ОСНОВНИ ВРЕДНОСТИ /втора част/
Автор:Симон Живков3). СРЕДНО ВРЕДНИ:
Електро-смог [60-70]: Електроснабдителната мрежа, базирана на идея на Никола Тесла – променлив ток, 100-200в, 50-60Хц, е добра насока за развитие и самостоятелно не е много вредна. Проблемите са два: 1- огромна масовост, при тотално невежество за избягване на вредите и 2- комбинация с други, малки сами по себе си вредности (Хартман-възел, гео-аномалии, подземни реки и др). Да не се пребивава близо до трафопост (20м), далекопровод (80 до 400м, съответно при 12 до 110кV, 1км при 220кV). Доста пречат мрежови трансформатори, дори и малки (адаптери) близо до главата при сън, както и кабели с по-силен ток (печка). Също стандартно електрическо подово отопление - лек.12, доп.21.
Микровълнова печка [60] - трайно влошава храната на ЕИ ниво и уврежда хората около нея.
Компютри и други бързи цифрови устройства [55]. Генерират ляво торсионно поле, тъй като работят с ВЧ правоъгълни сигнали – псевдо-случайни, хаотични, дисхармонични по отношение на живите същества – във всичко живо преобладават синусоидални (хармонични) електрични, магнитни и др. сигнали. Съществена е вредата при честоти над 500 МХц и особено над 1.5 ГХц, още по-лошо когато има вентилатор, който разнася увредената на фино ниво атмосфера, сам генерира вредни торсионни полета и дейонизира въздуха. За сравнение вредата от Десктоп 2ГХц с кинескопен монитор е над 45 пъти (!) по-голяма от Лаптоп 400 МХц. Безопасно е до 5-6ч на ден, с Лаптоп до около 700 МХц, авто-превключващ на мин. честота и изключван в Stand by или Hibernate докато не се работи с него, с вентилатор на минимални обороти или без такъв. Най-добре вместо хард-диск да се използва флаш-памет (SSD) и да се ограничава включване на CD.
Интернет [55] e опасен информационене вредител, който не бива да се ползва повече от 2-3ч на ден. През останалото време, особено нощем, LAN-връзката да се изключва с ключ, да се изважда кабела или да се изключва рутера / модема; ADSL филтъра и модема да се монтират по-далеч от често обитаваните помещения.
Съществено по-малка е вредата от компютъра, когато се ползва активно, като средство за работа – писане, рисуване, чертаене, проектиране и пр, отколкото ако пасивно и пристрастено се "виси" на интернет.
Телевизия (над 3-4ч/ден) [55]. Много са вредите: от програмата - формира пасивно мислене и характер, стремеж към насилие, извратен секс и пр, а мислите за тях генерират психо-смог; безкритичност към политически и финансови порядки, общо манипулиране общественото мнение в угода на властниците; от апарата – шум, зарежда пространството с леви торсионни полета, поврежда очите, психиката и др; общо - обездвижване, преяждане с ненужна (junk) храна.
Радио и телевизионни излъчватели и радари в близката им околност (0.2 до 2 км, в зависимост от мощност и честота) или насочени [55].
Неправилното хранене също може да бъде фатално за здравето – лек.7.
Наркотиците са голямо недоразумение на СЧВ, особено тяхното редовно пристрастено използване. Сложен е въпросът с различните психоделични вещества, използвани от дълбока древност. В умерени дози някои помагат за "разхлабване" на фините тела и по лесно постигане на ОИТ, но това не е разумен метод. При по-големи дози, когато само чрез тяхното въздействие се напуска плътното тяло, това вече не е съзнателна ОИТ, а полусънна, води само в ниските тъмни слоеве и не може да се постигне истинско опознаване на финия свят, нито е нормално удоволствие. Всяка по-голяма доза или често прилагане и на малки дози е много вредно и опасно за всички тела и азове.
Радон-222 [43] - естествен радиоактивен газ, излъчван от всяка почва и камък, на някои места по-силно; концентрира се в мазета, непроветрявани панелни, тухлени, каменни стаи, повече до пода; при вентилатор вътре в стаята - навсякъде. Опасен е при концентрация над 100-200 bq/m 3.
4).
ВРЕДНИ:
Далекопроводи [75] - на разстояние 30 до 90м / 12 до 110кВ.
Смог [40] - в големи градове, през зимата, при липса на очистителни съоръжения, особено при горене на въглища. Проблемът леко се надценява.
