Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Био вегански десерти  (Прочетена 3021 пъти)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Био вегански десерти
« -: 22-02-2010, 16:44:25 »

http://balevbio.bg/index.php?main_page=index&cPath=10

Не са лоши с тях съгрешавам - споделям с вас да се изкушаваме дружно  tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Био вегански десерти
« Отговор #1 -: 22-02-2010, 17:41:47 »

Много интересно!Дали найстина са от "наш'те" тия бонбонки?Хареса ми и авокадовото масло.Някой да е опитвал от него?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Био вегански десерти
« Отговор #2 -: 22-02-2010, 19:25:10 »

Никога не съм ги виждала тези продукти, ама за три бонбона 2.50 много ми се струва, по-добре домашно приготвените  :)...иначе изглеждат съблазнително  :Appetit_17:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Био вегански десерти
« Отговор #3 -: 22-02-2010, 22:50:33 »

Ние купихме авокадово олио, за да слага Милен в соковете си. Не мога да сподлея впечатление като: хубаво, супер, не е лошо, гадно е. :)
Олио, мазнина, става.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Био вегански десерти
« Отговор #4 -: 24-02-2010, 09:02:22 »

И аз го знам този сайт. Бонбонките изглеждат добре но никъде не пише дали са сурови. И второ наистина излизат скъпи. Аз си поръчах био спирулината но все още не съм я пробвала.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Био вегански десерти
« Отговор #5 -: 24-02-2010, 09:38:32 »

Ами на вкус са си сушени плодове - не усещам да са печени / само на вафелите имат едни корички картофено нишесте и пшенично брашно който са печени /

Мисля че като съм на път някаде / а аз вечено пътешествам / и не съм си подготвила разни нещица мога а си позволя да си купя от тях.
Никога не съм ги виждала тези продукти, ама за три бонбона 2.50 много ми се струва, по-добре домашно приготвените  :)...иначе изглеждат съблазнително  :Appetit_17:
Все пак всички осатанали маат боклуци около мен с килограми - то и по тази логика много скъпо ти идва и да пиеш фреш някаде другаде и да си го правим само в къщи е доста по ефтино - но понякога пия и по заведения.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Био вегански десерти
« Отговор #6 -: 26-02-2010, 09:10:37 »

Крис, аз имам впредвид ядките в бонбоните. Може по някакъв начин да са обработени след като изрично не споменават, че са сурови. Иначе за из път са много подходящи. Ваобще не могат да се сравняват с вафли, шоколади и т.н. При всички обстоятелства са светлинни години по-добре.
Активен

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Био вегански десерти
« Отговор #7 -: 23-03-2010, 12:15:40 »

   Здравейте :). Понеже имам пряка връзка с фирмата и се поинтересувах за бонбоните дали съдържат и други съставки и дали са обработвани по някакъв начин, получих информация как се изработват.  Плодчетата се смилат и престояват, тогава стават на гъста каша, слепват се и добиват тъмния си цвят. Нямат допълнителна обработка. Правят се в Германия по поръчка на фирмата, с тяхната гаранция за качество. Не правя реклама на бонбонките, а отговарям на конкретни въпроси.
 
   Като например, нещо за което и аз мислех. Защо бонбонките, а и биопродуктите като цяло са по - скъпи?. Оказва се че на основна цена на продукт - в случая бонбон, в Германия има ДДС 7 % за био продукти ( за сравнение в Гърция това ДДС е 9%, тоест държавите се стремят да облекчат и поощрят биопроизводството ). Естествено в България разлика между ДДС за био и другите продукти няма, и както е известно то е 20 %. Благодарение на този факт, без да се имат предвид транспортните разходи, цената на бонбонките в България е по - висока от тази в Германия. Добавяш траспортни разходи и ето поредната недомислица на българското законодателство, много скъпи биопродукти.

   Разбира се има алтернатива, да се закупуват био продукти извън границите на ЕС, където цените на био продуктите са по - ниски. Но това за момента не е възможно, защото няма отговорен орган за внос на Био продукти с произход извън ЕС. По- точно, ти може да си внесеш фурмички с био произход от Азия, но тук в България няма кой да ти ги признае, че са Био, нито можеш да ги продаваш като такива. Обещали са такъв отдел да бъде създаден, така че стискаме палци. По този начин ще могат да се закупуват и продават био продукти с по - ниска цена.  :essen:
« Последна редакция: 23-03-2010, 12:20:49 от Gubka »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Био вегански десерти
« Отговор #8 -: 23-03-2010, 15:50:03 »

Благодаря за информацията! Следващия път като си поръчвам спирулина ще пробвам и някои от бонбонките.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 21 запитвания.