Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Нели-Животът,здравето и щастието,заслужава само този,който се бори  (Прочетена 10029 пъти)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

 Нел, някъде мернах, че си раждала в Русе, там ли живееш :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Е най-накрая и една съгражданка в този форум. ;D
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

 Nel ,утре се прибирам в Русе за 3 дни, ако имаш време ще се радвам да се запознаем :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

 Ирида съжелявам малко късно съм ти прочела поста.Следващият път ако искаш пак се обади.
Малко те позапуснах,дневниче ама нямам много време,съжелявам,за което.

Иначе храната ми е една и съща жива и натурална в по-големият си процент.Главно менюто ми се състои от късни черешки,нектарини и така цял ден,понякога чаша соево мляко с малко какао и мед,вечерята отново прясна хрупкава шопска салатка с дом.овче сирене.Сама откъм физическа активност го докарвам само на разходки и тичане по детето,че ми изпива сосеца малката и ме домързява за някакви по-сериозни упражнения.

Ако някой по запознат преминава през дневника ми,да каже голям проблем ли е ако не яда почти никакви бобови,семена и ядки.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Nel, не съм ветеран в тази област,но мисля,че е проблем(да не кажа голям) почти да не ядеш семена и ядки.....защото, то така какво остава ???.В смисъл тези култури съдържат елементи,които едва ли би си набавила с такъв успех от доматите и краставиците....примерно ???.
И другите да кажат какво мислят.
 ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Мисля като Василена.  ;)
Хубаво е да консумираш и семена и зърнени и ядки. Кое и как, ти решаваш.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

 Nel , сега съм в сесия към края на месеца ще се прибирам в Русе, така че ще намерим и двете време, за да се срещнем :)
 Отностно ядките съм убедена, че всеки ще сподели мнението, че без тях не може. Те са богат източник на важни хранителни вещества,съдържат мононаситени мазнини, протеини, фибри и минерали като магнезий, мед, цинк, селен и фосфор. Само в 65 грама от тях има толкова белтъчини, колкото в четвърт килограм постно месо.Метаболизмът може да се засили чрез консумацията на десетина ядки дневно.Ядките също така предпазват от сърдечни болести и се използват много често при диети, защото засищат(30 грама са около 150-200 калории). Сега обаче попаднах на това как трябва да се сухраняват и се зачудих дали има значение дали се купуват насипно или в пакет(което си мисля, че е по-добре).

Ядките обаче могат да се превърнат и в отрова, ако не се съхраняват правилно. Според лекарите те задължително трябва да се държат в непрозрачна опаковка и на прохладно място. Това не само запазва качеството им, но и гарантира, че няма да се образуват плесени и афлатоксини. За съжаление повечето ядки на пазара се предлагат в прозрачни опаковки или дори в отворени отопляеми витрини, предупреждават медиците.

 между другото сега хапвам сурови бадеми... за пръв път си вземам, но се оказаха доста горчиви :( предпочитам бадемите или белените семки.
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Благодаря ви за отговорите и на Ирида за ценната информация относно ядките.
Много генни савети ми давате,благодаря отново.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 25 запитвания.