Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемСуровоядствоДосие на суровите храниТема: ТОП 10 какаови продукти в Български магазини
Страници: 1 [2] 3 4 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ТОП 10 какаови продукти в Български магазини  (Прочетена 33649 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 667

бивш Ортодоксален Аноректик

« Отговор #20 -: 15-02-2010, 23:28:22 »

Какаото го ползвам в различни рецепти.
Нещо лесно....бонбони с ядки и фурми примерно и слагаш малко какао.

Чудесна идея Вери, скоро ще проверя кулинарните си сладкарски способности. Имам блендер да смеля малко бадеми и лешници, годжи бери, фурми и смокини, само на мазнината ще се издъня. В бг няма бутер какаово масло.
Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #21 -: 16-02-2010, 21:20:53 »

Да, знам, че няма. Затова и не предлагам. Според мен не ти трябва мазнина при тази комбинация. Но ако държиш, пробвай с кокосово.
Активен
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

« Отговор #22 -: 16-02-2010, 22:11:41 »

Каква е разликата между това какаово масло което се намира тук и "бутер"?
За какво се използва едното и за какво другото?Вероятно имат различно приложение заради свойствата им.
От къде може да се поръча и колко струва това "бутер"?
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: 17-02-2010, 01:33:43 »

Светльо, аз мисля, че е едно и също. Може би Орто да се е объркал...
бутер=масло
Активен
Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: 17-02-2010, 13:14:59 »

бутер=масло

Какаовото масло е течно а какаовия бутер изглежда точно като кравето масло калъп за мазане. Нещо трябва да придаде кашеста лепкава структура на бъркоча който съм замислил. Поръчах лиций 1 килограм остана само бутера да намеря .
Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #25 -: 17-02-2010, 14:01:10 »

Ако намериш тук какаово масло,обаждай се,ние ползваме кокосово.
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Antares
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« Отговор #26 -: 17-02-2010, 14:46:44 »

Какаово масло внос от USA видях в магазинчето за здр. храни срещу катедралата във Варна - пишеше точно butter и беше твърдо. Не видях дали има химии вътре. Малко бурканче, може би 100, най-много 150 г, цената му беше към 24 лева.
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #27 -: 17-02-2010, 14:57:20 »

Големи цифри,да ти се отще амии... знам ли
Аз както не ям сладко,по добре веднъж в месеца да ям шоколад,отколкото да дам толкова пари за нещо,за което не съм сигурен какво ще ми даде намигам
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: 17-02-2010, 15:03:24 »

Мен ме притеснява по-скоро това че е от USA!
Не бих искал да консумирам нищо от там,ако е възможно. нерешителен
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: 17-02-2010, 15:28:00 »

бутер=масло

Какаовото масло е течно а какаовия бутер изглежда точно като кравето масло калъп за мазане.
T.e. имаш предвид олио и масло.  намигам
Активен
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #30 -: 17-02-2010, 15:43:14 »

Т.е.,едното ще разводни сместа,а другото не.
А лиций от къде може да се поръча?Може ли линк,ако е от интернет?Той е за сгъстяване нали?
« Последна редакция: 17-02-2010, 15:46:08 от Svetlio » Активен
ribkata
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 309

« Отговор #31 -: 17-02-2010, 17:37:12 »

Рибке, права си, но само едно уточнение. Кафето, каквото и да е, винаги нанася поражения. Изкарва от релси всяка система в организма ни, а и върху другите ни тела, също вреди Ин&Ян

да, има истина в това
но баба казваше че прекален светец и богу не е драг  Grin затова си греша понякога с шоколад или ароматно кафе, а по сериозните поражения от няколко цигари и алкохол са далече в миналото  angel
по повод какаото и шоколадовите изделия знам че е определящо какъв вид и качество е какаото, има 3 вида благородни: най престижен е criolo
а това че "чистия" черен не се яде от горчиво и силен вкус не е точно така, зависи как е произведен, с каква рецепта (аз си падам по 65 70%ов) има значение и къде/кой е артистът, опитвала съм френски е белгийски 62% а силногорчиви, докато някои занаятчийски италиански шоколади (тоест ограничено производство не масово) може да са и над 70% но са си нежни на вкус и не нагарчат; моите топ са амедеи, домори, венки ...спирам че се облизвам  ам-ам
http://www.domori.com/it/nature.php
http://www.amedei.com/jspamedei/index.jsp?lang=it

Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: 17-02-2010, 17:44:32 »

