Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253247 пъти)

Lucrezia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Натурална козметика
« Отговор #320 -: 10-06-2010, 14:40:59 »

Здравейте, момичета!
Какво бихте ми препоръчали за лице - специално за суха и лющеща се кожа? Чета, че добре се повлиява от натуралните масла - шеа, кокосово, какаово. Но кое от всичките е най-подходящо? ??? ::)
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Натурална козметика
« Отговор #321 -: 15-06-2010, 10:33:51 »

Преди малко ми пристигна поръчката от Hennafox - индийски каял и сапуна им с бадем и шафран -> http://www.hennafox.com/product/14/naturalen-sapun-badem-i-shafran.html. Много приятно мирише сапунчето и е с фино натрошени бадемови черупки за ексфолиране, а каялът наистина е много мек и плътен, доста по-добре от обикновените моливи. Определено съм доволна от покупката :Content_22:
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Lucrezia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Натурална козметика
« Отговор #322 -: 16-06-2010, 17:38:37 »

Може ли да споделиш дали този каял е траен и не се разтича? Особено сега в жегите! ::)
Активен

aerphis

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Натурална козметика
« Отговор #323 -: 16-06-2010, 19:51:17 »

Да ти кажа доста е траен, даже едната вечер забравих да го изчистя и на сутринта беше почти без промяна, все едно току що съм го нанесла. Според мен няма да имаш проблеми в жегите с него.
Активен
The higher the state of the body, the thinner the sheath hiding the Self.

http://aerphis.wordpress.com

Lucrezia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Натурална козметика
« Отговор #324 -: 17-06-2010, 22:21:12 »

Да ти кажа доста е траен, даже едната вечер забравих да го изчистя и на сутринта беше почти без промяна, все едно току що съм го нанесла. Според мен няма да имаш проблеми в жегите с него.

Благодаря за отговора ти! Ще си поръчам и аз :)
Активен

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Натурална козметика
« Отговор #325 -: 04-07-2010, 06:16:29 »

"KRISTA-G"-български натурални продукти за здраве и красота.Вчера ,цяла вечер се опитвах да кача снимки с описание на продуктите от каталога,но неуспях.Така че,сега ще ви опиша състава на някои от продуктите, а при първа възможност ще кача и снимки.Това е козметика ,съдържаща изцяло натурални съставки-извлеци от билки,натурални  растителни и етерични масла,витамини и минерали в природна форма, пчелни продукти,а за консервант -прополис.                                                                         ХРАНА ЗА КОСА-сусамово олио,соеви протеини,вит.А,Е,F,масло от жожоба,екстракти от карите,коприва и репей.250мл.-17.90лв.                                                                                                                  ДНЕВЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ-чисти етерични и растителни масла от бадем,българска роза,бял восък,цетацеум,UVфилтър,наситени висши мастни киселини,ензими,флавоноиди,лецитин,минерали,вит.Д,С,Е,А в природна форма.  75мл.-17.50лв.                                                                                                                              НОЩЕН КРЕМ-масла от санталово дърво,лавандула ,здравец,лайка,иланг-иланг,пшенични кълнове,пчелен восък,цетацеум,ензими,флавоноиди,лецитин,минерали,вит.Д,С,Е,А.75мл.-17.50лв.                               ПОДХАНВАЩ КРЕМ ЗА ЛИЦЕ-какаово масло,масло от гроздови семена,пчелен восък,вит.А+Е,бадем.масло.100мл.-14лв.                                                                                     ЕКСФОЛИРАЩ ДУШ ГЕЛ-кокобетаин,морски водорасли,микрокристали,витамини.250мл.-12.90лв.                                                                      ЕЖЕДНЕВЕН ДУШ ГЕЛ-нат.бадемово масло,конкрет от роза,лайка,хвойново масло,розмарин,кокобетаин,ламесофт.250мл.-8лв.                                                                           ШАМПОАН ЗА КОСА-ленено масло,екстракти от коприва и репей,прополис,кокобетаин,вода.250мл.-9.50лв.                                                                           ВОДА ЗА УСТА-прополис,билкови екстракти от мента,босилек,лайка,шипка,листа от малина.50мл.-9лв...                                                                                                                                           
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #326 -: 04-07-2010, 09:29:29 »

