Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253245 пъти)

чоко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Натурална козметика
« Отговор #380 -: 04-05-2012, 21:18:20 »

Вчера открих Део-Кристал, който замества рол-оните за изпотяване под мишниците. Много съм впечатлена!

И най-интересното е, че никъде в нета не намирам негативни отзиви от хора, които са го ползвали. Малко ме е бъзз с тези алуминиеви съставки в него, но пише, че не прониква в живите клетки и е сто пъти по-добре от другия тип антиперсперанти, които запушват потните клетки и объркват тялото.

Много се радвам на откритието си. Сега съм се засилила да подарявм навред.

Съдържанието на алуминиеви соли не прави ли продукта вреден ?
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Натурална козметика
« Отговор #381 -: 12-08-2013, 19:50:40 »

Део-кристальт на бьлгарски се казва стипца. Може да се използва като афтьр-шейв. Свива порите, коагулира крьвта и има анти-бактериално действие.

Позволявам си да преведа един цитат от блог, който е много добре документиран:

"Стипцата бива два вида: естествена (калиева) и синтетична(амониева).

При използването на стипцата се освобождават алуминиеви оксиди и хидроксиди, а не алуминиев хлорид (сол). Пьрвите две се считат за инертни и следователно безвредни.

Според производителите, поради високото им молекулярно тегло, не могат да проникнат през кожата, а се отстраняват чрез потта и при измиването.

Не всички учени обаче споделят това мнение и някои смятат, че рискьт от токсичност е сьщият както при алуминиевите соли и алуминиевите йони могат да попаднат в тялото (чрез наранена кожа например). Тези проучвания сьщо са разкритикувани и в момента е трудно да се каже точно дали стипцата е вредна или не."

Източник: http://antigonexxi.com/2012/05/06/haro-sur-lalu/

Сьщото момиче предлага следната рецепта за домашен дезодорант:

100г кокосово масло
60г сода бикарбонат
40г нишесте или arrow root (не знам как се казва на Бг)
10 капки етерично масло от лавандула
10 капки етерично масло от палмароза ( http://en.wikipedia.org/wiki/Cymbopogon_martinii )

Етеричните масла могат да се заместят с други по желание.

Източник: http://antigonexxi.com/2012/05/03/un-deo-naturel-en-5-minutes-chrono-pari-tenu/

За обезмирисяване под мишниците аз прилагам следния метод:
След кьпане, взимам на вьрха на прьстите малко кокосово масло, топвам в сода бикарбонат и нанасям хубаво по мишницата. Видях го в един американски веган сайт, но сега не успявам да открия линка, за да го пусна тук.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Натурална козметика
« Отговор #382 -: 12-08-2013, 23:05:24 »

А това е един сайт, който продава всякакви сьставки, опаковки и уреди за приготвяне на домашна козметика. Има буквално от пиле мляко, за сьжаление е на френски (казвам за сьжаление защото по-масово се говори и чете английски, а те още не са го превели напьлно), но пьк доставят до цяла Европа. В лявата част е менюто с типовете сьставки. Централно изложеното се променя в зависимост от новостите, които предлагат.

Има и страшно много рецепти, както и подробни фишове за всяка сьставка.

http://www.aroma-zone.com/aroma/accueil_fra.asp
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Натурална козметика
« Отговор #383 -: 13-08-2013, 07:32:27 »

Аз използвам само сода - сипвам малко в дланта, с малко водичка правя на каша и намазвам под мишницата. Не спира потенето, но предотвратява миризмата. Обаче съм забелязала, че работи с натрупване, т.е. в началото ефекта е малък и с времето се засилва, така че е добре да се започне през зимата.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Натурална козметика
« Отговор #384 -: 13-08-2013, 08:05:22 »

ln_none, много лоша "услуга" си правят тези, които си спират потенето , те не знаят какво си причиняват, горките. Така че, за това точно не съжалявай  :peperudi:  
А и миризмата не е чак толкова лошо нещо..:) Поне отвреме на време  трябва да я следим - тя е  прекрасен индикатор за вътрешната среда на организма ни. Колкото е по-лоша миризмата, толкова повече сме го загазили и се налага кардинална чистка, защото иначе скоро  ще избухне сериозен здравословен проблем.
 Възможно е едната миризма  да ни даде много повече информация за общото ни състояние, отколкото всички лаборатории на света :)  Невъзможно  е да замиришеш на пушена хамсия и да си вярваш , че си добре, само защото кръвните ти изследвания са добри  ;D
« Последна редакция: 13-08-2013, 08:09:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Натурална козметика
« Отговор #385 -: 13-08-2013, 09:09:39 »

