Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253100 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Натурална козметика
« Отговор #200 -: 21-03-2010, 18:27:10 »

Добре де разкажи защо ти се къпеш 2 пъти в седмицата ?
Къпя се през ден :)

Петко ти за какво миене говориш? За миене само с вода? Или аз миене с конвенционален шампоан? За второто съм съгласна. Но ако се миеш само с вода какъв е проблема? Аз лично си мия косата на 2-3 дни с органичен шампоан. Моята е дълга до кръста и бързо се замърсява.
Имам предвид да не се къпем всеки ден. А с шампоан всеки ден е чист мазохизъм. Иначе ти правиш много добре, че използваш шампоан на 2-3 дни :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #201 -: 22-03-2010, 00:01:06 »

Ами аз въобще не ползвам шампоан , само с вода :) Но ти така и не обясни защо е вредно  :pensif_29:
Активен

tsvety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Натурална козметика
« Отговор #202 -: 22-03-2010, 14:30:54 »

Сода бикарбонат (сода за хляб) се използва чудесно и като дезодориращо средство.
В измити и подсушени подмишници и крака се втрива количество колкото половин чаена лъжичка.
Аз правя това над ваната (или умивалника), така не чистя после изпадналата сода.
Специално за подмишниците след содата понякога слагам една-две капчици етерично масло
по избор. След това обаче трябва да се носят дрехи със свободни ръкави, за да не се
изцапат.
Активен

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Натурална козметика
« Отговор #203 -: 22-03-2010, 15:23:56 »

И аз правя това със содата,откакто изхвърлих дезодорантите си против изпотяване.Доволна съм.А етеричното масло с каква цел го ползваш след содата?  :)
Активен

tsvety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Натурална козметика
« Отговор #204 -: 22-03-2010, 15:46:10 »

И аз правя това със содата,откакто изхвърлих дезодорантите си против изпотяване.Доволна съм.А етеричното масло с каква цел го ползваш след содата?  :)

Е, него добавям от чиста женска суета  :Content_22:
Понякога ми се иска да имам все пак някакъв аромат.
Портокал, лимон, бергамот  :flower:
Активен

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Натурална козметика
« Отговор #205 -: 22-03-2010, 16:37:53 »

Супер,това е добра идея,от която може да се възползвам.А могат ли етеричните масла да заместят парфюмите?Ако някой знае как може да си направим домашен "здравословен" парфюм,да каже  :).Достатъчно ли е етеричното масло или трябва да се смеси с други съставки?  :Confus_34:
Активен

tsvety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Натурална козметика
« Отговор #206 -: 22-03-2010, 17:30:35 »

Етеричните масла са силен концентрат и трябва да се подхожда полека с тях.
Могат да раздразнят кожата, ако са в по-големи количества.
Случвало ми се е само веднъж да усетя парене от портокаловото.
Затова и слагам по една, максимум 2 капчици на всяка подмишница.
Парфюм не съм си правила. Може би ако си намериш малък пулверизатор
и на една чаша вода сипеш примерно 4-5 капки масло, би се получила
"тоалетна вода", която да не дразни, а същевременно и да не е много силна.
Ще опитам и ще докладвам  8)
Активен

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Натурална козметика
« Отговор #207 -: 22-03-2010, 18:13:25 »

Аз си мисля,че може да си комбинираме също различни етерични масла и да си направим някакъв собствен аромат,може би ще се получат интересни комбинации.Дано само не казвам някоя глупост с това да могат да се смесват различни етерични масла.  :) Ще потърся информация.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #208 -: 22-03-2010, 18:16:25 »

Разбира се че могат да се смесват няколко етерични масла. Но за парфюм трябва да се разтворят в някакъв алкохол може би. Или да се прибавят към базово масло като бадемовото и след това да се намаже тялото.
Активен

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Натурална козметика
« Отговор #209 -: 23-03-2010, 15:26:32 »

Здравейте, почти изчетох всичко, което сте писали  :), много полезна тема! В момента ползвам масовия грим, т.е. червило, фдт, пудра и рядко сенки за очи и спирала, за сега ползвам кремове на Ейвън, но взех сериозно да се замислям дали са най-подходящи за мен. Четох на още едно място за натуралния грим на ф-ма Саня или Соня мисля.

Искам да ви попитам ползва ли някой пудра или фдт и какви?

и Desi 82 в първият си пост казваш за ето този шампоан
Цитат
шампоан-бебешкия на Веледа с невен
може ли малко повече инфо. за него, цена и къде мога да го намеря?

Аз за сега ползвам за скраб утайка от кафе, горе долу съм доволна, но смятам да опитам твоята рецепта с аспирин и мед. Имам проблемна кожа с малко комедони и искам да ги махна, от скоро си правя и маска с прясно мляко и прах  от "млади житни стъбла", препоръчаха ми ги, като много ефикасни за комедони и бели точки.

