Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340396 пъти)

Exte

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Мер,
Първо искам да ти благодаря за страхотния форум!

Бях решила да направя един ден само на вода, но намерих линк към сайта ти съвсем случайно и след като прочетох статията ти и всичките над 100 мнения по нея, това ми даде страхотен стимул да започна лечебното гладуване. Принципно не знам да имам някакви здравословни проблеми - реших да го правя с идеята да си прочистя тялото (от много време съм на нисковъглехидратен режим и установих, че умирам за плодове напоследък) пък и да сваля някой килограм.

Та, бях един ден изцяло на вода и чай. Вторият ден ми се ядеше и прочетох някъде, че за нетренирани хора, за да свикнат с идеята, могат да ядат колкото плодове искат, а после да намалят количеството, така че аз вторият ден бях на около 1.5 кг. (ябълки, круши и праскови). Но пък се почувствах гузно и през третия ден изядох само 800 грама, както препоръчваш. Днес ми е четвъртия ден и съм на 800 пак. Не ми е трудно, даже се чувствам по-добре, отколкото си мислех!

Имам няколко въпроса обаче:
1. Мога ли наистина да броя, че това ми е четвърти ден или ми е втори, заради онзи ден, в който изядох 1.5 кг?
2. Чая го пия без мед. Нали може така или по някаква причина задължително трябва да е с мед?
3. Снощи дъвках дъвка, защото принципно така си убивам апетита, но почувствах още по-голям глад. Освен пиенето на вода, има ли някакви други начини за убиване на апетит?
4. Предпочитам да имам конкретна цел, а не да си мисля "ще карам, докато издържа", така че колко дни би ми препоръчала да правя гладуване при положение, че съм 57 кг. Искам да съм 47, но не искам да сваля 10 кг. наведнъж, пък и гладувам за изчистване - т.е. не искам да гладувам толкова дълго, че да сваля много килограми наведнъж, но пък и не искам да е примерно за 5 дни само.

Ще ти бъда признателна, ако ми отговориш!
Отново браво за страхотния сайт!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Exte,няма да ти отговарям вместо на6ия главатар-Мер ;).Но ще ти споделя какво мисля понеже съм правила поне 6-7 такива гладувания.Аз за 1 път като спазвах този режим бе6е за 10 дни и пиех чай без мед,нищо не ми стана.Дъвка,май няма смисъл да дъвче6,само ще ти дразни стомаха,плюс това има захар в нея-дори и да е малко,пък това противоречи на  идеята на режима  ;).Гладът ти ще изчезне съвсем скоро-гарантирам ти на 100 %-просто 1те дни е трудно.Да знае6,че може и да почувства6 някакво неразположение.(главобиолие,отпадналост и др.)-това не е задължително,но има такава вероятност,тъй като организмът ти започва да се чисти.Ако стане нещо такова-не се 6а6кай,изпий един чай,легни малко или се разходи и ще се оправи6......За килограмите...по добре направи 7 или 10 дни,ЗАХРАНВАНЕТО ТРЯБВА ДА ГО НАПРАВИ6 ДОСЛОВНО,КАКТО Е ОПИСАНО,по-важно е от самото гладуване,че може6 да си навлече6 неприятности,ако не се захрани6 както трябва!!!Дай си месец примерно,но през този месец трябва да задържи6 килограмите и пак направи 7 дни да речем-това в случай,че не си достигнала желаните килограми преди6ния път.Пи6и,ако няма6 захранването.Успех,не е стра6но ;)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Здравей, Exte!
Василена е написала всичко много точно, аз мога само да добавя няколко неща, които всъщност не се различават много.
1. Няма значение от кога се брои, въпроса е как се чувстваш, но принципно би трябвало тези дни да не се включат - те са по-скоро нещо като подготовка за гладуването.
2. Чай без мед - още по-добре. Медът не е зъдължителен, той е по-скоро за хора, които не могат да пият чай, който не е подсладен.
3. Дъвките са много вредни (имат аспартам, или захар и купища Е-та), моля те не ги дъвчи, особено когато гладуваш - те не убиват апетита, а по-скоро спомагат за храносмилането, затова след обилно хранене ако дъвчем нещо, се отделя повече слюнка и храносмилателни сокове, които спомага по-бързото храносмилане. Но когато гладуваме, по-скоро си вредим, понеже отделянето на стомашни сокове на празен стомах не е добре. Както и Василена е писала първите дни е по-трудно, но с всеки изминал ден апетита намалява, дори към края съвсем не ти се яде нищо. Ако си гладна, пий повече чай.
4. Всеки сам решава колко дена да прави гладуванията си - обикновено е добре да е повече от 15 дена, за да има по- добър ефект самото изчистване. Но всичко е много индивидуално. И аз ти препоръчвам да направиш 2 курса от по 10-15 дена, ако самото гладуване ти е трудно. Но някои хора предпочитат да направят ударна доза :) например 20 дена, което не е малко.
За да си запазим килограмите е добре да направим по-дълго и постепенно захранване. И след това да продължим да се храним предимно с естествена и сурова растителна храна. Например към 80 % от менюто ни е да е суровоядно. Не само че ще продължим да сваляме ненужни килограми, но и ефекта от пречистването ще е по-дълготраен и осезаем.

