Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212972 пъти)

lili

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #260 -: 01-11-2020, 08:42:54 »

мерси за включването. гледах клипове в тубата на един от базовите модели на омега, с който един показваше как си прави и масло и крем и тахан от зрял кокосов орех. имаше и за фъстъчено масло клипове. по характеристика омегите правят масла и тахани. говорих и с една мацка от фрешмаркет... но ми се щеше да чуя и лично мнение на някой който реално ползва точно този модел на омега щото то клипчета да искаш из нета :). мерси още веднъж за мнението. дано се включи и някой който реално я ползва
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #261 -: 23-11-2020, 19:41:28 »

Аз си взех Сана на Омега, преди два-три дена пристигна. Прави бистри сокове от моркови, целина... Не съм я пробвала още със зеленолистни. Ябълките, ако са по-хлебни, ги прави на пюре...
Клати се като работи. Това нормално ли е?
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #262 -: 26-11-2020, 10:42:47 »

Цитат
здравейте група
искам да си взема бавна сокоизстисквачка като ще я ползвам основно за ядкови масла и тахани. изчетох цялата тема и общо взето като че ли най-много на нуждите ми пасва сана от омега. някой би ли споделил лични впечатления. благодаря

Аз имам Sana 606, но препоръчвам от саните 707, (онази с дръжката),
Моята сана съм я купувал преди 5 години, но от около 2 не я ползвам защото си взех вертикален Кювингс 820.

За масло, към Сана може да се купи един метален накрайник, който е пригоден за цедене на масло и той струваше горе долу колкото машината. От доста време планувам да си го взема, но съм се напълнил с машини в кухнята и немога да смогна да им намирам място.

Иначе като заключение мога да кажа че саната е доста здрава аз съм я ползвал 2+ години почти всеки ден, дори по 2 пъти на ден.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #263 -: 26-11-2020, 17:48:19 »

На мен ми се струва много крехка и чуплива (Сана 707). Имам чувството, че всеки морков, който изцеждам, ще и бъде последният :) Много се клати, докато ги "дъвче" тия моркови! Така ли е при вас или само моята е такава? Имам още няколко дни за размисъл и май ще я връщам...
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #264 -: 26-11-2020, 18:12:12 »

Здравейте Съни, аз писах и на лично съобщение и тук ще пиша, че не съм имал никакви проблеми, даже е много по- здрава от Кювингса.
Извинявам се ако някой съм го объркал със цифри, моята е тази симпатичната без дръжката, но бих предпочел тази с дръжата защото оригинално идва със по -различен мощук отпред, който служи за някаква настройка според това което се цеди.

Най - коравото нещо което много пъти съм правил с нея е зрял кокосов орех. Купувам си евтино от магазина кокосов орех , чупя го, бела до колкото може от кафявото и вътре в мелачката, като заменям цедката със пластмасова преставка от комплекта . Никога не съм имал чувство че ще се чупи, орегите ги смила и после си ги ползвам по различни начини за хапване.

Пратете едно видео да видим дали се държи нормално вашата машинка.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #265 -: 27-11-2020, 00:09:40 »

Благодаря за бързия отговор! Наистина ще се радвам на обективно мнение на човек, който я е ползвал машината. Моята е Сана 707. Доста време я избирах и много и се радвах, като дойде, обаче се разколебавам като я гледам каква е нестабилна. Или поне така ми се струва. Като пусна морков, целина или цвекло, мундщукът отпред поддава и ме е страх да не се разклати съвсем след време. Утре ще я снимам и ще пусна клипче. Може пък и да е нормално?! Това ми е първата дъвчеща сокоизстисквачка и нямам много опит с такива. А не е и евтина, за да кажа: "Айде от мене да мине."
Мерси още веднъж. :)
Активен

nana89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • (:
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #266 -: 09-10-2023, 13:37:03 »

Здравейте, много искам да си взема такъв тип сокоизтисквачка, но ме е страх да не попадна на нещо, което прави смутита/пюрета, вместо сокове. Знам, че на повечето хора не им прави впечатление и даже им харесва, но на мен ми се гади от този тип гъста пюрирана текстура. Някой има ли впечатления от конкретна марка, която прави максимално чист сок, без фина пулпа? Разглеждах много обсъжданата Sana 707, но не намирам безпристрастни видеа, или са с много ярък контраст и рязко минаване от кадър в друг или от далече снимани и с лошо качество и не се вижда текстурата на сока...
« Последна редакция: 09-10-2023, 14:37:12 от nana89 »
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #267 -: 09-10-2023, 17:27:42 »

Цитат
но на мен ми се гади от този тип гъста пюрирана текстура
Ти трябва да се радваш ако машината ти вади такъв сок. Това може да значи, че машината не се задръства от меки плодове/зеленчуци.

Аз казвам от моят опит, без да претендирам, че съм ползвал всичките машини на пазара.
При по-бюджетните хоризонтална машини като сана, понеже цетката е малка като площ, от меки круши най - вероятно няма да стане сок.
За да стане сок от меки плодове, трябва да се смесват със твърди такива. Примерно половин круша после морков или твърда ябълка и дори тогава нервите могат да не ти стигнат ако имаш 5 -6 круши.
При вертикална, със голяма цетка и най - добре ако имаш избор на цетки. Пак трябва да редуваш мека круша с друг твърд плод/зеленчук иначе пак става едно задръстване и сока не тече.
Ако имаш твърде дребна цедка, сок няма да стане с меки круши.

За да имаш чист сок, трябва да си подбираш плодовете/зеленчуците и е хубаво да използваш най - фината цедка.

Поздрави!
Активен

nana89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
  • (:
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #268 -: 10-10-2023, 02:59:34 »

Spinach, благодаря много за отговора и се извинявам, че не се обясних по-детайлно. Става въпрос за плодове като ябълки и моркови, като ябълките въобще не са презрели, а са сочни и хрупкави. За съжаление вчера лично опитах сок от такива минал през модел на Kuving и беше ужасно. И за капак - напротив, машинката се задръсти :) А цедката беше много фина, и въпреки това си излизаше пюре, което после не веднъж, а два пъти цедих, за да мога да го изпия. В нас имам "нормална" по-ветина сокоизтисквачка с бързи обороти, която прави много пяна и си изкарва мокра пулпа като отпадък, но пък за сметка на това сокът е чист, без всякакви кашички вътре, ДОРИ при по-меки плодове. И просто съм озадачена защо с тази пък стана така, дали не е точно заради това, че е дъвчаща. Много ми е объркано и уморено да се ровя и затова реших да питам тук ако някой е минал по този път вече  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 22 запитвания.