Привет, Жельо.
Благодарим , че ни уведомяваш за новия иригатор, ама защо първо не направихте една консултация при нас, за да ви светнем малко по тези въпроси ?
А вие направо идвате с готовият продукт да се похвалите
.
Хубаво, че Цеци е рекордьор по брой клизми, обаче за съжаление , това, че правиш нещо от дълго време - въобще не означава , че го правиш оптимално ..
Ето някои отметки от мен ( не само Цеци е правила клизми
И други са правили , но са и знаели и разсъждавали..
) :
1. Един литър е малък обем! Процедурата изисква 1.5 - 2л. течност. В блога споменавате , че можело да се долива.. Това е тотално непрактично и неправилно! Непрактично е , защото се усилва дискомфорта - да ставаш за да доливаш и после пак да лягаш, не е приятно усещането. А неправилно е , защото целта на процедурата е да се достигнат по-горни дялове на дебелото черво! Вместо да върви в тази посока, ние връщаме течността обратно към изхода при ставането си!
Помислете за съд от 2 литра!
2. Пластмасовият накрайник не е най-доброто решение!
Напротив - с него се травмира задният проход ! Защо? Много просто - защото е прав, твърд и не може да следва анатомичните извивки на червото.
А и такъв къс, какъвто сте го измислили - не е практичен. Лесно може да излезе при движенията на тялото. Трябва да е по-дълъг, за да влиза поне на 10-15 см ! Много по-лесно влиза течността! Както се сещаш обаче - да отговори на тези условия той не може и затова се препоръчва клизмата да се прави БЕЗ НАКРАЙНИК ! Вкарва се самият маркуч, като преди това със запалка се обгаря краят му.
ЗА целта трябва да се подбере мек гумен маркуч. Не му трябва да е прозрачен ( както сте го описали. ) това, че съдът е прозрачен, е достатъчно. А регулирането на струята бързо се усвоява чрез прищипване на маркуча с пръсти. Всеки лесно ще направи разликата като изпълни двата варианта.
3. Разбирам, че бързате да продавате , но виждам, че по самата клизмена процедура никак не сте запознати
Цял блог сте напълнили с емоции и с почти никакво съдържание по отношение на самата процедура.
Имате сериозни пропуски, ще ме извинявате .
- Не е правилно водата да влиза бавно. Напротив - добре е да влиза бързо, но преди това се прави очистителна клизма. А за да влезе бързо се правят едни движения със стомаха - така се подпомага проникването на течността , става много по-лесно.
- Трябва да се лежи 10-15 мин , за да достигне водата до по-горни дялове! А не да се става веднага , както сте го написали..
- Добре е да почетете малко физика, и по-точно за осмотичното налягане
Тогава ще узнаете , че винаги трябва де се добавя СОЛ във водата! Иначе става излишно всмукване в червата! ( заедно с мръсотията, която уж искате да изкарате
) А и бъбреците защо да се товарят..?
- Още малко ако се запознаете, ще разберете , че от голяма важност е и PH-то на течността
При алкален разтвор се разтварят едни наслагвания , при киселинен - други!
- Преди същинската клизма винаги се прави първо очистителна клизма! ( бърза , с по-малко вода ) Това прави основната процедура МНОГО по-лесна!
И най-важното: Препоръчвате тази процедура да се прави регулярно, подобно на миенето на зъби. До какво ще доведе това ли ? Ами много просто - скоро няма да можете да се изхождате нормално ,ако не си направите клизма
Когато на един орган почне да му се помага "отвън", той залинява, спира да си върши работата нормално "отвътре"
- основен физиологичен закон!
Освен това - регулярните клизми има риск да нарушат и баланса на флората в червата
Това не е като да се подмиваме по няколко пъти на ден
Това е само набързо, има още много тънкости. И без това е предостатъчно като за безплатна консултация . Все така става, бате Бино се мори да помага безплатно , а друг прибира паричките наготово ..