Мои приятели с това гладуване отслабнаха значително с около 20 килограма, и не си ги възвърнаха след това, но всичко се случи в продължение на 5-6 месеца. И така е най-добре, защото иначе тялото изпитва малко или много стрес и може да се получи обратния ефект.
Аз със 10 дневно гладуване свалям средно около 5 килограма, но ям много малко плодове - около 300 грама, просто не ми се яде, и не пия чай дори. Само в началото хапвах около 800 - 1000 грама плодове, но след това все повече не ми се ядеше. И се чувствах добре.
Много е важно да се пие вода и да се ходи всеки ден до тоалетна. Иначе ще се получи самоотравяне.
Успех и ако възникнат повече въпроси не се притеснявай да питаш :).
Активен
Духът владее материята!

Exte

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте Василена и Мер,

Благодаря за бързите отговори!

Да, ще съм признателна, ако ми дадете захранването. Навсякъде в интернет прочетох, че е много важно, но видях и различни видове захранване. Аз ще направя това, което ми препоръчате.

Като странични ефекти от гладуването, ако изобщо може да се нарече така, забелязах, че кожата ми е мазна, а аз принципно съм със суха кожа. А и от вчера имам някакъв малък кръвоизлив в окото - това може да няма нищо общо, разбира се, с гладуването, но го отбелязвам, защото не ми се е случвало от години.

Мерси за съветите!!
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Здравей, Exte!

Към написаното на Василена и Мер искам да добавя нещо специално за килограмите. При необходимост от сваляне на повечко от тях, Пол Брег съветва да се редуват 1 гладуване, един ден хранене или гладуване на всеки 3-ти ден. Така изчистването на организма става по-леко и приемливо, подходящо е за хора без опит в гладуванията. Естествено, храната трябва да бъде в по-ограничени количества, за да не се претоварва организма, за предпочитане сурова или предимно сурова.

Успех и действай внимателно!

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

За захранването може да погледнеш тази статия - http://www.zemianazaem.com/?p=70. Там е описано в общи линии какво е захранването, а по-подробна схема може да видиш тук - http://www.zemianazaem.com/?p=70#comment-54 - Ани го е описала наистина много подробно, но все пак не е единствената схема.
Най-важно е да се яде малко, да не се нахвърляме върху храната, да не приемаме сол по време на захранването и да спазваме общия принцип.
Активен
Духът владее материята!

