Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОП 10 какаови продукти в Български магазини  (Прочетена 42969 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

А ти какво очакваш да ти се случи от годжи берито? :)
За мен е важно дали ми допада на вкус дадена храна, а не да ме изстрелва в облаците. :)))))))))))
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Ортодоксален, защо мислиш че био какаото е с посредствено качество? И от къде си поръча годжи берито? Някъде от Варна ли?

Desi в България бизнеса с БИО стоки  е яка измама. По света може да не е така но в БГ надпис БИО е само повод стоката да се продаде на тройна цена. Точно това Пикадили какао си е нормално какао. Със или без надпис Био си остава обикновено и не блести с никакви качества. Годжи Бери купих от София с куриер .
Трети ден ям по 100 грама на ден и абсолютно нищо не усещам. Тествам супер храните и освен от хлорелата дето я купих от Варна и от шоколада от кауфланд , другото не го, усещам никак. От хлорелата не ме свърта на едно място супер енергия дава, а кауфландския шоколад някакъв безумен кеф.
За годжи бери в книгата пише да не се яде над 50 грама. Аз ям по 100 и пак нищо, абсолютно нищо.

Круме, не го приемай като заяждане, но с тая негативна нагласа доникъде няма да я докараш, според мен  :(. То ако така гледаме на всичко, наистина трябва да минем на фотосинтеза. Да, ама то месо не ядем, млечни не ядем, хляб не ядем, плодовете са с пестициди, зеленчуците - с нитрати... и то за какво точно остана да живеем? ??? Виж по-внимателно темата "Размисли върху храните", прочети какво е написал Петко в дневника си:
Цитат
...дори и месо да хапнеш, ако си положително настроен, всичко става по друг начин. Ако обаче си кажеш "Голям гаф направих!", тогава целия организъм се стресира и не се отделят необходимите ензими....започва загниване в стомаха и отравяне.
Изводът: Емоциите са доста по-важни от храната. Храната е нещо дребно, а емоцията може да превърне и кълновете в невъобразима отрова!
Мисли малко повече за положителната си нагласа... Ако със същата бдителност и упоритост, с която търсиш косурите на всички продукти наоколо, започнеш да търсиш и радостта от живота, няма как да не я намериш адски бързо...
Това пожелание го отправям към всички тук... Включително и към себе си, щото много обичам да давам съвети, ама сама никога да не си ги спазвам  :whistling2 - emotloader: ;D.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Съгласна съм с Вики на 150%.  :Content_22:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Съгласна съм с Вики на 150%.  :Content_22:


Само каква роля сте ми отредили, строите пясъчни замъци а аз скачам отгоре им :)

Темата беше за какаови продукти, годжи берито да си го ядат в Китай 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Е, хайде, сега.  :D Ти повдигна темата за годжито.
Иначе по твоята логика какаото да си го ядат инките.  ;)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Не става дума за пясъчни, или други замъци, просто ми се струва, че гледаш прекалено критично на нещата... Айде, за Шогетена съм съгласна; също и за Хайдито... Разните Милки и Свогета с право дори не си ги споменал  tooth... Ама в 99%-овия Линд не виждам нищо лошо, нито в БИО вариантите  ??? (поне тези, които са без мляко, захар и други л...на. За съжаление не мога да дам конкретен пример в момента, ще напиша после някой). Какаото на прах от първата страница също не мисля, че е с посредствено качество, ползвам го и ми харесва - при всички случаи си му предпочитам "посредственото качество" пред масово рекламирания Нескуик, например :-X. За Дукдото не мога да кажа, не съм пробвала. Действително има много боклуци, но чак пък да не можеш изобщо да намериш алтернативи в България при толкова голямо разнообразие... Във Варна "Слънце и луна" има ли?
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Според мен продуктите с европейски печат био са си наистина био. Те са с контролирано качество и аз лично им вярвам. Аз си купувам и био зелен чай, био ройбос чай, био кафе. Пробвала съм и био басмати ориз и био шоколад, но беше отдавна. Био какаото е със сигурност за предпочитане пред останалите маркир които се предлагат в България. Аз си помислих, че Ортодаксален е правил някакъв тест и затова го попитах.

