Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Eating for Beauty"-David Wolfe  (Прочетена 23068 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #20 -: 12-05-2010, 12:27:50 »

Добре, ще ти казвам само най-елементарните неща. :)С пилинг ръкавичката става по-финно ексфолирането, но аз ти препоръчвам да ползваш четка. И аз по-нататък ще си купя, защото тази процедура стандартно се изпълнява с четка за тяло.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #21 -: 15-05-2010, 23:41:58 »

Току що сложих инфото за МСМ-а - http://store.zemianazaem.com/index.php?route=product/product&path=33&product_id=59
Иначе за тези ръкавици... има едни груби ръкавици за баня, не знам от каква материя са, но са доста ефикасни, така добре зачервяват кожата, добре я изчистват от мъртвите клетки и след това е доста мека. А може да се ползва и луфа (но всички знаете за нея). Този брашинг наистина много го препоръчват в Щатите, твърдят, че освен всичко се подобрява дишането на кожата, което е много важно (нали дишаме и с кожата си :)). Аз лично предпочитам 3-4 пъти в месеца да взема едно спарче (трудно се намира правилното) и да сваля 1 кило кожа от мен, е, след това се получава ефекта на "няма такава кожа". Мъжете обикновено не си падат по този метод, така ли е :).
Активен
Духът владее материята!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #22 -: 16-05-2010, 15:21:14 »

Мер какво е това спарче? Възбуди ми любопитството.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #23 -: 17-05-2010, 00:15:57 »

Аз си купих от RoSSman , Германия е това , магазин , едни ръкавички и с тях се търкам - откичен ефект , толкова съм готин,че само 20 годишни ме заглеждат , тия на моята възраст ми казват,че съм много млад за тях  tooth  tooth  tooth
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #24 -: 17-05-2010, 00:41:17 »

уф пак окъснях с отговора,но книгата си струва определено!
Ще вмъквам тук различни моменти(накратко за да не е отегчително,но и книгата не е голяма),който на мен ми допадат.
На първо място започвам със списъка на храните,който Улф дава за красота.
1.Алое Вера
2.Аругула
3.Корен от репей
4.Кокосови продукти (кокосово масло 1-4с.л. на ден)
5.Краставица.
6.Дуриан (този миризливия плод,който аз обожавам:)
7.Смокиня
8.Коноп
9.Макадамия
10.Коприва
11.Маслини,зехтин
12.Лук
13.Папая ( от семките на папаята е препоръчително да се приема понякога по 1 с.л. поради анти-паразитното им действие)
14. Уотъркрес
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #25 -: 17-05-2010, 00:51:22 »

Засилване на детокс:
1.Гладуване
2.Ядене на сладки плодове
3.Зелени нектарчета
4.Вода (само)
5. Аеробни упражнения
6.Билки
7.Минерални бани
8.Сауна
9.Хидроколоника
10.Масажи
11.Четкане на кожата (за това е станало дума тук видях)
12.Гуаша (китайски кожен скраб)
13.Ензими+пробиотици
14.МСМ
15.Оргазъм  :thankyou: тази точка май трябва да е първа хехе

Забавяне на детокс:
1.Мазнини (животински и растителни; от суровите-такива като ядки,семена,авокадо,маслини,кокос,дуриан)
2.Зеленчуци (с фибри)
3.Морска сол
4.Тежки физически упражнения
5.Готвени въглехидрати
6.Млечни
7.Месо,риба
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #26 -: 17-05-2010, 01:09:23 »

Против целулит:
3 дни на сок/плодове от грейпфрут   или да се яде леко+2 ензима за красота с всяко ядене + 2 между храненията. Тези ензими ги има в сайта му,аз лично не си купих на лекцията. Повече ми допада 1 вариант  :Appetit_17:

Против напълняване:
1.Никакви готвени въглехидрати,готвени мазнини,млечни,моркови и безсемкови плодове(като грозде и др.хибритизирани такива).
2.Да се храна с висока минерализация,органична,дива.

При хипотироидизъм:
Да се ядат много кокосови продукти(особено кокосово масло),келп,бразилски орех(3-4 на ден);плодове богати на Витамин  C(портокали,чушки) и храни,богати на Вит.B и ензими (добре е сурово кисело зеле).
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #27 -: 17-05-2010, 01:11:54 »

утре следва минералите на красотата,примерно меню за суровоядци и не-суровоядци,добавки за всеки ден(препоръчителни).
лека нощ  :Dormir_13 - emotloader:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #28 -: 17-05-2010, 01:26:46 »

Жаки кога се прибираш? Вече си чакам книжката с голямо нетърпение?
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #29 -: 17-05-2010, 06:06:09 »

 много ценна информация споделяш Жакчо, благодаря ти  :flowers2:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #30 -: 17-05-2010, 11:23:45 »