Бате ви Бино отново е прав, потенето не бива в никакъв случай да се спира, по този начин се извеждат от тялото токсини и други ненужни в-ва. Ако изкуствено си спрял потенето организма търси друг път да ги изкара и отново ги вкарва в кръвта ..т.е. така би трябвало да бъде. Аз също ползвам само сода , веднага след като се изкъпя , тялото е още влажно и содата добре се втрива под мишниците, на гърдите или където ви е угодно. Все едно съм открил топлата вода с този метод. Благодаря на всички, които са го споделили тук. Можете дори и краката да третирате със сода, има различни методи , някои ръсят в чепика, други в чорапа, трети пък редовно си мият краката и така предотвратяват лошата миризма от краката. Забелязал съм, че най -много мърсотия се събира незнайно как под ноктите особено на палеца на крака. Вероятно там се отделят най-много мъртви клетки и ако не се почиства редовно почва да смърди като снакс, от тия боклуци дето ги ядат глупавите деца. Вероятно би било добре краката да се поддържат  в идеална форма , чисти и с не много подрязани нокти, колкото да не късат чорапите, но да защитават живеца. Ако някой сподели за дезинфекционен разтвор, с който е добре да се третират ще му бъда благодарен. Не че ми миришат, но нали пиша книга и е хубаво да се съберат повече знания в нея.
Активен

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/
Re:Натурална козметика
« Отговор #386 -: 13-08-2013, 09:20:37 »

О, изобщо не съжалявам. Не го казах в този смисъл, просто описвам ефекта. Ако има за нещо да съжалявам, то ще е че се потя в офиса, а не садейки домати примерно  ;D
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Натурална козметика
« Отговор #387 -: 13-08-2013, 10:37:27 »

... но нали пиша книга и е хубаво да се съберат повече знания в нея.

о, това е похвално!
дано само медитацията не те забави с няколо века!   ;D
Активен

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Натурална козметика
« Отговор #388 -: 13-08-2013, 13:38:16 »

От около 5 години ползвам минерален кристал за " дезодорант".
Предлагат го на различни големини, много е икономичен.
Намокря се кристала, минава се едната мишница, изплаква се, и се минава и другата, пак се изплаква, и се подсушава. Отнема миризмата на пот много ефикасно. На цвят е като "мътно стъкло".
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Натурална козметика
« Отговор #389 -: 13-08-2013, 21:38:44 »

Содата дьлгосрочно има тенденция да изсушава кожата, та кокосовото масло неутрализира този й ефект.

Иначе и аз забелязах, че откакто не ям животинско не мириша (или поне доста по-деликатно от преди) и дори без сода, едното кьпане ми е достатьчно, за да изльчвам свежест около себе си :Content_14:
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Smile

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Натурална козметика
« Отговор #390 -: 23-08-2013, 21:42:50 »

Здравейте,

От доста време мисля да пиша, защото имам проблем с тези био шампоани! от около 2 години започнах да използвам био ш за косата и оттогава ми започнаха проблемите. Появи ми се пърхут, който до този момент никога не бях имала. И още по неприятното е, че започна да ме сърби главата и особено в областта на тила.
Сменях марките, но резултата е един и същ. Много ми е интересно защо така се получава. Уж трябва да са хубави. Май ще се върна към парабените. Моля споделете дали на някой друг му се е случвало.
Благодаря предварително. :Confus_3:
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Натурална козметика
« Отговор #391 -: 23-08-2013, 21:51:44 »

Не ми се е случвало, но това, че са Био не е гаранция, че няма свинщини вьтре. Може и да няма прабени, но парабените не са единствените сьставки, които трябва да се избягват. Като имам малко време ще преведа една статия какво да се тьрси в етикетите или по-точно за липсата на какво да се гледа.

Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Натурална козметика
« Отговор #392 -: 24-08-2013, 08:06:10 »

Горещо мога да препоръчам ето това: http://www.hennafox.com/product/113/bilkova-smes-za-kosa.html. Въобще не вярвах, че върши някаква работа, а откакто я ползвам, нямам никакви сърбежи и зачервяване на скалпа, пърхутът ми съществено намаля. От всички видове шампоани - био и не био - имах проблем. Дори от шампоан  Avia, който е на основата на хума и има само четири съставки, с времето ми стана проблем. Във форума на сайта има практически съвети за тази билкова смес и други билки за коса. При проблеми със скалпа може да се добави към сместа още нийм. Сместа има добро измивно действие, а освен това не уврежда косъма, както правят сапуните и шампоаните - вижте снимки на сайта.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Натурална козметика
« Отговор #393 -: 24-08-2013, 11:38:27 »

Аз също препоръчвам продуктите на HENNAFOX - ползвала съм смеси за измиване на коса и масла против косопад,много съм доволна.Сега ще пробвам и боята за коса...
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Натурална козметика
« Отговор #394 -: 24-08-2013, 17:25:19 »

