Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Опасности от гладуването(Сухо гладуване)  (Прочетена 4973 пъти)

Bars

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Може ли да обясните малко, защо се прави сухото гладуване... ?

НЕ е ли по-добре да се пие вода, за да може да се изхвърлят отровите ?
Обезводняването не води ли до обратен ефект - отлагане на токсини... ?
Няколко дена без вода (и храна)? Това няма ли да повреди тялото ?

Какви са опасностите от това сухо гладуване... и най-вече каква е мотивацията ви да гладувате без вода ?

Ще обясните ли като цяло рисковете от гладуването, но най-вече от сухото, тъй като ми звучи малко страшно....

Благодаря !

Моля да ме разберете правилно, не искам да засегна никой тук, но голяма част от техниките, които използвате са крайно неприемливи за мен и освен това, водят до силно изтощаване на някой органи... разбира се то се възстановява, но аз не искам да стигам до там. Затова в списъка с опасностите, искам да включите дори и това, което не смятате, че е чак толкова опасно.
« Последна редакция: 27-07-2011, 16:32:40 от Bars »
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...

А ти прочете ли изцяло темата във форума: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1328.0:Confus_3: Там са дадени доста отговори на въпроси, които обикновено възникват при практикуване на "сухо гладуване". Дадени са и доста полезни препратки към външни сайтове, предимно руски, където са обяснени в детайли нещата по въпроса.  :pensif_29:
А дали има рискове, има разбира се. Пише го пак там, например при изразена бъбречна недостатъчност и т.н. За всеки организъм подходът е индивидуален. За някои гладуването може да е наложително, за други противопоказано. Не може да се даде общовалидна рецепта. В темата съфорумците са споделили техния конкретен и индивидуален опит. Дали и други ще ги копират си е тяхно решение и право. Мислещите хора събират информация, анализират я и вземат решение, базирано на факти и аргументи.  :pensif_29: Ти от тези хора ли си?
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

голяма част от техниките, които използвате са крайно неприемливи за мен и освен това, водят до силно изтощаване на някой органи... разбира се то се възстановява, но аз не искам да стигам до там.

Никой не иска да стига до там. Трябва да се наблюдаваш. Може да се изненадаш, че в началото на захранването изтощението се усеща повече, заради енергията, която отива за храносмилане. В този период преди още да бъде усвоена енергия от храната се усеща най голямо изтощение. Поне при мен е така. Точно тогава трябва да си осигуриш максимално спокойствие и почивка в къщи, за да не се изкушиш да се налапаш с нещо за енергия. Наслаждавай се на сетивноста, която се възстановява близко до детската и не бързай. От бързо хапване може да ти стане наистина много тежко. Освен това когато ядеш в началото може да мислиш, че нямаш проблеми и да се увлечеш, а проблемите да се появят чак след час, два когато храната слезе от стомаха надолу в червата. Трябва да оставяш достатъчно време след всеки малък прием на храна и да наблюдаваш как реагира организма ти. Може час и полвина след храна да пиеш гореща вода за по добро храносмилане. Най важно е постепенно да се захраниш.
По време на гладувания, по дълги от 3 дни, енергията в тялото осезаемо е от по различен характер. Имаш достатъчно енергия, но не за тежко натоварване и трябва да я пестиш, да имаш малък запас за захранването, което е най важната част според мен.
Ако си гладувал 5 дни, след това 10 черпиш енергия дори само от аромата на храната. Възприемаш я по съвсем друг начин и разбираш истинската и хранителна стойност буквално. Изобщо едно гладуване никога не приключва с началото на захранването, така, че не очаквай веднага да имаш желание да се върнеш към стария си ритъм на живот. Това най добре да става бавно, като всеки природен процес.

За сухото гладуване, знам само, че дава по-бързи резултати от това на вода, но и е по екстремно за организма. Затова хората обикновено се подготвят за по сериозните гладувания. Ако и на вода ти е трудно, започни със соково разтоварване или плодово чаен режим. Няколко седмици по един ден и си готов за водно, после за сухо. Трябва да го осъзнаеш като необходимост първо, тогава да го правиш :)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Понеже всичко което питаш вече го има написано, ще ти дам една нова и доста интригуваща методика за сухо гладуване на професор Безмерски:

Сутрин - на гладно се вземат 3 сухи люти чушки орално и една анално, вътрешната температура се покачва неимоверно и кристализиралите токсини се разтопяват без проблем.
Обяд - 200 мл. сухо червено вино със сухи мезета (повечко, за да се подсили организма)
Вечер - 200 мл. сухо бяло вино или 150 мл. сухо мартини.


Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Може ли да обясните малко, защо се прави сухото гладуване... ?

НЕ е ли по-добре да се пие вода, за да може да се изхвърлят отровите ?
Обезводняването не води ли до обратен ефект - отлагане на токсини... ?
Няколко дена без вода (и храна)? Това няма ли да повреди тялото ?

Какви са опасностите от това сухо гладуване... и най-вече каква е мотивацията ви да гладувате без вода ?

Ще обясните ли като цяло рисковете от гладуването, но най-вече от сухото, тъй като ми звучи малко страшно....

Благодаря !

Моля да ме разберете правилно, не искам да засегна никой тук, но голяма част от техниките, които използвате са крайно неприемливи за мен и освен това, водят до силно изтощаване на някой органи... разбира се то се възстановява, но аз не искам да стигам до там. Затова в списъка с опасностите, искам да включите дори и това, което не смятате, че е чак толкова опасно.

Опасности има във всичко на този свят, не само в сухото или "мокрото" гладуване. За това е приказката"ако те е страх от мечки, не ходи в гората Бе". Относно рисковете, сигурно ги има. Аз опитах гладуване на вода и не ми се получи, а за сухо не смея и да помисля. Това обаче не означава, че не искам да направя и двете или че не вярвам в ползата от тях. Но всичко с времето си. В момента съм на сурова храна и се чувствам ПРЕВЪЗХОДНО и то броени часове след като започнах да се храня с нея.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149

"Понеже всичко което питаш вече го има написано, ще ти дам една нова и доста интригуваща методика за сухо гладуване на професор Безмерски:

Сутрин - на гладно се вземат 3 сухи люти чушки орално и една анално, вътрешната температура се покачва неимоверно и кристализиралите токсини се разтопяват без проблем."
Хахах ако тва е пъклен план за отмъщение е доста добър.
Какво ли още ще си наврът хората в опит да се прочистят, не е пиене и ядене, навиране обртно на екстременти и урина, сега люти чушки, другиден ... не ми е толкова богата фантазията  ;D
Интересно ми е когато правите подобни процедури, не се ли чувствате отвратително и някак си присъщо и естествено ли ви се струва?
 Ако е така, ок, иначе си е чисто изтезание над психиката.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

В момента съм на сурова храна и се чувствам ПРЕВЪЗХОДНО и то броени часове след като започнах да се храня с нея.

Е все бях чувал за седмици, дни, ама ти обра точките с тези часове :).
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Ами няма как по друг начин да си обясня факта, че здравословен проблем, който имах от години, изчезна на 2-я/3-я ден след като започнах суровоядството. А най странното е че вече нямам нужда дори от лекарствата, които пиех. Между впрочем наистина останах озадачен от бързият резултат. Вече със сигурност знам, колко вредна е храната с която се храни по-голямата част от населението на планетата ни. Здравословното хранене, както и начин на живот могат да разрешат и най сложните здравословни проблеми и вместо да бъдат приоритет на всеки човек са хулени и осмивани от тълпата. Ето това не разбирам
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 24 запитвания.