Жаки,наистина е похвален труда ти. :flowers2:
Не трябва да забравяме обаче,че всеки е различен и няма едно решение за всички. Също така, всичко опира до енергията,ако я имаш си ок,ако не ,каквито и добавки да взимаш нищо не помага. А тя не идва от храната,предимно.
Също е важно да я пазим тази енергия,а не да спорим или да се караме или да се притесняваме,излишно.
Баба ми е на 88 години и чете без очила,не е пропуснала ден в който да няма пържено или яка запръжка. Плода е бил винаги за десерт. Яко захар във всичко. Кафе от 20 години насам,всеки ден. Млечни всякакви. И е здрава като бик,не се е разболяла от нищо,освен някоя хрема на две години веднъж.
НО НИКОГА НЕ СЕ Е ПРИТЕСНИЛА ЗА НИЩО,най големия непукист който познавам. Всичко започва от ума.
Затова съм скептичен към добавките,организма е мъдър и може да си извлече нужното от нормалната храна,регионалната. А може и да синтезира също.
Аз ползвам само какао-сурово,какаово масло и кокосово,но защото ме кефи вкуса им,а не заради ползите. Но си признавам ,че като прочета описанията на даден продукт и съм изкушен да си го поръчам,заради невероятните качества дадени от търговеца tooth tooth tooth Кой не иска да е млад,силен и потентен :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #31 -: 17-05-2010, 13:34:53 »

Бенато, :Content_14:
браво!!!! в това е истината! дойдохме си на думата-позитивизма...и любовта към всички около нас и всичко с което се занимаваме,ядем и т.н.
Още помня преди години бяхме на гости в 1 изключително прекрасно семейство,какви ли не манджи бяха сготвили за нас и накрая 2 огромни тави едната пред-десерт всякъкви плодове :essen: и втората десерта-да си дойдем на думата... :surpris_22: огромнааа тава с всякъкви торти,пасти,банички,питки и т.н.
Бях много стресната от гледката(всички най-не-полезни десерти според книгите;според други най-полезните  tooth ). Беше готвила жената милата целия ден преди да дойдем,всичко беше за нас,с толкова любов направено...И я попитах-е,тези неща добре ли са за теб? Хареса ми отговора- ако обичаш нещо е много добре за теб,ако не го обичаш колкото и да е здравословно-даже не го опитвай  :Content_14:
От тогава винаги се сещам за тази мисъл,когато искам/не искам да опитам нещо...
Но сега е различно,всички сме различни и се променяме непрекъснато.Гледаш един филм,след него се променяш;срещнеш нов човек,поговориш,научиш нещо-ти си променен вече...Та,мисля трябва да сме в крак с тези промени...вибрацията когато ти се промени се променя и това което те влече,и храната така...
Каквото можем и ни допада да извличаме от различните автори,а дали и кога ще го направим,той момента ще си определи..
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #32 -: 17-05-2010, 14:24:06 »

MSM
МСМ органична форма на сяра,която се среща във всички живи организми.Един от начините за формирането й,е като би-продукт на водораслите в океаните,при изпаренията в облаците.Чрез тях,МСМ се спуска към земята и подхранва всички живи форми.Тъй като МСМ е изключително летлив,бързо се изпарява или е унищоженв процеса на готвене,повечето хора имат недостиг на МСМ.Дори тези,които преминават към суровоядство или които се хранят така продължително ще имат полза от допълнителен прием на МСМ,тъй като адекватно количество на сяра обокновено липсват дори в суровоядската диета.Това е така,защото много храни за отгледани изкуствено,поливани в оранжерии,където тези храни не разчитат на дъждовната вода,от където идва МСМ.Най-богати на това са храните,който изцяло разчитат на дъждовната вода,или се намират в райони,където почвите са богати на вода с висок процент на сяра.
МСМ днес е достъпен под формата прахообразни кристали. След 4 год.на суровоядство започнах да включвам МСМ,започвайки с малки дози и увеличавайки постепенно. Смятам го за важен,тък като забелязах много положителни промени.Разкрасяващият ефект,който притежава включва-никакви петна и пъпки,косата се сгъстява и расте по-бързо,никакви болки в мускулите,дори след много усилени упражнения,по-голяма гъвкавост в йога,по-добро функциониране на мозъка,и още.
МСМ помага при алергия към полен и други такива.МСМ неутрализира чужди протеини като поленовите алергени по-бързо отклото всяко друго. При артрит се наблюдава 1/3 сяра от нормалните дози,за това MСМ се препоръчва при този проблем,както и всякакви кожни проблеми,акне,псориазис,белези.МСМ лусион има незабавно неутрализиращо действие при всякакви ухапвания като от комар и др.насекоми.
Трябва да се приема МСМ с Вит C.
Препоръки за прием на МСМ:
МСМ е абсолютно безопасен,дори в големи количества.Няма доказано токсично действие.Опита с МСМ показва,че има най-добри резултати когато се приема в малки количества първоначално(1/4 до 1/2 супена лъжица дневно) и постепенно се увеличава до 1,2 и дори 3 супени лъжици,приети 2 пъти дневно.Както с всичко друго,започнете полека и когато тялото ви свикне с него,започнете да увеличавате постепенно. МСМ има естествен афинитет към водата(затова се губи когато се изпари водата от готвенето на храната).Затова,най-добре се усвоява сутрин или следобед с чаша вода.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #33 -: 17-05-2010, 14:40:08 »

