Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Efrosina  (Прочетена 4973 пъти)

Efrosina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Дневникът на Efrosina
« -: 04-12-2009, 01:09:52 »

Ето, че и аз реших да се включа към вас. Днес е 4 ден от гладуването ми , пия само вода в доста големи количества, но постоянно съм жадна. Желанието ми за храна като че ли стихна, но първите дни беше доста мъчително за мен, тъй като това е първото ми седем дневно гладуване. Сънувах много живо, че се храня с филийки с топено сирене и сьомга, лютеница, майонеза, въобще все храни, които ще изключа от менюто си. Имам известен опит със суровоядството и мисля, че няма да ми е трудно да премина на такъв режим на хранене. Като вероятен проблем мисля, че ще се яви захранването, но с воля смятам да проконтролирам количеството поемани плодове и зеленчуци.
« Последна редакция: 04-12-2009, 01:11:58 от Efrosina »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #1 -: 04-12-2009, 01:19:30 »

Сънуването на тези неща е признак, че насилваш тялото си. Чел съм , че не е препоръчително захранване да се прави с плодове и зеленчуци, защото съдържат целулоза и ферменти, а с варен ориз с краве масло.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Efrosina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #2 -: 04-12-2009, 01:35:55 »

Това за варения ориз с масло не ми звучи никак здравословно. Ще се радвам да получа и други  съвети за захранването. В "Лечебния глад" на П. Брег се препоръчва като първо хранене след седем дневно гладуване няколко домати без ципа, но не знам защо на мен по-естествено ми звучи към захранването да се пристъпи с плодове или плодови сокове.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #3 -: 04-12-2009, 01:45:18 »

Здравей,Efrosina
Разгледай форума,дискутирано е  захранването.
Аз също практикува водолечение ,досега само веднъж сам била карала седемдневно.Правя го веднъж месечно за по 4-5 дни.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Efrosina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #4 -: 07-12-2009, 22:38:40 »

Днес към края на деня изядох 1 домат без ципата. Не исках да се претоварвам и по-късно днес изядох 2 мандарини, които ми се сториха най-вкусното нещо на света. Храната има по-различен вкус след гладуването и миризмите са по-наситени. Лошото е, че сега ме измъчва зверски глад за банани, орехи,мед, сушени плодове,  но ядките съм ги оставила за след 2-3 дена, пък и количеството храна е съобразено с периода на гладуване. Дайте ми съвет как да потисна нечовешкия апетит. Не искам да развалям всичко. :/
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #5 -: 08-12-2009, 00:08:33 »

Ефросина, аз не съм била само на вода, но мой познат е бил и също започна да се захранва с плодове. Най-първия път в живота си като гладувах /преди 15 или 16 години/също сънувах, че се храня и сутринта като станах направо ми се плачеше, че съм нарушила режима - бях вече към седмия ден. Като осъзнах, че е било сън толкова се зарадвах, че ми идеше да полетя. Аз лично потисках глада с плодове. Примерно изяждох колкото мога мандарини или портокали. Топлия чай също много ми потискаше апетита. Успех! :love_006 - emotloader:
Активен

Efrosina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #6 -: 08-12-2009, 12:35:45 »

Val, мерси за съвета. Така правя- пийвам топло чайче и хапвам плодове.  :)
Днес бях на пазар и си купих някои сурови ядки. Като се прибрах не се сдържах и си хапнах около 50 грама кашу, 2-3 лъжици слънчогледово семе и няколко сушени кайсии.

Интересува ме дали тези храни са съвместими с цитруси, а още се чувствам малко неориентирана при комбинациите на плодове с ядки.  :(
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #7 -: 08-12-2009, 18:50:14 »

Efrosina, доколкото знам ядките са съвместими с всичко, тъй като се водят неутрални
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #8 -: 08-12-2009, 20:26:49 »

Ефросина, според таблицата на д-р Шелтън за правилното комбиниране на храните /а и според таблици на други доктори/ ядки и семена не могат да се комбинират с каквито и да е плодове било то кисели , сладки, неутрални или сушени.
ЯДКИТЕ: желъди, бадеми, лешници, орехи, кишу, цикория, фъстъци и
СЕМЕНАТА: слънчоглед, сусам, тиквени семки и
ПОКЪЛНАЛИТЕ: соя, боб, леща, слънчоглед, нахут, сусам и т.н.
както и други /незнам към кои спадат/ като ГЪБИ, АВОКАДО, МАСЛИНИ,
СЕ КОМБИНИРАТ САМО със ЗЕЛЕНОЛИСТНИТЕ ЗЕЛЕНЧУЦИ, КОИТО СА: марули, салати, зеле, краставици, карфиол, броколи, пипер, лапад, зелен лук, стар лук, чесън,  бамя, целина, брюкселско зеле, кел, ряпа, зелен боб, тиквички, люцерна, спанак, коприва, магданоз, киселец, патладжан.

