Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Фолиева Киселина  (Прочетена 3207 пъти)

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Фолиева Киселина
« -: 15-01-2010, 11:54:59 »

Привет на всички!  :Content_14: В много форуми в интернет пише,че през бремеността трябва да си приема фолиева киселина 0,4мг  и съответно се пие един медикамент,като е желателно даже да се започне месец преди зачеването.Възможно ли е чрез храната да се набави необходимото количество и как да съм сигурна,че е достатъчно? Също и за калция и магнезия?
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #1 -: 15-01-2010, 12:30:25 »

http://www.nutritiondata.com
Някой беше дал този линк, можеш да търсиш вътре по име и ти дават какво съдържание на раличните елементи има в различните продукти, както и по обратния път- можеш да зададеш име на елемент и системата ти изкарва кои продукти са богати на него.
Доколкото си спомням на фолиева киселина са богати зеленолистините- спанак, лапад, броколито и още някои...Ако погледнеш в уикипедия мисля, че ще има списък. За калция- виж темата за него в темата Досие на храните...
Моята информация е, че е добре малко повечко време преди зачеването да се почне с фолиевата киселина, и да се взима до 3тия месец на бремеността. Дано някоя от майките тук прочета въпроса ти, аз само съм чувала, а някой са раждали ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #2 -: 15-01-2010, 12:45:31 »

Може ли татко? :Content_4 - emotloader:
Да, поне три месеца преди зачеването. В марулята е най-много.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #3 -: 15-01-2010, 18:14:50 »

А откъде знаете кога ще е зачеването? Чувал съм за семейства дето бачкат за деца та се пребиват
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #4 -: 15-01-2010, 18:21:02 »

Е, ти пък, при някой семейното планиране работи :) Пък и подсигурено количество фолиева киселина няма да навреди..и без това хората масово поемат по-малко витамини отколкото трябва..
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #5 -: 15-01-2010, 18:39:49 »

Злояд,когато са пречистени и двамата,а собенно жената,става веднага,при нас и двете деца от раз,даже се шегувам,че вече трябва сериозно пазене с това бързо зачеване ;D ;D :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #6 -: 16-01-2010, 07:48:36 »

Аз през втората бременност не съм пила фолиева. Хубаво е да се внимава със синтетичните витамини и да се чете преди да се вземе решение.
Фолиева има в киви, портокали, пшеничен зародиш.

Нашите деца също станаха от раз. Като забременях с  дъщеря ми, тъкмо бях преминала поредното безумно лечение на кандида, бяхме в стрес и двамата, храненето ни беше отвратително, нямахме нищо сигурно, а деца- въобще не обсъждахме този въпрос.

А сина ми бяхме си го "планували", но не вярвах толкова бързо да стане. Бяха минали 2 седмици откакто бяхме стъпили на Канадска земя. Не бяхме дори и вегетарианци.
Активен

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #7 -: 15-02-2010, 18:33:37 »

Доколкото знам фолиева киселина може да се пие и година преди зачеването,тъй като е безвредна. Днес по тв 7  говореха точно затова. :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #8 -: 15-02-2010, 21:30:33 »

Както писах и преди, хубаво е всеки сам да си прецени кое и колко е безвредно.  ;) Т.е. да проучи нещата. Има много инфо по въпроса.
То и ваксините казват са безвредни.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #9 -: 15-02-2010, 22:37:18 »

Че то фолиева киселина приемаме всички(не само бременните) и то постоянно. Нали консумираме ядки, семена, кълнове, зелени нектарчета и т.н.
1 чаша стафиди се съдържат 402 мкг фолиева киселина
1 чаша жито 301 мкг :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #10 -: 16-02-2010, 19:46:04 »

Да, Петко, така е.
Ама те говорят за хапове. Пък аз съм им антифен.  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #11 -: 17-02-2010, 00:37:32 »

Вери, схванах, че говорят за хапове и затова се опивам да им кажа, че нямат нужда ;D
Дънов го е казал - житото е най-супер храната в света :pensif_29: 1 чаша на ден житни кълнове за всяка бременна и няма нужда да се мисли за нищо повече.
Вижте каква зависимост: най-добрата храна в света - пшеницата, е и най-евтината в магазините ;D
Нещо струва ли скъпо - не му вярвайте tooth
Всеки ден хапвам поне по половин чаша покълнала пшеница и вече 17 месеца не съм пил никакви хапчета....нито едно хапченце, вкл. и витамини, добавки или аспирини и други химии.
Няма храна, която да стъпи и на малкия пръст на житото! Какви късметлии сме само, че сме родени в България! Тук расте житото от най-доброто качество! Концентрацията на слънчевите лъчи върху тази култура е в най-добър баланс, именно в нашата страна! :pensif_29: Какво повече ни трябва? Какви ваксини, добавки, витамини и киселини на хапове?
Така че нека погледнем около нас какво има и го оценим достойно, а не само да търсим разни екзотики ;)
« Последна редакция: 17-02-2010, 00:40:06 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Фолиева Киселина
« Отговор #12 -: 17-02-2010, 10:07:12 »

Петко:Content_14: :Content_14: :Content_14:
Много се радвам на хубавите ти постове.  :kisss:   :heart_2: Колкото повече чета чужди корифеи, толкова повече се сещам за разказите на баба ми за детството й, живота, храненето преди години, уроците от родителите й и техните родители. Истината е пред очите ни.  :)
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 25 запитвания.