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

От доста време не съм се сключвала във форума,но това не означава,че съм ви забравила.Напротив постоянно следя всичко написано,всъщност когато имам време.Имам проблем с щитовидната жлеза,това го разбрах миналата седмица,бях на ендокринолог,утре ще си правя изследвания и след това пак при ендокринолога за уточняване на диагнозата.Чудя се как да започна самолечението,а и как да постъпя за да не засегна ендокринолога/познаваме се и си разбира от работата/,като му кажа че не искам да взимам хапчета/предполагам,че ще се започне лечение с хапчета/Ще ми се да направя едно гладуване,но нямам опит,не съм имала проблем с килограмите,от 57 кг. преди 3 месеца сега съм 53кг.Тази пролет направих четири пречиствания на черния дроб,като второ и трето бяха в две поредни вечери.Имах  жлъчни камъни само при първото пречистване,като не броя по 2-3 камъчета при следващите пречиствания.Тъй като нямам опит в гладуванията,какво ще ме посъветвате/близките ми са против гладуването,щяха да припаднат като им казах,казаха ти имаш намерение да изчезваш ли.../Може би трябва да направя  гладуване на плодове...,много объркано стана,но и така се чуствам тези дни....!Ще се радвам ако споделите и ме подкрепите за гладуването.Ще ви пиша допълнително след уточняване на диагнозата.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Valia,здрасти:).Моето лично мнение е ,че можеш да пробваш 10тина дни и да видиш как ще се почувстваш.Ако обаче заболяването е сериозно,пък не искаш хапчета, по-добре се консултирай с някой специалист от последователите на Л.Ковачева,примерно д-р Гайдурков(той доколкото знам преглежда в София),за д-р Емилова не ти говоря,че там "падат глави"-скъпо е искам да кажа.
Нека и другите да кажат какво мислят,но ако се разминеш без лекарства при всички случаи е по-добре.И аз не съм фен на лекарствата и затова съм начинаещ суровоядец,но пък добре се чувствам и то много даже :).Много добре знам какво е да имаш здравословен проблем >:(,скоро,обаче смятам да говоря за него в минало време......така,че стискам ти палци ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Вале, откакто прочетох книгата на Л.Ковачева за Глада -приятел..., пълното издание, няма нещо на този свят, което да ме убеди, че има нелечима болест. Или пък такава, която само с хапове може да се оправи.
Накрая има един раздел, където само се описват случаите й и как с 1-2 курса, ако е по-тежко и повече, хората НАПЪЛНО са излекувани. За такива болести става дума, че почва да ми се върти главата само като ги чета. Не преувеличавам - направо ми става лошо.
Вярно е, че не съм човек с много опит в тези сфери, но все пак съм натрупала известен такъв, а и човек си има вътрешна, природна интелигентност за това какво е най-добро за него. Напълно подкрепям съвета на Василенчето за плодов режим. За да си по-спокойна, наистина варианта д-р Гадурков е добър. Човекът все пак е лекар, има доста опит, добър ми се видя (веднъж ходих да придружа една приятелка там). Взима по 25 лв само. Ама не знам дали на всеки преглед ще ти взима по 25... На нея първия път й взе толкова. Ще си под негово наблюдение, и така и твоите хора, а и ти, ще сте по-спокойни.

И не се тревожи!! Сигурна съм, че ще се оправиш!! Носим уникален инструмент на себе си - безпогрешен, създаден съвършен. Със сигурност всичко ще си дойде на мястото!
Е, не мога като за накрая да не вмъкна, че ако откажеш напълно животинските храни, ще си направиш много голяма услуга, но вие, милите съфорумци, сте печени и ще ми простите, като си намилам моите неща.  ;D А и знаете, че го правя с най-добри чувства!  :)

Много любов от нас и ни дръж в течение! :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Exte

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте отново,

Днес ми е 7-ми ден, откакто съм стриктно на под 800 гр. плодове на ден. Апетитът не ми е намалял, т.е. гладно ми е, но пия чай или вода и ми минава. Само че от вчера се чувствам по-уморена и някакси по-слаба физически, елементарни движения ми костват усилия. Спах до обяд днес, а обикновено се събуждам в 7.30 ч. сутринта. Притеснявам се дали тази умора е нещо, което е примерно за ден-два и после отминава или ще ми става все по-уморено? Принципно реших, че искам да направя 14-дневно гладуване, така че ми остават още 7 дни, но не знам как ще издържа, ако започна да се чувствам още по-отпаднала. Как се справяте с умората? Моля за съвет, защото толкова добре вървеше всичко и точно сега не искам да се отказвам!
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