 С техните продукти/хеннафокс/ последната година си оцветявам косата и въпреки напредналия процент побелели коси, покривността е отлична, косата ми има цвят, блясък, жизненост, обем.
Относно дилемата с шампоаните - имах късмета след ядове,време, пари и провали,  да открия "личния" си такъв - шампоан с репей и нещо друго, на Бг фирма, неизвестна някаква, за 1.40 , взимам си го от Кауфланд. Случайно открих, че за моя скалп точно репеят е тайната, та така...Може би не само шампоанът е важен, храненето също ми повлия, но от няколко години вече нямам големите си проблеми с коса и шампоани
Преди ползвах на "Билка" с репей, но смениха концепцията и новият им продукт нямаше за мен същия ефект, даже им писах да се карам с тях, но вече не са ми нужни  с новите си глупости, аз съм доволна, а те - не знам
Активен

Smile

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Натурална козметика
« Отговор #395 -: 25-08-2013, 22:37:16 »

Благодаря ви за съветите. Ще пробвам и дано се оправи малко косата ми и скалпа.
Някой знае ли дали  катранените шампоани са добри за ползване? :)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Натурална козметика
« Отговор #396 -: 11-09-2013, 10:32:11 »

Аз съм много скептичен към катранените шампоани. Преди време жена ми си беше купила някакъв, който струваше лев и нещо или два. Шишето беше не по-малко от 200 мл. Е, какво слагат вътре, че за тези пари успяват да си покрият разходите за суровини, производствения процес, опаковката, транспорта, собствената печалба и тази на търговеца на дребно? Моето обяснение е, че вътре има катран като отпадъчен продукт от други производства - т.е. силно канцерогенен.

Ако някой има друга информация, нека сподели.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Натурална козметика
« Отговор #397 -: 15-04-2014, 15:09:57 »

Део-кристальт на бьлгарски се казва стипца. Може да се използва като афтьр-шейв. Свива порите, коагулира крьвта и има анти-бактериално действие.

Позволявам си да преведа един цитат от блог, който е много добре документиран:

"Стипцата бива два вида: естествена (калиева) и синтетична(амониева).

При използването на стипцата се освобождават алуминиеви оксиди и хидроксиди, а не алуминиев хлорид (сол). Пьрвите две се считат за инертни и следователно безвредни.

Според производителите, поради високото им молекулярно тегло, не могат да проникнат през кожата, а се отстраняват чрез потта и при измиването.

Не всички учени обаче споделят това мнение и някои смятат, че рискьт от токсичност е сьщият както при алуминиевите соли и алуминиевите йони могат да попаднат в тялото (чрез наранена кожа например). Тези проучвания сьщо са разкритикувани и в момента е трудно да се каже точно дали стипцата е вредна или не."

Източник: http://antigonexxi.com/2012/05/06/haro-sur-lalu/

Сьщото момиче предлага следната рецепта за домашен дезодорант:

100г кокосово масло
60г сода бикарбонат
40г нишесте или arrow root (не знам как се казва на Бг)
10 капки етерично масло от лавандула
10 капки етерично масло от палмароза ( http://en.wikipedia.org/wiki/Cymbopogon_martinii )

Етеричните масла могат да се заместят с други по желание.

Източник: http://antigonexxi.com/2012/05/03/un-deo-naturel-en-5-minutes-chrono-pari-tenu/

За обезмирисяване под мишниците аз прилагам следния метод:
След кьпане, взимам на вьрха на прьстите малко кокосово масло, топвам в сода бикарбонат и нанасям хубаво по мишницата. Видях го в един американски веган сайт, но сега не успявам да открия линка, за да го пусна тук.

Oтдавна търсех натурален заместител на спрейовете против изпотяване, и скоро го открих чрез вас.
В началото пробвах само с кокосовото масло и содата и действаше. След това си направих и сух стик със същите базови съставки, но го втвърдих с една супена лъжица пчелен восък, а освен кокосово, сложих и какаово и маслиново масло. Също така освен лавандулово, сложих хвойново етерично масло, понеже не можах да намеря палмарозата.  Имах един стар стик, който си стоеше неизползван, изхвърлих вътрешността му и налях моят нов бъдещ спасител в летните дни, които предстоят. Не съм очаквала такъв резултат, специално си слагах преди да започна тренировката си у дома, пак се потя, но воала- няма мирис на пот.
Получавате едно голямо БЛАГОДАРЯ от мен. :flowers2: :peperudi: :Content_22:









Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

sabrina

  • Гост
Re:Натурална козметика
« Отговор #398 -: 12-01-2015, 16:14:18 »

много интересни рецепти, със сигурност ще пробвам някой. Аз почти не ползвам козметика( само шампоан, паста за зъби и дезодорант) си правя домашни маски за лице, коса, ползвам масла за подхранване на кожата, ноктите. като ексфолиант ползвам утайката от кафето и за сега съм доволна от ефекта.
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Натурална козметика
« Отговор #399 -: 25-01-2016, 23:07:15 »

Продава ли се пяна за бръснене, която е що годе безвредна?

Паста за зъби, добрасъщо търся, поне без флуорид и СЛС
Активен
 

Страницата е създадена за 0.176 секунди с 23 запитвания.