва през  едни сложни и дълги процедури по озаконяване.
И те така.. Точно по времето , когато стана ясно , че нищо с имота не е ясно ми се появиха едни циститни оплаквания- предполагам знаете (от рекламите поне) парене при уриниране, болка , кръв , при проба на стерилна урина - изолирана бактерия Стафилококус сапрофитикус - дето се вика само това ми липсваше , ама имало да се мъча и още... карах си я аз на червени боровинки и билки със страшните болки , урината ми беше станала точно като сирене - мътна и с утайка страшна. аз обаче ербаб - АБ няма да пия категорично  :pensif_29: Дойде и вечерта с най-страшните болки (раждала съм , но такова чудо не съм изживявала) - бъбречна криза , ама от класа. Помня , че имах чувството че напускам земният си път и съм заспала  в изтощение след като се предадох и изпих един аналгин. От там насетне лека полека урината се избистри, болките намаляваха и вече съвсем изчезнаха. Цялото това предизвикателство продължи около месец.
Иии сега само леeeeкинко вмъквам , че по ГНМ бъбреците и конкретно цистита е конфликт "Не мога да установя граници на територията си "
Отбелязвам , че никога в своя живот не съм имала проблеми с бъбреци , кризи и тем подобни.
Искам  да ви кажа още и че това че се запознах с ГНМ не ме naправи хипохондрик (тоест при всеки конфликт да гриза нокти , да се треса и да се притеснявам от какво ще се разболея ) , а точно обратното- едва когато се разболея от нещо , да помисля и да се сетя какво го е предизвикало. Това му е ценното . Аз си вярвам , вие ако щете  :bleh.  Щото нито едно "Светило " не може да ми даде отговор на въпроса Защо точно сега и това ме сполетя, ама доктор ти Хамер успя  :flowers2:


Към днешната дата съм добре, нищо не ме боли (за което отдавна си мечтая ) , правих си няколко 36 часови сухи гладувания,ей така за спорта и така нещата си влязоха в каналния ред.
« Последна редакция: 26-12-2015, 16:27:51 от zinaida »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #185 -: 26-12-2015, 19:55:35 »

 :Content_14: :flowers2: :thankyou:
Много се радвам за теб, Зинаида.
И понеже някъде в темите беше споменала,че си доша вата си позволявам тук да ти опиша как се храни и живее една моя приятелка.Тя е на около 50 години и не знам дали има и 50 кг.Типична вата.
Преди години имаше доста здравословни проблеми. Но ги реши постепенно и много лесно-всяка сряда правеше 36 часови сухи гладувания. Но никога не пропуска седмица.
Храненето й е нормално- без месо и с малки количества млечни продукти.Също-готвени храни.
Плодове и зеленчуци,сурови-те представляват около 50% от дневния й рацион...
Резултата-от няколко години дори не е кихнала.Излекува хроничните си болежки.
А на теб ти пожелавам успех и много упоритост по пътя към здравето... :Cherries
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Andriana92

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Къде греша според вас ?
« Отговор #186 -: 04-11-2020, 19:45:30 »

Здравейте,
Не знаех къде да пиша, за това започнах тук.
Влизах 2012 година във форума, но вече не влизам, рядко имам врече. Тук съм чела не малко интересни неща и мястото наистина ми допада.
Понеже влизам от телефона и ми е неудобно да пиша, бих искала за спешно мнение.

Аз разчитам много на моя баща, с който гледаме малкото ми дете и който ми помага. 
Баща ми е болен от диабет на хапчета е От много години.
Мисля че пие и хапчета за кръвно. Яде месо и така нататък.
Преди 10 дена той уринира кръв цяла вечер. Отишъл е на лекар и сега са му казали че трябва да му се оперира единия бъбрек.
Моля дайте някакви съвети какво да се прави, това може да повали баща ми . Той е пенсионер и работи. Моля ако някой има идея за някакво решение и помощ да ми пише . Ще бъда благодарна и ще се опитам да помогна на баща ми със съвет.
Активен

Tommy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Къде греша според вас ?
« Отговор #187 -: 08-11-2021, 00:09:40 »

Адриана, добре е да си купите книгата на Владимир Бошнаков

Суровият картоф е много добро антипаразитно средство, съдържанието на Соланин се увеличава още ако се оставят на слънце известно време да позеленеят.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 23 запитвания.