Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)  (Прочетена 26536 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #20 -: 16-03-2010, 23:41:14 »

Едно време когато съм се казвал ученик,  камерата на хладилника била пълна само с бира    :Content_4 - emotloader:

Бино ! добър материал ама ще ме откажеш от люцерната бре. Тъкмо и свикнах на вкуса, ма не искам да ми изтънява гласа

Бирата няма да я докосваме, ами тази бирена мая какво да я правим
Цък бг автолизирана мая
« Последна редакция: 13-04-2010, 11:41:44 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #21 -: 14-04-2010, 15:30:30 »

Бино ! добър материал ама ще ме откажеш от люцерната бре. Тъкмо и свикнах на вкуса, ма не искам да ми изтънява гласа
Няма да ти изтънее нищо от люцерната ;D Организмът е много интелигентна машина и взема само това, което му е необходимо ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #22 -: 14-04-2010, 16:14:03 »

Бино ! добър материал ама ще ме откажеш от люцерната бре. Тъкмо и свикнах на вкуса, ма не искам да ми изтънява гласа
Няма да ти изтънее нищо от люцерната ;D Организмът е много интелигентна машина и взема само това, което му е необходимо ;)

Днес ще заредя люцернови посеви на терасата .
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #23 -: 14-04-2010, 16:28:08 »

А какво ще кажете за т.н. "жива бира"? Рекламират я като нестабилизирана и непастьоризирана, чийто процес на ферментация не е спрян и трябва да се консумира бързо след производство. На вкус няма нищо общо с бутилираната - много по-хубава е, а някои хора получават и стомашни проблеми от все още живите бактерии в маята tooth
Алкохолът е вреден във всички случаи, бирата има женски хормонки, но предполагам това е една по-малко вредна алтернатива на индустриално произвеждното пиво.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #24 -: 14-04-2010, 16:58:18 »

Прочети ми първоначалния пост в темата . Там е отговорът!
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #25 -: 14-04-2010, 17:11:26 »

Прочети ми първоначалния пост в темата . Там е отговорът!
Е, никой не е казал да се пие всеки ден с литри. Веднъж месечно ако ти се припие нещо алкохолно според мен това е по-добър вариант от концентрат. А жива бира има на доста малко места, така или иначе... ;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #26 -: 14-04-2010, 17:46:58 »

А бирената мая ще я пощадим ли.
Ето отговор от вътрешен човек в завода:
Малка част от естрогените след варка отиват в ЦКТ /цилиндрично конусен съд/ към който се добавя и мая.По голямата част от естрогените във вид на утайка остава във съда за варка и се изхвърля..След около 15 дни течноста от варката и добавената мая на определена температура и др условия в ЦКТ обуславят втасването на  бирата и тя е готова.Маята се отделя , прави и се анализ за процент живи клетки и ако отговаря отново се използва.Останолото количество бира се отдекантира , стабилизира, филтрова..и т.н.В тази мая която отново се използва определено има и известно количество бира и естесвено в него малко естрогени.Но ако маята е 0-ва генереация в нея няма такива т.к в хранителната и среда липсва хмел  а са захариди като глюкоза и др..А в процеса на сушене на маята при нас от тези естрогени.и папер не остава..Аз лично ползвам авт. бирена мая и съм мн доволен..
Поздрави!


Tomiris това беше цитат от писмото от технолога. Никога не съм ползвал бирена мая и се смущавам да не изтарва влака.
« Последна редакция: 14-04-2010, 20:35:42 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #27 -: 14-04-2010, 17:54:10 »

Цитат
А в процеса на сушене на маята при нас от тези естрогени.и папер не остава..Аз лично ползвам авт. бирена мая и съм мн доволен..
И в какво се изразява действието? Подобрение в състояние на коса, нокти, кожа (ама ти си мъж и предолагам не обръщаш кой знае какво голямо внимание на това) или повече енергия?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #28 -: 14-04-2010, 20:46:44 »

Цитат
А в процеса на сушене на маята при нас от тези естрогени.и папер не остава..Аз лично ползвам авт. бирена мая и съм мн доволен..
И в какво се изразява действието? Подобрение в състояние на коса, нокти, кожа (ама ти си мъж и предолагам не обръщаш кой знае какво голямо внимание на това) или повече енергия?
А трябва да се обръща внимание на тези неща. Доброто здраве личи по външния вид на човека. Ако някой от тези признаци не изглежда добре трябва да се обърне внимание.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #29 -: 14-04-2010, 22:01:31 »

Добре , естрогени по-няма. Ама какво става с дрождите? Те са не по-малък кахър.
(Теоретично си говорим, разбира се ,че малки количества не се проблем за никого)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #30 -: 14-04-2010, 23:05:23 »

Никога не съм ползвал бирена мая и се смущавам да не изтарва влака.