Дейонизиран въздух – нужен е не просто чист, а богат на кислородни ани-йони, заредени с ПрО чрез фотосинтеза.
Монитори и телевизори с кинескоп [45].
Non-frost (некондензиращ чрез мощни вентилатори) хладилник е ~5 пъти по-вреден от Пелтие, абсорбционен и саморазмразяващ компресорен.
Флуорни хапчета [30] и някои флуорирани зъбни пасти.
Някои синтетични хранителни добавки [до 100].
Слънцето може да е много вредно в някои дни, особено за някои алергии и сърдечни болести. В такива дни да се минимизира излизане на слънце; шапки и чадъри много малко помагат.
Мигащи светлини, с неподходяща честота, напр. часовник с червен или син дисплей, мултиплексиран с честота 60Хц, са доста вредни, особено за някои хора.
Няма съществена вреда от едновременно искуствено и естествено осветление, освен при някои стари луминисцентни лампи, но не голяма – това често се преувеличава.
Лошо подреден дневен режим [до 20]. Не бива да е нито педантичен, нито едностранчив, нито хаотичен (липсващ). Ориентировъчен график, който да се променя според моментните способности и предпочитания на индивида, според състоянието на плътната и фина околност и според изискванията на ситуацията.
Уж-медитативна музика може да запише опасни програми в подсъзнанието, затова не бива всяка, обявена за медитативна да се приема на доверие.
Изкуственият вятър (вентилатори, климатици) почти винаги е вреден - няма жива, позитивна енергия, а често леви торсионни полета, дейонизира въздуха, простудява и пр, така че не е желателно да се пребивава в него. Естественият вятър е предимно полезен, с позитивни енергии, стига да не е много силен, влажен или студен. Детето може да стане чувствително към настинка от вятър, както и мн.др, защото баба му му е казала това и със своята ПсЕн, особено ако е по-силна, то си е създало лесна простиваемост от духащ вятър.
Прахове за пране – повечето имат слабо алергизиращи и други вредни ефекти, които може да се намалят чрез добавяне на 10-20% настърган сапун.
Оловото има известно канцерогенно влияние и по-точно служи за катализатор на такова, но вредността се пресилва напоследък.
Тъмнинати [55] – по-особен всеобщ неявен вредител. Преди тези лекции почти никой не го осъзнаваше и никъде нямаше точно обяснение за неговата същност, затова предпазването беше много трудно.
Пси-паразити [40] – също неявни, може да бъдат много опасни, дори фатални, макар и в редки случаи – лек.11.2.
Карма в 3-те й вида, особено "зрялата". Тя не е точно вредност, но може да направи живота много труден, ако е планирано овладяването й, а човекът още не е научил как – ще му помогне лек.11.3.
Негативни мисъл-форми, които масово присъстват в околното пси-пространство - те се привличат и взаимно усилват от негативна насоченост на собственото мислене.
Условно вредна може да бъде установената от автора, непознатата до сега, повърхнинна гео-мрежа, подобна на Хартмановата. Квадратно, през средно 176 м, са разположени линии, с ширина ~20см, в които махалото виси неутрално. Редовно пребиваване в тях и особено в пресечната област може да доведе до патологична сънливост, умора и неработоспособност. По-интересно е позитивното успокоително приложение – на такава линия е полезно да спят през отделни периоди, нервни, напрегнати, неспокойни хора.
Прекаленото мислене за вредности и за предпазване от тях също е вредност от класа на вътрешния психо-смог. Не бива да се мисли излишно за отрицателни, неприятни, болестни и пр. случки и ситуации – това само ги зарежда с допълнителна енергия и ги усилва.
Не е нужно човек да се изолира от всички вредни влияния, даже умерени леки вредители са полезни за поддържане защитните системи на организма в добро състояние.
5). МАСКИРАНИ въздействия за пречене на напредъка:
1) Осигуряване на все по-нисък интелект и ерудиция на населението, чрез електросмог (мобифони), деградираща музика и филми, лошо образование, внушаване и стимулиране на комерсиален стремеж към пари и вещи.
2) Внушаване на въздържаност и нерешителност у напредналите да предлагат знанията си. Ефектът е много добър, тъй като те обикновено са скромни, тихи и благовъзпитани, а това в случая се превръща в недостатък и е съществена причина за слабите успехи както в сегашната епоха, така и в предишните. Излишната скромност е недостатък, по-вреден от крещящото нахалство - последното е явно и веднага предизвиква противодействие, а прекалено скромният си остава никому неизвестен, малко полезен за обществото. По-добре да се направи грешка и тя да се поправи, докато абсолютно сигурно е, че ако не се предложи нещо, няма никаква възможност то да бъде прието. Но не бива да се стига и до нахалство и нетолерантност – това би било лошо за предлагащия и може да отблъсне слушателите и да дискредитира предлаганото знание.
