Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159833 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #80 -: 03-04-2010, 14:38:34 »

Поздрави на всички от Горнооряховския край! :flowers2: :love_006 - emotloader:
Гневене - никакво, такива работи няма  ;D. Изкарвам си страхотно... тъкмо си мацотя краката с разни гелове, че са леееко побити от 8-часовите планински преходи  tooth. Всичко вече се е раззеленило, цветя и дървета цъфтят, птички пеят, направо нямам думи да го опиша  :peperudi: :Content_22:. Разбира се, в резултат на цялата тая радост ученето остана мааалко на заден план  :whistling2 - emotloader:.  Карай, и него ще оправя - в момента си почивам, и това си трябва поне от време на време.
Приятно посрещане на Възкресението и бъдете все така умни и весели  :fluretaa:.
« Последна редакция: 03-04-2010, 14:40:13 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #81 -: 06-04-2010, 07:44:44 »

Христос воскресе на всички! :flowers2:  :kisss: :fluretaa: :love_026:

Аз да се похваля, че прекарах най-великолепния Великден (да не казвам голяма приказка) от години насам  :Content_22:. Почти изцяло навън, сред природата, на хубавото време... Не се находих по разходки из планината, в Горна, Търново и околията, че и до морето отидох, макар и за малко  ;D. Чудно беше! Е, утре съм пак в София - уви  :surpris_25:. Но, както и да е...

Да си призная сега официално и, че на своя глава, тайно от нашите, проведох едно 5-дневно сухо гладуване - невероятно и за мене самата - което прекъснах вчера. Като цяло се чувствам перфектно, ползите се усещат... Разбира се, не е като да си хрупаш плодове и ядки, но се издържа  ;). Сега ще споделя някои неща:

Плюсове:
- Пестиш от тоалетна хартия  :D (това важи за пикльовци и пикли като мене - друго не може и да се очаква, ако се наливаш с вода и чай при нормални обстоятелства  :whistling2 - emotloader:)
- Не мъкнеш води и термоси насам-натам със себе си (пак по същата причина  ;D)
- Спираш да се потиш по някое време (при мен стана на 3-тия ден - независимо колко интензивно ходя в жегата, просто спря и толкова)
- Лично аз през цялото време имах енергия - не съм спряла преходите
- В старанието си да не мисля за вода (най-вече) се съсредоточавах повече върху други (предимно положителни) неща - работа, учене, общуване с приятелите, природата и т.н. и така се чувствах много по-полезна, вършех реално повече работа, отколкото при няколко дни нормално ядене и пиене  :)
- Изчезна ми напълно всякакво чувство за глад (по време на водното гладуване не беше така - всеки път като се наливах с вода, стомахът ми стържеше - явно мискининът хем е усещал, че нещо се прокарва през него, хем знае, че го храня, в най-добрия случай, с 0 калории, та затова не спря да протестира до самия край на гладуването  :-\)
- Много по-добре оценявам какво чудо е това водата  :). По време на разходките в гората често се натъквах на разни ручейчета и вадички и мислено си казвах "благословена вода"... Почвах даже да си мисля за Христос и неговите 40 дни в пустинята (аз не съм религиозна, ама въобще  :whistling2 - emotloader:). Веднъж даже спрях пред едно поточе - ходилата ми вече се бяха бая побили от ходене - не издържах, събух се и си измих краката в леденостудената вода, която в този момент ми се стори най-прекрасното нещо на планетата  :heart_2:.
- Имунитетът ми май се засили - или поне не е спаднал ни най-малко. През цялото време се къпах с ледена вода (не спазих указанието да не се къпя - сори, не искам да плаша хората  tooth), ходих по вятър и дъжд, стоях на течение и какво ли още не - и нищо, няма простуди, няма грипове - просто невероятно  :o. Всъщност не е невероятно де - логично е, че бацилите ходят там, където има какво да ядат и пият, а където няма си нямат работа  tooth.

Минуси:
- Най-големият беше гадният вкус на ацетон в устата - даже още го има малко, а езикът ми е като снежна пряспа  :-X. Но сигурно до ден-два ще изчезне съвсем.
- Трябваше да говоря колкото може по-малко, защото устата ми пресъхваше страшно... То това си е даже плюс, защото както дърдоря нон-стоп (и то само глупости ::)), само ми е дошло добре малко почивка  ;D.
- На петия ден не ми се привиждаха оазиси, както бях прочела някъде, но за сметка на това ми идеше да удуша някого с голи ръце за едно безалкохолно - аз газирано не близвам  :(.