Ти мисли за самолета, мани го влака.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #31 -: 15-04-2010, 09:13:31 »

Бате Бино много ценна информация споделяш с нас и добре представена,браво  :Content_22: Отдавна се опитвам да откажа мъжа от бирата,но все не ми се получава.Постоянно спорим дали бирата е алкохол или не  ;D Дано успея да го вразумя поне малко,че с това пиене всеки ден направо ме плаши .Като прибавим и 1-2 кутии  цигари,работата става сериозна.
Моята най-добра приятелка е така...пуши яко, пие яко и то само Загорка. С нея сякаш се напиваш с водка. Опитвам се да и говоря, майка и живее на село, снабдява я с домашни продукти, тя гризе кроасани и чипсове и пие от бира нагоре. Резултата ли - с 5 години е по-малка от мен, а изглежда с 5 по-голяма...
Аз лично, много обичам да пия бира от бутилка  :Confus_3: и в заблудените си години не се лишавах и си пийвах колкото ми се пие, случвало ми се е цяла седмица да изкарам на бира и зръчно  :surpris_23:
Обаче след това нещо и направиха, не знам, и почна да ми действа много зле - на другия ден нямам глава, не мога да ставам сутринта, имам газове, абе зле е положението. Не знам дали технологията се е променила или аз, но вече не пия и ми е добре :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #32 -: 15-04-2010, 16:42:32 »

Била съм свидетел как мъже с нормално телосложение се напиват от две загорки. Правете изводи tooth
Бира пия по-рядко от веднъж седмично, ако съм навън и около мен пият. Не се наливам - повече от 2-3 бири не изпивам. Иначе съм имала откровенно алкохолични периоди, дори не с бира, а с водка... Чувствах се постоянно в една еуфория, беше ми леко, весело...Но усетих, че затъпявам яко и спрях. Желанието за спиртни напитки ми мина и с желанието за боклукчиви храни. Като се храниш предимно с растителна храна алкохолът те отвращава.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #33 -: 15-04-2010, 18:32:44 »

И аз пиех и то по много. Особено с бирата е много лошо - почваш леко с една и докато се усетиш са станали 5.

Отдавна си мисля, че не е особено интелигентно да ядеш здравословно, а да пиеш като... руски йога  tooth и реших да спра. От нова година не съм близвал и съм супер добре. Не ми липсва изобщо.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #34 -: 16-04-2010, 08:39:59 »

Никога не съм била фен на алкохола, точно заради затъпявашия и притъпяващия сетивата ефект. Изобщо не мога да пия, последния път като изпих 3 бири и си легнах  :surpris_23: Но по чаша домашно червено вино си позволявам понякога, много е вкусно!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #35 -: 16-04-2010, 11:10:43 »

Ааа,щом пиеш три бири,значи можеш да пиеш. ;) tooth
Аз не мога да си представя да изпия три бири. :surpris_23:
Вино червено по чашка максимум две.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #36 -: 16-04-2010, 14:09:26 »

Кажете нещо за автолизираната бирена мая. Който е ползвал да даде коментар дали е доволен.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #37 -: 17-04-2010, 15:01:22 »

Oткакто прочетох статията, почнах да питам по аптеките. Гледат ме странно и неразбиращо.
Имате ли представа къде мога да си купя?

Бенато, това беше преди :Р
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #38 -: 19-04-2010, 12:15:42 »

Бате Бино, злато си! Много добро инфо даваш!!!  :flowers2:
Срам ме е дори да се сетя...за мен беше излагация да си поръчам малка бира; бира в парка - мммм чудо!; бира направо от стъклена бутилка си беше класика и голям кеф - така хубаво дрънчат и сплотяват хората 5-6 запотени бири в наздравица...; бира с цаца на бургаските капани...; аз научих приятеля ми да пие бира (но после му повлиях да я намали :) )...  :Confus_3:
От 1 година я спрях и признавам, че така е по-добре! Оттогава бирите ми се броят на пръстите на едната ръка. Веднъж сядам в парка с приятелки-хулиганки, взимаме бира от магазина...през цялото време се плюнчих на половинка и пак не успях да я изпия. В Русия се наливах с Балтика тройка, девятка (наистина е коварна)... Лелеееее, а бирения махморлук - най-тежък от всички алкохоли.
Странно, когато пиех бира, ми се запушваше носа. Може да е било от студеното или някаква реакция от тия дрожди.  :surpris_23:
Никога повече бира!  :peperudi: 
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: А бирата ? Няма ли пощада поне за нея ? :)
« Отговор #39 -: 19-04-2010, 15:37:06 »

Благодаря :)   Единственият наистина голям плюс на бирата е ,(трябва да се признае) че наистина сплотява. :)   
 "Нищо не ни свързва така ,както нашите пороци" -БАЛЗАК

Педизвикателството пред нас е - да се опитаме да оборим гения ,като дакажем, че  думата "пороци" може да се замени с "добродетели"   :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 22 запитвания.