ПЛОДОВЕТЕ се ядат самостоятелно на празен стомах и не се сместват с НИЩО!
САМИТЕ ПЛОДОВЕ: СА КИСЕЛИ - портокал, манадирни, грейпфурт, ананас, ягоди, лимони, киви, кисели ябълки, вишни,
ПОЛУКИСЕЛИ /НЕУТРАЛНИ/ - ябълки, круши, праскови, кайсии, череши, някой сортове грозде, папая, манго, сливи, малини, капини, боровинки
СЛАДКИ - банани, смокини, фурми и всички сушени плодове.
КОМБИНИРАТ СЕ КИСЕЛИ С ПОЛУКИСЕЛИ И ПОЛУКСЕЛИ СЪС СЛАДКИ
НЕ СЕ КОМБИНИРАТ КИСЕЛИ СЪС СЛАДКИ ПЛОДОВЕ.
Сега може да ти звучи объркващо, но изобщо не е трудно. Бързо ще ги научиш и после хич няма да се замисляш даже. А пък ако си прегрешила нещо - много важно щом не ти е кофти, значи всичко е наред. Само да не се прекалява с количеството.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #9 -: 09-12-2009, 04:32:34 »

Нашето семейство не спазва разделно хранене в суровоядството, засега.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #10 -: 09-12-2009, 09:32:41 »

Според тези правила,ориз и леща е абсурд да се смесват,но е факт че не образува никакви газове и е лека храна. Както е захранването на шанката. Даже когато не съм на суров ден си ги правя с подправки и е страхотно.
Ядки,маслини и авокадо ми е едно от основните ядения.Плюс зехтин,лук и подправки :Appetit_17:
Мед с ядки също си правя.
Плодовете също си ги ям както ми хрумне,само банана гледам да е накрая.
Важно е ,количеството да е точно за човека и състоянието му,да се яде бавно и с любов.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #11 -: 09-12-2009, 19:46:41 »

Ефросина, ти да имаш блог случайно?  ;)
Активен

Efrosina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #12 -: 09-12-2009, 23:39:49 »

Мерси за насоките на всички. :)
Днес хапнах 2 портокола сутринта.
Следобеда изядох едно цяло авокадо със зелена салата и малко кашу и ми стана тежко, но пък чувствам голям прилив на сили и като цяло съм много по-енергична от преди.

Angie, нямам блогове, нито каквито и да било други страници в интернет. Просто нямам време да ги поддържам покрай подготовката ми за уни, пък и като цяло вече не прекарвам толкова много време пред компютъра. :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #13 -: 10-12-2009, 00:46:22 »

Според тези правила,ориз и леща е абсурд да се смесват,но е факт че не образува никакви газове и е лека храна. Както е захранването на шанката. Даже когато не съм на суров ден си ги правя с подправки и е страхотно.
Ядки,маслини и авокадо ми е едно от основните ядения.Плюс зехтин,лук и подправки :Appetit_17:
Мед с ядки също си правя.
Плодовете също си ги ям както ми хрумне,само банана гледам да е накрая.
Важно е ,количеството да е точно за човека и състоянието му,да се яде бавно и с любов.
Бат Бенато, пише че може! Дават го допустимо за ориз и леща като са варива, щото били от една група на скорбялните протеини. Пък и на кълнове може. Авокадото и маслините и те с всичко могат да се ядат нали ги водят неутрални. Мед с ядки също може. Значи ти пак всичко спазваш както трябва.  :D
Само за плодовете аз лично смятам, че са прави че не трябва да ги смесваме. Поне на мен ми е по-добре да ги хапвам на гладно. После ако съм пак гладна изчаквам 30  мин и ям друго. :essen:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #14 -: 10-12-2009, 01:43:10 »

Има една Ефросина с блог, и понеже не ми е ясно това име ли е или превдоним, затова те питах ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Efrosina
« Отговор #15 -: 10-12-2009, 03:59:34 »

....
Ядки+плод също в някоя тортичка, мммм. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.19 секунди с 23 запитвания.