Слава Богу, устисках докрай, прекъснах го с малко сок, разреден с вода, и после вече, малко по малко и вода и чайове... Е, по едно време вчера не издържах и изпих един студен чай - от ония, с гадните подсладители, на които обаче пише "0,1 калории"  :(. Глупачка  >:(. Надявам се, не е страшно...
Абе, важното е, че като цяло мина чудесно, сега постепенно си почвам с нормалните количества течности, а после и твърди храни... Най-вежното е, че видях, че мога да го направя и няма нищо невъзможно, стига човек да има желание  :).
Това е, засега, на всички много поздрави и до писане! :flowers2:
« Последна редакция: 07-04-2010, 09:39:40 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #82 -: 06-04-2010, 07:52:23 »

Браво Вики! 5 дневно сухо гладуване си е направо постижение. Направо се чудя как ти и другите съфорумци предприемате такива прочиствания. Аз не смея за да не загубя някой килограм. :'( Много си ги кътъм, а пък те все намалят. Ти как се справяш с тези килограми?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #83 -: 06-04-2010, 12:32:30 »

 :kisss:ЕЕЕЕЕЕЕЕ, браво, браво, браво :flowers2:Аз УСПЯХ САААААААМО 1 ДЕН.Ти дете ,семейно ли си, да взема да те сватосам за мойте двама калпазани...че ти ще си мноого евтина снаха....даже и без вода...нема миене на  чинии,, нема пиене...чиста работа.А това за стихоплетстването - що го криеш, ...значи, аз мога да се излагам на тия години по форумите, пък ти си траеш...хайде, моля те давай...пускай, искам да се уча от по-младите, ама , ако може на бг , дете, аз не знам ингилизки...8 г. мъчих едни американчета от Корпуса на мира да ме учат, ...ами отказаха се и си отидоа...
   Чакам....
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #84 -: 06-04-2010, 14:22:57 »

Не смяташ ли, че 5 дни сух режим за що-годе средностатистически градски човек е вече прекалено?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #85 -: 06-04-2010, 18:16:41 »

Почвах даже да си мисля за Христос и неговите 40 дни в пустинята (аз не съм религиозна, ама въобще  :whistling2 - emotloader:).
Чувал съм че ги е карал на мед и скакалци (там няма храна за вегетарианци )


Минуси:
- Най-големият беше гадният вкус на ацетон в устата - даже още го има малко, а езикът ми е като снежна пряспа  :-X. Но сигурно до ден-два ще изчезне съвсем.
- Трябваше да говоря колкото може по-малко, защото устата ми пресъхваше страшно... То това си е даже плюс, защото както дърдоря нон-стоп (и то само глупости ::)), само ми е дошло добре малко почивка  ;D.


На мен сутрин като ми горчи в устата се жабуря с олио (единствено в такива случаи го правя жабуренето - в останалите случаи ефекта не е толкова силен)
Когато на човек му е пресъхнала устата няма нищо лошо да я изплакне с вода - без да гълта.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #86 -: 06-04-2010, 22:18:12 »

  Браво, Вики. Щом си била спокойна и щастлива вкъщи се е получило добре точно по Великден да се пречистиш :) само не знам как си успяла да заблудиш околните :) мен веднага щяха да ме надушат  :Content_22:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #87 -: 07-04-2010, 07:25:54 »

Браво Вики, незнам как си издържала, аз дори на вода трудно карам  :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #88 -: 07-04-2010, 09:05:07 »

Бабче,баш Вики не можеш да я сватосаш ;) :laugh:
Супер пречистване,аз само на разпети петък бях на сухо. :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #89 -: 07-04-2010, 09:08:17 »

Бам! Тука съм пак... и днес съм гневна - защото отново съм в Голямото село (София демек)  >:( :(. Но нейсе - и това ще мине  :D.
Благодаря на всички за коментарите и поздравите  :kisss:.

Как издържах - ами, съвсем умишлено го направих точно когато бях сред природата, а не в мръсния град. По-добре е да се прави когато положителните мисли в главата ни преобладават, а не когато сме напрегнати - тогава ефектът е наполовина. Бях прекалено заета да се разхождам и да се радвам на всичко красиво наоколо, за да мисля как ще издържа  :love_028:. Е, имаше ацидозни кризи, или поне на такива ми приличаха - на моменти ми прималяваше, чувствах се отпаднала, исках да прекъсна, ставаше ми лошо... но това траеше съвсем малко и просто сядах да почина (или лягах, ако си бях вкъщи), докато мине. Околните не ме усетиха, щото си ме знаят, че от мен може да се очаква всичко  ;D. Дори да са забелязали нещо, не им е направило впечатление.

