Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Няколко въпроса за т.н. "гладуване" на плодове и чай  (Прочетена 340226 пъти)

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

В къщи си правиме няколко варианта :

зехрин + жълт кантарин ( тази смес е много подходяща при всякакви изгаряния )
зехтин + невен
ракия + невен

Стъклено бурканче го напълваме със съответната билка и заливаме с течността до горе ( но не я загряваме ), държиме го на Слънце 40 дни и след това не до прецеждаме, а така го оставяме.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Ей, момичета, супер сте!!! Ще се запася с невен и жълт кантарион, че нямам пресни билки, и запретвам ръкави!  :D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Не знам дали тези рецепти ги изпълняваме по най-добрия и правилен начин, но сравних това, което правят роднини, разни баби, наши приятели, съседи и нещата съвпадят.
Преди няколко месеца кучето ми имаше доста доляма и дълбока рана на предното краче ( нямаше и част от козината ) и баща ми започна да го маже с ракията с невена . . . раната зарасна толкова бързо, че направо не можехме да повярваме  :)
Активен

Exte

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Valia, как си? Още ли гладуваш?

Аз да споделя, че ми остават само още 2 дни и съм изненадана от себе си и волята си. Ако някой ми беше казал преди време, че ще мога да издържа две седмици само на плодове и чай, нямаше да повярвам. Истината е, че не е толкова трудно! Стига да имаш правилната нагласа и мотивация, разбира се. Когато ми ставаше трудно, все се сещах, че сега може и да ме мъчи глад за 10-20 дни, но дългосрочния ефект от изчистването на организма си заслужава всяка гладна минута! Само дано да не оплескам захранването, че тогава точно ще пътувам и ще имам доста работа навън по задачи. Може би спасението ще е да си нося една краставица в чантата...  ;D
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Exte много се радвам за теб и за успеха ти в гладуването.Когато човек е мотивиран и знае какво и защо го прави,то той е способен да извърши чудеса и твоето си е чудо!!! Човек винаги помни всяко нещо,направено за първи път, когато постигането му е свързано със един вид стрес/от неизвестното/. Аз съм пети ден на плодове и чай,чуствам се страхотно,само да не беше готвенето и сервирането на масата,щях да съм по в кондиция :),но това не ме притеснява толкова.Повечко ме притеснява това,е за 4 дни свалих 4 кг.,надявам се да спра със свалянето,при 165см. вис. съм 50кг.вече,жив скелет... :o ,личи обаче че съм в настроение,въпреки гладуването,нали  ;D. Не знам до кога ще продължа да гладувам,но ти ми действаш стимулиращо, за да продължа повече от 10 дни...!Хайде да приключвам,че ще ходим на разходка с мъжа ми по пътя за едно село,където има вилна зона и наше приятелско семейство имат страхотна голяма вила там.Успех в завършването на гладуването.
« Последна редакция: 31-05-2009, 16:33:23 от Valia »
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