3) Програмиране чрез религиозни и др. проповедници на пасивност и примирение към съдбата, на веднъж впримчените в тяхната вяра, за да не се опитват да се измъкнат от примката. А трябва да се припомни, че всеки сам гради голяма част от "съдбата" си и обикновено има повече от една съдба – много възможности за избор, които всеки сам може да или да не оползотвори.
4) Подобно е примирението и пасивността спрямо околните вредители и дразнители – крадци, шум, гръмка музика, нечистотии, грозотии, корупция, измами, некадърни политици... Повечето хора не изискват и не защитават правата си, както заради разнообразни страхове и нерешителност, така и от невежество или мързел, а също и от физическа невъзможност поради липса на ефективна съдебна система и независими организации за контрол.
5) Позитивната активност се подтискат косвено, но доста ефективно чрез синдрома на напрегнатост/ притеснение/ страх/ безпокойство [НПСБ] ("свиване под лъжичката"). Обикновено няма клинични прояви, но понякога може да стигне до страхова невроза. Доста значим, поради голямата масовост - страдат до 1/3 от хората, но остава скрит - далеч не всеки го осъзнава, малцина търсят помощ. Оби-чайно е да няма явна причина, а натрупване на дребни, преувеличени или въобра-жаеми проблеми. Това може да е страх от бедност, уволнение, лоши съседи, гръмка музика, подигравка, неодобрение, непризнание от околните, обида, магия; притеснение за несвършени дела, нерешени задачи или непонятно какво. В други варианти синдрома може да е на тъга, меланхолия, отчаяние и пр.
Формира се или се усилва от психо-смог, пси-паразитни остатъци, собствени или външни мисъл-форми, негативни култови, религиозни и др. програмирания от предишни животи, тъмнинатни и психотронни влияния, пулсации на психичната атмосфера, слънчево-космични влияния; собствени или поставени от учители задачи за решаване, тест за преодоляване, карма за овладяване, нехармонизиран личен устрем и пр; често причините са няколко, може една да е основна.
За освобождаване е важно да осъзнаем наличието на подобен синдром и да насочим волята си към отстраняването му. Трябва да се намалят външните и вътрешни причини. Освен общите защити от фини вредности, може да помогне извеждане на синдрома от тялото с дясно-въртящи вихри от ПсЕн и ПрО; анализ и осъзнаване, че с притеснение и безпокойство не само не се подобрява нищо, а напротив – влошава се. Много по-добре е спокойно да се върви напред в приятно учение, интересна работа, красиво творчество, щастливи естествени удоволствия, в любов и хармония.
По-лабилните нервно-психически може и е добре временно да си помагат с успокоителни лекарства - валериан, неуролакс, жълт кантарион, маточина; но не и по-силни или психотропни – те може още повече да увредят състоянието.
Редица вредности имат взаимно подпомагане и усилване. Напр. пониженият от мобифоните интелект води до приемане на вредящата музика за безопасна – слуша я много и силна, това още повече влошава интелекта, който не разбира вредността на мобифоните, ползва ги все повече и т.н.
Цианкалият, напр. е смъртоносен за отделен човек, но за обществото е безопасен, понеже опитно е установена и добре позната фаталната му вреда. Точно обратно е положението при много от описаните вредности – за тях няма пряко и неопровержимо доказателство; те действат бавно, често неявно; това е
1-ва причина за масовото несъобразяване с много от тях.
2-рата е поради незнание - за тях няма почти никаква информация.
3-тата е поради обработка на общественото мнение чрез телевизия, кино, вестници, слухове, притчи и тъмнинатни внушения, че тези вредности са безопасни – за обикновен човек много от тях изглеждат неправдоподобни и фантастични.
Гръмката МУЗИКА
от дисхармоничните стилове (маршове, чалга, цигански, рап, метал, някои рокове, арабски и пр.) е опасен вредител, силно омаловажаван и пренебрегван поради неосведоменост и тъмнинатни внушения, затова ще бъде разгледан по-подробно. Действа както на плътно така и на фино ниво - бавно, но дълбоко и силно.