Деси, и мен ме беше страх малко на мижавите ми килца да предприема подобно нещо, ама накрая - мечка страх, мен - не страх! :Content_4 - emotloader: Реших, че организмът ще се нагоди и за някой и друг ден няма да е страшно; а и да сваля, после ще хапвам повечко мазнини (маслини, кокос, салати с много зехтин и ядки) и ще се оправи работата. Странно, но не усещам да има голяма промяна - тялото явно се е приспособило някак  ;).

Бабо mariiina, много ти благодаря - и за милите думи, и за примамливото предложение  :-[ :love_007:. Ти със сигурност ще си свекърва-мечта, но, повярвай ми - голяма беля ще си вземеш точно с мен за снаха, нищо че съм евтина  tooth. (А и не вярвам приятелката ми да се радва особено  :whistling2 - emotloader:).

Томирис, благодаря за въпроса. Първо, не искам да се изхвърлям, но за мен "средностатистически градски човек" е типичният нашенски потребител на Кока-кола, Макдоналдс, дюнери и прочие л**на; който не слиза от колата или транспорта, взира се в екрана по цял ден на работа, вечерта вкъщи се наплюсква до козирката и дреме пред телевизора; по цял ден мърмори, ядосва се, троши си нервите с глупости; никога не се е чистил, не извършва грам движение (и няма и желание!), а ако някой му сподели, че е вегетарианец, на лицето му цъфва съмнение, че може да се живее въобще по такъв начин (видите ли!) и дори пита "Ами с какво тогава се храниш?".
Ще ме прощаваш, но мисля, че повечето хора тук сме твърде далеч от тази категория. Дори и да не сме пълни суровоядци, нито пък вегани, да не си правим всеки ден клизми и прочие, пак е по-различно. Ако човек се движи, следи начина си на хранене и мислене (уви, тази част на мен все още ми убягва) и прави редовно някакви пречиствания, то вече работата е съвсем друга ("друга бира", както се вика в една реклама).
Това едно на ръка. Второ на ръка, много важна е психическата нагласа в този момент. Едно е да си на безлюден остров и да няма откъде да си набавиш "провизии", а друго е да си на лечебно гладуване - знаеш, че водата и храната са ти на една ръка разстояние и ако видиш зор, във всеки един момент може да прекъснеш и това доста ти помага.
Трето на ръка, е че , както споменах, почти през цялото време бях по горите и планините - едва ли не, само съм се прибирала да спя вкъщи. Чистият въздух, птичите песни, цъфналите дървета и цветя са перфектната обстановка за подобно нещо (наистина, сред мръсотията на големия град би било трудно  :(). Природата дава толкова енергия, че на практика почти не усещаш липсата на субстанции - поне при мен беше така. Сега не ми е трудно да разбера защо Тибетските монаси живеят на коренчета и прясна водица, а йогини в Индия карат на фотосинтеза с години  :peperudi:.

Титане, някъде бях прочела (не помня даже от кого), че е хубаво по възможност въобще да се избягва контакта с вода, даже зъбите да не се мият. Та реших да го спазя. Но не спазих частта с къпането - айде, чак пък толкоз  :whistling2 - emotloader:.

Айде, сега отивам да се боря с лекциите. Чао на всички, обичам ви!
« Последна редакция: 07-04-2010, 09:16:39 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #90 -: 07-04-2010, 10:14:48 »

Буку :)) то тялото пие и през кожата, е освен ако си се омазнила яко та капчица да не може да мине  tooth
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #91 -: 07-04-2010, 10:17:54 »

Буку :)) то тялото пие и през кожата, е освен ако си се омазнила яко та капчица да не може да мине  tooth

Абе така си е, ама не исках да си слагам противогаз  tooth. Може би следващия път... може би на лекции  :whistling2 - emotloader: :Content_4 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #92 -: 07-04-2010, 10:31:12 »

Най малко енергия-прана,тялото приема с храната. Първо е слънцето,космоса,въздуха и тогава е храната и водата.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #93 -: 07-04-2010, 16:41:36 »