Сега ще кажеш, че и соевите продукти (лецитин, флавоноиди) са от био соя;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Натурална козметика
« Отговор #327 -: 04-07-2010, 10:00:30 »

За тях не знам,но ще проверя и ще докладвам.Сетих се да питам за билките и пчелните продукти и ме увериха,че всичко-от отглеждането и брането-до извичането и производството е затворен цикъл в екологично чист район.Но къде точно(като местонахождение)е затворен този цикъл,май питах,но забравих. Всъщност аз се запознах с официалната представителка за Варна и я уверих,че постоянно ще я затрупвам с въпроси,така че давайте материал.
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Натурална козметика
« Отговор #328 -: 04-07-2010, 11:38:03 »

http://catalog.bg/products.php?company=10277                                                      Е,то си имало снимки,ама кой да се сети?!Гугълчо е "хубав човек"!
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #329 -: 04-07-2010, 13:39:32 »

Интересува ме какво е кокобетаин.
Също така, на няколко места видях мас от норка и кит. Колкото и да са полезни тези мазнини за кожата, не бих поощрявала убийството на бозайници с използването на тези козметични продукти. Растителни алтернативи - бол! Ясно, че животните не се убиват само заради това, но все пак специално тези два вида не са от "индустриалните" животни. Китовете си ги оставете на ескимосите, те и без това нямат кой знае какъв избор от хранителни продукти. Палто от норки, пък, е вече чиста проба снобизъм.
Не ми харесва и цената на продуктите. Повечето спокойно могат да се забъркат вкъщи с етерични масла от аптеката.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Натурална козметика
« Отговор #330 -: 04-07-2010, 17:23:31 »

Да,става въпрос за китова мас,но тя може да е от липосукцията на някоя суетна китка tooth.За цените не съм съгласна,според мен са справедливи-то принципно всичко,което си правиш в къщи излиза по-евтино,но не винаги имаме възможност и време.В този ред на мисли,ако си отглеждам кокошка на терасата и яйцата няма да ми излизат по 22ст.,но...За кокобетаина ще питам-веднага го добавям към списъка с въпросителни.
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #331 -: 05-07-2010, 19:27:21 »

Случайно мернах реклама на тези продукти http://www.herbosophy.bg/hinin/hair/product, но никъде не мога да намеря съдържанието им. Някой да ги е пробвал?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Натурална козметика
« Отговор #332 -: 09-07-2010, 18:15:22 »

Томи,соевите продукти са био,а кокобетаина е пенливо вещество,добито от растението-"сапунче".
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #333 -: 09-07-2010, 18:29:59 »

Томи,соевите продукти са био,а кокобетаина е пенливо вещество,добито от растението-"сапунче".
Мерси за проучването. Наистина всички трябва да "нахалстваме" на производителите!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #334 -: 13-07-2010, 08:45:08 »

Привет, интересно звучи :) и аз имам един въпрос, за "храната за коса" - става ли за защита от слънце и сол на морето? Скоро заминавам, а ми се иска да се погрижа и за косата си с естествени продукти, както ще направя за кожата.
Също така, можеш ли да дадеш някакви координати на представител в София?
Благодаря предварително!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Renki6

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Натурална козметика
« Отговор #335 -: 14-07-2010, 18:23:31 »

Питах за "храната за коса",но за съжеление не става за тази цел.В линка,който съм дала по-горе има телефон и адрес на централния офис в София.Хубавото е,че там продуктите могат да се видят ,разгледат и помиришат на място,а също и да се консултираш.
Активен
"Аз съм единствената,която мисли с моя ум.Аз съм властта и силата в моя живот!"