Минерали на красотата
1.Сяра
Адекватни нива на сяра се подържат като се приема МСМ и храни,богати на сяра,и понякога ако инстинкта диктува,може да се увеличи количеството на приема.
Такива са:
Аругула
синио-зелени водорасли
полен
зеле(люто)
дуриан
люти чушки
броколи
чесън
коноп
хрян
кале
мака
морски фитопланктон
синапени листа
синап
лук
нони
тиквени семки
репички
спирулина
уотъркрес
настуртиум(това пък какво ще е  ??? )

Тези храни се усвояват най-добре в комбинация с мазнини.Много добре се комбинират с авокадо,ядки,масла,някой семена и т.н. Това значи,ако някой яде аругула в гол.количества е добре да се включи и авокадо или ядки,за да се неутрализират. Ако храните,богати на сяра не се ядат в правилни комбинации,това предизвиква ферментация и газове. Или в случай че се яде авокадо,е добре да се включи лук или чесън в салатата(повечето хора правят интуитивно тази комбинация люто-мазно). Също баланс може да се постигне като се включат зеленолистни като целина,кале,спанак,chard,водорасли.
1
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #34 -: 17-05-2010, 14:48:25 »

За добре асимилирана от организма салата е добре да се следват насоките и да се включи:
мазно,зеленолистни,водорасли и храни,богати на сяра.
Примерна "разкрасяваща" рецепта:
маруля,карфиол,целина,аругула,лук,репички,маслини,корен от репей,дулсе водорасли,зехтин,лимонов сок.

Симптоми за недостиг на сяра.Много от тях влизат в графа "дефицит на протеин",в същност са дефицит на сяра:

акне,артрит,чуплива коса,гастро-чревни проблеми,проблеми с имунитета,разтежения на мускули,мускулни възпаления,загуба на памет,обриви,белези,бавно зарастване на рани.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #35 -: 17-05-2010, 14:52:15 »

минералите са сяра,силикон,цинк,желязо и манган.
по-късно останалата част...
кое къде се намира и как се асимилира най-добре,и симптомите за дефицита им.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #36 -: 17-05-2010, 18:39:36 »

Жаки, едно от нещата, които ме правят щастлив и радостен, са твоите постове :-* Благодаря ти :peperudi:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #37 -: 18-05-2010, 02:19:22 »

Относно сярата: навремето майка ми си поръчваше в аптеката един крем/лосион за лице понеже имаше нещо като акне. Смърдеше адски на сяра.

Този MSM разбирам, че трябва да се пие с вода и лимон(вит.Ц). Нали?

А нони предлагаха на много места на едно изложение тук пролетта Mangez sante наред с акай и каму каму.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #38 -: 18-05-2010, 12:10:51 »

Петко,много мило, :thankyou: по-скоро вие ме радвате,затова се и включвам понякога...
Вери,аз си бях взела каму-каму и всяка сутрин си правех чаша вода+мсм(пих го 2мес.,постепенно увеличавах дозата)+каму каму(1 ч.л.,колкото пише на опаковката)+1 изцеден лимон/грейпфрут.
Сега го спрях,решила съм след около месец пак да го включа,но само с лимон/портокал,без неща за който чувам за 1 път хех..
На семинара Улф каза,че е добре да се започва така деня,много силен дитокс е,в пъти по-силен от master cleanse(кленов сироп,лимон и лютия червен пипер).Как да разберете колко и кога да увеличите мсм-ако ви горчи прекалено,значи трябва да намалите количеството.Когато тялото привикне,няма да ви горчи толкова,тогава увеличавате.Така каза Улф и по себе си го установих.В началото едва го пиех това  tooth ,но забелязах подобрение в кожата особено и тези неща,за които и той пише.
Деси,юни ти я нося книжката,ще се видим някъде по плажа ухааа
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:"Eating for Beauty"-David Wolfe
« Отговор #39 -: 18-05-2010, 14:35:17 »

Жаки и аз много благодаря за ценната информация! Чакам те с нетърение! :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.