Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340368 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Негативните емоции са естествено присъстващи. Не може а и не трябва СЪВСЕМ да ги избягваме. В известна степен те играят ролята на мобилизиращ фактор. Мобилизиращ за здравето и за психиката . Вече къде е границата - :))) - всеки трябва да си я определи за себе си.
Тънкостта според китайската медицина ( а и класическата психология дори) е да направим така ,че негативните емоции да не ни събарят чак толкова.Като мъж да дам един сочен пример, с който естествено много дами няма да са съгласни. :))               (имат си право...)
Съпругът взел че кръшнал. Хванали го. Ето - за повечето съпруги  това е силен шок, последван от  катаклизъм, после  от цирк, а накрая - развод. Едва ли не - край на летоброенето.... :)  
Същото събитие обаче няма чак толкова да съкруши една по-малка група жени. Те биха могли и да си кажат : " Какво пък, нали 90% от мъжете го правят, какво ми гарантира ,че следващият синковец ще е по-различен, ще ги сменям всяко тримесечие ли.. ?  Още повече ,че при тях е нещо като да изпият още една бира, нищо в дълбочина.. .. "  
 Това е идеята - ако нещо така и така се е случило , да опитаме да страдаме по-малко.  :)
 
Не съм хомеопат, Василенке, нито някой ,който е направил досега  и лев от познанията си по здравните въпроси. Това е обща култура, хоби да речем. Но като гледам други колко са боси в материята  и завъртяха главите на хорицата с разни измишльотини,( същевременно бъркайки им елегантно в джобчетата)  взех да се замислям и аз  .. :))
  
« Последна редакция: 19-06-2009, 18:49:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Тъй като тук е мястото за гладолечение,ето ви един полезен сайт - http://www.bb-team.org/articles/3445/-за ябълките имах впредвид.... ;D ;D ;D    Бино,съгласна съм със сочния ти пример ,но ще допълня - клин,клин избива,но винаги последния остава... ;)
« Последна редакция: 24-06-2009, 11:29:57 от Valia »
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Аз много се извинявам, че не съвсем по темата на последните разговори, но пък по общата тема-чудя се, от три дена съм на плодове, и въобще не чуствам разлика в организма си. Даже ме хвана запек, въпреки че ядох сливи. Сетих се, че сега луната е нарастваща. Чак толкова ли пък влияе? Друг път 1 ден да не ям и корема ми хлътва, а сега- тц. Гледам в един сайт - астро хороскоп, в който дават фазите на луната и какво е подходящо да се прави през тях, че по-голямата част от седмицата не е благоприятна за усвояване на плодове:( Ега ти! Това какво ще рече, че половината от фазата на луната организма не се чисти пълноценно ли? Благодаря!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Да ти кажа честно за 1 път чувам някой да има запек при прилагането на този режим,чак се учудвам ???.По-принцип режимите трябва да се правят при намаляваща Луна......при всички случаи чистенето е сигурно 2 пъти по-ефективно отколкото в другите фази.
Не знам дали ти дадох сносен отговор ???,просто написах каквото ми доиде отвътре ;D ;)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Здравей,Анджи! По време на моето 10 дневно гладолечение постоянно бях със запек,но съм на "ти" с клизмите и затова нямах проблеми.Явно гладуването влияе различно на всеки организъм,учудих се даже на това,което пише Василенка.За фазите на луната обикновено поглеждам в този сайт-  http://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2009/ ,всъщност когато не е облачно и виждам луната-не ми е нужен сайта ;D. Аз мисля,че е желателно гладуването да се прави през втора или четвърта фаза на луната,така че ако правиш 10 дневно гладуване -точно навреме си започнала.Желая ти успех. :)
« Последна редакция: 29-07-2009, 22:08:57 от Valia »
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Василена и Валя, благодаря ви за отговорите!
Стигнах до заключението, че ще да съм се надула от сушените сливи в комбинация с динята...
Валя, втора и четвърта четвърт са пълнеща се луна до пълнолуние и намаляваща луна след пълнолуние, нали така? На мен това ми се струва малко противоречиво, но тъй и тъй съм почнала, ще си карам. Иска ми се да направя 22 дена гладуване. ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Сливите сами по себе си мисля, че водят до запек... Ако си чела книги за разделно хранене, там изобщо казват да се избягват сливите...

Направи го 21 дена с мен... Трябва да е нечетен брой дни (не знам баш защо)... И междудругото това да ти кажа не е гладуване, мен ми се струва ужасно много ядене диня и сливи ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Хехе, Марулке, е аз не съм ги яла наведнъж все пак! Иначе и аз така мисля- че това не е гладуване, и не знам защо Лидия Ковачева го е нарекла така. Определено не изпитвам глад, а и това в крайна сметка си е цяла 1/3 от нещата, които ядем! За сливите съм чувала точно обратното- че са разхлабващи. Явно още една тема, по която няма яснота, и човек трябва да си слуша организма.. Ти на плодова диета ли си сега? Хайде да си правим компания!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Не,само на вода е тя,без плодове.
 ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

на вода съм, да... на 27ми почнах, мисля, че сме едновременно, на 17 август захранване за да са нечетни 21 дена... и ми се яде всичко, особено готвено, пържено, солено, животинско, хаха... а по принцип като си ядях само суровичко изобщо не съм се сещала за такива неща...

