Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Най-накрая намерих място,където ще се чувствам идеално!!!  (Прочетена 6209 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Забелязваш ли липса на концентрация  и свръхактивност у сина си? - ако е така давай му да пие затоплена вода ( с температура на тялото)

Злояд, би ли ме насочил къде да намеря повече информация? Или да ми напишеш как точно действа и защо се дава? Предизвика любопитството ми и ще го пробвам.  :)

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Здравейте!Благодаря на всички ви за съветите и гостоприемността!

Пълна липса на концентрация и почти всички характеристики на децата-индиго притежава моят син.Целия вчерашен следобед отделих на децата-индиго,прочетох общи неща или откъси от книги.Моля ви,препоръчайте ми книги,който мога да прочета по въпроса,Дънов и Анастасия започвам днес,поне имам време да чета докато съм в майчинство.


Рибке,тук се гвори за връщане на поведението в училище и тогава вече ще я втасаме.Но и без това лошата дисциплина се отразява на успеха,тъй като оценките не винаги са обективни,т.е. пишат му слаби оценки заради лошата дисциплина.От това следва пълна липса на стимул и нещата стават още по-зле.Водя го на какви ли не учители самостоятелно и всички те ми казват -"Не е възможно да има такива оценки,та мозъка му работи като бръснач" Да ама има слаби оценки и това е.Да се пукнеш!
Значи той не вижда смисъл да показва,това което може.Но продължавам да търся начин нещата да се подобрят.Определено доста се поразмислих от прочетеното вчера и ми въздейства положително(по-точно на отношението ми към него).

Бабче, записали сме го на плуване,ходи всеки божи ден.Но много често е "болен"та си мисля дали не издевателстваме над него по този начин.Мисля да отидем заедно на йога,да видим дали ще го заинтригува.А определено вече съм сигурна,че аз съм повече за психолог,отколкото детето.


Та за йогата - тук се спряга името на Рашко.Аз съм се насочила към Дамян,ащото ми е по-удобно мястото.Моля, пловдивската група да се включи с мнения!

Злояд,когато бях бременна,ходих на йога и там ме научиха на тази техника за носа,но не съм я взела на сериозно тогава.Другата рецепта задължително ще я опитам,върху себе си експериментирам всичко.


Титан,за млечните съм повече от сигурна,правила съм експерименти - два дни подред преди лягане пия една чаша мляко,вярвайте ми ,едва съм изкарала нощта.После два дни не пия мляко - нищо.И така се убедих че млечните не са за ядене изобщо.Може би инстинктивно преди това не съм ги обичала,така че не ми са проблем.Сега имам да откажа само едно месо,вече два месеца не съм го яла и не смятам да го ям.

Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Стимул за отказване на месото може да ди даде това-http://forum.zemianazaem.com/index.php?action=profile;u=413;sa=showPosts пуснал го е  Андрей. :surpris_22:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309



Рибке,тук се гвори за връщане на поведението в училище и тогава вече ще я втасаме.Но и без това лошата дисциплина се отразява на успеха,тъй като оценките не винаги са обективни,т.е. пишат му слаби оценки заради лошата дисциплина.От това следва пълна липса на стимул и нещата стават още по-зле.Водя го на какви ли не учители самостоятелно и всички те ми казват -"Не е възможно да има такива оценки,та мозъка му работи като бръснач" Да ама има слаби оценки и това е.Да се пукнеш!
Значи той не вижда смисъл да показва,това което може.Но продължавам да търся начин нещата да се подобрят.Определено доста се поразмислих от прочетеното вчера и ми въздейства положително(по-точно на отношението ми към него).


Разбирам те, тягостно е да знае (а и ти) че заслужава повече а оценките да са слаби, но и това е урок за него;
Добре правиш да търсиш отдушник, като спорт, или изкуствата имайте предвид...
По голямата ми дъщеря само покрай музиката намери своя стабилност, уж на шега започна да свири, но ако не беше това увлечение не знам как щяхме да изкласим, от 12 до 16 беше тежко, и година е повтаряла и училище смени, На моменти се тормозех страшно, мислех се за некадърна, неспособна да помогна на детето си, но всичко мина и порасна :), има вече свой път, а като я видя как й светят очите, когато свирят с оркестъра и забравям тежкото, тройките и срещите с учителите.
и още нещо - ти се успокой колкото можеш, дай си право да грешиш и на децата да грешат, само да са здрави и да се усещат обичани каквото и да забъркат, останалото крачка след крачка
но съм сигурна че това си го знаеш:)
Лек ден
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Забелязваш ли липса на концентрация  и свръхактивност у сина си? - ако е така давай му да пие затоплена вода ( с температура на тялото)

Злояд, би ли ме насочил къде да намеря повече информация? Или да ми напишеш как точно действа и защо се дава? Предизвика любопитството ми и ще го пробвам.  :)

Това е китайски метод. Почти съм сигурен , че го четох в "Портите на дракона" , но като се опитвам да намеря цитата не го откривам  :Confus_3:
Ако го намря ще пиша допълнително.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Кате, Дамян е най-изключителният йогин, който съм имала честта да срещна!!! Няма да съжаляваш, ако го посещаваш....
За всичко останало: много сили и търпение!!  :kisss:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Дамян води само вечер и то три пъти седмично,а и лятото почива. Само хубави работи може да чуеш и за двамата.
Ние ходим при Рашко,помага на всеки който го помоли.А и ни е много приятно там :Content_22: :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Това е китайски метод. Почти съм сигурен , че го четох в "Портите на дракона" , но като се опитвам да намеря цитата не го откривам  :Confus_3:
Ако го намря ще пиша допълнително.
Злояд, благодаря ти предварително.  :love_026:
При нас проблем е свръхактивността. Лесно се справя в училище, материалът никак не го затруднява, но не може да издържи 30 мин. на едно място. Захване да чете книга - 2-3 страници и се прехвърля на нова; чете по 4-5 едновременно.  :) Ако смяташ, че "Портите на дракона" ще ми бъде полезна, дори не се затруднявай да търсиш цитата, ще си я поръчам.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

"Портите на дракона" я имам в електронен вариант на руски език. Дай ми мейла си на лични и ще ти я пратя. Там е описано обучението на 18-тия патриарх от тази даоска школа - неговото обучение е започнало когато е бил на възраста на сина ти (приблизително) така, че книгата ще ти помогне доста, но е трудна за четене. Не знам дали може да се намери на български - все пак е издадена от руснаци.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59

  Влади, понякога причината за свръхактивност може да се крие в някои храни.
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

а и лятото почива.
И лятото си има занимания :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Добър ден на всички!

Бенато,прочетох и другаде,че се чувствате много добре в Тракия с Рашко,ама пусто живея на другия край на града и в момента съм бедна - в майчинство съм :).Понеже предпочитам приятелската обстановка ще вземете да ме навиете да идвам до там.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Аз съм на Дунав,точно на другия северен край,а и сме с две бебета :laugh: И жената идва с мен,между две кърмения :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: Да са живи и здрави бабите :flowers2:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 23 запитвания.