Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник Rachel  (Прочетена 2282 пъти)

Rachel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Дневник Rachel
« -: 17-01-2010, 23:32:36 »

Здравейте, преди около месец попаднах на сайта и на форума и ми стана интересно. Идеята за суровоядство много ми хареса!  Обаче не знам откъде да започна...

На 19 години съм . Почти една година спазвах режим на НВД . В началото ефекта е зашеметителен - аз така и много нямах за сваляне.. От 56 кг(при 165 ръст) станах 51-52 за 1 месец и така много ми хареса, защото не ми се прияждаше сладко, имах прлилив на енергия и въобще се чувствах супер. И така намразих въглехидратите, че една година не съм близвала нито сладко,нито хляб ,камо ли плод - и бях много горда ест :д Обаче - цикълът ми спря , но не исках да "прогледна" ,че нещо не е наред. Спокойна , че не ям въглехидрати, си хапвах колкото си искам от "позволените" храни и така - от 54 55 57 ...60, 61 Чак до 65. - Това от Януари 2009 до април 2009. Естествени близките ми по всякакъв начин ме умоляваха да спра да се храня така.. но аз не! Естествено идва момента , в който не можеш да си затваряш очите и следва- депресия,много плач и т.н
Вече ми идва от няколко месеца редовно откакто хапвам плодове . Докарах го до по - приличен вид около 60 кг  просто защото ям по-малко като калории. Но за сметка на това нямам никакъв режим - ям всичко дори и сладко . Кофти ми е . Не се чувствам, така както искам.  Мога да продължа още...Но главната ми мисъл е , че искам промяна и знам , че храненето ми трябва да е част от тази промяна.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник Rachel
« Отговор #1 -: 17-01-2010, 23:39:18 »

Здравей. :)
Като начало спираш от раз или намаляваш месо и млечни.
Не купуваш и не консумираш консервирани и пакетирани храни с цел да избегнеш консерванти, оцветители, маргарини, скрити генно-модифицирани продукти. Избягваш кафе, кола, газирано.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник Rachel
« Отговор #2 -: 18-01-2010, 01:05:25 »

НВД?! Не искам да те стряскам, но тази диета е вредна колкото тая на Дюкан. Знам от мои приятели, които са активни спортисти, че я прилагаха. Това , което искаха те да натрупат мускули и т.н. не само че не стана, ами даже се оказа, че тези които са свалили килограми /при мерене с кантар "Танита" /са загубили от мускулната си маса точно. А ти може би не си и активно спортуваща. Това, което е по-лошото обаче е че и те се оплакваха като теб от депресии, раздразнителност, честа смяна на настроенията.Аз го отдавам на месото и млечните, които при НВД доколкото знам са в изобилие. А те незнам да са донесли нещо полезно на някого. Така, че Вери е права. Спри ги от раз. Сама виждаш, че от плодовете си постигнала само добър ефект. Опитай да се храниш предимно с плодове, зеленчуци, семена, кълнове. Много успех ти желая и най-най-най важното : и за миг не се отчаивай и не губи кураж. Със суровоядството просто няма начин да не постигнеш успех. Някои по-бързо, други по-бавно постигат желания ефект, но такива които да не са успели просто няма. Със суровоядството ще имаш резултат и във физическо и емоционално състояние. Наистина!  :peperudi:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник Rachel
« Отговор #3 -: 18-01-2010, 07:58:08 »

Здравей, и добре си дошла! :flowers2:
Като начало (малко приятелска критика  ;)) и аз бих те посъветвала поне да намалиш месото и животинските протеини (ако обичаш млечни продукти е най-добре да са от кози, а пъдпъдъчите яйца са за предпочитане пред кокошите). Прехвалената НВД (за която и аз чувам много възторжени отзиви от спортисти) не е добър вариант - резултатите от нея са временни (както вече си се убедила) и често - на много висока цена... Струва ли си?
Плодовете съвсем погрешно са набедени от някои "разбирачи" за "вредни", щото били "въглехидрат"  :o. За диета/режим бих ти препоръчала да изяждаш по един плод (ябълка, портокал, мандарина... нещо дребно) през час, като преди да го изядеш пиеш чаша вода или билков чай. Така метаболизмът ще ти се ускори и няма след всяко обилно хранене да качваш, а и ще гориш повече дори когато не спортуваш и не си активна. С такъв режим за няколко дена ще се изненадаш доста приятно... Няма да напълнееш, повярвай ми! Самата аз по подобен начин свалих над 10 кг  :whistling2 - emotloader: (спортувам, вегетарианка съм от 10 години, от няколко месеца и веган; ям плодове в промишлени количества и по никакъв начин не са ми се отразили негативно).
Ако за месото и млечните (стига да са качествени, което в днешно време е рядкост) може да се постигне някакъв компромис, то за захарта бих те посъветвала категорично - твърдо "нйе"  ;D. Нищо добро не може да ти донесе. Ако за известно време (1-2 седмици, или дори няколко дена) я спреш и замениш с плодове, ще видиш как после ще ти се струва гадна, прекалено сладка и изкуствена, ще се чудиш как въобще си я консумирала. Ще се отървеш и от пристъпите на вълчи глад, защото те са главно породени именно от резките скокове и спадове на кръвната захар (каквито фруктозата НЕ предизвиква!).
Разбира се, много важно е и да работиш върху психиката, но мисля, че всички тези неща, съчетани помежду си, ще ти помогнат доста и в това отношение.
Е, това е засега, мила. Желая ти успех в начинанието - всичко се оправя, да знаеш ;). Много поздрави и до скоро!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Rachel

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Дневник Rachel
« Отговор #4 -: 18-01-2010, 20:30:35 »


Много, много ви благодаря за отговорите.

Като се зачетох , размислих и се запитах последните няколко месеца откакто спрях нвд с какво най-често съм се хранила и ми идват наум - хляб бонус, ябълки, портокали, мед, масло,кашкавал,млечен шоколад,бонсбони, круши,корнита,банан- във всякакви количества и комбинации .... и единично : дюнер,баница,фъстъци. ???

Днес примерно съм изяла 3 ябълки , портокал и малко бадеми. Не ми беше проблем, нито чувствах глад, работата е да изкарам така примерно една седмица и по-нататък , а не след два дена същите глупости...
Разбирам много добре, че това не е диета за 5 дена, а начин на хранене , който повечето от вас следват и е най-естественато нещо в живота им :))). Не се заблуждавам , че нещата могат да се променят без да го пожелае човек истински .
Поздрави :))
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник Rachel
« Отговор #5 -: 19-01-2010, 06:13:45 »

Плодове, зеленчуци, зърнени, бобови, зелении, ядки, семена, кълнове. Зърнени и бобови можеш да си ги вариш. Не е казано, че трябва от раз да се хвърлиш на 100% сурово. Гледай да си осигуриш разнообразие от тези групи и няма да имаш никакви проблеми с адаптацията. А да, мед и пчелен прашец също можеш да включиш.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 23 запитвания.