  Здравейте, тези дни с интерес разглеждам сайтове за диети и накрая се спрях на гладолечението и съм доволна, че попаднах на тази активна тема. Аз съм студентка 1ви курс и винаги съм била слаба.. 49-50 а през зимата и до 52 съм стигала, но сега съм 60 кг ! аз съм 166 см висока  и не изглеждам зле , но не се чувствам добре, а и като знам колко съм била всичко ми тежи. От 3 дена съм на череши, но тази сутрин изядох един сандвич от тези триъгълните с пилешко. Иначе пия само вода. Мислех да изкарам само на череши и вода 5-10 дена, но ми се струва ,че гладолечението е по-добре. Имам запек и единствено ми помага топла вода на гладно. Искам да попитам за гладолечението кои плодове са за предпочитане?На едно ядене само еднакви плодове ли трябва да се ядат .. и също така за целия ден дали може да са различни? Какво количество трябва да са на порция и за целия ден?схемата я намерих с часовете.. а да и чая какъв е препоръчително да бъде и меда.. понеже не мога да се снабдя с домашен ще си купя от магазина. ПОмагайте защото от утре съм на гладолечение.  Отивам да скачам с въже ще очаквам да пишете :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Здравей, Irida . . . като плодове може да използваш всякакви сезонни и по възможност такива, които растат на територията на България ( или около нея ). На ден се ядат до 800 г плодове, като за едно ядене е най-добре плодовете да са от един вид, а също можеш да си правиш и отделни дни само на ябълки, грозде, череши, диня . . . Като чайове също можеш да си правиш всякакви ( само не черни ) - мащерка, мента, маточина, риган, жълт кантарион, глог, шипки, липа, лайка . . . всякакви български билки. А към чая може да слагаш освен мед и малко пресен лимонов сок. Независимо колко дни решиш да ти продължи гладуването, много е важно как ще се захраниш ! Мер, много добре го е написала, така че е добре да го спазваш, за да има гладуването истински оздравителен, изчистващ и отслабващ ефект  ;)
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Чак сега прочитам тази тема...браво на всички ви,отново голямо възхищение на желанието и волята ви.Валкамиличка,стискам ти палци!!и аз съм с теб,знам че скоро няма и да си спомняш за това че си била на лекар... ;D
Мисли си че си здрава,че всичко ти е наред,мисли за хубави неща,за идващото лято,спомни си това което най-много обичаш-спомни си за всичко което много харесваш и обичаш,за твоите мечти-танцувай,рисувай,чети вицове,бъди по-често с хората които харесваш и ти дават сили,обичаш и харесваш.Каквото и да е-сети се за всичко...почуствай се отново млада и силна!Всеки ден търси нещо красиво навсякъде.....приятна миризма на цвете,споделен момент от разходка в парка...не се страхувай от нищо!!!всичко е не само преодолимо но и погледни на живота колкото се може по-леко и спокойно.Сутрин на гладно-1 супена лъжица "майната му" на всичко и започни да си живееш живота  ;D
Добре малко шеговито го казах,но най-важното е да се успокоиш,нищо в живота не е толкова важно чак,където и да си,каквото и да правиш,каквото и да се случва(има доста неща независещи от нас...)все ще е интересно. А и Дънов казва 2 неща удължават живота-малко гладуване и малко страдания...значи сега ти се удължава живота  ;D
Малко си се притеснила,и сега малко лечебно гладуване!!! скоро всичко ще е още по-хубаво от преди да разбереш лекарските новини.
Ще напиша повече неща в темата за кръвната захар,тъй като ми е супеееееееер!!!само за месец.днес имах изследвания и са ми перфектни показателите.много съм щастлива  :D
Но каквито и да бяха,ама хич не ми пука,честно казано. гледам вече на всичко мн.леко и се забавлявам,мисля че съм здрава,красива,интелигентна,че всичко ми е страхотно.
Но много ми помогнахте докато достигна до тук,мн.трудно ми беше първите дни.целувки на всички ви сладурчета милички!!!! ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Няма ли поне един ,който наистина да гладува ?  На вода само, сухо гладуване..уриново гладуване...?.
Защото само у нас на диетата с плодове и чайове  й казват "гладуване". 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

 Благодаря Ками за бързия и изчерпателен отговор:) от 3 дена съм на череши и вода, но вчера съглеших с хляба, от днес започвам стриктно да изпълнявам диетата. Даже съм решила да не си купувам плодовете от тези големи магазини, 1во защото има мн изкушения и 2ро плодовете в тях не са свежи и евтини. Затова ще пазарувам от една мн добре заредена тараба за плодове и зеленчуци в младост 4 , вчера ходих и имаше всякакви плодове.. круши,всякакви видове ябълки, вишни, ягоди, череши, грозде , каисии .. и др.. мн ми се ядат малини , но не съм срещала. Искам да попитам банани могат ли да се похапват?също и хапвате или киви и греипфрути..? хайде ден 1 , стискайте ми палци :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Според Ковачева най-добре да се ползват сезонни плодове от родната географска ширина:) Но не ги изключва- може по 1 банан на ден, а за портокалите и грейфуртите само внимавай да не минеш само на тях, защото съм чела, че се получава някаква алергична реакция, ако гладуваш само с тях;) Успех:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

благодаря ради :)) сега отивам да си напазарувам плодове. А за меда .. кои е най-добрият?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Джаки,благодаря са милото и съпричастно писмо което си ми написала,трогна ме до дъното на душата ми...!!! Абсолютно съм съгласна с това, което пишиш и със съветите които ми даваш,а "майната му" е най-точния  ;).Проблемите със здравето идват от начина на хранене и от начина на мислене,явно и в двете неща има какво да променя и върху какво да се замисля. Много се радвам за  теб и твойте резултати и подкрепям оптимизма който излъчваш...! Желая ти успех.!  А сега да се обърна към бате Бино,всъщност не съм сигурна,че си ми бате,но както и да е ::) ,ти правил ли си някакъв вид гладуване до сега/явно си чел гладуване по Малахов,затова така си настроен/.Аз също съм го чела и той нарича гладуването на плодове и чай-плодова диета,за неговите разбирания,това не е гладуване,НО знаеш ли колко е трудно на човек който никога до сега не е гладувал да започне 10-дневно гладуване да кажем само на вода,разсъждавам от собствена гледна точка,ТА гладуването на плодове и чай е омекотен вариант на това само на вода.Днес ми е 6-ти ден на плодове и чай и се чудех дали да не премина само на вода,но по-разумно е да си довърша този олекотен вариант на гладуване и захранване и следащото ми гладуване да бъде може би уриново,но тогава ще имам опит и няма да се притеснявам излишно.Дано да си ме разбрал правилно,но защо казваш,че никой не гладува само на вода-Марулка е красноречивия пример,явно не си прочел това.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

благодаря ради :)) сега отивам да си напазарувам плодове. А за меда .. кои е най-добрият?

Лично аз не си купувам мед от големите магазини, а от пазар или гаражен магазин...По етикета ще познаеш, кой мед е по-натурално направен, а не изфабрикуван:) Не зная от къде си, но в Халите има един щанд с добър мед:) Иначе аз ги редувам- букет, липов, акациев :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

 а аз сега се сетих, че може и от аптеката да си взема :) аз обаче не обичам чай , но смятам да си вземам по една лъжичка сутрин мед
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Медът е, ако ти падне кръвното/ чувстваш слабост по време на плодуването;) Така, че може да вземаш по 1-2 ч.л при нужда, а не просто така сутрин;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Irida, знам в София един много добър магазин за мед и всякакви пчелни продукти - намира се на ул. Цар Симеон 92 ( пряка на ул. Мария Луиза, от страната на Женския пазар ) . . . със сигурност има и още много други добри подобни магазини, но за този поне мога да кажа, че от няколко години си купувам продукти и съм доволна.  :)

бате Бино, не съм съгласна с това, което казваш за плодово-чаения режим.
Не би могло да се каже, че с 800г плодове на ден ще се получава напълно задоволяване на глада, преминава се през всичките фази на гладуване, а ако човек е с много замърсен организъм и се подложи на гладуване на вода или урина, то при него лечебните кризи ще са толкова тежки, че той ще трябва да е под лекарско наблюдение, докато режима с чай и плодове може да го провеждаме сами, в домашна обстановка и не е нужно да се взима отпуска. Освен това при гладуване на вода, сокове, урина и т.н. перисталтиката е затруднена и се налага да се правят клизми, да се взимат очистителни, което при някои хора  свързано със затруднения ( аз не съм против тях, просто тук с консумирането на плодове дефекацията се запазва, а при запек постепенно се възстановява ). Също така плодовете, билковият чай и медът със своя богат заряд на само задвижват и активират развиващите се лечебни процеси, но и държът човека бодър и инициативен, по-рядко може да се появи чувство на слабост и периодът на захранването е по-лек.
Според мен е по-добре да се направи първо плодово-чаено пречистване и чак след това да се мисли за пречистване с вода, урина . . . така и психиката по-леко ще се подготви и няма да е толкова стресиращо за неподготвения организъм.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

   den 2 uspeshen :))))))) samo 4e me pritesnqva,4e mai pohapvam po 1 kg.. :( ama az i hodq na taebo ,taka 4e mislq ,4e e pozvoleno
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Един съвет от мен,това не е диета,не се прави от неподготвен и незапознат човек. Трябва да си наясно за огромната вреда,която може да се нанесе при неправилно захранване! :'( :'( :'(
Не може три дена на глад и хоп-сандвич с месо!И после пак глад????
Моля те,чети,чети,чети и после действай разумно и последователно,успех!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

   den 2 uspeshen :))))))) samo 4e me pritesnqva,4e mai pohapvam po 1 kg.. :( ama az i hodq na taebo ,taka 4e mislq ,4e e pozvoleno

Щом се натоварваш физически- мисля, че не е проблем:) Единственото, което се случва при надвишаване на 800 гр. е, че прочистващият процес се случва по-бавно.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 24 запитвания.