 :peperudi:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #210 -: 23-03-2010, 15:39:24 »

Здравей! Този щампоан го ползвам от около година и половина. Купувам го от аптека Санита и струва около 22-23лв. Органичен е и е немски. Но сега като го свърша ще изпробвам ето този:
http://www.zoya.bg/%D0%95%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%85-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%BE%21.484
Поръчах си и био спирала на Санте:
http://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE.563
и глос за устни на Санте:
http://www.zoya.bg/%D0%93%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%86-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8-Shiny-Rose-N-02.624
Взех си и черен билков каял за очи но от друг сайт.
Други гримове не ползвам. Пудра и фон дьо тен не бих изтърпяла на кожат си.
Би ли казала нещо повече за тази маска за лице?
Активен

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Натурална козметика
« Отговор #211 -: 24-03-2010, 16:50:09 »

Desi82

благодаря за бързия отговор ! Съжелявам, че досега не съм знаела за тези продукти! И двете с дъщеря ми сме много склонни към алергий и смятам, че това е което ни трябва - естествени и биологично чисти продукти. За сега ще купя шампоан само за нея, тя е с много суха и постоянно лющеща се кожа, а по-нататъка и за себе си. Предполагам, че са икономични и в действителност не излизат много по-скъпи от др. козметика.
За маската аз я правих с прясно мляко, но ефекта е по-добър с кисело мляко. В малко мляко слагаш половин мерителна лъжичка житни стъбла на прах, разбъркваш добре и нанасяш масажирайки в/у лицето. стои се около 20 мин., докато поеме и започне да изсъхва. Това е. Житните стъбла ги взех от тук

http://www.biozeleno.com/?page=home
наскоро започнах да ги пия за хемороиди, но видях, че могат да се използват и за др. неща, вкл. маската.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #212 -: 24-03-2010, 19:10:26 »

Извинявам се за офтопика
Житните стъбла ги взех от тук
http://www.biozeleno.com/?page=home
наскоро започнах да ги пия за хемороиди
Как се използват житните стебла за хемороиди и какъв е ефекта от това лечение(не знам дали пак няма да решат да ми се появят)
« Последна редакция: 24-03-2010, 19:14:36 от Zloqd »
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

zoyian

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Натурална козметика
« Отговор #213 -: 26-03-2010, 15:02:04 »


За хемороиди се пият така:
 през първите 5 дни – по 1 лъжичка сутрин и вечер ( сутрин на гладно, поне 30 мин. преди хранене, а вечер задължително 30 мин. след хранене);  от 6-тия ден – по 2 сутрин и 2 вечер ( пак по същия начин сутрин на гладно, вечер 30 мин. след хранене), така за 1 месец.
Може да видите и в сайта има инфо...

Аз ги пия от скоро и не мога да споделя все още за резултат, но ми казаха, че някаква жена се излекувала.
( Много са ми неприятни на вкус ( на трева ) и дано да успея да издържа до края.) :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Натурална козметика
« Отговор #214 -: 26-03-2010, 16:27:06 »

Ако в клекнала поза се понапънеш,ще ти излезнат.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #215 -: 26-03-2010, 20:43:15 »

zoyian ,
като проетох за житни стъбла първоначално си помислих за слама  :Confus_3:
Благодаря за инфото - надявам се, че поръчката и доставката не са толкова трудни ако се наложи.


Бенато, когато получавам хемороиди то е защото някакви хранителни остатъци са ми одраскали правото черво и направо получавам кървене, а не подуване.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #216 -: 26-03-2010, 20:52:29 »

Злояд , ти яко ме учудваш , правиш някакви невероятни асани , уж живееш здравословно,а пък говориш за хемороиди.. ако се храниш правилно никога няма да имаш такова нещо , ако ти излизат значи някъде сериозно грешиш
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Натурална козметика
« Отговор #217 -: 26-03-2010, 22:00:55 »

Хемороидите не са ми хронични, а се случва като ям апетитки семките на чушките да ме издраскат по митницата. И други твърди храни ми го причиняват - примерно като ям зеле не хвърлям почти нищо освен ако има нагнило - знаеш какви твърди влакна има в зелето.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #218 -: 26-03-2010, 22:19:14 »

А не би трябвало , аз всеки ден почти ям зеле и митницата няма пробойни :)

Петкооо , ти така и не каза, защо е вредно да се къпеш всеки ден ? Моля те обясни ни ??
« Последна редакция: 26-03-2010, 23:05:29 от titan »
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #219 -: 27-03-2010, 09:52:30 »

Аз ли съм единствената девойка - прошляк, която не ползва декоративна козметика тук? Никога не съм намирала за естествено да нося каквито и да е багри по кожата ми и май по-добре като ги гледам повечето какво съдържат. Използвам изключително малко козметични средства и мисля да се ориентирам само към естествени такива. Само където ме мързи сама да си бъркам.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 24 запитвания.