Цитат
Индия карат на фотосинтеза с години
Именно. А тук, колкото и да си "чист" дишаш същия въздух като мършоядните, имаш същия режим и почти същите стресове. Мисълта ми беше, че в среда като нашата никога не можеш да се развиеш напълно, че да минеш само на слънцеядство, особено пък само с няколко години веганска/вегетарианска или суровоядна подготовка. Не мисля че е достатъчно. Поне не съм чула за някой европеец в наши условия да е успял. Но има време, ще поживеем и ще видим. Не те нападам, но просто си мисля, че напълно сух режим за повече от един ден може да бъде опасен, особено без необходима подготовка.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #94 -: 07-04-2010, 20:13:24 »

По принцип, да. Затова не го направих в София и в работно/учебно време, а когато бях на чист въздух (определено разликата се усещаше) и нямах стресове. За подготовката - правила съм основните (чернодробни и чревни) пречиствания; февруари направих едно водно гладуване, 15 дена. Може и да не е достатъчно, но е подготовка. Бях в сесия, почти през цялото време си бях вкъщи, не съм се напрягала и стресирала и не съм дишала мръсния въздух - с една дума, подсигурих си, по възможност, нужните условия (доколкото можах). Е, не са баш като в Индия, но според мен това не е причина да се въздържаме от подобни практики и въобще да не ги правим. Целта ми беше не да минавам на слънцеядство, а да се пречистя - и то най-вече психически... Струва ми се, че успях, и в момента се чувствам много добре  :).

Бенато - определено разбрах какво имаш предвид (сега, като го изпитах на практика) и съм съгласна, но ми хрумна нещо... Казваш, слънцето - защо тогава са всички тия съвети, с които ни заливат и статии, излизащи чат-пат, обясняващи ни как трябва да го избягваме на всяка цена? Ултравиолетът ли е проблема? То противоречиви данни винаги ще има де... Слънцето ту е вредно, ту не съвсем :-\. А мръсният въздух наистина си е сериозен проблем. Почвам да се замислям да си взема една от ония маски, дето станаха много на мода по време на паниката около свинския грип - не се майтапя; малко от малко да дишам по-чист въздух, като ходя с часове по улиците :surpris_23:.

Днес най-вече пих фрешове. Ядох и един кокосов орех (първото ми ядене от една седмица) - половината вчера, другата днес. Движение - ходенето из София (уви) и 2 часа на колелото.
Учене - умряла работа  :surpris_23: :whistling2 - emotloader:. Днес не съм правила кой знае какво, утре ще наваксвам...
Лека вечер на всички! :)

« Последна редакция: 07-04-2010, 20:23:06 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #95 -: 07-04-2010, 21:03:09 »

  Вики, гледай слънцето и няма да сгрешиш:) разбира се в подходящите часове. За маска не бих си сложила
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #96 -: 08-04-2010, 16:15:23 »

Като един същински Мефистофел седя на върха на хълма край Горна Оряховица, наречен с гръмкото име „Камъка” и наблюдавам пейзажа долу. Гледката е просто красива и затрогваща, но навява размисли... На Витоша, например, човек трябва да се качи бая по-нависоко, за да види подобен изглед. Оттук се вижда целия район – Горна, Лясковец, няколко околни села и дори част от Търново; а от Черни връх се вижда най-много някой от Люлинските микро-райони, или Младостите. Ако въобще се види нещо от смога, де... Индустриална мъгла се стеле над жилищните комплекси. А след някой и друг ден трябва отново да сляза там (в София), да уча там, да работя там, да правя пари, защото сме зле с парите, да пиша, да стихоплетствам, да общувам, да се развивам духовно, да живея дълго и щастливо... Все там (както се пее в една песен).
   Гледам и си мисля. Всъщност аз съм си направо еко-природолюбител. Ако под това се разбира човешко отношение към природата и животните. Нямам кола – навсякъде се придвижвам с кракомобил (демек, пеш). Семейството ми се състои от дегу, куче, родители, сестра и племенник. Не употребявам дезодоранти (това не е тайна за повечето ми познати)... Натрупвам упоменатите данни в хаотичен вид, за да създам относителна представа що за персона ще напише следващите редове... от които читателите могат да развият суицидни наклонности. Това в сферата на шегата (дали?).
   На Камъка съм и дишам чистия въздух (на Витоша вече е само близко до представата за „чист”). В раницата си нося папка хартии, защото уча английска филология и в момента правя „научен проект” – правя интервюта. Разговарям с гимназисти – малки и големи. Мислех да се утеша с тях – да си ги чета бодро и весело и да напиша, сетне, нещо весело и оптимистично. Само че как да стане това? При първия прочит се сещам, че един 12-токласник ми каза, че официално в България се употребяват 23 кг минерални торове на декар и към тях се добавят над килограм препарати за растителна защита. Аз му обяснявам, че вече сме свикнали с темата за нитратите и просто избягваме да говорим за това. Той ми отговаря, че да свикнеш с такива работи е все едно да свикнеш всеки ден да скачаш от телевизионната кула в Борисовата.
   Вдигам очи. Рея поглед. Мислено се пренасям на Черни връх и наблюдавам изгледа над столицата. На хоризонта дими металургичният комбинат „Кремиковци” (вече закрит)... не, това са само дъждовни облаци. Но ето какво съдържат дъждовете в този район според едно изследване на БАН – мед, олово, цинк, арсен, желязо, манган, амоняк, нитрати, калий, калций и още няколко елемента от Менделеевата таблица. Според друго изследване в Пазарджишкото поле броят на киселинните дъждове надминава половината от валежите въобще (ако някой все още не знае, киселинните дъждове съдържат предимно сярна и азотна киселина!).
   Ставам от камъка. Какъв ти тук Мефистофел? Отивам си долу, в кочинката, където ми е мястото. Бърша печално чело. А то е печално, защото в друг разговор (този път с класен ръководител) съм научила, че дори в западните Родопи има повишено съдържание на метал в житото – никел, мед и олово. А около нашите металургични гиганти, които трябваше досега да са ни извели в предните редици на Европа, дърветата натрупват в листата и стволовете си същото – хеви метъл... Металика направо! А после мърморим, че младежите все носят тениски с подобни надписи.
   Както вървя надолу, минавам покрай едно заведение. Тук пържат, кой знае защо, риба, и бирата е студена. Стоя и зяпам с глупаво отворена уста. Насреща ми – човек с бяла престилка. Спирам се и питам. И получавам отговор: „Рибата, уловена в река Тополница, съдържа – олово, мед, кобалт, никел... (Отново Металика) Подобно е положението с повечето наши реки, в които все още има риба.”
   Овладявам желанието да взема листче и да запиша гореспоменатото – една тайна повече, една грижа по-малко!
   Продължавам си към града. Пътем се ровя из съзнанието си. Не съм ли аз все пак един относително добър човек? Вегетарианец... Откривам в себе си и склонност към веганизъм – ето, нито веднъж през живота си не съм яла сирене рокфор... Нито моцарела, пармезан или фондьо... Измислям този аргумент и ето – появява се в мен радост. Да му правят сметка тези, които имат често по трапезите си сирена рокфор или пармезан българско производство! Централната лаборатория по биология и болести по животните дава следните данни за съдържанието на тежки метали в организма на българското добиче – кадмий, олово... изобщо – Металика. А оловото довеждало до вялост, залежаване, притъпяване на инстинктите... Пресвета дево – същите симптоми се забелязват и при мен! Майчице...
   Замислям се... Слизам към Горна – след ден-два и към София. Трябва да уча там, да работя там, да пиша и стихоплеттвам там, да общувам, да живея дълго и щастливо... Все там.

http://oldspook.blogspot.com/2010/04/heavy-metal.html

(За баба Марийка - още от нескопосаните ми стихчета има на блога, в категория "Барабар Петко с поетите"  :))
« Последна редакция: 08-04-2010, 16:18:45 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #97 -: 08-04-2010, 19:03:04 »

Вики, и аз ходя доста из София (около 2 часа на ден). Откакто се храня по-природосъобразно имам чувството, че смогът и колите още по-зле ми влияят. Направо ми идва да не дишам, когато минавам през кръстовище. Чувствам как попивам отрови. При теб така ли е?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #98 -: 08-04-2010, 19:07:57 »

Аз затова няма да се излъжа да се върна в София - там си бях съсипал здравето.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #99 -: 08-04-2010, 20:01:07 »

Вики, и аз ходя доста из София (около 2 часа на ден). Откакто се храня по-природосъобразно имам чувството, че смогът и колите още по-зле ми влияят. Направо ми идва да не дишам, когато минавам през кръстовище. Чувствам как попивам отрови. При теб така ли е?

Абсолютно, 100%  :-\. Вероятно сетивата, щат, нещат, се изострят, което си има и негативните страни. М-у другото, обонянието ми се изостри след 1-во ниво на Норбеков, което посетих миналата година. Но определено синусите ми се отпушиха напълно, след като минах на 90% веган-сурово. Специално това с въздуха е повече от отвратително  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.