 Благодаря ви момичета за подкрепата,в този момент имам голяма нужда от това.Тези дни доста четох за проблеми с щитовидната жлеза,четох и за жени които са се излекували при д-р Емилова,четох и нейни програми за лечебно гладуване-ами нищо по- различно от това което си пишим в тови сайт,а и не очаквах да пише нещо по-различно...! Чела съм доста за лечебно гладуване,но малко ме е страх от това,защото  ми е за първи път.Успокоявам се с това,че вие сте го правили и знам че имам вашата подкрепа.Василена,чела съм всички твои публикации и се възхищавам от упоритостта ти,моя проблем също е свързан със сърцето-пулс над 100удара в минута,явно и медитацията ще ни е от полза...Радулка,книгата на Л.Ковачева "Гладът-приятел и лекарство" съм я взела преди седмица от сестра ми за да я чета,благодаря за напомнянето,иначе бях я забравила на рафта.А за месото-то не ми е проблемно за изключване,проблема са ми цигарите...,но с гладуването се надявам и тях да ги елиминирам .
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Здравей,Exte!!! Не се отказвай,аз можех да отворя друга тема,но за да вървя по твоя път и за да си ми пример,писах тук.За съжаление,не мога да ти отговоря от позицията на личен опит,но ще ти отговоря от позиция на читател-това е ацидозна криза/интоксикация/ и за 1-2 дни трябва да премине.За по-бързо изчистване на токсини можеш да си правиш клизми.Нека по-добре другите да ти отговорят,а от мен успех.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Вале,честно ти казвам,много добре те разбирам.Пулсът ти е висок от щитовидната,ако това те успокоява преди 3 години някъде може би месец,два моят не падаше под 108-113-сериозно говоря.Пък докато бях бременна ми правиха един запис и го хванаха на 160!!!!! :o.И квото и да ми говорят лекарите за това кое отклонение е опасно и кое не,за мен това не е нормално...и реших,че сама ще се справя.И с всеки изминал ден придобивам повече увереност,че всъшност лека-полека затварям тази страница.Така,че,аз ще бъда плътно с теб по време на малката ти борба,ако се решиш все пак ;).А за едно гладуване от 7-10 дни -нямай грижи просто,притесняваш се ,защото не си го правила.Няма страшно. ;)
Exte,Пол Брег(той е все едно американската Лидия Ковачева ;D) пише,че когато човек се чувства наи-отпаднал,тогава най-голямо количество токсини напускат тялото му.Л.Ковачева пише,че тези неща отминават за ден,два,наричат се лечебни кризи(другите са писали някъде из форума за тях).И аз веднъж 2 дни  нямах силичка за нищо.Но,ако това те плаши,захрани се сега и после пак го направи режима(да не скачаш изведнъж на 14 дни).За себе си съм установила,че този режим само ми е помагал,никога не ми е навредил(обче винаги се захранвам точно както е описано).Това е

 ;)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Огромно благодаря,Василена!!! Със сигурност ще започна гладуване,само ми е притеснено за утре -какви ще са изследванията и заключението и тогава ще мисля за гладуването.При прегледа пулса ми беше 125 у/мин.,а твоя пулс от щитовидната ли е ускорен?
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Exte, искам да те успокоя, че първото ми гладуване мина най-тежко. Въпреки че след това се чувствах като преродена, самите дни не ми бяха леки. Постоянно мислех за храна, ама постоянно. И за да си го направя още по-трудно, висях в сайта и гледах всички рецепти, които искам да си направя от тези на Мер. Тъкмо се бях запознала със сайта и като цяло си усложних нещата, хаха.
Вторият път бе 2-3 месеца след първия, през февруари, когато всички правиха житния, но аз много исках на плодове да съм. Тогава бях тооолкова по-подготвена, тялото вече посвикнало, много добре. Обаче, около мен много се ядеше и не издържах 10 дни, а 7. Не защото организма ми не можеше да издържи, а явно все още волята да виждам как около мен се хранят.
Третият път е в момента, затова ще говоря за него като го свърша. Тоооолкова добре се чувствам, тоооолкова енергия имам, още на втория ден нямах облагания на езика, като китка съм. Направо се учувдам. А на първото гладуване, вторият или третият ден ми беше най ама най-труден. Цял ден останах в леглото. Нямах сили за нищо. Сега имам сили да тичам цял ден.
Просто бъди спокойна, че организма прави нещо напълно непознато, затова е малко по-трудно. С всеки следващ път ще става все по-лесно и по-лесно. Колкото и дни да направиш сега, си е голямо постижение!!
Благодари си и се гордей със себе си!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Вале,не моят беше ускорен на нервна почва,ама на каквато и почва да е бил-усорен си беше постоянно!! и тва е >:(.Утре кажи какво е станало.
 ;)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Момичета,бях на преглед днес,диагнозата е-Хипер функция на щитовидната жлеза,по докторски казано хипертиреоидизъм.Отивам да чета от книгата на Л.Ковачева за гладуването,но лаптопа ми е включен,така че ще надничам и в сайта за коментари !!!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Exte, как си? Продължаваш ли с глада или се захрани?