Вредите може да се разделят на 2 групи:
гр.А)- в личностен план тази музика:
1. Понижава интелекта, води до пасивност, фобии, наркомании.
2. Записва агресия в подсъзнанието, подобно на барабанчето и ритмичните напеви на шамана при негри или индианци, който програмира племето за война.
3. Предизвиква нарко-подобна зависимост от гръмка бас-изобилна музика, притъпява сетивата и мисълта. Тишината става непривична, болезнена – тя стимулира осъзнаване на своята същност, заложби, интереси, цели – всичко предвидено за това прераждане, което чака да бъде осъществено.
4. Поврежда аурата и фините тела чрез силния звук и резките движения, особено тръскане на главата. Това улеснява проникване на привлечени от тази музика пси-паразити и може да доведе до психично обсебване (лек.11.2) - честа причина за тежки психични болести, самоубийства, катастрофи.
5. Нарушава функциите на много органи, чрез пулсиращо налягане от мощния бас, особено на лимфна и витално-нишкова системи, с което влошава контрола от страна на азовете.
6. Изсмуква ПсЕн чрез изградените в много дискотеки негативни фино-енергийни канали, подобно на религиозните храмове.
7. Програмира съзнанието чрез кодиран в много поп-песни негативен ЕИ пакет (магическо заклинание) - код-програма за агресия, страх, самоубийство, омраза, стремеж към религиозна, верска или етническа общност или омраза към такава и др. Тази информация е получена от осъзнали се и отказали се заклинатели, и е потвърдена езотерично. Уви, разкаялите се са били унищожени физически, тъй като не са знаели как да се защитят.
8. Може да причини тежка или смъртоносна болест (рак) - божествено наказание, което някои от драстично пречещите на околните с гръмка музика, както и с други вредителства, си "завоюват" още в този живот. Понякога се проявява само след месеци, в други случаи след години или остава като непонятно и с нищо незаслужено наказание за невинния САз в някой следващ живот.
В света има над 30 млн. човека с клинично проявени болести, следствие своята вредна музика, а далеч по-трагични са 10-те млн. разболели се поради музиката на околните.
Много от вредите се запазват дори при не много силен звук, особено при продължително въздействие - те са предимно информационни.
Съвременният технократ трудно възприема всичко това, който факт е основна причина за липсата на противодействие. Но дали някой вярва или не, това не променя факта и не намалява вредата.
гр.Б)- в социален план. Мощният басов звук се разпространява почти неограничаван, особено в панелните блокове, поради което гръмката музика се превръща в звуков тероризъм, който:
1- нарушава правото на съседите на тишина и спокойствие;
2- нарушава неприкосновеността на частната собственост с взлом чрез звук;
3- принуждава съседите да слушат чуждата музика - често музика-наркотик;
4- демонстрира егоизъм и пренебрежение към околните;
5- дискредитира извършителя и семейството му.
Междинна причина може да е комплекс за малоценност, изкривен стремеж за самоизява, инертно следване на модерното; или програмиран стремеж да дразни околните, да създава конфликти между поколенията, етносите и др.
Всеки да живее така, че да не пречи на околните, това е основно правило на обществения живот. Неспазването му показва съществен пропуск във възпитанието и начина на мислене. Не може да се забрани някому да се поврежда, но е недопустимо да пречи на околните и да ги поврежда, затова музиката трябва да бъде ограничена само в собствената стая или жилище.
За успешно преодоляване на проблема трябва:
1) Съществена част от обществото да е осъзнала важността и необходимостта той да бъде отстранен.
2) Желание за рационална помощ с цел вдигащият музикален шум да осъзнае адекватно своето място в света. Първо на ментално ниво – напр. чрез медитативно излъчване "Недопустимо е да пречиш на околните, да ги принуждаваш да слушат твоята музика". Колкото по-високо е нивото на излъчващите хора и колкото повече са на брой, толкова по-силно и неотменимо ще е въздействието. Също чрез добронамерени разговори за отвикване от силна деградираща и привличане към тиха хармонична музика и др. разумни занимания. До полвин час вредна музика през ден може да се компенсира и обезвреди от организма.
3) Готовност за решителни действия. Ако се наложи, може и трябва да се приложат принудителни мерки. Както езотерична принуда, но внимателно, премерено, с мъдрост (това ще има и общо-възпитателен елемент – показване мощта на позитивната човешка воля и на фините енергии); Така също и стандартни санкции - глоби, прекъсване на електричеството, изваждане от жилището и др.