Niksyna

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Натурална козметика
« Отговор #336 -: 27-07-2010, 08:57:10 »

Момичета и момчета, току-що ми попадна статия от Меркола за кристалния камък,които някои от вас знам използват вместо дезодорант. И за да не каже някой,че цитирам на посоки,отидох в Уикипедия , потърсих по ключова дума crystal deodorant...според Меркола не трябва да се употребява, аз просто ви давам линка пък който иска да си прочете и да си прецени : http://en.wikipedia.org/wiki/Alum  Имам един съученик фармацефт,ще се допитам до него..
Привет и от мен!  :Content_22:
Форумът е великолепен и се учудвам, че не съм го посещавал досега. Ще поправя тази грешка задължително. Има толкова много полезни неща ... Ставам ви върл фен.  :flowers2:
Реших специално да се регистрирам във форума, за да изкажа и аз моето мнение за део кристалите, защото съм техен почитател от доста време.
Основното, което ме провокира да пиша е мнението, че не трябвало да се използват, защото съдържали алуминий. Ама я се замислете - по същата логика явно не трябва да ядем и някои храни, защото съдържали сяра.  :Confus_3: Например: сяра има в брюкселското зеле, сушения боб, яйцата, зелето, рибата, чесъна, соята, ряпата, пшеничния зародиш и т.н. И понеже сяра има и в сярната киселина, а тя е вредна, значи всичко, съдържащо сяра е вредно. tooth
Всички знаем, че си хапваме с удоволствие повечето изброени храни и това никак е ни вреди, а се чувстваме и изглеждаме добре.  :essen:
И за протокола - аз лично използвам този deo crystal http://plamboy.com/crystal-otnema-mirizmata-p-1815.html и то не защото не знам или не мога да си позволя L' Occitane, рси или други марки, а защото е в средния ценови диапазон (9,95 лева за 120 гр.) и е също толкова ефективен (дори малко повече), колкото и прескъпия L' Occitane.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #337 -: 27-07-2010, 09:08:52 »

И аз ползвам този деокристал, но мисля като го свърша да не взимам повече точно заради алуминия. Сярата е полезна в малки количества, но това не може да се каже за алуминия. Не го изхвърлих по простата причина, че досега съм се тровела с парабени и какви ли не глупости и не мисля, че няколко месеца ползване на нещо с алуминий би ме убило.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Niksyna

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Deo Crystal
« Отговор #338 -: 27-07-2010, 10:12:23 »

И аз ползвам този деокристал, но мисля като го свърша да не взимам повече точно заради алуминия. Сярата е полезна в малки количества, но това не може да се каже за алуминия. Не го изхвърлих по простата причина, че досега съм се тровела с парабени и какви ли не глупости и не мисля, че няколко месеца ползване на нещо с алуминий би ме убило.
Не само, че не би те убило, но и не би ти навредило.
Не мислиш ли, че за хилядолетия, откакто е познат този камък, наречен популярно днес Deo Crystal, ако имаше дори и малки съмнения за вреда върху здравето, все някой щеше да е написал нещо по въпроса. Още повече, че тези кристали ги препоръчват за употреба от бременни и кърмещи жени, където вредата би била най-осезаема, ако я имаше.
Все пак изборът си е твой да го ползваш или не. А сярата я споменах, като случаен пример. Същото бих казал и за кислорода и мнозина други елементи ... които в едни съединения са вредни, а в други не. Нали не мислиш, че кислородът е полезен, също както сярата само в малки количества?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #339 -: 27-07-2010, 10:25:38 »

Не всички деокристали са от алумниум аллум доколкото знам. Нормален дезодорант не бих си взела повече, то е ясно. Просто ще проверя по-обстойно за други кристали. Що се отнася за бременни, кърмачки и малки деца- отиди в една аптека и виж колко опасни препарати се предлагат именно за тези групи.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.