Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: И аз съм тук  (Прочетена 2805 пъти)

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
И аз съм тук
« -: 12-04-2010, 10:00:49 »

Здравейте!От скоро поглеждам към сайта и бях приятно изненадана,че го има.От години съм с наднормено тегло и не се справям успешно с проблема.Надявам се тук да успея да намеря сродни души,които да ме мотивират достатъчно за да приложа всичко научено за здравословния начин на живот.Повярвайте мотивацията е най-важна.Всички хора с наднормено тегло си знаят кусурите ,но им е трудно да се променят просто защото са "САМИ".
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:И аз съм тук
« Отговор #1 -: 12-04-2010, 10:10:42 »

Иванина, здравей,

Аз съм един от бившите с наднормено тегло тук (доколкото може да има бивш дебелан  tooth). Голяма борба е влизането в норма, но успехът е напълно постижим -- щом аз мога да се справя, всеки може!

Чети, пиши, питай - ние сме насреща. Като за начало, в някоя нова тема, може да разкажеш за хранителния си режим. Сигурен съм, че доста хора ще дадат добри предложения за подобрение.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:И аз съм тук
« Отговор #2 -: 12-04-2010, 11:06:17 »

Мъжът ми от 105 вече е 75.
Промените:
веганство
суровоядство
хидроколоника
7 дена на вода
90 дена сокове
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:И аз съм тук
« Отговор #3 -: 12-04-2010, 14:40:56 »

здравей Иванина, и аз имам проблеми с килограмите. 5-6 кг ту ги свалям, ту ги качвам, а като цяло според мен имам да свалям 13. но пък и не съм постоянна към себе си-храня се известно време примерно и после изведнъж започвам да залитам по вредностите-разни сладки изкушения и други. Така 4е аз едва ли мога да ти дам съвет, по скоро те подкрепям    :) :flowers2:


Вери, мъжът ти 90 дни само на сокове ли е бил или аз нещо не разбрах  :surpris_22:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:И аз съм тук
« Отговор #4 -: 12-04-2010, 15:03:34 »

Здравей Иванина и аз имам същия проблем и години не мога да се справя с него. А напоследък напълнях покрай бременността ми преди 2г и много повече,от стрес, на нервна почва, а също така и не се храня здравословно,напротив... :surpris_22: :surpris_23: :-[ :'(
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:И аз съм тук
« Отговор #5 -: 12-04-2010, 15:59:51 »

Вери, мъжът ти 90 дни само на сокове ли е бил или аз нещо не разбрах  :surpris_22:
Да. :)
Главно зеленчукови и зеленолистни.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:И аз съм тук
« Отговор #6 -: 12-04-2010, 16:11:10 »

И аз съм била с леко наднормено тегло в следствие на неправилно лечение и хранене в детството. Що комплекси, що обиди аз си знам (а ставаше въпрос за някакви си към 10 кг)...Много упоритост и знания ми трябваха за да бъда що-годе доволна от тялото и здравето си. В началото е трудно, но свикнеш ли веднъж връщане назад няма. Пък и ако си дисциплинирана и следваш строго принципите си няма и да си помисляш да се връщаш назад.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:И аз съм тук
« Отговор #7 -: 12-04-2010, 16:20:09 »

Преди двадесетина години отслабнах с около 12кг за една година като не консумирах хляб и сладки неща и ужасно много спорт.Целта беше абитуриенския бал.Само дето тогава тежах 64кг. при 158см височина.Станах 52кг.Чувствах се прекрасно и пълна с енергия.Освен това бях доста силна физически.Но след това цел нямаше на хоризонта,доказах на майка си,че мога и постепенно промених начина си на живот и резултата е налице-104кг.За себе си съм стигнала до извода,че диетата трябва да бъде за цял живот иначе е безсмислено.Лошото е че омитам всичко около себе си когато ми е напрегнато и не мога да се спра.Все едно че у мен живеят две жени.Едната знае кое е правилно,а другата върши глупости .Ходила съм и на психиатър заради това ми ядене.Започнах да пия едни хапченца и за 8м.отслабнах с 16кг. без никакави диети-просто спрях да се тъпча без да съм гладна.Но тъй като не искам да бъда зависима от лекарства,реших да си ги спра сама и да се помъча да намеря такава цел която да ме мотивира да спра да се храня нездравословно.Липсва ми група с подобни на моите проблеми, но вярвам че тук ще намеря подкрепа. :Confus_34:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:И аз съм тук
« Отговор #8 -: 12-04-2010, 16:32:43 »

Като за начало хващаш и четеш (форума, сайта и др. подобни), книги. Ако нещо не ти е ясно - питаш. Няма смисъл човек да започва каквото и да било без поне някаква елементарна начална подготовка. Някои правят глупости, после режимът им виновен, бил опасен и т.н. Естествено, понякога е по-добре човек и да се поопари малко. Проблемът на повечето жени е именно такъв - подлагат се на безумни и не толкова безумни режими, стигат до определени килограми и после пак наново. Не става така, трябва да си промениш изцяло светогледа и най-вече да не се ръководиш по разни списания, приятелки и прочее заблуди на съвременното общество. Хубаво е, че си спряла хапчетата, дано да не са били от ония китайските. Психическият глад ще го оправиш като започнеш да приемаш всички необходими вещества, чиято липса те е карала да залиташ в тези крайности. Психиатър или психолог няма да ти помогнат в случая - или ще ти изпишат лекарства за подтискане на мозъчни функции или ще ти кажат да си се харесваш такава каквато си.
Според мен ти трябва първоначално изчистване (особено след тия хапчета). Аз тук не съм компетентна, но много хора в този форум са и то доста. Питай и ще получиш адекватни съвети. По-добра мотивация от здравето и външния вид едва ли има, поне според мен;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:И аз съм тук
« Отговор #9 -: 22-06-2010, 15:49:29 »

Здравей Иванина, :fluretaa:                                                                                                                              Дано успееш  да промениш хранителните си навици,аз все още не успявам.Не се отказвай,тук в  сайта всички са толкова добрички -ще ти помагат.Пиши как върви промяната. :peperudi:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 22 запитвания.