Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: периоди на активност на органите  (Прочетена 3455 пъти)

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Здравейте!
Бихте ли ме насочили къде мога да прочета по-подробно за периодите на активност на органите през годината и през денонощието.
Благодаря ви за споделения опит тук!

 :fluretaa:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:периоди на активност на органите
« Отговор #1 -: 22-02-2010, 16:07:45 »

Ето една сравнителна таблица за минималните и максимални функции на отделните органи и годишните времена:

сезон        - най-активен орган                 
Пролет      - черен дроб, жлъчен мехур         
лято         - сърце
есен         - бели дробове                       
зима         - бъбреци

А ето и денонощният биологичен часовник:

орган                  максимална активност                    минимална активност
бели дробове             3.00 - 5.00                                       15.00-17.00
дебело черво             5.00 - 7.00                                       17.00-19.00
стомах                      7.00 - 9.00                                       19.00-21.00
далак и панкреас       9.00 - 11.00                                      21.00-23.00
сърце                       11.00 - 13.00                                     23.00-1.00
тънки черва               13.00 -15.00                                      1.00-3.00
пикочен мехур            15.00 - 17.00                                    3.00 - 5.00
бъбреци                    17.00 - 19.00                                     5.00 - 7.00
перикард                   19.00 - 21.00                                     7.00 - 9.00
троен нагревател        21.00 - 23.00                                    9.00 - 11.00
жлъчен мехур             23.00 - 1.00                                      11.00 -13.00
черен дроб                 1.00 - 3.00                                        13.00 - 15.00

Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

заза

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:периоди на активност на органите
« Отговор #2 -: 22-02-2010, 17:10:59 »

Вики, благодарности!!!!
Какъв източник ползваш? Нуждата ми от работа с отделните органи и прочистването им ми налага да търся също и подробности.
Много ценна информация ми даваш, искрено благодаря!!!!!!
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:периоди на активност на органите
« Отговор #3 -: 22-02-2010, 20:38:22 »

Моля ти се, няма защо  :flower:.
Сезоните ги взех от "Самолечебник на 21-ви век" на Генадий Малахов. Часовата активност на органите (или "меридианите" както е терминът в китайската медицина) са от "Златното съкровище на Тянши" (книгата е като цяло с информация за дейността и добавките на корпорация "Тянши", но има и доста обща информация и е ценна, макар и доста скъпа и трудна за намиране  :-\). Има ги също и в "36 точки за здраве: Акупресура и Чигун" - Ван Циенцюн (малък наръчник по акупресура, обяснения за меридианите, точките и кога през деня е най-подходящо да се работи с тях ;)). Мисля, че имах някъде и по-подробно инфо за сезоните (кога кои органи са най-слабо активни). Като го намеря, непременно ще го пусна  :Confus_34:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:периоди на активност на органите
« Отговор #4 -: 23-02-2010, 01:01:53 »

И аз ти благодаря , Вики. Тези дни се каних да питам за това. И ти по поръчка направо. А там не пише ли датите за екадаши и две тръби за 2010 г.? Питам защото гледам на няколко места , че има дост разминавания и незнам към кое да се придъ :peperudi:ржам.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:периоди на активност на органите
« Отговор #5 -: 23-02-2010, 09:44:30 »

Виж ето на този сайт ;) http://www.dar-center.com/. В календара - има ги всичките дати, за всеки месец (включително постите и благоприятните дни за изчистване на дебелото черво и черния дроб :)).
Мисля, че са точни. Единствения недостатък е, че се появяват месец по месец, а не са написани всичките на едно място.
« Последна редакция: 23-02-2010, 09:46:15 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 24 запитвания.