Светльо, не ми е известно в кулинарията да се използва какаово олио. В козметиката- да.
Лиций е годжи бери и има по китайските магазини.
Активен
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: 17-02-2010, 18:03:46 »

Вери благодаря  fluretaa
Сега попаднах на един магазин за нашите храни и там имаше лиции в шишенце.Жената каза че са капсулки или нещо подобно.На картинката имаше едни оранжеви топченца.
Имаше доста такива неща.Следващият път, ще поразпотам повече,може да има интересни неща.
Активен
Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: 18-02-2010, 05:16:00 »

Вери благодаря  fluretaa
Сега попаднах на един магазин за нашите храни и там имаше лиции в шишенце.Жената каза че са капсулки или нещо подобно.На картинката имаше едни оранжеви топченца.
Имаше доста такива неща.Следващият път, ще поразпотам повече,може да има интересни неща.

Чакам колет с килограм Годжи Бери. Продавача го описа така: ''едро, сушено щадящо, красиво апетитно алено  червено"! . Утре след дегостация на гладно 50 грама ще разказвам.   Тази вечер много мислих кой шоколад да спечели второто място по турбо противен продукт и ето го призьора. Съдържа 75 процента какао, 25 процента захар, 50 процента маргарин, и 7 процента протеин.. Хеиди са се научили как да правят черен шоколад без какао.
HEIDI

« Последна редакция: 18-02-2010, 05:44:18 от Ortodoksalen_Anorektik » Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
Лейла
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 313

« Отговор #35 -: 18-02-2010, 21:24:45 »

За Пловдивската група да споделя, че онзи ден си намерих в П-в какаово масло. За съжаление след като ви изчетох си открих грешката, че не съм питала какво точно съдържа защото го купих като блокче шоклад (и с такава твърдост).
Все пак ако искате минете и вие да си купите, магазина се намира от дясната страна на пешеходния мост до новотела в блока отдолу има магазин за ръчен шоколад, та от там, 100 грама са към 10 лв. Още не съм го използвала, но планувам и в сладкарството и да си забъркам един крем за тяло.
Активен

Самотата е най-скъпо платената свобода.
sunny
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 94

« Отговор #36 -: 18-02-2010, 22:27:37 »

И в магазина на "Гладстон" има какаово масло, малко по- евтино е май, мисля 8 лв. за сто грама. Не съм сигурна за цената, защото не взех точно 100 грама, а и беше отдавна и не помня точно. Твърдо е и е в тъмна опаковка.
Активен
Buku
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 897

:)

« Отговор #37 -: 20-02-2010, 13:37:02 »

Пробвах 99%-овия натурален на Линд. Честно казано, хареса ми  Grin. Пише, че съдържа захар, но тя направо не се усеща - сигурно е незначително количество. Просто харесвам вкуса на какао... Но май наистина е по-добре да се държи дълго в устата, а не да се дъвче надве-натри, както сладките  намигам. Ако пък реша, че го искам подсладено, нищо не пречи да си го разгворя във вода с мед  Smiley.
Абе, така или иначе за тая цена не си струва да го купувам повече от веднъж на месец - за това време все ще го изконсумирам някак  ухилен.
Активен

Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #38 -: 21-02-2010, 08:52:11 »

Ортодоксален, защо мислиш че био какаото е с посредствено качество? И от къде си поръча годжи берито? Някъде от Варна ли?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: 21-02-2010, 15:22:55 »

Ортодоксален, защо мислиш че био какаото е с посредствено качество? И от къде си поръча годжи берито? Някъде от Варна ли?

Desi в България бизнеса с БИО стоки  е яка измама. По света може да не е така но в БГ надпис БИО е само повод стоката да се продаде на тройна цена. Точно това Пикадили какао си е нормално какао. Със или без надпис Био си остава обикновено и не блести с никакви качества. Годжи Бери купих от София с куриер .
Трети ден ям по 100 грама на ден и абсолютно нищо не усещам. Тествам супер храните и освен от хлорелата дето я купих от Варна и от шоколада от кауфланд , другото не го, усещам никак. От хлорелата не ме свърта на едно място супер енергия дава, а кауфландския шоколад някакъв безумен кеф.
За годжи бери в книгата пише да не се яде над 50 грама. Аз ям по 100 и пак нищо, абсолютно нищо.
Активен

Шивамбукалпа експерт.!
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
Страници: 1 [2] 3 4 5 6   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемСуровоядствоДосие на суровите храниТема: ТОП 10 какаови продукти в Български магазини
Отиди на: