Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да си направим календар за събиране на билки  (Прочетена 61018 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Незнам защо, но аз винаги като чуя паразити си представям глисти и т.н. Чела съм, че симптомите са общо отслабване на организма, безпричинно, болнав вид, изтощение и т.н. Те се хранят от храната на човека и няма как да не се усети това. Ако е вярно това, което пише Ортодоксален, то тогава трябва да живеем в стерилна среда, което е невъзможно според мен. По този начин ще станем много чувствителни към заобикалящата среда и имунитета ще падне. Но и на мен няма да ми е излишно да науча повече за пелина и неговите противопаразитни свойства.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Незнам защо, но аз винаги като чуя паразити си представям глисти и т.н. Чела съм, че симптомите са общо отслабване на организма, безпричинно, болнав вид, изтощение и т.н. Те се хранят от храната на човека и няма как да не се усети това. Ако е вярно това, което пише Ортодоксален, то тогава трябва да живеем в стерилна среда, което е невъзможно според мен. По този начин ще станем много чувствителни към заобикалящата среда и имунитета ще падне. Но и на мен няма да ми е излишно да науча повече за пелина и неговите противопаразитни свойства.


Трябва да прочетеш книгите и .
цък малко по темата

« Последна редакция: 25-04-2010, 14:11:09 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Важното е да правим профилактика веднъж годишно с настойката от зелени орехчета и карамфил(и пелин може) и да спазваме добра хигиена. И всичко ще си бъде наред.
Точно във връзка и с този проблем, както го нарече Орто, съветвам на много места, че суровоядците са длъжни да си правят прочистващи процедури. Няма не искам ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Радвам се за подкрепата  :flowers2:
Искам да напомня ако пропуснете сега да наберете пелин, после от аптеката ще купите неактивен, или смлян, въргалян сред други пепелаци и треви. Може да е още по лошо, да е стар 2-3 годишен или опечен на 70 градуса.
В момента е идеален, листата са силно ароматни и най вече безплатни. Харесайте си чисто диво място и берете на воля.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Ортодоксален, много благодаря за линка!  :flowers2:Направо се ужасих! Ще ми кажеш ли ако обичаш къде си набра пелина и как да го разпозная? Да не би да е храста на снимката, която си показал?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Ортодоксален, много благодаря за линка!  :flowers2:Направо се ужасих! Ще ми кажеш ли ако обичаш къде си набра пелина и как да го разпозная? Да не би да е храста на снимката, която си показал?


Казва се местността Планова. От възраждане 4, където е блок 80 се тръгва нагоре по черен път, става и за лек автомобил на първа скорост. Стига се до гората и като направим разходка 100-200 метра се виждат храстите с пелин. Няма как да се сбърка с друго, листата са леко сребърни, на стриване имат остра миризма а като сдъвчем листенце горчи като продукта цитросепт или грейпфрутов екстракт.

-------
Втори вариант е да се разходите с Бино, той бере от  места около паметника на спирка почивка на високото.
Трети вариант на колхозния пазар  в реда с нови алуминиеви бараки на главната улица има билкарски щанд с лъчезарна билкарка. Тя може да докара в магазина за 2-3 лева пресен, а сушен бран от нея има наличен.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Много благодаря за подробното обяснение! :flowers2:Ще си набера. В книгата, която чета в момента /Оцеляване през 21век/ също се споменава пелина като противопаразитна билка. Но Кулвинскас препоръчва гладуване 1-2 дни и след това в деня, който се прекъсва да се приеме 15 до 30 грама от смляната билка с мед сутринта.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Зигзаг, благодаря - макар и със закъснение - рекрасен линк  :Content_14:
Активен

Dalia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Браво! Така е най-добре.Вместо да бродиш из баири и да ти изсъхнат билките,докато дойде време да си правиш чая,просто иди в градинката и си откъсни каквото ти е нужно.
Ама пусто, младите дворчета нямаме в града. :(
Но, комбинацията излет,разходка и събиране на билки си е блаженство!!! I like it very much!  :fluretaa:
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161

 ООО евала батенце -пак си пуснал яка тема а :Content_14:
 Имам една къща в едно Радомирско село -трябва да отида да си видя етнографските бележки които съм ползвал през годините.Там съм описал някои подробности за времето начина на бране на дадена билки като има значение много фактори особено коя част на растението ще се използва.Малко става професионално изкривяване -като бях на Рила погледа ми се пръскаше по разни и всевъзможни ботанически видове.
 Имайте предвид следното-съвремените научни изследвания за растенията и техните биоактивни съставки са още в началото си.Бащата на фармацията и ботаниката в Европа Теофраст е дал добра информация за качествата на билките-най вече по вкусове.Но това огромна тема и би заинтересувала някой който работи с теорията за 4-те хумора-теория господстваща в нашата медицина преди османското робство.Всъщност диагностиката по пулс и урина както съм писал отдавна си европейски метод-прониква тук в Европа чрез влиянието на арабската медицина която пък го заимства от Изтока.
 Та относно билките и растенията-стана дума за пелина.Тъй като е горчив той е от най лечебните растения.Аз съм фен на горчивите билки-задължително е една билка да има горчив вкус(или плод като Харитаки например който има 5 вкуса).Горчивия вкус охлажда и овлажнява(с някои изключения) организма специално пелина е и адаптоген и цяр за всякакви стомашно-чревни смущения и е убиец на всякакви глисти гадини паразити.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

Бях приятно изненадана, да вида в био магазина екстрат от магарешки трън. Не знаех, че се използва, като билка.
 Магарешки бодил:
 http://www.bilkitebg.eu/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BB-onopordum-acanthium-l/
 п.с.  Късах го изсъхнал от полянките в Люлин, с боички го шарех и си правех букет, като малка. ;D
« Последна редакция: 09-02-2012, 17:25:36 от dess »
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161

 Dess,много ме кефи снимката на аватара ти.Евала:)
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

 Благодаря, Hospitalier. Това е графит на Bansky.
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

здравейте,
от седмица зелените орехчета имат необходимата големина за приготвяне на орехова настойка против паразити, но бързо нарастват.
Който е планирал да прави - да побърза, тази година всичко става готово по-рано от обикновено
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.