9-та голяма вреда (както социална, така и лична) е следствие отношението към проблема като "безобидни лудории", поради което в съзнанието на извършителя се формира усещане за право на произвол и безнаказаност, което може да доведе до изкривяване на психиката и да стимулира много по-опасни престъпления.
Не всяка поп-музика е вредна. Софтрок, софтджаз, мелодичен рок, балади, някои кънтри и др. хармонични стилове - красивата музика, имат много добро позитивно действие. Хубавата музика няма нужда от гръмкост. Класика, оперети, някои мюзикли са също с положително въздействие. Това не значи, че са подходящи за всеки – ако са неприятни, няма да има съществена полза.
Гръмка музика е допустима само в дискотека, разположена извън жилищата и звукоизолирана от тях. В къщи може да се използват стерео-слушалки – те дават най-добро качество на звука, по-малка е вредата за слушащия и няма никаква пряка вреда за околните. Безжичните, или с малък МР-3 плеър с батерия, нямат и кабел, който да ограничава движенията.
Шумно празненство - рожден ден, парти, "купон", особено в панелен блок, е допустимо само с изричното, непринудено съгласие на съседите. Както и всяка музика и звук, които се чуват силно и пречат на съседните апартаменти или къщи. Дискотечна гръмкост (>60 децибела) е недопустима за жилищен квартал, а ако е през нощта е престъпление, което поставя под въпрос наличието на разум у извършителя. Това е болестно психично състояние на хипер егоцентризъм с терористични наклонности. Деянието трябва веднага строго да се наказва, а състоянието да се лекува.
Същото важи и за всички празненства на открито, на места не по предназначение, като сватби с шумна музика, особено циганските – известни с голям шум и продължителност, байрам или други етнически традиции; биене на църковни камбани, молитви от минарета или каквито и да било други религиозни, етнически, промишлени и пр. дейности, които пречат на околните хора.
Толерирането на тези проблеми поради страх, незнание, неосъзнаване, инертност, пасивност и пр. е недопустимо и вредно,както за потърпевшите, така и за извършителите и за цялото общество. Правилно е отношението към вредните шумове да бъде негативно и да се отстояват правата на тишина и спокойствие. Ако човек се остави безропотно да бъде тероризиран, това още по-силно го отваря за вредното въздействие, дори и да не му обръща внимание и да си мисли, че то не му пречи – само емоционалното дразнене е по-малко.
Оосновни грешки на днешната цивилизация накратко:
1-Все по-дефицитни са любов, топлота и толерантност;
2-Хората живеят все по-изолирано помежду си и спрямо природата;
3-Понижава се духовното им и физическо ниво и обща култура;
4-Струпват се все повече хора на едно място, в мега- сгради, заводи, градове;
5-Храната е все по-изкуствена, по-безвкусна, по-безполезна, по-вредна;
6-Все повече хора боледуват от все повече болести; не умират от старост;
7-Фармацевтика и медицина са все по-комерсиални, увреждащи, а не лекуващи;
8-Образованието е все по-непълно, формално, едностранчиво, с много грешки;
9-Фундаменталните науки са в продължителна и задълбочаваща се стагнация;
10-Много научни и социални парадигми са неправилни;
11-Информационният потоп прави информацията все по-трудно достъпна;
12-Голяма част от науката работи против хората, а не за тяхно добро;
13-Все повече и по-силна е вредната дисхармоничната музика;
14-Неадекватно силни са религиозни, етнически, групови и др. вярвания;
15-Все по-масово се манипулира мисленето и действието на масите;
16-Хората мислят все по-комерсиално, технократски, бездуховно;
17-Ефира все повече се насища от разнообразен електро-смог;
18-Човешките мисли са все по-епидемичен хаос – психо-смог;
19-Основният транспорт – автомобилът, е оръжие за масово унищожение;
20-Болшинството хора вършат ненужна или вредна дейност;
21-Свръхпроизводство на енергия и на предмети по количество и по видове;
22-Енергетиката е предимно повреждаща природата;
23-Обществото се управлява главно от комерсиални принципи;
24-Управляващите са капсулирани и малко мислят за доброто на хората;
25-Правораздаването зависи от надлъгване между адвокати, често от подкупи;
26-Застрашена е границата на поносимост на природата.
Поради лекарския законов монопол, всичко, свързано с лекуване
да се смята за съвет на неспециалист и да се прилага на собствена отговорност.
http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2011/07/blog-post_4088.html