Малко извън темата: Ортодоксален Аноректик, твоя ник всъщност идва от orthodox-православен Аноректик или имаш в предвид Орторексия-мания по здравословно хранене? И какво искаш да внушиш с това име?
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Иначе... Аз съм от Горна Оряховица, живея и уча в София. Щом дори в Горна, дето е малък град, успявам да си намеря достатъчно качествени продукти, отговарящи на изискванията ми (и аз съм критична, и аз чета етикетите, все едно съм в читалня и ако на някой продукт с табелка "диетичен" или "био/здравословен" открия я захар, я масло под каквато и да е форма - мятам го отново на рафта и го анатемосвам во веки веков  ;D :laugh:), то какво остава за градове като София, Пловдив или Варна (Крум-Ортодоксалния беше от Варна, или греша?). Затова твърдението, че БИО стоките у нас били само измама и нямали никакви качества ми се видя най-малкото, доста пресилено  ;).

П.П. Деси, ето тук има подробно обяснение ;) http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=640.0.
« Последна редакция: 22-02-2010, 10:10:04 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Извън темата за какаото,аз бих се присъединила към Крум. Преди няколко месеца стана скандал с био-лешници на една немска фирма с 50години традиция в търговията с био-продукти. Бяха открили нещо отровно по лешниците, което го няма и по не-био лешниците. Та щом една немска фирма може да си позволи такъв фал, какво остава за гръцките фирми,чиято био-продукция се продава на българския пазар! Все пак балканския манталитет си остава балкански, без да искам да обидя някого. Онзи ден си купих белен био-слънчоглед 500 гр от една така..по-голяма словенска фирма. После вкъщи какво да видя- произходКитай. Био,ама в предишен живот. Затова най-сигурния вариант е пазарчето и местния производител.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Вики,Орто има в предвид,че не може да се вярва на етикета БИО :surpris_23: Аз съм на същото мнение.Био краставиците на гимел например,колко са био? Зимата без тор и пръскане какво би станало естествено? Повечето био е турско,сертфицирано от био хелас,дрън,дрън. :whistling2 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Вики,Орто има в предвид,че не може да се вярва на етикета БИО :surpris_23: Аз съм на същото мнение.Био краставиците на гимел например,колко са био? Зимата без тор и пръскане какво би станало естествено? Повечето био е турско,сертфицирано от био хелас,дрън,дрън. :whistling2 - emotloader:

Точно това имам на предвид.  Аз не съм против БИО идеята, искам да купувам само Био продукти за да съм здрав , силен и красив. Проблемното звено е точно в етикета.  Една баба извадила от градината си моркови, спанак или каквото и да било, няма да му сложи етикет БИО. От тази частна градина 1-2 декара всичко е био. Отчаях се от многото фалове със стоки с етикет БИО.
Имам машина за покълване, семена съм купивал от Магазин "Слънце Луна"  в София, от фирма "Здраве за Вас". Имат етикет био но не покълват. На този етикет пише и произхода. Килограм фуражни семена струват стотинки а килограм био струват над 10 лв. като купя от фуражния чувал за животни, всичко покълва а като купя Био нищо не кълне. Какво да говорим повече. Гимел са био от 12 месеца. Нима преди 2 години като им купувах доматите и краставиците по 3 лв са били други спрямо сегашния етикет и двойната цена. Както казах България сме и етикета не означава нищо. Алкохола марковия е 99 процента менте, същото е с храната.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Това, че не покълват, не значи, че не са био. Може да са минали някаква топлинна обработка и заради това да не покълват. Тук овеса го обработват и засега не съм нацелила такъв,който да покълва. Една фирма ни писа в отговор: да, да, нашия е 100% суров, но не е.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Привет отново !!!
надявам се строго научния ми подход ви допада.  Като участник във форума се надявам и вие да сервирате интересни снимки и информация.
Продължаваме с  шоколадовата мания.



Lindt99%-  50 процента мазнина, неустановено каква. Бие на маргаринова на вкус,
Ducdo 76%-  40 процента мазнина 100 процента какао бутер.



7.2лв за 100 грама е сравнително висока цена. На вкус  е силно запомнящ се с тенденция за неповтаряне :)


Черен шоколад Хамлет 72процента. Отчайващо кофти на вкус



Според таблицата за баркодове не мога да разгадая етикета на био морковите


« Последна редакция: 22-02-2010, 19:57:50 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

E пише Aut - Austria  :))  представете си био моркови от Австрия - зимата - много се смея в момента :))
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Защо не? Гледат се в оранжерии, примерно, но са спазени условията, за да е био продукцията.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Защо не? Гледат се в оранжерии, примерно, но са спазени условията, за да е био продукцията.

