Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!  (Прочетена 68690 пъти)

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #40 -: 21-11-2014, 00:02:12 »

Темичката е стара, но се надявам автора и всички запознати да се включат отново, защото искам да попитам има ли някакви изменения в дозите, ако се приема от 6 годишно дете. Правихме неинвазивен днк тест за тежки метали по изследване на малко коса, който показа високи нива на някои метали (Antimony, Arsenic, Beryllium, Palladium, Strontium, Tin, Lead, Manganese, Mercury, Nickel, Zinc). В момента търся най-подходящата схема за прочиствае, съобразена с възрастта на детето. Какво бихте ме посъветвали в тази връзка? Благодаря предварително!  :love_006 - emotloader:
ЕТО МЕ И МЕН!!! :sorcerer - emotloader:
 Най подходящата схема е следната:
 1.По отношения на ЦНС и извличането на тежки метали от нея мисля че ПРЕСНИЯ КОРИАНДЪР или силантрото няма алтернатива.Натуропати от цял свят признават че това е единствения начин тежките метали от мастните депа и костите и ядрата на клетки да бъдат извлечени от там и да почнат да циркулират в извънклетъчното пространство.ВНИМАНИЕ -употребата САМО на Кориандър е много опасна ако няма хелиращ агент!!!Относно пестото мисля че един опростен вариант без чесън и лимон ще свърши перфектна работа!!!Дозата я определяте индивидуално според това как реагира детето.
2Хелиращ агент:Въпросът е изключително спорен.Лично за мен от прочетените хиляди статии се спирам на натуралната аминокиселина Н-АЦЕТИЛ-Л-ЦИСТЕИН(НАЦ)
 ЗАЩО ТОЧНО НАЦ?Защо не Димеркапрол,EDTA,защо не липоева киселина или други съмнителни и недоказани хелиращи агенти.
 2.1НАЦ е СЯРОСЪДЪРЖАЩА АМИНОКИСЕЛИНА чиято химична формула позволява на тежките метали да се прикрепят към нея ,да образуват хелатни комплекси безвредни и водоразтворими и да се изведат от тялото.Върши същата работа като ДМПС,ЕДТА и другите фармацевтични хелатни агенти но без техните странични ефекти.
2.2НАЦ се превръща в последствие в ГЛУТАТИОН,най мощния антиоксидант с хелиращи свойства.
2.3.НАЦ преминава кръвомозъчната бариера и улавя изкараните в извънклетъчното пространство тежки метали и ги извежда извън организма.Модулира нивата на ГЛУТАМАТА И УВЕЛИЧАВА МОЗЪЧНИЯ ГЛУТАТИОН-КЛЮЧОВИ ФАКТОРИ В АУТИЗМА и други заболявания .
2.4.Има противовъзпалително действие и действа на нивата на някои цитокини  които са увеличени при аутизма.
3Абсорбент-ГЛИНА(Бентонитова,пирофилитна или зеолитова)
 Знам че много родители ще подходят с скептицизъм детето има да пие глинена вода но мисля че по сила това е най мощния стомашно чревен минерален абсорбент.Заради молекуляраната си структура и отрицателния си електрически заряд е способна да извлече всички метали и радионуклеотиди от организма.
 Бентонитова глина-родопска или американска от щата Уайоминг,която съм ползвал и съм останал с прекрасни впечатления.
 Зеолитова глина- у нас има само един одобрен продукт-ДЕТОКСАЛИТ.
 Пирофилитна глина-твърди се че е най мощна-продава я една американска компания единствено в целия свят.
 Глините съдържат брой микроелементи които действат благотврно на мозъка и целия организъм
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #41 -: 21-11-2014, 14:00:48 »

Добре дошъл отново, Hospitalier  :Content_22: Дано този , на който отговаряш , да продължава да наглежда форума, че единственият му пост е отпреди 2 години  tooth

Но това , което казваш, е ценно, и ще те помоля обаче да дадеш някакви ориентировъчни схеми за тоя кориандър и за хелиращите агенти. - как, по колко , колко време.. отпусни малко подробности , бъди любезен :)

