Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: козметика за коса  (Прочетена 45747 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
nora
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« -: 03-02-2010, 23:54:00 »

Здравейте,от известно време имам проблем с косата си  много е суха и за сега не ми помагат маските които си правя.Моля ви за съвет как вие подържате косите си.   fluretaa
Активен

"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."
BIBI
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #1 -: 04-02-2010, 09:04:25 »

Моята фризьорка ми казва винаги да си слагам балсам след изплакване на шампоана и да разресвам с гъст гребен,после изплаквам. Но това не е натурално. Аз си правя традиционната маска с мед, зехтин, жълтък и всякакви масла,които имам.Преди съм ползвала и Пантогел при косопад.
Активен
nora
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 04-02-2010, 10:49:30 »

Благодаря Биби,тази маска и аз си я правя от може би половин година,но не знам защо косата ми си остава суха като слама.Ще опитам с балсам жъпреки че съм против разните химии.Хубав ден! flower
Активен

"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."
oum le dauphin blanc
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 548

« Отговор #3 -: 04-02-2010, 20:24:30 »

Здравей, Нора,
за твоята коса са много подходящи масла от иланг-иланг, бергамонт, бадем... сега не се сещам другиSmiley Алое вера също е чудесно натурално средство за хидратация. За по-мързеливите от нас има готови лосиони от подбрани масла и билки. Единия е лосиона на Икаров: http://www.framar.bg/%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-pid18002991.html
Има го в почти всяка аптека. Втрива се в корените на косата преди миенe и след като постои малко се отмива. Понеже е доста мазно доста трудно се измива, но щом си със суха коса ще е в твой плюс дори да остане малко laugh
Другото масло е Trichup oil:
http://www.tnt-21.com/bg/ayurveda/oil/ayur_trichup.htm

Според мен е по-добро от това на Икаров, но е по-времеемко, защото се втрива на чиста и суха коса, стои няколко часа (най-удобно за през вечерта) и после пак се мие. Намирала съм го в здравословното магазинче в първата успоредна улица на Чаталжа от към цветята във Варна и в магазин "Здраве от изтока" в София.

Срещала съм по аптеките и на още една българска фирма, но не съм ги ползвала и сега даже не мога да си спомня името.
Мислех да пиша в темата за козметиката, но тъй като си отворила специално за косата ще пиша направо тук какво открих днес:

От вчера съм с къса коса  браво, аплодирам и много ми се искаше да открия някакъв био продукт за стилизация  (всъщност това беше единственото което намерих). Мирише много приятно на нещо, което би могло да се яде.  ам-ам Ще го пробвам утре и тогава пак ще пиша.
Това е от мен за сега, дано съм била полезна. 
Активен
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #4 -: 05-02-2010, 12:32:42 »

Преди всяко измиване си направи подхранване на косата - за час я намажи със зехтин или друго студенопресовано масло, към което може да добавиш етеричните масла. Обвий косата с найлон и кърпа, за да се затопли. Постой колкото можеш по-дълго и отмий с шампоан.
Активен

Духът владее материята!
nora
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 11-02-2010, 21:29:47 »

Много благодаря за съветите! пеперуди  За сега ще опитам съвета на Мер защото тук трябва да чакам поне месец докато ми доставят каквото и да било от България.
Честито за новата прическа и с нетърпение очаквам да чуя отзиви за стилизиращия препарат който си намерила oum le dauphin blanc.
Тук търсих натурален продукт за коса но не намерих такъв предложиха ми маска с кокосово масло но съдържа парабени. Докато чакам маслата на Икаров ще пробвам зехтинче .
Мир и любов! flowers2

Активен

в сърцето."
oum le dauphin blanc
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 12-02-2010, 12:22:33 »

Давам отчет за гела (не мога да сравня с "обикнновена" козметика, защото преди съм ползвала само пяна за коса  амии... знам ли). Обаче съм много доволна! Стои си косата както я направиш, шапки, качулки... нищо не пречи. Не е нито лепкаво, нито мирише силно - направо супер!  браво, аплодирам
Мер казва за зехтина - наистина е чудесно средство! Може да си намежеш освен косата и лицето, само трябва да внимаваш с етеричните масла тогава:)
Пиши как ти се отразява.
Приятен и слънчев ден от мен  слънце пеперуди
Активен
nora
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 20-02-2010, 22:19:43 »

Здравей oum le dauphin blanc,моля те пиши ми от къде си взе гела, защото и аз  съм с къса коса и трудно я подържам без пяна, а мисля че от нея ми стана така суха.Опитах със  лимонов сок, но става още по суха и без това е много тънък косъмът ми та за да държи прическа трябва нещо силно.И честито за новата прическа fluretaa

Мир и любов! слънце
Активен

в сърцето."
Angie
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 839

« Отговор #8 -: 20-02-2010, 23:57:31 »