Малко късничко се включвам, но се присъединявам да те подкрепя. Просто си понасям дискомфорта на гладуването. С опита се научаваш да слушаш тялото и какви са нуждите му - почивка, раздвижване, масаж и т.н. Отдавна не съм разгръщала книгата на Л. Ковачева, но мисля, че при изключително тежки случаи, когато слабостта, прилошаването са чести и не се понасят от организма, включваше зеленчуков бульон* или 1/2 сварено пасирано картофче за допълнително омекотяване.

При някои от първите ми гладувания съм добавяла бульон - освежава ме. Горе-долу по същото време открих и чая от коприва. От една страна пречиства идеално кръвта, а от друга, засища. Има дни, в които ми се струва, че мога да 'ям' само чай от коприва. (не по темата, но така е със зелените нектарчета.)

* домашно приготвен от пресни зеленчуци

Valia,
Не е лоша идеята да потърсиш съветите на д-р Гайдурков (или друг) най-вече заради психиката, която има огромно значение за оздравителния процес. Със сигурност близките ти ще са по-спокойни, а и ти ще си по-уверена. (В друга тема за кърмене и пречистване писах за мнението на руски лекар'На въпрос за гладуване и кърмене Д-р Даутов отговаря на своя пациентка, че психическото й състояние (колебание, чувство за вина, страх да не навреди на детето и т.н.) възпрепятстват истинския оздравителен процес на организма и е хубаво да изчака.). Негативизма и отрицанието, безпокойството на близките ти неминуемо ще ти окаже влияние. Моите първи гладувания протекоха в мълчание точно заради неразбирането. Първото 3-дневно го прекъснах заради умоляване от страна на близък приятел. По-сложничко е, когато подкрепата на домашните липсва, но не е невъзможно.

Да цитирам Радулчето: носим уникален инструмент на себе си - безпогрешен, създаден съвършен, трябва само да го оставим да действа. (Радулче, забележи! Първо теб ;)) И Брег 'на всеки 90 дни се подновява кръвта, на всеки 11 мес. - имаме нов набор от клетки, на всеки 2 г. - изцяло нови кости'
« Последна редакция: 27-05-2009, 09:32:43 от vladi »
Активен

Феникс

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8



Valia,
Не е лоша идеята да потърсиш съветите на д-р Гайдурков (или друг) най-вече заради психиката, която има огромно значение за оздравителния процес. Със сигурност близките ти ще са по-спокойни, а и ти ще си по-уверена.  Негативизма и отрицанието, безпокойството на близките ти неминуемо ще ти окаже влияние. Моите първи гладувания протекоха в мълчание точно заради неразбирането. Първото 3-дневно го прекъснах заради умоляване от страна на близък приятел. По-сложничко е, когато подкрепата на домашните липсва, но не е невъзможно.



Taka e-по-добре всичко да протече без знанието на близките...аз проведох едно гладуване на плодове и чай и ми се отрази страхотно,но не дадох на никого от околните да разбере какво правя всъщност.Чак след постигането на видим добър резултат-изчезнаха ми едни стари болки и лицето ми се изчисти от пъпките-споделих пред по-широкоскроените си приятели как съм го постигнала.Реакцията им тогава ми доказа,че правилно съм си мълчала по време на самото гладуване... :o
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Благодаря за съветите,Влади и Феникс! Абсолютно сте прави за това,че когато човек реши да гладува,никой не трябва да знае за това,поради негативизма и безпокойството на близките.Поради заболяването ми и това,че трябва да взимам хапчета се оказа невъзможно да не им споделя. Благодаря ви и за идеята за съвети от д-р Гайдурков,ако реша че имам нужда от това,ще му се обадя.Психически мисля че съм подготвена,просто нямам практика в гладуванията,даже си мисля и с това си давам кураж,та аз от доста години съм премахнала "плюскането",прочела съм книгите на Малахов и Пол Брег за гладуването,сега чета книгата на Л.Ковачева,имам вашата подкрепа/което за мен е много важно/,ееее...какво повече ми трябва....Момичета,по време на гладуване в определен ден само един един вид плод ли ядете или могат да са два или три вида за деня,май трябва да е един,не че това ме притеснява....!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 22 запитвания.