Глина имам бол, но каолинова , може ли нея да използвам вместо тия, дето струват по 38лв за 100 грама? ПРедполагам, че стотина килограма ще ми стигнат  tooth
« Последна редакция: 21-11-2014, 14:03:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #42 -: 21-11-2014, 14:59:13 »

Грудките на гулията също извеждат тежките метали от организма.
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #43 -: 22-11-2014, 08:21:47 »

Добре дошъл отново, Hospitalier  :Content_22: Дано този , на който отговаряш , да продължава да наглежда форума, че единственият му пост е отпреди 2 години  tooth

Но това , което казваш, е ценно, и ще те помоля обаче да дадеш някакви ориентировъчни схеми за тоя кориандър и за хелиращите агенти. - как, по колко , колко време.. отпусни малко подробности , бъди любезен :)

Глина имам бол, но каолинова , може ли нея да използвам вместо тия, дето струват по 38лв за 100 грама? ПРедполагам, че стотина килограма ще ми стигнат  tooth
Не!Бентонитова глина-било то натриева калциева или калиева.Най добре е от родопската зелена глина но там нещата са обвити в мистика дали наистина става за вътрешен прием.За да е подходяща една глина за вътрешна употреба трябва да са налице следните фактори:
1.Размер на частиците-колкото е по малък толкова е по добре.Не повече от 20 микрона,т.е трябва да е мирконизирана/
2.Състава -подходящ е бентонита,илита,зеолита и пирофилита.
3.Изследвания -микробилогични и за липса на тежки метали
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #44 -: 22-11-2014, 11:45:16 »

Ей, как винаги ми се оправдава  мотото  - "Никога не задавай писмено повече от един въпрос! Ако зададеш два - ще ти отговорят на по-маловажния , а другият изобщо ще пропуснат"  tooth tooth

За глината добре ( аз знам на какво трябва да отговаря за да е за ядене :) ) ,  ти кажи за методиката като цяло, тоест - по първа точка :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #45 -: 23-11-2014, 03:17:01 »

 Ставаш сутрин на гладно пиеш глина с утайката задъжлително.Трябва да е престояла една нощ -една чаена лъжичка развторена в чаша вода.Изчаква се миниум един час-закусваш.След закуска еднократна доза ацетилцистеин 600 мг.В България най качествен продукт е това:
 http://bilki.bg/ajipure-n-atsetil-l-tsistein-600-mg-60-vege-kapsuli-swanson.html
 Половин час след ацетилцистеина взимаш една супена лъжица песто от съд 700грама.Половин час след пестото може да се вземе още малко глина ако не се чувстваш добре,поради шокиращия ефект на детоксикация
 Тази схема се повтаря 10 дена.Следващите 10 дни дозата на ацетилцистеина се покачва на 1200мг дневно разпределени в два приема-след закуска и вечер.Пестото се взима по 2 супени лъжици вместо една.
  Схемата се повтаря докато тестовете за тежки метали дадат отрицателен резултат.Понякога са нужни месеци за това.
 Кориандъра има адски силно детоксикиращо действие и е често срещано явление главоболие,треска ,отпдналост и други.Ако въпреки всичко не отшумяват симпомите намалете дозата.За деца не е подходящо повече от 1 супена лъжица.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #46 -: 25-11-2014, 09:31:15 »

  Не типично на потока от информация и предпочитания на болшинството от пишещите и четящите тук по отношение извеждането на преден план именно на белтъчините (аминокиселина/ите), но колкото по обективна информация има толкоз по-добре. Няма как да се пренебрегне тяхното регенериращо действие върху тъканите.

  За да тръгнем да чистим тежки метали не е ли по-добре първо да проверим за наличие на такива, над определена норма. Това май може да стане само ако има текущо натравяне, т.е. в момента съдържанието им в кръвта е повишено, т.е. преди да се отложат по тъканите и костите. Ако вече са там, как бихме установили че ги имаме в повече- по нещо може ли да се познае, видимо, повреда по ЦНС ?
  Тези изследвания няма да са от най-евтините, още повече заедно с предложената терапия ще стане прилична сума в края на периода, но предполагам цената е нищо когато човек е в нужда и иска да прилага даден метод на здраве.
  Няма ли алтернатива на тази аминокиселина, нещо което с храната можем да приемаме, да не е фармацевтичен продукт?  ::) ;)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #47 -: 26-11-2014, 00:12:39 »

 ВСИЧКО КОИТО ЖИВЕЕМ В ГРАДАсме интоксикирани хронично с тежки метали.Не говоря за остра интоксикация която е в ресора на специалистите по токсикология.Изследване за тежки метали?Ок,не е лошо но то се прави ако работите или сте работили в такава среда,която да предразполага голяма вероятност от интоксикация с някакви по специфични метали.Иначе най разпространените са:живак,олово,никел,алуминий,кадмий.Те постъпват в нашите тела буквално от всякъде.Тук няма НИКАКВО значение с какво се храниш.Или ако има е минимално което не те грее.Много важно че си вегетарианец с 7 ppm олово в кръвта си а месодядния има 8ppm,при реферетна стойност 2 ppm(данните са примерни).
 Алтернатива на ацетилцистеина по действие,засега според мен по широкоспетърност и ефикастност на действие не знам да има.Значи виждам че има едно неразбиране.Ацетилцистеина не е фармацевтичен продукт,в смисъла който влагаш.Ацетилцистеин ИМА ПО ЕСТЕСТВЕН ПЪТ във всяко едно здраво човешко тяло.Ацетилцистеина е форма на аминокиселината цистеин,т.е. тя се преобразува в ацетилцистеин в организма по ЕСТЕСТВЕН път.Знаем че аминокиселините са съставна част на всеки протеин,така че ако ацетилцистеина е фармацевтичен продукт,то и храната ни трява да е такава.Иначе най добрата алтернатива по хелиращо действие е всяка храна съдържаща серни съединения най вече дивия чесън.Но не мога да гарантирам за същия ефект по сила и широкоспектърност.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #48 -: 05-12-2014, 00:59:24 »

   Хвалят го доста този Ацетилцистеин, пише доста състояния повлиява, и текущо в рекламния блок присъства като съставка в някакъв продукт. Аз по скоро имах предвид алтернатива на Цистеина от естествен хранителен източник, но макар и по скъпо дори 2-3пъти повече, сравнение с една опаковка капсули за 30лв да се набави същото количество Цистеин което би имало в търговския продукт, все си мисля по-добре ще е!
   Друго нещо, голяма доза за сравнително дълъг период от време от конкретна аминокиселина нямали да е прекомерно, те аминокиселините са свързани, така по отделно няма ли да има страничен ефект.
   Ето как го водят: "NAC е леко модифицирана версия на амино киселина цистеин, съдържащи сяра." По бързо действие, достъп до клетките, прекурсор на Цистеина, спомага за Супероксиданта Глутатион, доста хора с компрометиран имунитет имат добри резултати от него, споменава се обаче че на хора в добро здраве може да окаже ефект с обратно действие, също някъде срещнах че спомага за извеждането на нкои микроелементи от тялото.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #49 -: 05-12-2014, 12:47:55 »

 Цистеина се съдържа в много продукти най вече в яйцата но той няма този ефект на ацетилцистеина.Няма как да си набавиш нужната доза NAC от храната.И NAC не е модифицирана форма на цистеина.Просто когато постъпи в организма част от цистеина по естествен път се превръща в ацетилцистеин чрез процеса ацетилиране.Така че и повишен прием на цистеин не върши никаква работа даже би навредил.Или пиеш директно NAC или си набавяш сяросъдържащи съеидинения примерно от дивия чесън.Тук хубавото е че с един куршум се стрелят повече от един заек.Едно че си набавяш сяра ,която се обвързва с тежките метали,второ си повишаваш нивото на глутатиона,най силния детоксикиращ антиоксидант.
 NAC e напълно безвреден но в редки случаи може да причини сърбеж или стомашночревен дискомфорт.При продължителен прием може да изчерпи от полезните микроелементи цинка.Но един курс на лечение от 30 дни по 2 пъти дневно NAC по 600мг не би имал този вреден страничен ефект на изчерпване на цинка.
 На мен лично тази аминокиселина ми действа перфектно.Нивата на енергия ми се повишават значително и бързо,чувства се едно успокоение на мозъка от всякакъв стрес,съпроводено със засилена мисловна дейност,памет и концентрация.Единствено не трябва да се взима на празен стомах и трябва да се пие повече вода.
 
« Последна редакция: 05-12-2014, 12:49:40 от Hospitalier »
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #50 -: 06-12-2014, 10:28:00 »

Hospitalier , за няколкото дни откакто отново си сред  нас ,  вече успя да влезеш в конфликт  с две съфорумки
( Снежана и искрена ) , а третият беше избегнат, само защото Злоядев е мекосърдечен и не отвърна на иронията ти в стила, който  ти използваш ;)

Виждам, че освен да споделяш ценна информация,  имаш потребност и от общуване..( както и повечето от нас , нормално е..)  Каква е интимната ми мисъл ли ? :)  
Ако си тук да споделяш информация заради другите , а не заради себе си , имай предвид, че един остър, недружелюбен и нападателен начин на общуване силно намалява въздействието на това, което си казал, колкото и гениално да е.. !  ;)  
Несправедливо е , но е така - хората са по-склонни да реагират емоционално , отколкото рационално.  ;)
НЕ се ли съобразиш с тази " подробност", те винаги отиват при друг - и за да чуят, и за да купят , и за да пообщуват.., дори ти да си най-големият експерт ;)  
« Последна редакция: 06-12-2014, 10:39:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #51 -: 06-12-2014, 12:02:35 »

 Всичко което си написал е абсолютно вярно ,но тук виждам опит за заяждане а не противоположно или различно мнение на моето.Визирам случая с двете съфорумки които искрено ги съжалявам за невежеството им ,но наред със съжалението съм погнусен от опита да им да бъдат оригинални като обиждат,но явно такова им е възпитанието ако въобще можем да говорим за такова.Щом искат да играем на тази шамхатна дъска (с обидите),аз съм ок.Друг е въпроса че заплашват царица с пешка.Всеки има право на своя ход, дали ще е печеливш ще се види с времето.
 Единствено съжалявам че ми спамят темата ,чиято цел беше да дам полезна информация която съм събирал с времето.Очевидно са подразнени от невъзможноста да спорят аргументирано и целят да опорочават такива теми,ей така от завист и комплексарщина.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #52 -: 06-12-2014, 12:25:06 »

Така е по форумите, Hospitalier , ситуацията е реална, а не идеална   :-\
Но един отговор  винаги може да бъде както  по-остър ,така и по-мек  ;)  По-острият винаги провокира допълнителни тиради и "емоции" , както и допълнителен ангажимент от моя страна. :)  ( вече съм си обещал да се намесвам за да не се стига до взаимно изпокарване  и напускане на ценни съфорумци )    
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #53 -: 06-12-2014, 15:20:11 »

Съгласен съм с Искрена за човешките продукти.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #54 -: 06-12-2014, 20:19:05 »

Съгласен съм с Искрена за човешките продукти.

хаха, Тихий, много се радвам, че най - накрая и ти се съгласи за нещичко с мен, човече!   tooth
дано за все повече неща да си съгласен   ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #55 -: 12-12-2014, 12:24:53 »

Заключваме временно, поразчистихме преди това,.. Някой ако има да казва нещо по същество , да се обади .
Hospitalier, разбирам , че си честолюбив и че " не си оставяш магаренцето в калта" , обаче , моля те, постарай се при друг евентуален случай поне да няма обидни квалификации. Не стоят добре точно в този форум, съгласи се .  
« Последна редакция: 12-12-2014, 12:27:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #56 -: 24-04-2016, 12:10:59 »

Темата продължава тук
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8382.msg78343#msg78343
Понеже съм забравил да я отключа преди 2 г. , но пък и  никой не ми е напомнял :)
Хоспиталер беше любезен да сподели нова схема за прочистване , включваща кориандър + див чесън ( левурда)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Тотална детоксикация и хелатотерапия!!!
« Отговор #57 -: 25-04-2016, 23:07:14 »

...Къде?
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 24 запитвания.