Trichup oil е супер при косопад, изпробвала съм го. Но изглежда трудно се намира извън Индия и.. България.. поне според хората по разни чуждестранни форуми, които го обсъждаха. Може да се поръча онлайн от разни онлайн магазини.
Активен
lilka
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 171

« Отговор #9 -: 21-02-2010, 10:13:26 »

Анджи, ако имаш спешна нужда от маслото напиши ми адреса си на лични и ще ти пратя, колкото искаш!
Ако някой друг има нужда, да пише адрес на лични  свиркам си
Активен
oum le dauphin blanc
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 21-02-2010, 11:23:58 »

Гела го взех от магазин "Слънце Луна".  пеперуди
Активен
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #11 -: 21-02-2010, 12:48:00 »

Trichup oil е супер при косопад, изпробвала съм го. Но изглежда трудно се намира извън Индия и.. България.. поне според хората по разни чуждестранни форуми, които го обсъждаха. Може да се поръча онлайн от разни онлайн магазини.
А при опадала коса помага ли ? ухилен
Активен
Angie
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 839

« Отговор #12 -: 21-02-2010, 18:25:48 »

Титане, не знам,пробвай Smiley На мен ми го препоръча една възрастна аптекарка от билкарска аптека, и каза че на нея и почнала да и покарва коса. Аз на мен не забелявах да ми покарва, но добре че спря косопада. А той се дължеше на стрес, тъй че може и причината да е в превъзмогването на стреса..но важното е че даде резултат намигам
Активен
nora
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: 21-02-2010, 21:28:08 »

Благодаря Angi ще потърся тук от маслото, а ако  не намеря ще поръчам на близките ми да ми изпратят или ще пиша на Лилка на лична.А за стреса си много права аз също вследствие на стрес и дълъг период на напрежение получих проблема с косата ,но вярвам че всичко ще се оправи  слънце А как го използваш чисто ли го нанасяш на косата или в комбинация с други продукти?
Успешна и приятна седмица. flowers2
Активен

в сърцето."
Buku
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 897

:)

« Отговор #14 -: 22-02-2010, 11:27:23 »

Оцетът е много добър за фиксиране на нов цвят, или просто за блясък и леснота на разресване. Моята коса е супер гъста и след баня се заплита много "красотно"  Afro ухилен. Тоя проблем обикновено го решавам с оцета - 2 пръста на дъното на голям съд, в повече вода, се излива върху измитата коса и няма нужда от балсам после  Smiley. Това си е бабина рецепта, но мисля, че е доста ефективна.
Активен

Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #15 -: 22-02-2010, 11:46:22 »

Оцетът е много добър за фиксиране на нов цвят, или просто за блясък и леснота на разресване. Моята коса е супер гъста и след баня се заплита много "красотно"  Afro ухилен. Тоя проблем обикновено го решавам с оцета - 2 пръста на дъното на голям съд, в повече вода, се излива върху измитата коса и няма нужда от балсам после  Smiley. Това си е бабина рецепта, но мисля, че е доста ефективна.

Оцетът балсамов или ябълков да бъде  ухилен
Активен
Buku
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 897

:)

« Отговор #16 -: 22-02-2010, 12:49:49 »

Оцетът балсамов или ябълков да бъде  ухилен

Ми досега с винен съм пробвала, но май с ябълков е почти същото.
Активен

Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
kriss
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

обичам те ... живот

« Отговор #17 -: 22-02-2010, 16:54:48 »

Някой мазал ли се е с авокадо - попринцип си го хапвам каквото купя , но веднъж ми се поразмекна в повече / то и нещо не ми се хапваше точно авокадо / и си го намазах на главата  ухилен Четох после че било супер подхранващо / и то в детско списание го прочетох /

Оцета е супер за изплакване - вече имам една бутилка и в банята редовно - освен в кухнята . / ползвам винаги ябълков , ама не е домашен .
Активен
nora
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 22-02-2010, 18:35:17 »

Някой мазал ли се е с авокадо - попринцип си го хапвам каквото купя , но веднъж ми се поразмекна в повече / то и нещо не ми се хапваше точно авокадо / и си го намазах на главата  ухилен Четох после че било супер подхранващо / и то в детско списание го прочетох /

Оцета е супер за изплакване - вече имам една бутилка и в банята редовно - освен в кухнята . / ползвам винаги ябълков , ама не е домашен .

Това с авокадото е страхотна идея  веднага ще опитам много благодаря Крис! браво, аплодирам
« Последна редакция: 22-02-2010, 18:36:58 от nora » Активен

в сърцето."
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 23-02-2010, 00:18:00 »

Гледайте да не е гренясало или гранясало , кой го знае как се пише ? Да не станете като мен после  ухилен
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: