Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хиляди прегръдки  (Прочетена 9003 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #20 -: 17-06-2010, 06:12:41 »

Ти си осъзната :))за теб не се притеснявам  :pensif_29:
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #21 -: 19-06-2010, 20:22:53 »

Леле, като гледам кви вкусотии ме очакват, колко нови приятели ще срещна тук ( макар и виртуално), колко много неща ми предстои да науча за себе си...май..кривата ще върви само нагоре. :Content_14: :Content_14: :Content_14:
 Утре, между другото очаквам гости и съм им направила всичко сурово... Пет степенно Сурово Меню ... :essen:Стискайте  палци да не остана сама - макар, че варианта не е лош и всичко ще си остане за мене:) ;)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #22 -: 20-06-2010, 09:24:25 »

Сподели после какво е било менюто и как е било прието;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #23 -: 20-06-2010, 21:40:34 »

Аз съм от хората, които само като погледнат нещо за ядене ....ииии...дебелеят. За съжаление винаги съм се лутала между различни диети, режими и т.н. Вегетарианството при мен беше криво разбрано, защото наблягах на млечни продукти и сладко. Ах, как обичах шоколад...
   Откакто не ям млечни и започнах да се стремя към сурово меню се чувствам страхотно. Моята цел не е да отслабна. Търся нещо друго.Искам умората, постоянното главоболие и отпадналост да си заминат завинаги.
   Сайта на Мер ме откри, останах запленена, четох ви няколко месеца (денем и нощем) и...реших да започна първо с малки промени:

1-изкупих всички видове семенца в Био-то и се научих сама да правя кълнове и поници.
2-фиксирах си часова за ядене. Най-много искам да не ям късно вечер и да спра хрупането между яденетата. Ще ям след 9 сутринта и ще вечерям преди залез)
3-всяка сутрин започнах да правя йога упражнения по 15 мин.( ще ви стане лошо като разберете, че не ходя на учител. Сама правя упражнения - гледам в интернет, изтеглих видео уроци и книги, препоръчани във форума. Тук където живея 1 час при учител струва 27 евро и на всичкото отгоре няма в моя град.) Никога не съм обичала да спортувам, обичам да ходя пеш, но не и да спортувам. Открих, че тези 15 минутки сутрин много ме зареждат. Приемам препоръки, съвети и помощ по този въпрос.
4-  започвам да гладувам 1 ден в седмицата( ще избера деня според лунната диета, защото прочетох, че доста хора тук го правят)
5- пречистванията. Започнах с хрян и лимон и  дори ми е приятно.След 15-20 мин.  се започва едно сополене, едно чудо...
Следващото, което съм набелязала е жабуренето с шарлан. За по-натам ще се съветвам с вас
6-започвам да признавам пред себе си лошите черти в характера. Искам на тяхно място да посея нещо добро.

Стига толкова засега. Не трябва да бързам и не трябва да съм много взискателна към себе си. Цели 34 години съм рушила здравето и тялото си...не може за няколко месеца да постигна всичко.
Разчитам на вашата помощ и благодаря предварително, че ще намерите време и за мен

Моето седмично меню:

  Всяка сутрин пия хрян с лимон и правя йога на открито в двора по 15 мин.

Понеделник- хрян

Вторник   ходене пеш- 15 км


Сряда

Четвъртък

Петък

Събота

Неделя




   Момичета, благодаря за чудесните рецепти. :flowers2: :flowers2: :flowers2: Много лесно ги направих и много се харесаха. Всичко, абсолютно всичко се изяде, близаха се пръсти и даже рецепти дадох.

Томирис, добре мина всичко. Рецептите ги взех от сайта и форума. Само супата- гаспачо си я направих по моя рецепта. Освен нея бях приготвила тикички с хумус от рецептата на ДарбиМак. Хумуса намазах върху тънко отрязани ивици от тиквички. Имаше  салата с домати и песто сос и краставички на шайби отгоре с крема сирене от орехи( хм, на кой беше таз рецепта...не помня, но и нея я взех от форума). Бях направила любимите крекери на Бутенко и хляба с маслини на Мер. Така...десертите...рожковците на Марулка, муса с портокал от Делфинчето и....не може без торта...тортата с банани и ягоди на Мер.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #24 -: 20-06-2010, 22:30:31 »

Петя, здравей и от мене.
Аз не мога да се храня в точно определен час - смятам, че е по добре да се пропусне едно хранене отколкото човек да яде без да е огладнял.
За йогата не е толкова страшно че няма учител - важното е да не се пресилваш да постигнеш нещата бързо.
За гладуванията - 11-ти, 14-ти и 26 ти лунен ден (повечето не гладуват на 14-тия) което значи, че на 4 седмици едната може да не се гладува.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #25 -: 20-06-2010, 23:17:41 »


Ех, не се научих да ги пускам тези съобщения...... :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22: Това май ще е по-добре като  отделна тема  при Дневниците.  :Confus_34:Ама съм индианец... публикувах без да съм довършила даже. Какво мислите, режима е за Дневниците нали?

Zloqd, мерси за датите, записах си ги :flowers2:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #26 -: 21-06-2010, 07:18:55 »

Много добре си започнала Пете  :Content_22: и режима си е точно за дневник  ;D
Аз също правя сутрин асани без учител, все пак е по-добре от нищо  ;)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #27 -: 21-06-2010, 09:30:03 »

И аз упражнения сама си правя. Никак не ми се посещава фитнес зала, нито пък йога курсове сред дебели лелки и претъпкани прашни помещения. Още повече, че съм алергична към праха във физкултурните салони.
Кога ли ще се контузя, не знам tooth
Само съм чела, че не е добре дихателни упражнения да се правят без първоначална помощ.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #28 -: 21-06-2010, 11:29:02 »


Еee, благодаря ви за подкрепата. :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: Тази седмица стриктно ще си записвам кво ям и ще направя Дневник. Имам нужда от помощ и съвети.  :Confus_34: Между другото, доста се шашках за йогата, но сега някак ми стана по-спокойно като ми писахте.
Томирис, написах ти за менюто, но то стана такава каша, че не знам дали си обърнала внимание.

П.С. И ще се науча как се пускат съобщения :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
 

Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #29 -: 22-06-2010, 11:56:32 »

Аз пък сама съм неорганизирана,трябва някой да ми казва какво точно да правя.Който може сам,особено на двора е супер.Иначе в зала за 4 месеца постигнах много голям напредък в йогата и също така бързо го изгубих,след като прекъснах. :(
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #30 -: 22-06-2010, 12:25:25 »

Аз пък сама съм неорганизирана,трябва някой да ми казва какво точно да правя.Който може сам,особено на двора е супер.Иначе в зала за 4 месеца постигнах много голям напредък в йогата и също така бързо го изгубих,след като прекъснах. :(

 :kisss:Че какво има толкова да се организираш...ставаш ДОБЪР ЧОВЕК И...ТОЛКОВА!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #31 -: 22-06-2010, 14:59:05 »

 :Content_4 - emotloader: Даааа бабо,за това слушам само теб.За самите упражнения ми е думата.

Ти си осъзната :))за теб не се притеснявам  :pensif_29:

Ето за това става въпрос :-*
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #32 -: 22-06-2010, 15:50:05 »

Цитат
Томирис, добре мина всичко. Рецептите ги взех от сайта и форума. Само супата- гаспачо си я направих по моя рецепта. Освен нея бях приготвила тикички с хумус от рецептата на ДарбиМак. Хумуса намазах върху тънко отрязани ивици от тиквички. Имаше  салата с домати и песто сос и краставички на шайби отгоре с крема сирене от орехи( хм, на кой беше таз рецепта...не помня, но и нея я взех от форума). Бях направила любимите крекери на Бутенко и хляба с маслини на Мер. Така...десертите...рожковците на Марулка, муса с портокал от Делфинчето и....не може без торта...тортата с банани и ягоди на Мер.
Направо пир :Content_14:
Надявам се са го харесали и не си се въртяла много в кухнята, както става обикновено с нормалното готвене.

Цитат
Че какво има толкова да се организираш...ставаш ДОБЪР ЧОВЕК И...ТОЛКОВА!!!
Тия дни все се чудя какво означава "добър човек". Накрая стигам до заключението, че общественото тълкувание на "добър човек" е "човек, удобен на другите".
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #33 -: 22-06-2010, 19:23:06 »

"Удобен за другите", много точно казано, Томирис :Content_14:
А относно организацията, Катеринка...и аз по принцип имам проблем с нея, но когато правя нещо което ми доставя удоволсвие не трябва да се насилвам.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #34 -: 22-06-2010, 22:04:32 »

Петя, благородно ти завиждам, че можеш да практикуваш на двора на чист въздух и без да губиш контакта със земята и нейните енергии. Аз си правя практиките в панелен блок на третия етаж - доста добре съм изолиран от земното влияние (което не е добре за практиката). Освен това не винаги успявам да проветря - пушачите от съседните тераси рядко се уморяват да пушат.
Аз пък сама съм неорганизирана,трябва някой да ми казва какво точно да правя.Който може сам,особено на двора е супер.Иначе в зала за 4 месеца постигнах много голям напредък в йогата и също така бързо го изгубих,след като прекъснах. :(
То затова е добре човек да започне първо да практикува у дома и да си създаде някакъв режим а след това да започне да походва с другите в залата. Чувал съм за тези дето по принцип практкуват в зала, че като им се наложи да изпуснат практиката не я правят и у дома, а като свикне човек първо у дома едва ли ще пропусне. На мен не ми липсва желание да видя как се практикува с група (вече от доста хора чух че е по лесно и безопасно) ама все не ми остава възможност да ида - сега покрай зачестилите ходения на село (кое да полея, кое да оплевя, да очистя картофите ако имат бръмбар, да окопая ако трябва...). По- добре да имам нещо за ядене, а практиките - и те си вървят по малко.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #35 -: 23-06-2010, 12:09:38 »

Оооооо,за "добрия човек" сте напълно прави.Но от устата на баба Марийна на мен не ми звучи по този начин,тя има предвид истински добър човек. Всички ние тук знаем какво значи общество(не по принцип,а реално),затова пука ми,че не съм "добър" и "нормален" човек.


А що се отнася до тренировките,все не съм сигурна дали правя нещата правилно,самите движения дали са точни и т.н.,затова прибягвам до зала.иначе времето за пътуване до там може да се уползотвори в упражнения.А и инструкторката е една такавааааа,така те омагьосва и те увлича,че просто поглъщаш всичко ,което ти каже и покаже,много приятна жена,с удоволствие да посещаваш часовете и - йога и пилатес.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #36 -: 23-06-2010, 14:00:34 »

Катеринка,това в Пловдив ли е и къде,ако да :flowers2:
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Хиляди прегръдки
« Отговор #37 -: 23-06-2010, 17:48:29 »

Да, в Пловдив - Тотал Спорт,треньорката Лана е страхотна,но има много хора.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 23 запитвания.