Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: СВЕТИ Иван Рилски  (Прочетена 3170 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 199

« -: 07-01-2010, 18:48:25 »

След като доста се позапознах с източните предания и основата на духовното учение,стигнах до извода,че св.Иван Рилски е най-големият български,християнски гуру.Той е достигнал невероятни висоти в своето духовно извисяване и се е докоснал до божествената мъдрост,отделил се е в планината,невероятен аскетизъм и духовно себеотдаване.Ако не сте запознати,наистина трябва да прочетете повече за него.
Активен
Discworld
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 259

« Отговор #1 -: 07-01-2010, 20:27:47 »

ще го приема като честитка за именниците,мерси ухилен
Активен

Eternal bliss
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

« Отговор #2 -: 07-01-2010, 21:27:50 »

Не те намирам в FB така, че.. Честит имен ден, да си жив и здрав и много хубави неща да ти се случват  ангелска целувка
Активен

..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #3 -: 07-01-2010, 22:19:26 »

Честито, Ванка!!! flowers2 Айде и да почерпиш....но нали знаеш с кво ухилен намигам
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 07-01-2010, 22:27:20 »

Драги мой,тази тема е доста сериозна,аз ако бях писал така...повече нямаше да се обадя ,поне един месец... ама че съм
Активен
Discworld
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 259

« Отговор #5 -: 08-01-2010, 00:38:57 »

аз рискувах

тенк ю,дая,петко (:

петко,аз след седмица-две пак почвам йогата,на същото място в същото време е,нали,защото бях чул,че когато се застуди се местят някъде по етажите.ако ми кажеш от къде да напазарувам и какво,ще почерпя,но не ми се играе на фермер парти
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 08-01-2010, 09:28:14 »

СОРИ,не знаех че си именник flowers2
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 08-01-2010, 12:56:58 »

петко,аз след седмица-две пак почвам йогата,на същото място в същото време е,нали,защото бях чул,че когато се застуди се местят някъде по етажите.ако ми кажеш от къде да напазарувам и какво,ще почерпя,но не ми се играе на фермер парти
Супеееерр пеперуди слънце пеперуди слънце слънце Радвам се, че пак ще идваш!
Разписанието си е същото. Залата също. Тя се отоплява вече перфектно.
Вчера за имен ден черпиха мандарини - всеки си взема по един плод от торбичка.... което си е супер оригинално като идея и ми хареса.

не ми се играе на фермер парти
Така не съм се смял отдавна търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях ухилен ухилен ухилен ухилен ухилен
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 09-01-2010, 11:38:12 »

Така като гледам,май че никой не е запознат със светлата личност на св.Иван Рилски... мъдър
Активен
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 09-01-2010, 17:28:50 »

Така като гледам,май че никой не е запознат със светлата личност на св.Иван Рилски... мъдър
Запознати сме с много неща, но те не всички имат общо с главната тема - суровоядството намигам
Освен това чрез практика можем да си полафим с него....защо да не вземем инфо от първа ръка както се казва намигам Ин&Ян
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 09-01-2010, 17:42:38 »

Явно въобще не си запознат,защото той е бил доста по-голям суповояд от всички вас,а така като гледам скоро няма да вземеш инфо от него ухилен
Активен
beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

fantomiss

« Отговор #11 -: 12-01-2010, 15:26:00 »

Защо си толкова заядливо настроен?
Вярно, че ти отклонихме малко темата, но не бива само с лошо, нали така  мъдър

Св. Иван Рилски е моят кръстник, аз съм кръстена в рилския манастир. Когато стана време да кандидатствам висше, бях с много тежък отит на изпитите, с температура и в много лошо състояние. Познайте - в университетът, носещ името на светията, изкарах 5.30 на изпита, независимо от болестта си! От тогава имам една дървена плочка, която си нося на врата и вярвам, че ме пази:

А за животът му знам, че е живял на голия камък и нищо не му е липсвало. Това също ми повлия да променя приоритета на храната в ежедневието си. Също знам, че е бил тормозен от демони, както и повечето светии. За манастира, за съжаление се чува, че се е превърнал в гей-бардак. Надявам се да са само слухове...
Активен

Не всички са на мястото си в този форум...
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #12 -: 12-01-2010, 15:36:40 »

Е,хайде сега,ти уж да покажеш плочката,а всъщност показа,че си голяма симпатяга. laugh търкалям се от смях
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

fantomiss

« Отговор #13 -: 13-01-2010, 14:14:34 »

хахахахахха разкрихте ме! Знаех си, че трябваше да кроп-на повече снимката  bleh
Активен

Не всички са на мястото си в този форум...
Травъл
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

« Отговор #14 -: 13-01-2010, 16:45:40 »

Свети Иван Рилски ли? Вярно, какво значение има дали се казваш Йоан или Иван, Марин или Метин, име там някакво си... Гиди топки билярдни!
Активен
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1363

« Отговор #15 -: 13-01-2010, 22:00:11 »

хахахахахха разкрихте ме! Знаех си, че трябваше да кроп-на повече снимката  bleh
Ами какво да каже човек освен комплимент като гледа тази снимка  ангелска целувка
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
axim
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 155

« Отговор #16 -: 14-01-2010, 06:09:20 »

Всъщност около произхода на свитията има доста интересни противоречащи се теори.Едната е че тои е от болярски род и аз съм по скоро за нея.Тя се подържа и от завета които ни е оставен.Другата теория че тои е от едно блиско село и е човек от народа.Интересното за храненето при него е че доста е ял нахуд но основната му храна са зелените растения които се намират в планината.Коприва,лапат,и  др.Че е правил чудеса правил е .Присъствал съм на преповиването на мощите му и мога да ви заява че съм виждал един куп с писма в които излекуваните му благодарят.Свети Иван Рилски наистина е наш духовен защитник пред армията на злото.
Активен

ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА

Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

Диоген
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: