Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса,относно чернодробното пречистване.  (Прочетена 32640 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Кървящ хемороид ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38

Ай стига бе, пак до хемороидите стигнахме. Хм, а дали може да е нещо друго, защото не излизат с познатия цвят и да кажем да има си личи, че това червеното е течност, което ги прави да изглеждат малко по-червенеещи. Или те стават такива именно заради това, малко не ми е ясно. Някой с повече вещина би ли ми помогнал в изясняване на ситуацията. А иначе, чувала съм, че при кървящи хемороиди болката е много силна, докато при мен напълно липсва  :surpris_23:...не знам,но голяма напаст са, дано не е от това.
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Всичко е заради новите тоалетни. Друго нещо си беше клекалото! Клекнеш и всичко си излиза... няма хемороид, няма нищо  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38

Тъй е, прав си, аз от известно време едни гимнастики правя върху чинията и се усеща резултатът. Хм..поразчетох се преди малко по моя проблем и направо страх ме хвана. Това моето е описано като червени изпражнения и се предизвиквало от кръвотечение някъде по храносмилателния канал...и следват едни диагнози..косата ми се изправи. Чудя се дали пък от сок цервеното цвекло не може да е дошло това червеното. Някой имал ли е подобни симптоми? Моля, който може, ще се радвам да даде мнение.  :Confus_34:
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Аз през януари като бях получил хемороиди след еднодневно гладуване на екадаши около две седмици се чудих откъде идва тая кръв - и при мен нямаше никакви симптоми освен кръвта, която след всяко ходене ставаше по-чиста (в началото беше примесена със слуз). Чак по-късно се появи и самия хемороид (болезнената подутина в правото черво) . Моите бяха вътрешни хемороиди.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38

Но аз си имам вече хемороиди ..не искам повече :T..пфу да му се не види, ще наблюдавам състоянието дали се променя, и може би ще е най-удачно да ида на преглед. Благодаря ти Злояд за отговора. А какво се случи с твоите хемороиди? Успя ли да се справиш с тях по някакъв начин?
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Предвид факта, че през този период (януари-февруари) карам почти напълно на термично обработена храна и поради травма не можех да си правя и асаните хемороидите ми стояха повече от месец, въпреки, че избягвах твърди храни. Заседналият начин на живот (бях в болнични заради травмата) си каза думата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

От сока от червено цвекло направо си дрискаш червено  tooth . Първият път и аз се поуплаших , след 500 -700 мл сок от цвекло. После предположих, че е от него, прочетох и се успокоих.
Хемороидите минават лесно с гладуване на вода и неприемане на някои вредни храни.
Активен

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange

Във връзка с чернодробното пречистване, може ли някой по-запознат с анатомията на човека, да коментира следното лекарско мнение:


Няма начин жлъчни камъни да попаднат в червата и това да не е свързано със сериозни усложнения. Възможно е в 2 случая:

1. Прекомерно разширяване на жл. пътища и преминаването на камъни в общия жлъчен канал - това е много сериозно усложнения на жл. каменната болест, което може да доведе до животозастрашаващи усложнения. Евентуално малък камък ( 1-2 мм) може да премине в червата
2. Образуване на патологична връзка между жлъчен мехур и дванадесетопръстник - т. нар. холецистодуоденална фистула. Това се случва след дългогодишна нелекувана (оперативно) жл.каменна болест - От натиска на камъните стената на жл. мехур изтънява , същото се случва и с дванадесетопръстника и се появява комуникация. Тук е възможно да преминат и големи камъни - 2-3 см, които тръгват по червата и също могат да доведат до животозастрашаващи усложнения - т. нар. жлъчнокаменен илеус.



http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=40&t=7775


//

Относно хемороидите- преди много години, аз се оправих много бързо с едно лекарство: хемороидал / супозитории и унгвент/, с активно вещество, извлечено от беладона. Виждам, че има и някакъв фито-хемороидал на Петър Димков   >> http://petardimkov.com/index.php?page=stocks, но май не е това, което аз съм ползвала. Успех!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Хемороидите се лекуват лесно с гладуване , имам познати , които бяха с такъв проблем , 3-4 гладувания и сбогом :)
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Във връзка с чернодробното пречистване, може ли някой по-запознат с анатомията на човека, да коментира следното лекарско мнение:


Няма начин жлъчни камъни да попаднат в червата и това да не е свързано със сериозни усложнения.

Коментирам го:
 :Content_4 - emotloader:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Хемороиде се лекуват с измиване с урина!И поддържане на много добра хигиена, т.е. измиване сле всяко...
И храна с мноооого фибри!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Лекарските мнения са ни Ясни.
Те повечето лекари все още вярват в мита че незаменимите аминокиселини ги имало само в животинските продукти  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Аз носих Холестеринови "камъчета" след едно от чернодробните ми очиствания в болницата да ги изследват - реакцията беше  - Това не е от черния дроб там такива неща няма.  :Confus_3:

Макар чернодробното чистене да помага за очистването на жлъчката то неможе директно да я изчисти понеже тя се намира отстрани - Картинката долу:

Затова за жлъчни камъни има други методи най приятния е сок от моркови и лимон тож ги разтваря.
Ето една подробна статия за жлъчката и как да си махнем камъните неоперативно:
http://indigota.com/index.php?topic=2978.0


Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Кои са видовете жлъчни камъни?
Според състава си жлъчните камъни се разделят на две големи групи : холестеролови и пигментни.
Холестероловите камъни са около 80% от всички жлъчни камъни. Те често са единични, с различна големина или по- малки, но множествени. Имат бяло- жълтеникав цвят и мека, трошлива консистенция.
Пигментните камъни (билирубинови) най-често са малки и достигат голям брой. Те са твърди, с кафяво-черен цвят и многоъгълна форма.

На тази картинка по добре се вижда:
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Вчера правих чернодробното пречистване,голяма гадост е тоя гъст зехтин,сега как ще ям салата незнам,миналия път ми трябваше месец. :surpris_25: tooth
Иначе мина различно,нямах позиви нито за повръщане, нито по голяма нужда.Просто голяма тежест.В 8 сутринта си направих уринова клизма,но освен много слуз(вчера правих третата клизма с изпарена урина на 1/4,а тя засмуква и изважда слузта)нищо не излезе. Помислих си ,че този път нищо не съм направил,но поради тежеста която имах ,реших да пия една английска сол. И тогава тръгна сифона и излезнаха доста камъни и кафяви големи и малки тъмно зелени. Но много омекнали вече.Няколко бяха дълги 2 см и 6-8мм. в диаметър,явно колкото е бил канала. Голямо чистене стана и чак сега ми олекна,макар,че оригам на зехтин още.
Подготоката беше на ниво,поне според мен.
Прочистване на дебелото черво. Правих няколко парни бани през седмицата-периода беше подходящ.От две седмици съм на 100% сурова храна. Салата от домашна маруля,лук и авокадо+шам фъстък. Това веднъж на ден.
Сокове по три на ден-кисели ябълки и червено цвекло.Загрявах цяла нощ с термофор дроба.Даже и сега продължавам да го нагрявам.
Да спомена,че отдавна правя клизми,но това което изкарва изпарената с нищо не може да излезне.
Само с храна не става,трябва и прочистване. Следва глад-сух или на урина в подходящ лунен цикъл,след Великден.
Забравих да спомена,че всяка седмица правя сух глад по 1или 2 дни. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Забравих да спомена,че пих отвара от дафинов лист-сряда,четвъртък и петък,тя също отваря каналите и раздробява камъни я черен дроб,жлъчка,бъбреци.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Браво benato направил си го прекрасно
Каква доша си, Ако мога да попитам?
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Задържам слуз. :)
Продължавам да изхвърлям камъни,продължавайки  нагряването,процеса не спира,преди малко преброих 25 камъка с големина на грах. Това на едно ходене,а аз ходя през 15 минути. toothТвърдички са,като се смачкат са ярко зелено и мазно,другите за като пластелин,кафяви.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Снимка на един от многото камъни:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Правил съм си пречистването над 30 пъти и всеки път излизат камъчета сега много малко но все пак.
- в началото излизаха такива едри камънаци.
Пролетта е най доброто време за чистене така че съвета ми е - направи си го още няколко пъти.
Щом има толкова големи камъни значи има още много какво да излиза.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 23 запитвания.