Нещата ги виждам в тази светлина.
Гимел собственика, купува 50 килограма био моркови от Австрия  на петорна цена и ги раздава на роднини, като в собствения си хладилник слага половината за да си прави сокове. След това се обажда  на турския склад да му изберат и изпратят 2000 килограма турски морков на 50 стотинки за килограм. Нащраква етикети БИО ГИМЕЛ шибва турските обикновени дребни моркови в опаковките и всеки да се спасява.
На който му стиска да ходи да прави физичен или химичен анализ за негова сметка.
Цената от 50 стотинки става разбира се 3,5 лв . Така се правят бързи пари в България. Гръцките хелас купуват ориз басмати от Пакистан на 70 стотинки  за килограм. В Пакистан са бедни и нямат кинта за торове. Всичката им продукция е БИО .  Обаче нащраквайки  етикети можем да напомпим цената над 10 пъти. В щатите вече им е дотегнало от измами и искат на етикета да има онлайн адрес с камери за наблюдение в реално време на нивите и процеса на обработка и пакетиране.
Да си дойдем на думата космодиск, магнитни наколенки, супер храни, митове и легенди.
Моя разум си е съвсем наред не желая да ме правят на маймуна. Като плащам десеторна цена за някаква стока желая тя да има покритие за платената цена.
Знаете ли че от месеци моля някаква българска фирма да пусне в продажба български овес  за кълнене, български ечемик и тн. Само аз ли се интересувам от български стоки?
Ето сайта притеснявайте го и вие. Може да се сети да съживи продажбите !!!
http://www.titbg.com/index.php?main_page=index&cPath=69&zenid=c2bf43841a01852c179e9439f0072bba

Никой по света не раздава качествената си храна. Дава я на познати и роднини а боклука продава на непознати. Да не мислите че от Германия  или Испания ще пристигне в България нещо различно от бракувано или токсично. Жалко за прекрасната ни българска земя но такива сме си ние, юнашко племе.
 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Само най-важното условие не е спазено - директна слънчева светлина и топлина :))) Ако ги опиташ сигурно ще са био горчиви :)
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Само най-важното условие не е спазено - директна слънчева светлина и топлина :))) Ако ги опиташ сигурно ще са био горчиви :)

Дори не исках да ги опитам. Турските поне са сладки  :)
Толкова напреднаха технологиите, време е някой да изобрети ПРАНОМЕТЪР. Опираме уреда до зеленчука и показва нула прана. Продължаваме към следващата сергия.......
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

хехех , дааам... прав си ... знаеш ли като ходя на море в Турция и минавам покрай някакви огромни полета с продукция и се чудя дали въобще ги торят . Хората , които ги обработват цял живот живеят в едни колиби там на полето .. не ми изглеждат на силно замогнали се. Освен това там 99.9% от плодове и зеленчуци , които съм ял в сезона си са абсолютно сладки . Наторените нагарчат или имат друг вкус - вкуса на това , което се продава тук е бг.
Сега се сетих за едни големи лилави смокини и ми потекоха лигите по дивана....
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

хехех , дааам... прав си ... знаеш ли като ходя на море в Турция и минавам покрай някакви огромни полета с продукция и се чудя дали въобще ги торят . Хората , които ги обработват цял живот живеят в едни колиби там на полето .. не ми изглеждат на силно замогнали се. Освен това там 99.9% от плодове и зеленчуци , които съм ял в сезона си са абсолютно сладки . Наторените нагарчат или имат друг вкус - вкуса на това , което се продава тук е бг.
Сега се сетих за едни големи лилави смокини и ми потекоха лигите по дивана....

Намерих от тези смокини изсушени и имам няколко пакета. Ето как ще те подразня, сигурно късаш синджира вече да разбереш в кой магазин се продават. Е не са с етикет био и струват 1,3 лв за 200 грама. Борса за зехтин се води. Зехтина и той не е БИО. Сигурно не са усетили далаверата в етикетите. Хм за мен е ясно защо не спя ама ти защо не спиш.?
Аз не спя защото ах леле каква комбинация само. Научих се да пия малцово уиски цялата бутилка с разредител  хлорела пиреноидоса. Егати комбинацията изумена.   Само до преди седмица пиех по 100 грама а сега пия цяла бутилка и търся денонощен фитнес.
Като оставим на страна алкохолната еуфирия, при морковите се получава една аномалия. Сипем ли им азотни торове стават много сладки ако не им сипем тор стават  блудкави и горчиви. За културисти продават азотни бъстери. май растенията и хората нямат особено големи разлики и обичат да зобат :)
« Последна редакция: 23-02-2010, 03:48:17 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.