ужас! :-X
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Е сега разбирам защо диня и сливи ти се виждат ужасно много ядене :)) Аз си имам периоди в годината, когато нищо не ми се яде, и нищо не ям. Така, идва ми отвътре. Предполагам, че на теб ти е дошло отвътре. А ако и си навън през повечето време, предполагам е по-лесно, отколкото ако си вкъщи по цял ден, и надзърташ по-често в кухнята :))
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

е чак пък отвътре да ми е дошло... ама имах желание де... но сега ми се яде... :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Анджи,за гладуване във втора и четвърта фаза на луната има страхотна логика,но това не може да се обясни с две думи /някъде в сайта съм писала и то в няколко коментара за това как действа луната в определена фаза в/у организма/.  Та с две думи в 1-ва и 3-та фаза на луната-организма се свива,всичко поглъща навътре и това се използва за да внесем в него нужните витамини,минерали,микроелементи и др.,а в 2-ра и 4-та фаза на луната-организма се разширява,посоката на течните среди в организма е от вътре-навън и тези фази се използват за по-лесно прочистване на организма и отделните органи от токсини и затлачвания.Когато гладуваме в тези фази на луната-ние просто подпомагаме естествения процес на организма да се прочисти.Всичко това го пише в книгите на Малахов и е обяснено на простоцарски,така че всеки би го разбрал,а фазите на луната са ми една от любимите теми  :) ;D  ::)
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Благодаря, Валя!
Мисля че разбрах откъде идва объркването: на моя календар фазите са отбелязани като новолуние, първа четвърт, пълнолуние, последна четвърт. И това, което ти обясняваш като първа фаза, е новолуние, втора фаза- първа четвърт и т.н. Този израз "първа" четвърт ме подведе ;) А и не само това- в сайта, който ти казах че гледам, дават първите две фази за "пълнещи", тоест тогава, когато организма поема, а ти казваш, че това става през първата и последната четвърт на луната. Ще потърся къде си писала, да не се повтаряш!
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Анджи, задължително клизми!! При мен е същото, почна ли пречистване съм с вързани черва. Много са важни клизмите, без значение какви плодове ядеш.

Как се радвам, че и ти пречистваш, много хубаво нещо! Браво, момичета! :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Анджи,много добре си ме разбрала,но в сайтовете за фази на луната е написано малко объркващо...Всъщност в сайтовете за фази на луната са дадени дните на новолуние,първа четвърт,пълнолуние и последна четвърт,дадени са и часовете на започването им.И в сайта който аз дадох,така е написано,все едно първа фаза е новолуние,втора е първа четвърт и излиза,че пълнолунието е трета четвърт,а пълнолунието както знаем е 24 часа,каквато продължителност има и всеки един ден от лунния цикъл. Фазасе нарича промеждутъка от новолуние до 1/4,от 1/4 до пълнолуние и т.н.,като продължителността на всяка фаза е около 7 денонощия,а един лунен цикъл е около 28,5 денонощия.  Първите две фази наистина са "пълнещи",защото тогава луната се пълни,от новолуние до пълнолуние ние виждаме все по-голяма част от лунния сърп,като на пълнолуние вече е кръг.Забележете-луната се "пълни" от дясно на ляво/самия кръг/ до пълнолуние и пак от дясно на ляво започва да намалява след пълнолуние.Без да гледаме сайтове за фази по луната можем да се ориентираме в коя фаза е тя-свийте дясната си длан с форма на полукръг,ако и луната е пълна от дясно то фазата е 1-ва или 2-ра,в зависимост от това колко е пълна /осветена/ луната,ако е осветена до половината-сме в 1-ва фаза,ако е осветена повече от половината-сме в 2-ра фаза.Но "пълнеща" -1 и 2 фаза и намаляваща-3 и 4 фаза не означава,че в 1 и 2 организма се свива, а в 3 и 4 се разширява...! Свиването и разширяването на организма се обяснява с влиянието на луната върху течностните среди в организма ни,луната влияе по същия начин на водите на Земята и от там идват приливите и отливите... ;D
« Последна редакция: 31-07-2009, 07:25:26 от Valia »
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Браво Валя, страшна си! Е сега и идиот да бях, ще разбера  ;D
Радулче, душице, клизми почнах, но това дето хич не им харесвам, е че отнемат много време :(
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

marulka, Здрасти. Я ми кажи ти сега като си правиш твоето гладуване само на вода, каква вода изпозваш- изворна Девин, минерална, преварена или от каната Брита??? Аз много харесва Банкя, но видях,че съдържа високо количество Натрий.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Atanassia, ползвам ква ли не вода, от каната Брита, "жива" по метода, дето Мер е описала в сайта (в камерата се слага, след няколко часа първият лед се хвърля, после се залежда 2/3 и се хвърля водата), минерална, изворна... Знам, че не е добре да купувам вода в бутилки, обаче тези дето си ги пречиствам сама направо не се пият, толкова са ми гадни на вкус... Сега взех да им изстисквам малко лимон вътре за да оправя вкуса, обаче пък ми е постоянно едно лимонено в устата (че пия вода през няколко минути), то не е една беля... :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

marulka, Направо ти се възхищавам на силата и волята, която проявяваш. Не е лесна работа, това гладуване, което правиш, и се изисква много,много инат (също). Аз където трябва да правя гладуване, само на вода, все се офлянквам, айде от утре, айде от вдругиден. Или пък като почна и все ми се прияжда нещо. Абе с 2 думи, много съм зле на тази тема.Браво на теб!!! ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.